USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Science-Fiction / ST vs. GW
 Strona:  ««  1  2  ...  33  34  35  36  37  ...  52  53  »» 
Autor Wiadomość
Darklighter
Użytkownik
#1021 - Wysłana: 5 Sier 2007 18:26:12
"maximum firepower" mogloby rownie dobrze oznaczac "przejsc na ogien ciagly z maksymalna szybkostrzelnoscia".

Nie, nie mółby. Masymalna siła ognia, to maksymalna siła ognia. "Fire rate" to jedno, a "firepower" to drugie. I nie było wtedy żadnej serii.

ze turbolasery "leca" za wolno

Lecą z różną prędkością w różnych scenach.

Zgadzam sie z wami, ze okrety z ST mialyby nad ISD przewage zwrotnosci (chociaz w SW okrety rowniez wykonuja dosyc ostre zwroty... rzadko, ale bywa - widac to w ktoryms filmie gdy flota Sojuszu wychodzi z nadprzestrzeni i od razu robi zwrot o jakies 90 stopni).

Jeszcze okręt Greviousa jakoś szybko wyrównuje spadanie.
Q__
Moderator
#1022 - Wysłana: 5 Sier 2007 18:41:52 - Edytowany przez: Q__
Picard

Jesli nie dowierza sie, iż wydarzenia przedstawione na ekranie odbywaja sie w filmowej rzeczywistosci w taki sposob w jaki je przedstawiono, a jedynie stanowia jakis subiektywny punkt widzenia- np. ten okret dla nas moze przemieszczac sie szybko ale z powodu braku punktu odniesienia mozna tez powiedziec, ze tak naprawde przesuwa sie on po ekranie bardzo wolno- to rownie dobrze mozna powiedziec, ze w operze myuzyka, ktora uprzednio byla cicha a teraz nabrala na intensywnosci wcale glosna nie jest, a kolor żółty, który na obrazie przechodzi w czerwień wcale czerwienią nie jest. Czyli jesli daną rzecz pokazano w taki a nie inny spososb nalezy ja akceptowac taka jaka jest- czyli tak jak rzeczyl sobie autor danego dziela.

Jest jeden kłopot - statki z B5 optycznie poruszają sie szybciej niz te z ST, a wiemy skądinąd, że "same z siebie" prędkości światła przekroczyć nie są w stanie... To jakby podważa Twój sąd...

Anjohl

A ja nie widziałem nigdy żadnego epizodu Gwiezdnych Wojen, czy7 w ogóle to da sie oglądać? zawsze myślałem że to film dla dziecięcej widowni.......

Wbrew pozorom gorąco polecam... I radzę zacząć od EP IV, a potem obejrzeć V - najlepszy (prawdę mówiąc lepszy od wielu "odsłon" Treka)... Resztę oglądaj już na własne ryzyko o ile saga Lucasa Cie wciagnie...

Sh1eldeR

a) "maximum firepower" mogloby rownie dobrze oznaczac "przejsc na ogien ciagly z maksymalna szybkostrzelnoscia". Pojedynczy strzal z turbolasera moglby miec zawsze ta sama moc, ale AT-AT byly widziane zarowno strzelajac seriami, jak i wystrzeliwujac tylko dwa strzaly, raz na jakis czas.

Tak mi się wydawało, ale nie chciałem już tego "wytyukać", bo jedyną alternatywą dla tego jest albo "burak" z Falconem, albo fakt, że nasz poczciwy Sokó jest taki "full wypas" statkiem, ze nawet Moc na niego nie podziała...

(chociaz w SW okrety rowniez wykonuja dosyc ostre zwroty... rzadko, ale bywa - widac to w ktoryms filmie gdy flota Sojuszu wychodzi z nadprzestrzeni i od razu robi zwrot o jakies 90 stopni).

Flota Sojuszu - owszem... Ale ISD nigdy nam w tej sytuacji nie pokazano...

Sovek nie powinien miec problemow z lataniem wokol ISD czy z trafieniem w niego. Nie wiadomo jednak nic o sile ognia. Byc moze strzaly z turbolaserow nic by sovkowi nie robily ze wzgledu na pole deflektora, a byc moze tak naprawde to nie sa zwykle lasery, a niektore ksiazki sugeruja, ze maja one znacznie wieksza sile ognia od fazerow (=sovek wybuchlby po dwoch trafieniach). Nie wiem. Gdyby sila ognia i tarcze byly podobne... Sovek moglby miec ta przewage, ze jest w stanei strzelac bardzo precyzyjnie. Moglby trafic w generatory pola silowego, co mysliwce w SW robia rutynowo (to te dwie kule nad mostkiem). Tym samym zdjalby tarcze ISD, a przyjecie kilku torped kwantowych na kadlub to nie jest dobry pomysl.

