USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Superbohaterowie vs Reszta Świata
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  ...  8  9  10  11  12  »» 
Autor Wiadomość
Q__
Moderator
#31 - Wysłana: 18 Cze 2007 20:07:52
Odpowiedz 
Seybr

Wiesz Akire znam z filmów.
Zresztą nie dokończyłem oglądać Ghost in the shell, na razie połowę odcinków mam za sobą

Weż tylko pod uwagę, że obie te historie są b. wiernymi adaptacjami komiksów ("Akirę" reżyserował nawet twórca oryginału).
Picard
Użytkownik
#32 - Wysłana: 18 Cze 2007 22:39:21
Odpowiedz 
Q__

ID4 poważniejszy od komiksów... Hmmm, ryzykowna teza...

Moze inaczej- to byl piewrszy utwor o tematce fantastyczej, ktory mnie zainteresowal, w ktorym bohaterowie nie rzucali w siebie piorunami, nie przenikali przez sciany i nie nosili barwnych wdzianek w jak najgorszym guscie. A,ze ID4 nie zupewnie jest na powaznie to chyba kazdy wie? natomiast byl to moj pierwszy krok w swita kosmicznej fantastyki.

Nie w Japonii... (Co widać po treści i estetyce i mangi, i anime)...

Generalnie nie przepadam za komiksem- rowniez za tymi z Kraju Kwitnacej Wisni- dlatego tez nie specjalnie zachwycila mnie nowina, iz ma powstac manga z bohaterami ST. Chodź moze dotarl by on wtedy do nowych,innych odbiorcow- pytanie tylko w jakiej postaci- oryginalnje czy zmangowcialej? Ale mimi moje niecheci do komiksu moge nie moge mu odmowic zaslug dla po-kultury- uwazam, ze pomysly na seriale TV inspirowane byly wlasnie komiksami- forma czyli obrazki plus slowa, opowiadajace lekka, odcinkawa historie.
Q__
Moderator
#33 - Wysłana: 18 Cze 2007 22:59:49
Odpowiedz 
Picard

bohaterowie nie rzucali w siebie piorunami, nie przenikali przez sciany i nie nosili barwnych wdzianek

To SW Ty już raczej nie polubisz (choć przenikania tam sobie nie przypominam...).

mimi moje niecheci do komiksu moge nie moge mu odmowic zaslug dla po-kultury- uwazam, ze pomysly na seriale TV inspirowane byly wlasnie komiksami- forma czyli obrazki plus slowa, opowiadajace lekka, odcinkawa historie.

No nie do końca. Zarówno komiksy jak i seriale inspirowane były literacką (o ile jest to właściwe słowo) pulpową fantastyką (o której pisałem więcej w dziale "klasyka space opery")...
Picard
Użytkownik
#34 - Wysłana: 1 Lip 2007 23:11:15
Odpowiedz 
A oto zabawne starcie Q z potezna acz groteskowa istota z uniwersum Supermana:
http://www.electricferret.com/fights/mixed_q.htm
Q__
Moderator
#35 - Wysłana: 1 Lip 2007 23:13:41
Odpowiedz 
Picard

Słyszałem o tym. Z resztą faktycznie i moce i poczucie humoru obaj gentlemani posiadają podobne.
Bashir
Moderator
#36 - Wysłana: 3 Lip 2007 19:57:25 - Edytowany przez: Bashir
Odpowiedz 
Jeżeli chodzi o Superbohaterów :

Od jutro co środę do Super Expresu dołączany jest komiksowa wersja przygód Kapitana Klossa (taki polski Kapitan Ameryka). Cena 3 zł
Q__
Moderator
#37 - Wysłana: 3 Lip 2007 20:00:09
Odpowiedz 
Bashir

Od jutro co środę do Super Expresu dołączany jest komiksowa wersja przygód Kapitana Klossa

Dzięki za newsa, ale mam ortyginalne wydania sprzed lat .
Christof
Użytkownik
#38 - Wysłana: 3 Lip 2007 22:20:05
Odpowiedz 
http://www.electricferret.com/fights/mixed_q.htm

