USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Cloverfield czyli 1-18-08
 Strona:  1  2  3  4  »» 
Autor Wiadomość
Pah Wraith
Użytkownik
#1 - Wysłana: 20 Lis 2007 21:44:08 - Edytowany przez: Pah Wraith
Odpowiedz 
18 stycznia 2008, czyli już za 2 miesiące do kin wejdzie nowa produkcja J.J.Abramsa, który pracuje mad projektem "Star Trek", zatytułowana "Cloverfield". Do dziś bardzo niewiele wiadomo o produkcji. Wiemy, że jednym z podstawowych elementów będzie jakaś olbrzymia, biologiczna istota, siejąca spustoszenie w Nowym Jorku.

Dwa trailery obejrzec można tutaj:
http://www.apple.com/trailers/paramount/11808/

Wg licznych spekulacji "Cloverfield" (ang. "Pole koniczyny") może być:
- fabularną adaptacją animowanego serialu "Voltron",
- nową wersją opowieści o Godzilli,
- historią opartą na literaturze Poego,
- kinowym spin-offem serialu "Lost", opowiadającym o potworze z wyspy.
Niektórzy nawet przekonuja, że J.J. zmierzy się z materią Power Rangers.

Rzekomo mnóstwo śladów znaleźć można na stronie:
http://www.1-18-08.com/

Znajdziemy na niej kilkanaście zdjęć, które można obrócić. nakilku z nich, na odwrocie, znajdują się krótkie inskrypcje, w tym jedna po japońsku. Po przetłumaczeniu okazuje się ona przepisem na potrawę, którą spozywa się na zimno, a jednym z jej składników jest "nektar z głębin morskich". Ten dziwaczny produkt jest bez watpienia nawiązaniem do identycznej nazwy składnika napoju "Slusho", reklamowanego na fikcyjnej stronie jej producenta:

http://www.slusho.jp/

Witryna ta jest ewidentnie powiązana z filmem. Po pierwsze nazwa Slusho pojawiła się już w "Alias" Abramsa, po drugie zaś jeden z uczestników przyjęcia w pierwszym trailerze nosi koszulke z logo firmy.

Zebrawszy wszystkie fakty mozna przyjąć, że:
- potwór jest żyjącą istotą (a zatem nie jest mechaniczny),
- ma co najmniej 100 metrów wysokości (potwór oderwał lub odgryzł głowę Statuy Wolnosci, która ma 93 metry wysokości),
- ma chwytne kończyny, lub, co bardziej prawdopodobne, potężną szczękę,
- przybył do Nowego Jorku od strony wschodniej, a zatem od Atlantyku, co raczej wskazuje, że nie jest to Godzilla, która zamieszkiwała Pacyfik,
- potwór potrafi oddychać pod wodą, lub tez obyć się przez dłuższy czas bez powietrza i proawdopodobnie pochodzi z morza (tajemniczy "nektar z głębin morskich"),
- być może posiada zdolność zionięcia ogniem - kula ognia widziana w pierwszych scenach ataku jest ogromna i trudno sobie wyobrazic, co musiałoby wybuchnąć, by dać taki efekt.

A co Wy o tym myslicie?

Edit:
jest jeszcze co najmniej jedna strona powiązana z projektem:

http://tagruato.jp/
- mnóstwo wzmianek o slusho oraz plan mapa świata z lokalizacjami najnowszych odwiertów - jeden znich znajduje się blisko atlantyckiego wybrzeża USA!),
- jednym z partnerów jest firma zajmująca się organizmami zamieszkującymi dno oceanów.

Edit 2:
A tutaj rysunek jak mógłby wyglądać potwór. Uwzględnia on nawet pasożyty, które często zamieszkują skórę wielorybów. W odpowiedniej skali, mogłyby one osiagac w kłebie wysokość człowieka...
Q__
Moderator
#2 - Wysłana: 21 Lis 2007 04:24:17
Odpowiedz 
Pah Wraith

- fabularną adaptacją animowanego serialu "Voltron"

Raczej chyba "Teknoman".... W "Voltronie" to ludziska latały w Kosmos.

