USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Science-Fiction / ST vs. GW
 Strona:  ««  1  2  ...  32  33  34  35  36  ...  52  53  »» 
Autor Wiadomość
Picard
Użytkownik
#991 - Wysłana: 1 Lip 2007 21:18:35
Q__
Moderator
#992 - Wysłana: 1 Lip 2007 23:19:35
Picard

A z tego filmiku mozna sie szczeze posmiac-

Fajne ale wolałem ten ze spotkaniem Picarda z Vaderem i Palpim (ten jak Entek-D zestrzelił Exacutora).
Picard
Użytkownik
#993 - Wysłana: 3 Lip 2007 22:23:32
A to sie do tematu z dowcipami z pewnoscia nadaje:
Q__
Moderator
#994 - Wysłana: 3 Lip 2007 22:39:19
Picard

A to sie do tematu z dowcipami z pewnoscia nadaje

Zresztą można by tego versusa i na serio rozważać, gdyby się komuś chciało...
Picard
Użytkownik
#995 - Wysłana: 11 Lip 2007 19:49:59
Nie wiem podawalem juzlinkdo tego fimu czy tez nie- ale warto go przypomniec bo to naprawde zabawna i dobrze zrobiona rzecz:

http://www.youtube.com/watch?v=dYz4Vm9ltHo&mode=re lated&search=
Picard
Użytkownik
#996 - Wysłana: 13 Lip 2007 19:02:15
Wprawdzie to nie jest zwiazane bezposrednio z tematem ale to najpiekniej sfilmowany versus w dziejach- szkoda,ze tak krotki, ,,Batllestar Galactica vs. Star wars" :
http://www.youtube.com/watch?v=zxX0DKE3oqw&mode=re lated&search=
Q__
Moderator
#997 - Wysłana: 14 Lip 2007 16:17:47 - Edytowany przez: Q__
Picard

Nie wiem podawalem juzlinkdo tego fimu czy tez nie

O ile pamiętam, nie podawałeś. (A owszem, godny przypomnienia...)

Zresztą Millennium Falcon "oficjalnie" też odwiedził świat ST...

to najpiekniej sfilmowany versus w dziejach- szkoda,ze tak krotki, ,,Batllestar Galactica vs. Star wars"

Owszem, malownicze... Bitwa prawie jak z B5...
Picard
Użytkownik
#998 - Wysłana: 4 Sier 2007 14:33:00
Najlepszy jak dotąd autorski filik obrazujacy starcie obu uniwersow- i znalazla sie w nim muzyka z ID4 - oto mam przyjemnosc zaprezentować państwu:
http://www.youtube.com/watch?v=qP2k5gckTas
Star Trek vs. Star Wars Pt. 1 - "The Darkest Day"
http://www.youtube.com/watch?v=idbBTGwj6g8
Star Trek vs. Star Wars Pt. 2 - "United We Stand"
Q__
Moderator
#999 - Wysłana: 4 Sier 2007 14:47:49 - Edytowany przez: Q__
Picard

Najlepszy jak dotąd autorski filik obrazujacy starcie obu uniwersow-

Niezły. Choć wolałem tamtą "składankę", w której Picard z załogą spotkał Palpiego i Vadera...
Pah Wraith
Użytkownik
#1000 - Wysłana: 4 Sier 2007 14:57:56
http://pl.youtube.com/watch?v=DRm0RfUGkS4&mode=rel ated&search=

dobry temat na dyskusję - celność systemów ofensywnych w ST i SW
Q__
Moderator
#1001 - Wysłana: 4 Sier 2007 15:28:13
Pah Wraith

dobry temat na dyskusję - celność systemów ofensywnych w ST i SW

A czy w świetle znanych z ekranu danych możemy to obiektywnie ocenić? (Owszem na ekranie Fedki chyba rzadziej pudłowały niż Imperiale, ale nie wiem czy wynika to z czegoś innego niż to po której stronie byla sympatia scenarzystów.)
Darklighter
Użytkownik
#1002 - Wysłana: 4 Sier 2007 16:21:01
Odpowiedź wykracza poza SW i ST, poza fimy s-f, poza ogólnie filmy i odnosi się ogólnie do opowieści dobrzy vs źli (w dowolnej formie). Główny bohater nie ginie w wyniku przypadkowego ataku, jego śmierć, jeśli wogóle nastąpi, musi być ważna dla fabuły i często heroiczna - np. poświęca się, dla innych. Dlatego też źli (a dokładnie zły plebs) będą chybiać w sytuacjach strzelania do głównych bohaterów, ew. "zrani ich tylko"
Q__
Moderator
#1003 - Wysłana: 4 Sier 2007 16:42:39
Darklighter