Wszystkiego tego można sie domyślać... Ba osobiście jestem skłonny przyczylić się do opinii, że ISD jest wielki, groźny (także siłą ognia), lecz ocieżały, a Sovek czy Galaxy to na jego tle "śmiertelnie żądląca osa"... Co czyniłoby walke loteria (z małym wskazaniem na jednostki GF), ale są to tylko nasze domysły...

(Tak jak i nie wiemy czy udałby się ew. Transport desantu przez osłony ISD)...

Darklighter

Jeszcze okręt Greviousa jakoś szybko wyrównuje spadanie.

Na upartego chcę zauważyć, że był to okręt Starej Republiki...
Sh1eldeR
Użytkownik
#1023 - Wysłana: 5 Sier 2007 18:51:36
Darklighter
Nie, nie mółby. Masymalna siła ognia, to maksymalna siła ognia. "Fire rate" to jedno, a "firepower" to drugie.
Z tym sie nadal nie zgadzam. Z definicji Fire power na wikipedii:

"Fire power is a military concept rooted in the ability to direct a heavy weight of metal onto an enemy or enemy possession as measured by the concept of rate of fire."

Poza tym nie wydaje mi sie rozsadne stwierdzenie, ze np. dzialko rewolwerowe nastawione na 500 strz/min ma taka sama sile ognia jak to samo dzialko ustawione na 6 000 strz/min.

I nie było wtedy żadnej serii.
Tu zapewne masz racje, szczegolnie jesli mozesz to sprawdzic - ja teraz nie moge.
Darklighter
Użytkownik
#1024 - Wysłana: 5 Sier 2007 19:16:28 - Edytowany przez: Darklighter
Na upartego chcę zauważyć, że był to okręt Starej Republiki...

Konfederacji Niepodległych Systemów, jeśli mamy być aż tak szczegółowi.

Ale ISD nigdy nam w tej sytuacji nie pokazano

Pokazali w TESB (na poprzedniej stronie dawałem link). Denis Muren w komentarzu DVD wspomina, że chcieli ukazać ogrom i skalę ISD - statki tak duże i masywne, że ledwo są w stanie manewrować.
Q__
Moderator
#1025 - Wysłana: 5 Sier 2007 19:30:16
Darklighter

Konfederacji Niepodległych Systemów, jeśli mamy być aż tak szczegółowi.

No i nie był to ISD sensu stricte...

Denis Muren w komentarzu DVD wspomina, że chcieli ukazać ogrom i skalę ISD - statki tak duże i masywne, że ledwo są w stanie manewrować.

No, czyli jeśli ledwo są w stanie manewrować, to (znaczmnie mniejsze) jednostki Federacji są jednak zwrotniejsze (z czego w sumie też niewiele wynika, bo nie mamy jak porównać siły ognia...).
Picard
Użytkownik
#1026 - Wysłana: 6 Sier 2007 11:55:15
Q__

Jest jeden kłopot - statki z B5 optycznie poruszają sie szybciej niz te z ST, a wiemy skądinąd, że "same z siebie" prędkości światła przekroczyć nie są w stanie... To jakby podważa Twój sąd...

A kto mowi tu o przekraczaniu predkosci swiatla? Ja pisze o predkosciach osiaganych na impulsowej! Jesli wiec statki z B5 zdaja sie szybsze od tych ze ,,Star Trek" to moze rzeczywisicie tak wlasnie jest?

Jeszcze okręt Greviousa jakoś szybko wyrównuje spadanie

Wogole technologia separatystow jest bardziej zaawansowana niz cokolwiek innego co dane bylo mi zovbaczyc w ,,Star Wars"- mieli oni armie driodow, dziala na pokladzie ich statkow ubslugiwane byly przez wspomniane roboty itp. Jakims codem jednak Imperium nie skorzystalo z dowiadczen separatystow. Dlatego tez- odnosnie tego co pisal Sh1eldeR o stopniu wytrzymaloasci oslon Sovereigna na trafienia turbo-laserow- jest ona o tyle nie istotna,ze nie wieze,ze okrety Imperium, ktorych dziala obslugiwane sa przez ludzi wogole byly by w stanie trafic statki Federacji, ktorych maksymalna predkosc impulsowa bliska jest predkosci swiatla.
Q__
Moderator
#1027 - Wysłana: 6 Sier 2007 12:31:06
Picard

Jesli wiec statki z B5 zdaja sie szybsze od tych ze ,,Star Trek" to moze rzeczywisicie tak wlasnie jest?

