USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Szalone światy P.K. Dicka
 Strona:  ««  1  2  3  4  5 
Autor Wiadomość
Q__
Moderator
#121 - Wysłana: 9 Mar 2017 12:10:50 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Guauld

Guauld:
Tak mi się skojarzyło:

Cóż, niewykluczone, że Moffat i do tego nawiązywał (acz pewnie bardziej do twainowego "Yankesa..." i "Powrotu do przeszłości", w którym Marty rocka w przeszłość zawiózł...).

Guauld:
dlatego też tak właśnie zareagowałem na powyższy trailer.

Cóż... Nasz Trek też nazbyt często bywa dowodem, że nadmiar wiedzy bywa przeszkodą w radosnym cieszeniu się popkulturowymi wizjami.

Guauld:
Teraz próbuję dorwać Jackboots on Whitehall, który zdaje się dzieli wiele podobieństw z SS-GB

W sumie to najlepiej dorwać oryginalną powieść. Była wydawana w Polsce.

Weaver

Weaver:
Kolejny dowód, że internet zniesie wszystko.

To pół biedy... Gorzej, że ludzki mózg to wszystko wyprodukuje. A najgorzej, że ten Tort to i tak niegroźny teoretyk na tle swoich idoli...

Weaver:
Wątpię, żeby naziści pozwalali na słuchanie takiej muzyki (bo zresztą na niewiele pozwalali)

Swoją drogą w w/w blogowym wpisie tak serio podobał mi się jedno. Zawarty w tym rysunku - tak, wiem, że jego autorowi o co innego chodziło, bo on też z tamtej parafii - pomysł, że współczesny wielbiciel nazistów mógłby trafić w ręce swoich bohaterów i na własnej skórze doświadczyć dobrodziejstw ich rządów.

Weaver:
Po odseparoiwaniu ścieżki od samego trailera SS-GB zapowiada się wcale nienajgorzej.

Acz i niezbyt oryginalnie, po Człowieku..., po "Vaterlandzie"...

(Nawiasem: najlepszą, i najbardziej gorzką, z wizji tego typu była - jak zawsze powtarzam - powieść "Wenn das der Führer wüßte!" Basila, u nas wydana jako "Brunatna rapsodia"*. Pewnie dlatego, że autor znał te realia z autopsji.)

* Refleksje W. Sedeńki o niej:
http://www.sedenko.pl/2011/02/02/brunatna-rapsodia /
mozg_kl2
Użytkownik
#122 - Wysłana: 8 Maj 2017 19:52:30
Odpowiedz 
https://www.youtube.com/watch?v=gCcx85zbxz4

jest i pierwszy pełny trailer nowego łowcy androidów. Czy han znowu zginie?
Q__
Moderator
#123 - Wysłana: 8 Maj 2017 23:41:35 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
jest i pierwszy pełny trailer nowego łowcy androidów

Że to kontynuacja filmu Scotta to może bym i uwierzył (bo parę scen wygląda niebezpiecznie prometeuszowato), ale, że "Bladego..." to niekoniecznie (bo tylko ta cyberpunkowo świecąca neonami ulica z oryginału została)...
MarcinK
Użytkownik
#124 - Wysłana: 9 Maj 2017 11:31:45
Odpowiedz 
Czas się rozejrzeć za DVD z oryginałem
Weaver
Użytkownik
#125 - Wysłana: 11 Maj 2017 00:09:27 - Edytowany przez: Weaver
Odpowiedz 
Q__:
tylko ta cyberpunkowo świecąca neonami ulica z oryginału została

Widziałem dziś ten trailer. Hmmm...
Klimat chyba nawet jest, zwłaszcza w scenach ubarwionych muzyką nawiązująca do Vangelisa... pokazują coś innego niż miasto - cyberpunk idzie w stronę postapo, ale przecież książka PKD takim postapo właśnie była właśnie. Jest to ciekawa rzecz, bo i w Bladerunner i w prawilnym, nowym Dredd a nawet w (niezłym) serialu Almost Human idea "pozamiasta" istnieje, ale niezbyt wiele poza tym.
Z jednej strony Fancher znowu pisze, a i współautor M. Green w niezgorszych rzeczach maczał paluchy, z drugiej Villleneuve jakoś wybitnie się dla S-F jeszcze nie przysłużył...no i Scott...Scott jest tu nieprzewidywalnym czynnikiem, bo potrafi wysmażyć Prometeusza a drugą ręką produkuje naprawdę dobrego Człowieka...
Moja żona rozpacza, bo już się powoli godziła z Goslingiem, którego nie cierpi, a tu zobaczyła Leto, którego wręcz nienawidzi...
Q__
Moderator
#126 - Wysłana: 11 Maj 2017 08:33:42 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Weaver

Weaver:
Hmmm...