Dlatego też źli (a dokładnie zły plebs) będą chybiać w sytuacjach strzelania do głównych bohaterów, ew. "zrani ich tylko"

Czyli zgadzasz sie ze mną... Takie zestawienie nie ma sensu... (No chyba, że porównamy po prostu pozwalające ocenić celność dane z Manuali.)
waterhouse
Moderator
#1004 - Wysłana: 4 Sier 2007 16:57:16
w ramach ciekawostki

trailer polskiego fanfilmu sw

http://www.tots.yoyo.pl/trailer.html

co sądzicie ?
Darklighter
Użytkownik
#1005 - Wysłana: 4 Sier 2007 17:09:27
Czyli zgadzasz sie ze mną... Takie zestawienie nie ma sensu... (No chyba, że porównamy po prostu pozwalające ocenić celność dane z Manuali.)

Lub zastosuje się symulacje na podstawie rpg.

Na forach SW lubią się tak bawić. Na przykład ISD vs 4 koreliańskie korwetty:
http://holonet.swrpgnetwork.com/showthread.php?s=0 1906ac4375011b0833fac0bd45b3767&threadid=281552&pa genumber=1

Można też się bawić w "kto lepiej walczy" np. Defiant (Sisko team) vs Defiant (Picard team). Wziąć tylko statsy (np. z systemu Decipher) bohaterów i statków i już.
Q__
Moderator
#1006 - Wysłana: 4 Sier 2007 17:34:34 - Edytowany przez: Q__
waterhouse

co sądzicie ?

Konkurencja Horizonowi rośnie... A co sądzę: po trailerze można mało ocenić, ale z tego co widzę ładne F/X, dość "drewniane" (co jest stałą wadą fanfilmów) aktorstwo.

Darklighter

Lub zastosuje się symulacje na podstawie rpg.

To może być o tyle istotne, że w tych podręcznikach mogą pojawiać się współczynniki "kanonicznych" postaci występujących w toli BNów (vide podany przez Ciebie przykład Picard vs. Sisko).

Na forach SW lubią się tak bawić. Na przykład ISD vs 4 koreliańskie korwetty:
Można też się bawić w "kto lepiej walczy" np. Defiant (Sisko team) vs Defiant (Picard team).

I temat na 20 stron dyskusji gotowy .

EDIT: Broniłem w iinym topicu poglądu o tym, ze Trek był za swych najlepszych lat hard SF (acz nie jakąś ultra-hard). Po obejrzeniu kolejnego odcinka wiadomego dokumentalnego serialu na TV4 zaczynam pomału sądzić to samo o SW
Picard
Użytkownik
#1007 - Wysłana: 4 Sier 2007 22:49:30 - Edytowany przez: Picard
Q__

czy w świetle znanych z ekranu danych możemy to obiektywnie ocenić? (Owszem na ekranie Fedki chyba rzadziej pudłowały niż Imperiale

Przepraszam, ze co? Ze niby zalogi Imperium czesciej trafialy w cel niz personel Gwiezdnej Floty? fanom SW cos musialo sie przysnic- powiem w tym temacie tylko dwa: slowa Milenium Falcon! A jesli ma sie na przeciw siebie znacznie wiekszy cel taki jak krowiaste odpowiedniki ISD to nie dziwota,ze w nie trafiali bez pomocy komputerow- Geordi bez VISOR' tez pewnie by trafil.
Q__
Moderator
#1008 - Wysłana: 4 Sier 2007 23:05:51
Picard

Przepraszam, ze co? Ze niby zalogi Imperium czesciej trafialy w cel niz personel Gwiezdnej Floty?

Napisałem, że rzadziej... :]]
Darklighter
Użytkownik
#1009 - Wysłana: 5 Sier 2007 09:07:19 - Edytowany przez: Darklighter
Tylko, że Falcon robi zwroty, przy jednoczesnym obracaniu się wokół własnej osi "great, we still can outmaneuver them" ( http://pl.youtube.com/watch?v=Jgb9wgeA9qo ), a jak nie robi, to kołysze się cały czas od trafień ( w EP. IV to ISD cały czas seriami go trafiał). Ale są i sceny gdzie trafiają obok, oczywiście.
Tak czy inaczej, to bardziej moc osłon Sokoła mnie zastanawia, a nie celność Imperiali.

Druga część filmiku zamieszonego przez Pan Wraitha
http://pl.youtube.com/watch?v=jAF3HhX0K_8
Q__
Moderator
#1010 - Wysłana: 5 Sier 2007 09:30:44 - Edytowany przez: Q__
Darklighter

Tak czy inaczej, to bardziej moc osłon Sokoła mnie zastanawia, a nie celność Imperiali.