Raczej mało prawdopodobne, jeśli zestawimy dane padające z ekranu...

Jakims codem jednak Imperium nie skorzystalo z dowiadczen separatystow.

Burak? (Prawdopodobnie tak.)

statki Federacji, ktorych maksymalna predkosc impulsowa bliska jest predkosci swiatla.

Jak to koresponduje z poprzednia tezą?
Darklighter
Użytkownik
#1028 - Wysłana: 6 Sier 2007 12:58:18
Burak? (Prawdopodobnie tak.)

Nope, wystarczy wyłączyć przycisk "mute" w TV i się będzie wiedziało. Czasem też warto zerknąć na ekran, gdzie znajdzie się potwierdzenie tego, co usłyszy się poprzez wyłączenie opcji mute:

"Clones can think creatively. You will find that they are immensely superior to droids."

Efekty? Bitwy: Geonosis, Kashyyyk, Utapau - no comment.

Chyba bylibyśmy świadkami tego, czego jeszcze nigdy nie było w treku: walka bezpośrednia przy tak dużej prędkości, że nie byłoby widać statków.
Q__
Moderator
#1029 - Wysłana: 6 Sier 2007 13:02:26
Darklighter

Efekty? Bitwy: Geonosis, Kashyyyk, Utapau - no comment.

Nie mówiłem tylko o droidach...

Chyba bylibyśmy świadkami tego, czego jeszcze nigdy nie było w treku: walka bezpośrednia przy tak dużej prędkości, że nie byłoby widać statków.

No właśnie, a oglądaliśmy wszak okazjonalnie nawet statki "lecące" w warp np. w tym wormhole'u w TMP...
Darklighter
Użytkownik
#1030 - Wysłana: 6 Sier 2007 13:10:26
No właśnie, a oglądaliśmy wszak okazjonalnie nawet statki "lecące" w warp np. w tym wormhole'u w TMP...

Raczej miałem na myśli nacieranie na siebie okretów przy, np. 0.7c bez warp.
Q__
Moderator
#1031 - Wysłana: 6 Sier 2007 13:13:14
Darklighter

Raczej miałem na myśli nacieranie na siebie okretów przy, np. 0.7c bez warp.

To też było, ale ogólnie chodzi mi o to, że jednostki z ST zdecydowanie muszą być (w większości wypadków) szybsze od tych z B5, nawet jeśłi na ekranie widzimy je jako "wolniejsze"...
Darklighter
Użytkownik
#1032 - Wysłana: 6 Sier 2007 13:21:03 - Edytowany przez: Darklighter
To też było

A w którym to odcinku/ filmie statki minęły się z taką prędkością i prowadziły przy tym skuteczny ostrzał?

nawet jeśłi na ekranie widzimy je jako "wolniejsze"...

Czyli w końcu bierze się pod uwagę, to co na ekranie, czy też jak wygodniej?
Q__
Moderator
#1033 - Wysłana: 6 Sier 2007 13:32:20
Darklighter

A w którym to odcinku/ filmie statki minęły się z taką prędkością i prowadziły przy tym skuteczny ostrzał?

A mało widzieliśmy walk okrętów?

Czyli w końcu bierze się pod uwagę, to co na ekranie, czy też jak wygodniej?

To Picard jest zwolennikiem opierania się na danych optycznych przy zestawianiu możliwości statków z różnych universów, ja niekoniecznie... (Przynajmniej nie w wypadku zestawiana B5 z czymkolwiek innym.)
Darklighter
Użytkownik
#1034 - Wysłana: 6 Sier 2007 13:50:53
A mało widzieliśmy walk okrętów?

Takich co mijają się przy 0.5 c? Ja takich nigdy nie widziałem. Ich prędkości względem siebie zawsze są niewielkie i przypominają klasyczny dogfight lub walkę niszczycieli morskich.
Q__
Moderator
#1035 - Wysłana: 6 Sier 2007 14:00:25
Darklighter

Ich prędkości względem siebie zawsze są niewielkie i przypominają klasyczny dogfight lub walkę niszczycieli morskich.