- kinowym spin-offem serialu "Lost", opowiadającym o potworze z wyspy.

Możliwe...

ps. ogólnie to wszystko interesujące, ale sam plotline wydaje się koszmarnie głupi niestety...
Pah Wraith
Użytkownik
#3 - Wysłana: 21 Lis 2007 10:56:58
Odpowiedz 
sam plotline wydaje się koszmarnie głupi niestety...

... o którym nic bliżej nie wiadomo..
Q__
Moderator
#4 - Wysłana: 21 Lis 2007 11:22:50
Odpowiedz 
Pah Wraith

... o którym nic bliżej nie wiadomo..

Daj spokój... Sam potwór łażący se po Nowym Yorku brzmi dostatecznie idiotycznie...
Domko
Użytkownik
#5 - Wysłana: 21 Lis 2007 11:31:09 - Edytowany przez: Domko
Odpowiedz 
Niestety, zgadzam się z Q__.

Nasuwa mi się jeden z punktów żartobliwego tekstu o teorii filmowej rzeczywistości.
"Nowy Jork i Los Angeles są najbardziej pechowymi miejscami na Ziemi – naturalnie przyciągają meteoryty, już na głębokości kilku metrów pod powierzchnią gruntu płyną potoki lawy oraz poukrywane są statki obcych i jaja dinozaurów. Są również miastami o największym odsetku psychopatów, morderców, terrorystów, szalonych naukowców (choć ci często emigrują do tajnych kryjówek), wampirów i wilkołaków, a także superbohaterów, którzy muszą z nimi wszystkimi walczyć. Na dodatek miasta te są niewiarygodnie wielkie. Żaden z superbohaterów nie spotkał innego, chyba że jeden z bohaterów chce zabić drugiego.".
Q__
Moderator
#6 - Wysłana: 21 Lis 2007 11:49:19
Odpowiedz 
Domko

"Nowy Jork i Los Angeles są najbardziej pechowymi miejscami na Ziemi – naturalnie przyciągają meteoryty, już na głębokości kilku metrów pod powierzchnią gruntu płyną potoki lawy oraz poukrywane są statki obcych i jaja dinozaurów. Są również miastami o największym odsetku psychopatów, morderców, terrorystów, szalonych naukowców (choć ci często emigrują do tajnych kryjówek), wampirów i wilkołaków, a także superbohaterów, którzy muszą z nimi wszystkimi walczyć. Na dodatek miasta te są niewiarygodnie wielkie. Żaden z superbohaterów nie spotkał innego, chyba że jeden z bohaterów chce zabić drugiego.".

Racja. A to przypomina mi tekst z komiksu "Wild C.A.T.s", który już cytowałem:
http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=5&topic=425&page=18#4
Domko
Użytkownik
#7 - Wysłana: 21 Lis 2007 11:50:51
Odpowiedz 
Q__
Aczkolwiek była zabawna aluzja na pokrewny temat: w komiksie "Wild C.A.T.S." Jima Lee (akcja w Nowym Yorku) na widok tego co sie dzieje, przechodzień na ulicy rzuca zdumiomy: "zielony olbrzym i statek kosmiczny, tego nie widzi sie codzień", na co drugi przechodzień: "Ty chyba nie jesteś stąd"...

Racja, hehe.
Q__
Moderator
#8 - Wysłana: 21 Lis 2007 11:59:05
Odpowiedz 
BTW: zacytowałem z błędem... olbrzym był fioletowy, bo był to Maul z tytułowej grupy...
Dzakas
Użytkownik
#9 - Wysłana: 21 Lis 2007 15:20:20
Odpowiedz 
Pewnie będzie kolejny hollywodzki hit bez scenariusza (albo z jego szczątkami) z kosmicznymi efektami specjalnymi, a ta cała swego rodzaju kampania reklamowa ma zwrócić właśnie uwagę na film. Pierwsza dziesiątka box office'u przez długie tygodnie zapewniona.
Co wcale nie znaczy, że nie przejdę siędo kina dla odreagowania stresu
Doctor_Who
Użytkownik
#10 - Wysłana: 21 Lis 2007 16:05:25 - Edytowany przez: Doctor_Who
Odpowiedz 
Q__
zacytowałem z błędem... olbrzym był fioletowy, bo był to Maul z tytułowej grupy...