Widać nie tylko napęd mu "podrasowano"... Ale jeśli tak to musiał robić to jakiś geniusz (bazujący na jakiejś zaawansowanej technologii Obcych czy co?), skoro Falcon wytrzymywał ostrzał ISD (albo też mamy poważnego "buraka")...
Darklighter
Użytkownik
#1011 - Wysłana: 5 Sier 2007 09:37:03
skoro Falcon wytrzymywał ostrzał ISD

Nie wiadomo ilu dokładnie ten statek miał właścicieli i jak bardzo go podrasowali. Nadal jednak nie jest niezniszczalny. Bezpośrednie trafienie w tył z ISD całkowicie zdjęło, nadwątlone już osłony. Znów, z drugiej strony musimy pamiętać o rozkazie Vadera: "I want that ship and no excuses" - chciał dostać przyjaciół Luke'a żywych, aby zwabić młodego Jedi do siebie. Więc chyba raczej nie strzelali, aby zabić...
Q__
Moderator
#1012 - Wysłana: 5 Sier 2007 09:42:01 - Edytowany przez: Q__
Darklighter

Nadal jednak nie jest niezniszczalny.

Nic nie jest w 100% niezniszczalne, ani w ST, ani w SW...

Więc chyba raczej nie strzelali, aby zabić...

Co by znaczyło, że turbolasery ISD można nastawiać na różną moc ostrzału (jak nie przymierzając fazery)... Tyle, że jeśli tak jest, to jak pogodzić to z Twoją wcześniejszą wypowiedzią o nadzwyczajnej mocy osłon Falcona?
Darklighter
Użytkownik
#1013 - Wysłana: 5 Sier 2007 09:43:44
Co by znaczyło, że turbolasery ISD można nastawiać na różną moc ostrzału

Możliwe jeśli wziąć pod uwagę dowódcę walkera AT-AT, który jak namierzył generator, wydał rozkaz: "target, maximum firepower".
Q__
Moderator
#1014 - Wysłana: 5 Sier 2007 09:53:44
Darklighter

Możliwe jeśli wziąć pod uwagę dowódcę walkera AT-AT, który jak namierzył generator, wydał rozkaz: "target, maximum firepower".

Czyli jest to kanon SW. Ciekawe co mówia na ten temat "dane techniczne" związane ze światem SW?
Picard
Użytkownik
#1015 - Wysłana: 5 Sier 2007 11:02:24 - Edytowany przez: Picard
Darklighter

Bezpośrednie trafienie w tył z ISD całkowicie zdjęło, nadwątlone już osłony

Falcon to mały, stary statek przemytniczy a ISD to olbrzymia maszyna wojenna, ktora powinna byla rozpylic biednego Sokolka na atamy juz pierwsza salwa- tak sie jednak nie stalo. Spokojnie wiec moza wyciagnac z tej sytuacji pare istotnych wniskow: 1) turbo-lasery montowane na pokladach ISD sa stosunkowo slabe- skoro nie moga unicestwic malego okreciku, 2) ich rozmieszczenie jest bardzo niepropoorcjonalne- z skupione sa glownie bo bokach ISD podczas gdy na przedzie tegoz statku jest ich bardzo niewiele a z tylu nie ma ich wcale co czyni okrety Imperium bardzo podatnymi na ataki z tych wlasnie kierunkow.

Falcon robi zwroty, przy jednoczesnym obracaniu się wokół własnej osi

Cos takiego duzo wieksze i duzo potezniesze okrety klasy Sovereign- Galaxy juz nie wspominam bo niektorzy uparcie odmawiaja temu okretowi zwrotnosci! - jest w stanie zrobic bez namiejszego wysilku. Poza tym nie tylko Solko unikal trafien turbo-laserow- mysliwce np. sa calkowicie poza ich zasiegiem- patrz atak na Gwiazde Śmierci.
Q__
Moderator
#1016 - Wysłana: 5 Sier 2007 17:24:10
Picard

1) turbo-lasery montowane na pokladach ISD sa stosunkowo slabe- skoro nie moga unicestwic malego okreciku,

Chyba, że (jak twierdzi Darklighter) ISD celowo strzelał, zeby nie zniszczyć...

Cos takiego duzo wieksze i duzo potezniesze okrety klasy Sovereign- Galaxy juz nie wspominam bo niektorzy uparcie odmawiaja temu okretowi zwrotnosci! - jest w stanie zrobic bez namiejszego wysilku.

