USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Starship Troopers

Autor Wiadomość
Darnok
Użytkownik
#1 - Wysłana: 23 Sty 2007 20:38:20
Film ten wydał mi się bardzo ciekawy i pod względem otoczki sci-fi (statki, bronie itp), akcji (desant na planetę robali) jak i polityki przyszłej ziemi (te takie niby reklamy, kopie z ZSRR). Jak myślicie, czy w przyszłości demokracja zaniknie, albo zostanie ograniczona?
Picard
Użytkownik
#2 - Wysłana: 23 Sty 2007 20:43:49 - Edytowany przez: Picard
Darnok

A tak z ciekawości- czemu nie umieścieś tego tematu w dziale ,,Fantastyka"? Co zaś do kwestii zaniku demokracji- jest to mozliwe i najwnoscia bylo by odrzucanie mozliwosci zaistnienia takiej zmiany na rzecz innego systemu politycznego, ktory w danych warunkach sprawdzal by sie lepiej. Historia juz nie raz pokazala, iz nie darzy do jednego okreslonego punktu a jej kres nigdy nie nstapi gdyz w ludzkiej mentalnosci istnieje potrzeba ciaglych i nieublaganych zmian.
Jak okreslil bys sytem przedstawiony w ,,Kawalerii kosmosu"? Ja okreslil bym go dosc oryginalnie byc moze: ,,oligarchia wojskowa"- tylko nieliczna grupa weteranow miala w koncu prawo do glosowania...
Alex
Użytkownik
#3 - Wysłana: 23 Sty 2007 20:44:06
Darnok

Jak myślicie, czy w przyszłości demokracja zaniknie, albo zostanie ograniczona?

Jak ktos kiedys powiedzial: demokracja jest najgorszym ustrojem, jaki znamy, ale nic lepszego nie wymyslono...

wiec mysle ze demokracja moze w jakims sensie ewoluowac, ale raczej nie zniknie
Darnok
Użytkownik
#4 - Wysłana: 23 Sty 2007 20:49:52
,,Fantastyka"?
Przyćmiło mnie na chwilę i uznałem, że to odpowiednie miejsce tylko nieliczna grupa weteranow miala w koncu prawo do glosowania...
Nieliczna? wystarczyło się zaciągnąć na dwa lata do woja
Niby też racja, ale może się dramatycznie przetransformować.
Jurgen
Moderator
#5 - Wysłana: 23 Sty 2007 20:57:40 - Edytowany przez: Jurgen
Nieliczna? wystarczyło się zaciągnąć na dwa lata do woja

Wystarczyło się zaciągnąć na dwa lata do woja. I przeżyć.

A może demokracja z klasycznym trójpodziałem władzy zmieni się w "coś" podobne do Unii Europejskiej?
gaius
Użytkownik
#6 - Wysłana: 23 Sty 2007 20:58:28
Niby mówi się, że występuje zjawisko "ucieczki od wolności", podporządkowywania się silniejszym i tego typu rzeczy. Jednak w moim przekonianiu nie doprowadzi to do zaniku demokracji. Patrząc bowiem na to zjawisko, musimy dostrzegać jego skale i wzajemne proporcje.
Teoretycznie istnieje ciągota do "ucieczki od wolności" ale są to przypadki krańcowe (często powodowane zaistnieniem wyjątkowych niekorzystnych zjawisk zewnętrznych), a ich skala jest w moim zdaniem trochę wyolbrzymiona.
Dużo silniejszy jest bowiem pęd ludzi do zdobywania sobie obszaru wolności w który nikt nie będzie im ingerował. Nikt łatwo i dobrowolnie nie oddaje uprawnien i wolności które sobie wywalczył.
Więc jeżeli nie nastapi jakieś dramatyczne zawalenie się systemu państwowego (i w konsekwencji okres kiedy ludzie pozostaną bez ochrony państwa) to nie wydaje mi się żeby dobrowolnie ograniczali swój obszar wolności.
Q__
Moderator
#7 - Wysłana: 23 Sty 2007 21:20:20 - Edytowany przez: Q__
Darnok
i pozostali

Tak w ogóle to topic o tym filmie już jest. Proponuję przenieść dyskusję TAM:
http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=8&topic=1144&page=0
Darnok
Użytkownik
#8 - Wysłana: 23 Sty 2007 21:32:05
Mój błąd... przepraszam, nie zauważyłem.
Q__
Moderator
#9 - Wysłana: 23 Sty 2007 21:51:46
Darnok

Nic nie szkodzi, sam kilka razy dublowałem tematy...
mozg_kl2
Użytkownik
#10 - Wysłana: 13 Paź 2011 20:56:23
"Żołnierze kosmosu" od twórcy "Appleseed"

Shinji Aramaki, popularny reżyser anime "Appleseed" został zatrudniony przez Sony Pictures do zrealizowania animowanej kontynuacji "Żołnierzy kosmosu" zatytułowanej "Starship Troopers: Invasion".

Flint Dille, scenarzysta gry "Chronicles of Riddick: Escape from Butcher Bay" pisze scenariusz, a Joseph Chou ("Halo Legends") produkuje.

Animacja jest przeznaczona na rynek DVD. Szczegóły fabuły nie są znane. Premiera zapowiedziana jest na lato 2012 roku.

za hatak.pl

Plakat w orginalnym artykule http://twitchfilm.com/news/2011/10/appleseed-direc tor-taking-on-animated-starship-troopers-invasion. php
Q__
Moderator
#11 - Wysłana: 13 Paź 2011 21:13:35 - Edytowany przez: Q__
mozg_kl

News nawet ciekawy, bo pamiętam jak fajnie wyszedł np. "Animatrix".

Dzięki też za pośrednie zwrócenie mojej uwagi na niezamkniętego dubelka . Już zamykam.

USS Phoenix forum / Science-Fiction / Starship Troopers

Temat został zamknięty. Nie możesz tutaj odpowiadać.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!