Ale miał kostium zielony, z tego co pamiętam ...

A co do samego potworka z Cloverfield:
Wygląd stwora i mnogość jego odnóży przywodzą mi na myśl (oczywiście pomijając różnice w rozmiarach) szczątki globsterów:

Takie jak znaleziony w 1997 roku na plaży w Tasmanii tajemniczy "stwór" ważący kilka ton. Snuto na jego temat wiele teorii, a okazało się to zwałami wielorybiego tłuszczu.

Jako kino spod znaku "wielkich potworów" zapowiada się na niezłe widowisko - chociaż po kaszaniastym "Yonggarym Pogromcy" z 1999 roku do dzisiaj mam traumatyczne wspomnienia .

Jeśli jednak ma to być potwór powiązany z LOST, to ja już tego LOST nie chcę oglądać - wystarczy mi już czarny dym i gadające krzesło rządzące Wyspą . Chociaż skoro w czwartym sezonie mają pojawić się wielkie kości i jakieś jaja, to wszystko jest możliwe.

O co chodzi? Ponoć jakiś fan zakradł się na plan czwartego sezonu i pstryknął trochę fotek, które widać poniżej:

EDIT: Nie wiem dlaczego nie widać było tych zdjęć...
Whatever, tu macie link:
http://sawyer840.blogspot.com/2007/10/lost-spoiler s.html
Q__
Moderator
#11 - Wysłana: 21 Lis 2007 21:49:44
Odpowiedz 
Dzakas

Co wcale nie znaczy, że nie przejdę siędo kina dla odreagowania stresu

I na tym pewnie bazują...

Doctor_Who

Ale miał kostium zielony, z tego co pamiętam ...

Stąd moja pomyłka...

Jeśli jednak ma to być potwór powiązany z LOST, to ja już tego LOST nie chcę oglądać - wystarczy mi już czarny dym i gadające krzesło rządzące Wyspą . Chociaż skoro w czwartym sezonie mają pojawić się wielkie kości i jakieś jaja, to wszystko jest możliwe.

A mówiłem, ze "na psy" pschodzi...
Lt Antkov
Użytkownik
#12 - Wysłana: 22 Lis 2007 19:21:17
Odpowiedz 
Jestem ciekaw jaka bedzie fabula. Niestety to zabieg marketingowy i nie dowiemy sie co sie w nim dzieje. Chyba ze bedzie juz na peb.pl albo w dniu premiery
Seybr
Użytkownik
#13 - Wysłana: 22 Lis 2007 21:40:20
Odpowiedz 
Fabuła będzie banalna jak na amerykanów przystało. Super bohater będzie ratował świat. Większa część towarzyszy jego zginie, pozna on super laskę, zakocha się i będzie miał gromadkę bachorów. Facet ten nie będzie widział różnicy po między lawą a magmą. takowy film widziałem, i musiała uświadomić go pani prof.., choć on był specem od ratownictwa. Ale co chcemy od biednych amerykanów, wszystko och atakuje, mają pecha.

Film pewnie będzie napchany efektami, fabuła banalna.
Lt Antkov
Użytkownik
#14 - Wysłana: 23 Lis 2007 03:03:14
Odpowiedz 
Dla chyle czola dla specow od reklamy i marketingu. Budzet to ponoc 30 mln zielonych a widac ze chca jak najwiekszego smaka zrobic hehe
Q__
Moderator
#15 - Wysłana: 23 Lis 2007 04:49:01
Odpowiedz 
Lt Antkov

Jestem ciekaw jaka bedzie fabula. Niestety to zabieg marketingowy i nie dowiemy sie co sie w nim dzieje. Chyba ze bedzie juz na peb.pl albo w dniu premiery

Mam obawy, że nie jest to tajemnica szczególnie warta zgłebiania... (Choć owszem, atmosfera tajemnicy pewnie będzie podgrzewana do końca.)