Cóż, mogę się mylić, bo będę opierał się tylko na tym co widzimy na ekranie, ale faktycznie chyba coś w tym jest. Okręty Trekowe przechodzą w warp dość płynnie, umieją też poruszać się z zwrotnie z prędkościami podświetlnymi... ISD dopóki nie przechodzą w hiperprzestrzeń (w której przenoszą się z miejsca na miejsce błyskawiczine) zdają sie sunąć wolno i czynią wrażenie mało zwrotnych... Ale na ile mozna tu zaufać danym wzrokowym?
Picard
Użytkownik
#1017 - Wysłana: 5 Sier 2007 17:50:08
Q__

Chyba, że (jak twierdzi Darklighter) ISD celowo strzelał, zeby nie zniszczyć...

W Epizodzie IV do uciekajacego Sokoła scigajace go dwa ISD nie strzelały cała dostępną mocą beterii? A to czemu?

Ale na ile mozna tu zaufać danym wzrokowym?

Na tyle na ile jest to możiwe w filmie- medium pomyslalnym o wizualnym odbiorze przez widza. Jesli nie dowierza sie, iż wydarzenia przedstawione na ekranie odbywaja sie w filmowej rzeczywistosci w taki sposob w jaki je przedstawiono, a jedynie stanowia jakis subiektywny punkt widzenia- np. ten okret dla nas moze przemieszczac sie szybko ale z powodu braku punktu odniesienia mozna tez powiedziec, ze tak naprawde przesuwa sie on po ekranie bardzo wolno- to rownie dobrze mozna powiedziec, ze w operze myuzyka, ktora uprzednio byla cicha a teraz nabrala na intensywnosci wcale glosna nie jest, a kolor żółty, który na obrazie przechodzi w czerwień wcale czerwienią nie jest. Czyli jesli daną rzecz pokazano w taki a nie inny spososb nalezy ja akceptowac taka jaka jest- czyli tak jak rzeczyl sobie autor danego dziela.
Darklighter
Użytkownik
#1018 - Wysłana: 5 Sier 2007 17:53:37 - Edytowany przez: Darklighter
W Epizodzie IV do uciekajacego Sokoła scigajace go dwa ISD nie strzelały cała dostępną mocą beterii? A to czemu?

Z tego samego powodu, z którego nie strzelały pełną mocą do Tantive IV (którą zresztą szybko unieruchomiły) - bo chcieli odzyskać plany DS.
Anjohl
Użytkownik
#1019 - Wysłana: 5 Sier 2007 17:56:55
A ja nie widziałem nigdy żadnego epizodu Gwiezdnych Wojen, czy7 w ogóle to da sie oglądać? zawsze myślałem że to film dla dziecięcej widowni.......
Sh1eldeR
Użytkownik
#1020 - Wysłana: 5 Sier 2007 18:07:50
A propos sily ognia turbolaserow w SW, to chcialbym zwrocic uwage, ze:
a) "maximum firepower" mogloby rownie dobrze oznaczac "przejsc na ogien ciagly z maksymalna szybkostrzelnoscia". Pojedynczy strzal z turbolasera moglby miec zawsze ta sama moc, ale AT-AT byly widziane zarowno strzelajac seriami, jak i wystrzeliwujac tylko dwa strzaly, raz na jakis czas.
b) Picard, oh Picard... (c) Q.
Ja tez znacznie bardziej wole okrety z ST; masz tez zapewne racje co do roznicy zwrotnosci Sovereign/ISD, ale nie przesadzajmy . Tak jak mowil Q__, Twoj wniosek nalezaloby uzupelnic o "lub ISD nie byl nastawiony na maksymalna sile ognia". Szczerze mowiac ja, gdybym dowodzil ISD i chcialbym schwytac frachtowiec YT-1300, NIE rozkazalbym strzelac ze wszystkich turbolaserow, haha . Sokol to nie jest zwykly YT-1300, ale zaloga ISD mogla nie znac jego dokladnych specyfikacji. Poza tym to taka kupa zlomu, ze jego (bardzo wydajny i pewnie nie do konca legalny) generator oslon mogl rownie dobrze wysiasc po pierwszym trafieniu . Trzebaby zatem w niego strzelac ostroznie, uzyskujac pojedyncze trafienia. Jestem przekonany, ze gdyby oslony wysiadly, to nawet przy calym dodatkowym opancerzeniu Sokol po dostaniu pelna salwa z ISD zamienilby sie w kule ognia -- Han Solo tego by juz raczej nie zalatal!