To co widzimy nie musi odpowiadać realnej prędkości z jaką się przemieszczają... (Choć to co mówiłeś o napędzie warp używanym do siągania prędkości podświetlnych sporo tłumaczy... Przynajmniej w odniesieniu do jednostek z ST...)
Darklighter
Użytkownik
#1036 - Wysłana: 6 Sier 2007 14:23:54 - Edytowany przez: Darklighter

To co widzimy nie musi odpowiadać realnej prędkości z jaką się przemieszczają

Nie względem planet, ale względem siebie już tak. To tak jakby dwóch gości lało się na pięści w pociągu. Względem człowieka na stacji szybko się przemieszczają, ale biegając po wagonie, ich prędkość względem siebie jest niewielka.
middle
Użytkownik
#1037 - Wysłana: 6 Sier 2007 14:26:14
ISD to przede wszystkim carrier ma dostarczyc mysliwce i bombowce w miejsce bitwy i to one maja walczyc. Cała jego broń to broń defensywna ma słuzyc obronie przed wrogimi mysliwcami.
chyba tylko VSD miały działa ofensywne na wieży.

tak wiec z logiki,

nie ma podstaw by twierdzic ze turbolaser ma taka moc ze zniszczy Sovka lub inny duży okret federacji.bo głównym celem tych dział to myśliwce które nijak mają sie gabarytami do ww.

Skoro to carrier to także nie musi być zwrotny bo i po co,
Darklighter
Użytkownik
#1038 - Wysłana: 6 Sier 2007 14:48:37 - Edytowany przez: Darklighter
ISD to przedewszystkim cruiser, potem dopiero carrier:
http://www.starwars.com/databank/starship/imperial stardestroyer/index.html

carrier to było to:
http://www.starwars.com/databank/starship/republic assaultship/index.html

nie ma podstaw by twierdzic ze turbolaser ma taka moc ze zniszczy Sovka lub inny duży okret federacji.bo głównym celem tych dział to myśliwce które nijak mają sie gabarytami do ww.

Może by tak napisać do LF, bo chyba błąd w filmie popełnili zamieszczając dialog:
LANDO: (desperately) Yes! I said closer! Move as close as you can and engage those Star Destroyers at point- blank range.
ACKBAR: At that close range, we won't last long against those Star Destroyers.
LANDO: We'll last longer then we will against that Death Star...and we might just take a few of them with us.

PS. Dla przypomnienia - Ackbar nie siedział w myśliwcu

PS. 2. ICS podaje, że okręt posiadał różne rodzaje dział, tak aby móc namierzać i szybkie myśliwce (lekkie działa) i ciężkie krążowniki (ciężkie działa).
Q__
Moderator
#1039 - Wysłana: 6 Sier 2007 16:29:40
Darklighter

ale względem siebie już tak.

Do pewnego stopnia zgoda, ale nie wiemy jakiemu (w cm) przesunięciu na ekranie odpowiada jaka prędkość "rzeczywista" (bo z pewnością inne "odpowiedniki" mamy w B5 na przykład , a inne w ST...

middle

A ew. walka liniowa między StarDestroyer'ami to co?

ICS podaje, że okręt posiadał różne rodzaje dział, tak aby móc namierzać i szybkie myśliwce (lekkie działa) i ciężkie krążowniki (ciężkie działa).

A które były które? (Z widocznych na ekranie.)
middle
Użytkownik
#1040 - Wysłana: 6 Sier 2007 17:16:54
"A ew. walka liniowa między StarDestroyer'ami to co?"

gdyby do tego miały być stworzone pewnie miały by wyrzutnie min lub chociaż torped protonowych, tymczasem z tego co mi wiadomo maja jedynie wyrzutnie kierowanych rakiet przeznaczonych na myśliwce.

oczywiście można założyć ze takie starcie jest możliwe ale tak czy siak odbywać sie będzie przy użyciu broni defensywnej (patrz chociażby zasięg turbolasera, około 2 km?)
Q__
Moderator
#1041 - Wysłana: 6 Sier 2007 17:22:55
middle

oczywiście można założyć ze takie starcie jest możliwe ale tak czy siak odbywać sie będzie przy użyciu broni defensywnej (patrz chociażby zasięg turbolasera, około 2 km?)