Seybr

Fabuła będzie banalna jak na amerykanów przystało. Super bohater będzie ratował świat. Większa część towarzyszy jego zginie, pozna on super laskę, zakocha się i będzie miał gromadkę bachorów. Facet ten nie będzie widział różnicy po między lawą a magmą. takowy film widziałem, i musiała uświadomić go pani prof.., choć on był specem od ratownictwa. Ale co chcemy od biednych amerykanów, wszystko och atakuje, mają pecha.
Film pewnie będzie napchany efektami, fabuła banalna.

Jest to całkiem prawdopodobne...

Lt Antkov

widac ze chca jak najwiekszego smaka zrobic hehe

"LOST" i "Heroes" miały podobną marketinogowa otoczkę... Widać to staje isę teraz normą...
Doctor_Who
Użytkownik
#16 - Wysłana: 23 Lis 2007 12:38:25
Odpowiedz 
Ja dodam, że budżet Cloverfield to zaledwie 30 mln baksów, co jak na taki film jest wcale niewygórowane.
Przy okazji - nie uważacie, że Amerykanie mają jakiś pokręcony system zapisu dat? Nie powinno być na chłopski rozum 18-01-08 albo 08-01-18 ???
Domko
Użytkownik
#17 - Wysłana: 23 Lis 2007 12:43:39
Odpowiedz 
No, ten system dat jest strasznie pokręcony. Zdaje się, że najpierw miesiąc, potem dzień i na końcu rok. Zawsze się w tym gubię.
Q__
Moderator
#18 - Wysłana: 23 Lis 2007 13:57:09
Odpowiedz 
Doctor_Who

Ja dodam, że budżet Cloverfield to zaledwie 30 mln baksów

To jest nadzieja... Z braku $$$ na drogie F/X będą musieli dać trochę treści.

Przy okazji - nie uważacie, że Amerykanie mają jakiś pokręcony system zapisu dat? Nie powinno być na chłopski rozum 18-01-08 albo 08-01-18 ???

Kwestia przyjętej konwencji. Ich przypuszczalnie równie by zmylił nasz system zapisu dat.
Sh1eldeR
Użytkownik
#19 - Wysłana: 23 Lis 2007 16:13:40
Odpowiedz 
Swoja droga to ten ich system zapisu dat jest logicznie rzecz biorac bez sensu . Uzasadniony jest chyba tylko jezykowo (January 18), ale przeciez w roznych jezykach roznie to bywa. Po polsku sie nie mowi "styczen osiemnasty".

O wiele logiczniejsze i uniwersalniejsze byloby posegregowanie skladnikow daty od najmniejszych do najwiekszych lub odwrotnie. To pierwsze rozwiazanie, czyli takie jakie my mamy, jest prawdopodobnie lepsze, poniewaz pierwszy czlon daty (dzien i ew. miesiac) sa zwykle wazniejsze. Rok czesto mozna pominac.

Ale nie, tam w juesej maja to calkowicie nie po kolei.

Sorry za offtop, ale to mnie juz od dosc dawna dziwilo
Pah Wraith
Użytkownik
#20 - Wysłana: 23 Lis 2007 16:22:59
Odpowiedz 
Przy okazji pragnę zaapelować o to by nie mówić i nie pisać "18 styczeń" bo to nie jest osiemnasty styczeń (chyba że np. "jest to osiemnasty styczeń mojego życia") ale "osiemnasty stycznia" gdzie mamy w domyśle "dzień". Błąd ten jest powszechny i bardzo mnie wkurza
Q__
Moderator
#21 - Wysłana: 23 Lis 2007 16:32:24
Odpowiedz 
Sh1eldeR

Uzasadniony jest chyba tylko jezykowo (January 18), ale przeciez w roznych jezykach roznie to bywa.