I jeszcze jeden versus (interesujący z trekowego punktu widzenia ) z tej samej strony: http://www.electricferret.com/fights/alien.htm
Picard
Użytkownik
#39 - Wysłana: 3 Lip 2007 22:28:31
Odpowiedz 
Jesli to konkurs popularnosci nalezy bys zadowolonym, ale nie jednak nie sadze by gwiazdka smierci dala rade szescianowi:

Christof

jeszcze jeden versus (interesujący z trekowego punktu widzenia ) z tej samej strony:

Tylko kto przuy zdrowych zmyslach stawial by w tym przypadku pieniadze na Xenomorfy?
Christof
Użytkownik
#40 - Wysłana: 3 Lip 2007 22:36:17
Odpowiedz 
Ludzie, którzy dają propozycje versusów na tej stronie, mają czasami naprawdę dziwne pomysły: http://www.electricferret.com/fights/runroses.htm

http://www.electricferret.com/fights/issue_145.htm
Q__
Moderator
#41 - Wysłana: 3 Lip 2007 22:37:18 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Picard

Jesli to konkurs popularnosci nalezy bys zadowolonym, ale nie jednak nie sadze by gwiazdka smierci dala rade szescianowi:

Widzę, że chcesz sprowkować ostrą dyskusję z waterhouse'm w kolejnym topicu

Tylko kto przuy zdrowych zmyslach stawial by w tym przypadku pieniadze na Xenomorfy?

Dobre pytanie... Skoro nawet Predziom rady nie dawały...
fang
Użytkownik
#42 - Wysłana: 4 Lip 2007 09:07:31 - Edytowany przez: fang
Odpowiedz 
Jak byłem mały to czytałem x-menów i batmana- do spidermana jakoś nigdy nie miałem przekonania więc w sumie ci się nie dziwię że cię zraził do komiksów o superbohaterach

ja za najlepszy uważam "Spawna" McFarlane'a- jak dla mnie ma najlepsze historie i oryginalną kreskę- do dziś ma ponad 150 numerów na dysku

Q__
Moderator
#43 - Wysłana: 4 Lip 2007 09:40:43
Odpowiedz 
fang

ja za najlepszy uważam "Spawna" McFarlane'a

Cóż, trzeba przyznac, że przebija sie ponad poziom superbohaterskiej "masówki" i jest ambitny, ale... McFarlane był też rysownikiem sporej ilości TM-Semicowskich "Spidermanów"...
Bashir
Moderator
#44 - Wysłana: 21 Lip 2007 11:51:55
Odpowiedz 
Co by nie zakładać nowego tematu:

nie widziałem żeby ktoś wspominał o Throgalu

w październiku wychodzi 30 tom "Ja, Jolan" - wiadomo kto wychodzi na pierwszy plan no i zmiana scenarzysty - ciekawe jak to wpłynie na komiks. Zmiana z poprzedniego tomu "Ofiara" (szaty graficznej) wpłynęła rewelacyjnie na komiks... także czekam na październik
Q__
Moderator
#45 - Wysłana: 21 Lip 2007 12:00:42
Odpowiedz 
Bashir

Co by nie zakładać nowego tematu

Był jeszcze temat "Komiksy"... :]

w październiku wychodzi 30 tom "Ja, Jolan" - wiadomo kto wychodzi na pierwszy plan

A on pod, względem mocy, faktycznie do superbohatera podobnbny (a przynajmniej podobniejszy od tatuśka)... (Zresztą wychodził już na plan pierwszy w "Alinoë " i"Oczach Tanatloca".)

zmiana scenarzysty - ciekawe jak to wpłynie na komiks

Byle nie tak, jak na "Yansa" zmiana rysownika...
Bashir
Moderator
#46 - Wysłana: 21 Lip 2007 14:50:50
Odpowiedz 
Q__
Był jeszcze temat "Komiksy".

może i był, ale JA go nie założyłem muszę dbać o swoje tematy, zresztą jak sam zauważyłeś - Jolan (zresztą Thorgal też) to tacy protoplaści amerykańskich superbohaterów. Ja bym się nie zdziwił gdyby któryś z X-menów był potomkiem w linii prostej Thorgala

A nowe plansze z 30 tomu które krąż po necie po prostu powalają ...

http://www.stripspeciaalzaak.be/beelden/Zaak48-Str ipFacts/Thorgal30_plaat.jpg
Q__
Moderator
#47 - Wysłana: 21 Lip 2007 15:04:07
Odpowiedz 
Bashir

może i był, ale JA go nie założyłem

Gadasz jak Ferengi...