Hmmm, w epoce żaglowców walka liniowa polegała na ostrzeliwaniu sie z armat. W rzeczywistości SW podobną rolę mogą pełnić turbolasery...
Darnok
Użytkownik
#1042 - Wysłana: 6 Sier 2007 17:26:10
hmm, STvsGW
Star Trek vs Gwiezdne Wojny, tak? to czemu, jedno po ang, a drugie po polsku? powinno być a) GWvsGW b) STvsSW
middle
Użytkownik
#1043 - Wysłana: 6 Sier 2007 17:30:09
logika logiką ale jak wrzuciłem sobie statki imperium i rebelii do BC to mi ISD, borgowego Cuba jechał w pojedynke
Q__
Moderator
#1044 - Wysłana: 6 Sier 2007 17:34:30
Darnok

to czemu, jedno po ang, a drugie po polsku?

To się kolegi szwagra pytaj...

middle

jak wrzuciłem sobie statki imperium i rebelii do BC to mi ISD, borgowego Cuba jechał w pojedynke

Pytanie: na jakiej podstawie twórcy moda ustawili taki, a nie inny poziom?
Darklighter
Użytkownik
#1045 - Wysłana: 6 Sier 2007 17:55:32
gdyby do tego miały być stworzone pewnie miały by wyrzutnie min lub chociaż torped protonowych, tymczasem z tego co mi wiadomo maja jedynie wyrzutnie kierowanych rakiet przeznaczonych na myśliwce.

ISD nie mają rakiet.
Q__
Moderator
#1046 - Wysłana: 6 Sier 2007 20:08:57
Darklighter

ISD nie mają rakiet.

Też mi się tak zdawało. (A przynajmniej ani jednej walki ba rakiety z udziałem ISD w filmach nie widziałem....)
middle
Użytkownik
#1047 - Wysłana: 6 Sier 2007 22:32:30
na jakiej podstawie oni to ustalili, hmm pewnie byli większymi fanami SW od ST

te rakiety to z gier wziąłem, na filmach faktycznie tego nie było. sam nie wiem czy uznać to za Kanon.
Q__
Moderator
#1048 - Wysłana: 6 Sier 2007 23:49:27
middle

na jakiej podstawie oni to ustalili, hmm pewnie byli większymi fanami SW od ST

Możliwe, acz nic pewnego nie wiemy...

te rakiety to z gier wziąłem, na filmach faktycznie tego nie było. sam nie wiem czy uznać to za Kanon.

Gry to zdecydowanie nie kanon.
Picard
Użytkownik
#1049 - Wysłana: 7 Sier 2007 20:09:08
Darklighter

"Clones can think creatively. You will find that they are immensely superior to droids."

Mowa tu była o starciach bezpośrednich- zresztą popatrz na późniejszych szturmowców, ktorzy pod wzgledem wyszkolenia znacznie ustepowali zarowno ich wczesniejszym, sklonowanym odpowiednika jak i jak i droida- a ja mam na mysli ostrzla okretow prowadzony przez doridy! Chyba nie myslisz, ze ludzie moga reagowac i obliczac wszelkie mozliwe trajektorie lotu pocisku lepiej niz czynia to maszyny? Dlatego tez nie wierze, iz okrety Imperium, ktorych dziala obslugiwane byly przez ludzkie zalogi, w dodatku nie klony byly by w stanie trafic zwinne statki Federacji.

Q__

Nie wiem- nie znam sie na B5!
Darklighter
Użytkownik
#1050 - Wysłana: 7 Sier 2007 21:02:02 - Edytowany przez: Darklighter
Mowa tu była o starciach bezpośrednich- zresztą popatrz na późniejszych szturmowców, ktorzy pod wzgledem wyszkolenia znacznie ustepowali zarowno ich wczesniejszym, sklonowanym odpowiednika jak i jak i droida-

Tak to jest jak się ma limitowany budżet i zatrudnia się zwykłych statystów do noszenia niewygodnych pancerzy. Niezdarność widać wyraźnie.
Dopiero w nowszych filmach dali ex-navy seal, aby móc wykorzystać jego ruchy do tworzenia animacji klonów.

Chyba nie myslisz, ze ludzie moga reagowac i obliczac wszelkie mozliwe trajektorie lotu pocisku lepiej niz czynia to maszyny?

Roboty, czy też inne maszyny mogą być nieprecyzyjne widać. Pozatym człowiek/istota żywa lepiej zaadaptuje się do nowej sytuacji, gdyby wróg spróbował czegoś nowego. Zachowanie maszyny łatwiej też przewidzieć. Dlatego też zapewne i w ST ubrojenie obsługuje osobiście oficer, a nie wydaje polecenie do komputera "namierz i ostrzelaj cel", co byłoby mniej efektywne.
 Strona:  ««  1  2  ...  33  34  35  36  37  ...  52  53  »» 
USS Phoenix forum / Science-Fiction / ST vs. GW

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!