Jesli chodzi o uzbrojenie ISD, to z tego co wiem podstawa jest osiem wiez rozmieszczonych na gorze kadluba, po bokach "nadbudowki". Cztery na lewej i cztery na prawej burcie. Sa to 3 pary podwojnych turbolaserow i para podwojnych dzial jonowych. To najciezsze uzbrojenie ISD. Oprocz tego sa tez inne stanowiska ogniowe, oczywiscie. Najbardziej rzucaja sie w oczy te na gorze kadluba, w linii centralnej (typowa obrona przeciwlotnicza) oraz poczworne turbolasery po bokach.

Czesc tego uzbrojenia widoczna jest na tym diagramie. Wyraznie widac dwa rzedy czterech wiez po bokach nadbudowki. Tutaj sa chyba podpisane jako "turbolasery", ale czytalem w jednej ksiazce ze jedna para to dziala jonowe (choc cos mi sie moglo popieprzyc).

Tu mamy kolejny Obrazek z ISD. Dobrze widac na nim konstrukcje na gorze kadluba. Przyjrzyjmy sie im po kolei. Na samym przodzie jest niska nadbudowka o nieco trojkatnym ksztalcie. Wydaje mi sie, ze tam moga byc umieszczone poscigowe wiazki trakcyjne (choc okret ma glowne poscigowe wiazki trakcyjne blizej dziobu). Za ta nadbudowka jest kolejna niska nadbudowka. Mysle, ze dosc wyraznie widac na niej wiezyczki. To nie sa te glowne, ale sa i tak dosc duze. Moga strzelac zarowno do gory, jak i do przodu czy na boki. Maja wiec bardzo dobre pole ostrzalu.

Na tym przekroju ISD mozemy zobaczyc mocowania czterech wiez na sterburcie (rufowa wieza jest widoczna w calosci), oraz kolejna wazna bron - prawoburtowa, poczworna baterie turbolaserow. Umieszczona jest na skraju okretu, w "wycieciu" w kadlubie. Wypada zwrocic uwage, ze owo wyciecie umozliwia rowniez prowadzenie ognia do gory i na dol, do pewnego stopnia.

Nie za bardzo chce pisac o walce ISD vs. Sovereign, bo jest naprawde bardzo duzo niewiadomych - nie wiemy jak obrona jednego okretu zareaguje na atak drugiego. Poza tym watpie zebym byl w pelni obiektywny - nie znam sie na SW; ta technika mi sie za bardzo nie podoba, a stojaca za nia logika wydaje mi sie byc zrobiona nieco na sile w wielu wypadkach...

Zeby byc uczciwym mysle, ze ISD bylby w stanie trafiac okrety z ST. Niektorzy twierdza, ze turbolasery "leca" za wolno, ale ja powiem dwie rzeczy:
-mozliwe, ze strzal z turbolasera leci szybciej niz to "zielone cos" co widac na ekranie -- i fani SW maja na to (ekranowe) dowody, choc nie sa zgodni co do tego (jest fragment filmu gdzie ISD strzela do asteroidy i ta wybucha na moment przed trafieniem).
-w swiecie ST sa disruptory pulsowe i inna bron strzelajaca stosunkowo wolnymi pulsami i jakos nie jest to bron nieskuteczna

Zgadzam sie z wami, ze okrety z ST mialyby nad ISD przewage zwrotnosci (chociaz w SW okrety rowniez wykonuja dosyc ostre zwroty... rzadko, ale bywa - widac to w ktoryms filmie gdy flota Sojuszu wychodzi z nadprzestrzeni i od razu robi zwrot o jakies 90 stopni). Sovek nie powinien miec problemow z lataniem wokol ISD czy z trafieniem w niego. Nie wiadomo jednak nic o sile ognia. Byc moze strzaly z turbolaserow nic by sovkowi nie robily ze wzgledu na pole deflektora, a byc moze tak naprawde to nie sa zwykle lasery, a niektore ksiazki sugeruja, ze maja one znacznie wieksza sile ognia od fazerow (=sovek wybuchlby po dwoch trafieniach). Nie wiem. Gdyby sila ognia i tarcze byly podobne... Sovek moglby miec ta przewage, ze jest w stanei strzelac bardzo precyzyjnie. Moglby trafic w generatory pola silowego, co mysliwce w SW robia rutynowo (to te dwie kule nad mostkiem). Tym samym zdjalby tarcze ISD, a przyjecie kilku torped kwantowych na kadlub to nie jest dobry pomysl.

Jestem jednak trekkerem i byc moze istnieje inne genialne rozwiazanie, ktorego ISD moglby uzyc przeciwko Sovereignowi...
 Strona:  ««  1  2  ...  32  33  34  35  36  ...  52  53  »» 
USS Phoenix forum / Science-Fiction / ST vs. GW

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!