Ja bym się nie zdziwił gdyby któryś z X-menów był potomkiem w linii prostej Thorgala

Who knows... W końcu moda na crossovery może z czasem dosięgnąć i komiksów europejskich... Ostatecznie już teraz DC Comics wydaje np. "Metabaronów" (podobnie jak Dark Horse mangi)...

nowe plansze z 30 tomu które krąż po necie po prostu powalają ...

Owszem...
Bashir
Moderator
#48 - Wysłana: 22 Lip 2007 13:10:07
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#49 - Wysłana: 22 Lip 2007 13:13:14
Odpowiedz 
Bashir

taka komiksowa ciekawostka ...

Owszem, ciekawa...
Q__
Moderator
#50 - Wysłana: 13 Sier 2007 18:13:16 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Ukazała się druga część "The Authority" po polsku:
http://komiks.nast.pl/komiks/5394/2-Statki-Albionu /
Bashir
Moderator
#51 - Wysłana: 13 Sier 2007 18:22:51
Odpowiedz 
Fajna kreska. Ale i tak nie miałem okazji czytać części pierwszej. Miała zresztą nieciekawe recenzje.
Q__
Moderator
#52 - Wysłana: 13 Sier 2007 18:27:18
Odpowiedz 
Bashir

Ale i tak nie miałem okazji czytać części pierwszej. Miała zresztą nieciekawe recenzje.

Nie wszystkie:
http://komiks.nast.pl/artykul/2476/The-Authority-1 -Krag/

(Choć przyznaję, nie nie zauroczyła aż tak jak oczekiwałem)
Bashir
Moderator
#53 - Wysłana: 24 Sier 2007 00:58:30
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#54 - Wysłana: 24 Sier 2007 01:46:12
Odpowiedz 
Bashir

looks fine

Yes, looks fine... But, (i tu przechodze na polski) który to już serial z tym bohaterem? Czy nie mogą wymyślić czegos oryginalniejszego niż odgrzewane danie z pająka?
Pah Wraith
Użytkownik
#55 - Wysłana: 24 Sier 2007 10:59:16
Odpowiedz 
Czy aby nie rysowany przez ten sam zespół, który popełnia "The Batman" obecnie?
Q__
Moderator
#56 - Wysłana: 24 Sier 2007 11:44:12
Odpowiedz 
Pah Wraith

Czy aby nie rysowany przez ten sam zespół, który popełnia "The Batman" obecnie?

Też mi się tak kojarzy zwłaszcze, że wytwórnia ta sama (WB), ale trochę przeszkadza mi nadanie serii oblicza jawnie humorystycznego. Wolałem ponurego Gacka...
Seybr
Użytkownik
#57 - Wysłana: 24 Sier 2007 12:24:06
Odpowiedz 
Nie ma jak kapitan Proton i jego dzielni pomocnicy ;].

Lub crampo , dobra parodia Rambo ;]. Panek też rządzi.
Q__
Moderator
#58 - Wysłana: 24 Sier 2007 13:35:36
Odpowiedz 
Seybr

Nie ma jak kapitan Proton i jego dzielni pomocnicy

Kapitan Proton mniej nawiazywał do superbohaterów jako takich, bardziej do ich poprzedników - bohaterów zeszytowej fantastyki w stylu "pulp" takich jak Captain Future, Doc Savage czy Captain Video...
Pah Wraith
Użytkownik
#59 - Wysłana: 24 Sier 2007 15:11:35
Odpowiedz 
mr homn
Użytkownik
#60 - Wysłana: 24 Sier 2007 15:23:27
Odpowiedz 

kpt. Proton był jedną z niewielu rzeczy/czynności za którą lubię T. Parisa

ps. Q__ jesteś jak wszechnica wiedzy o SF!
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  ...  8  9  10  11  12  »» 
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Superbohaterowie vs Reszta Świata

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!