Ano hmm... Sam jestem ciekaw jak im to ostatecznie wyjdzie...

Weaver:
książka PKD

A propos książki... Zastanawiam się czy tym razem nie zaczerpną z niej wątku Mercera/merceryzmu... Pewne podteksty w tym trailerze, w połączeniu ze świadomością obecnych, mistycznych, ciągot Scotta, coś takiego mi sugerują...

Weaver:
i w prawilnym, nowym Dredd

Ja już sam nie wiem, która wersja jest prawilna, bo przecież są - wbrew pozorom - i fani tej ze Stallone'm...

Weaver:
w (niezłym) serialu Almost Human

Nawiasem: trzeba, chyba, gwoli sprawiedliwości, przypomnieć kto go robił...

Weaver:
idea "pozamiasta"

Też Ci się Yans - z pozamiestnymi - skojarzył?

Weaver:
z drugiej Villleneuve jakoś wybitnie się dla S-F jeszcze nie przysłużył..

Z trzeciej... Jakie zasługi dla SF miał Scott kręcąc pierwszego "Obcego..." czy Cameron gdy robił "Terminatora" jedynkę?
Weaver
Użytkownik
#127 - Wysłana: 11 Maj 2017 12:01:09
Odpowiedz 
Q__:
która wersja jest prawilna, bo przecież są - wbrew pozorom - i fani tej ze Stallone'm...

Nie chodziło mi o kwestię fanów, bo sam darzę wersję ze Stallone dawką nostalgicznej sympatii, jako kultowy "cheesy flick". Chodziło raczej o bliskość do komiksowego oryginału (nieszczęsna kwestia hełmu na przykład).

Q__:
trzeba, chyba, gwoli sprawiedliwości, przypomnieć kto go robił...

Że jarjar abrams (z małe litery specjalnie)? Nawet jemu się trafi dobry dzień, a może to dlatego, że nie ma tu pozostałych gagatków, Orciego i Kurtzmana...

Q__:
Jakie zasługi dla SF miał Scott kręcąc pierwszego "Obcego..." czy Cameron gdy robił "Terminatora" jedynkę?

Co prawda, to racja... Był jakiś short Camerona, ale czy to już zasługi?
Q__
Moderator
#128 - Wysłana: 11 Maj 2017 16:02:29
Odpowiedz 
Weaver

Weaver:
Chodziło raczej o bliskość do komiksowego oryginału (nieszczęsna kwestia hełmu na przykład).

Aaa, w tym wypadku trudno polemizować.

Weaver:
Że jarjar abrams (z małe litery specjalnie)? Nawet jemu się trafi dobry dzień, a może to dlatego, że nie ma tu pozostałych gagatków, Orciego i Kurtzmana...

Ano on. Nawet jemu się trafiło. Im, zresztą, też - wymieńmy uroczy serialik Jack of all Trades i animację Transformers: Prime; do obu pisali scenariusze znacznie lepsze niż można ich o to posądzić znając ich blockbusterowy (w tym, niestety, Trekowy) dorobek.

Weaver:
Był jakiś short Camerona, ale czy to już zasługi?

Tym bardziej, że poza tym shortem były brednie o latającej piranii (Villeneuve, co by o nim złego nie gadać, nie maczał rąk w powstaniu niczego takiego*).

* Inna sprawa, że Cameron był wówczas młody, początkujący, a Villeneuve ma już spory dorobek (owszem, zdecydowanie niezły, ale nie noszący dotąd znamion - nawet kieszonkowego - geniuszu).
mozg_kl2
Użytkownik
#129 - Wysłana: 8 Cze 2017 10:21:33
Odpowiedz 
Darklighter
Użytkownik
#130 - Wysłana: 17 Lip 2017 20:29:03
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#131 - Wysłana: 17 Lip 2017 20:39:04
Odpowiedz 
Darklighter

Mam mieszane uczucia. Nie wygląda źle, ale - poza pojedynczymi scenami - klasycznego "Bladego..." prawie w tym nie czuć, bardziej mi się już prequele SW kojarzyły... (Ale może to nie jest źle zważywszy na to, że obie franczyzy w podobnym czasie się zrodziły i w obu Ford grał...)
 Strona:  ««  1  2  3  4  5 
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Szalone światy P.K. Dicka

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!