Chyba faktycznie stąd im się to wzięło...

Ale nie, tam w juesej maja to calkowicie nie po kolei.

Scimitar
Użytkownik
#22 - Wysłana: 25 Lis 2007 09:08:26
Odpowiedz 
Co do zpisu dat to mogę jeszcze dodać, że na terenie Stanów obowiązują dwa systemy ;
ten bezsensowny jest stosowany na codzień, a taki jak u nas jest stosowany we wszystkich pismach urzędowych...
Q__
Moderator
#23 - Wysłana: 25 Lis 2007 10:09:58
Odpowiedz 
Scimitar

a taki jak u nas jest stosowany we wszystkich pismach urzędowych...

Pewnie w ramach globalizacji.
Bashir
Moderator
#24 - Wysłana: 25 Lis 2007 10:34:52
Odpowiedz 
a ja pragnę przypomnieć, że jeżeli zapisujemy w dacie miesiąc cyfrą rzymską to nie stawiamy kropki np. 25.11.2007 to 25 XI 2007

może założymy jakiś ortograficzno-gramatyczno-interpunkcyjny topic ?
Q__
Moderator
#25 - Wysłana: 25 Lis 2007 10:48:38
Odpowiedz 
Bashir

może założymy jakiś ortograficzno-gramatyczno-interpunkcyjny topic ?

A może wrócimy do tematu nowego filmu Abramsa?
Bashir
Moderator
#26 - Wysłana: 25 Lis 2007 10:56:41 - Edytowany przez: Bashir
Odpowiedz 
podzielam opinię przedmówców, że jest to jedna wielka akcja promocyjna filmu którzy przejdzie bez echa w historii kinematografii...
Q__
Moderator
#27 - Wysłana: 25 Lis 2007 11:06:33
Odpowiedz 
Bashir

podzielam opinię przedmówców, że jest to jedna wielka akcja promocyjna filmu którzy przejdzie bez echa w historii kinematografii...

To i tak nie najgorzej... Gorsze by było, gdyby przeszedł do historii jako symbol "chały"...

BTW: zastanawiam się czy Cloverfield w tytule nie jest przypadkiem jakimś kryptonimem, lub nazwą tajnego projektu?
Scimitar
Użytkownik
#28 - Wysłana: 26 Lis 2007 13:32:47
Odpowiedz 
BTW: zastanawiam się czy Cloverfield w tytule nie jest przypadkiem jakimś kryptonimem, lub nazwą tajnego projektu?

całkiem prawdopodobne...

A co do samego Cloverfield zaczynam się zastanawiać, czy nie będzie to Godzilla kontra coś (prawdopodobnie wyżej wspomniany wielorybek ), nakręcona ala "Blair Witch Project"...
W końcu seriale animowane i filmy z Godzillą kontra cośtam na terenie np. Tokyo cieszyły się w pewnych kręgach dużą popularnością
Q__
Moderator
#29 - Wysłana: 26 Lis 2007 13:58:23
Odpowiedz 
Scimitar

A co do samego Cloverfield zaczynam się zastanawiać, czy nie będzie to Godzilla kontra coś (prawdopodobnie wyżej wspomniany wielorybek ), nakręcona ala "Blair Witch Project"...

Cóż... Może zamiast Godzilli będzie po prostu ten potworek, podany w nowy sposób (może "blairowaty.", moze "lostowaty"), co może nawet dać oryginalne w smaku (acz odgrzewane) danie...

(Choć gwoli sprawiedliwości - np. odgrzewani superbohaterzy smakują całkiem nieźle - vide "Heroes"...)
Q__
Moderator
#30 - Wysłana: 11 Gru 2007 22:00:21
Odpowiedz 
Coś dla miłośników wielkich potworów obgryzających co się da:
http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat=1356&wi d=9478273&rfbawp=1197403539.483
 Strona:  1  2  3  4  »» 
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Cloverfield czyli 1-18-08

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!