USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Misja na Ksieżyc, Marsa i dalej ...

Autor Wiadomość
lawiscool
Użytkownik
#1 - Wysłana: 27 Gru 2006 15:13:20
Odpowiedz 
http://wiadomosci.onet.pl/1380986,242,1,kioskart.h tml

Nie wiem jak wy ale ja się pod tym podpisuje obiema rękami i nogami. Na Księżyc, na Marsa a potem dalej i dalej gdzie napęd poniesie! Wole żeby moje podatki szły na takie rzeczy niż bezrobotnych. Czy to się zwróci ? Trzeba być debilem żeby w ogóle zadawać takie pytanie.
Pah Wraith
Użytkownik
#2 - Wysłana: 27 Gru 2006 16:40:37
Odpowiedz 
Hmmm, o ile pamiętam, to obiekcje na temat opłacalności tego przedsięwzięcia wcale nie oscylują wokół "innych palących kwestii" a tego, że projekt księżycowy zastopuje czy też spowolni załogowy lot na Marsa.
Q__
Moderator
#3 - Wysłana: 30 Gru 2006 18:55:01 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Pah Wraith

projekt księżycowy zastopuje czy też spowolni załogowy lot na Marsa.

No pięknie... Ale skoro musimy wybierać Mars czy Księżyc, ja jednak wybieram Marsa, tam jeszcze nie byliśmy...
James T Kirk
Użytkownik
#4 - Wysłana: 30 Gru 2006 22:56:25
Odpowiedz 
ja jednak wybieram Marsa, tam jeszcze nie byliśmy...

A jabym polecial na Wenus. Z porownaniu z wyzwaniami jej kolonizacji -zasiedlenie Marsa czy Księzyca to popoludniowy piknik.
Q__
Moderator
#5 - Wysłana: 30 Gru 2006 22:58:01 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
James T Kirk

A jabym polecial na Wenus. Z porownaniu z wyzwaniami jej kolonizacji -zasiedlenie Marsa czy Księzyca to popoludniowy piknik.

Zostawmy ją sobie na deser.... Przy obecnej technologii nie da rady...

ps. wspominałem kiedyś o serialu BBC "Odyseja kosmiczna" (nie mylić z filmem) był on doskonałą wizją podróży na kolejkne planety Układu Słonecznego, także na "piekielną" Wenus...
cezary
Użytkownik
#6 - Wysłana: 1 Sty 2007 16:03:08
Odpowiedz 
Z porownaniu z wyzwaniami jej kolonizacji -zasiedlenie Marsa czy Księzyca to popoludniowy piknik.

Masz na mysli, ze kobiety sa z Wenus?
Seybr
Użytkownik
#7 - Wysłana: 1 Sty 2007 19:29:08
Odpowiedz 
Masz na mysli, ze kobiety sa z Wenus?

Bo są, ale bez nich nie da się żyć.
januszek
Użytkownik
#8 - Wysłana: 1 Sty 2007 19:38:50
Odpowiedz 
Jak się nie da? James T. Kirk daje radę...
Q__
Moderator
#9 - Wysłana: 1 Sty 2007 19:45:55
Odpowiedz 
januszek

Jak się nie da? James T. Kirk daje radę...

Nie James T. Kirk, jak widać na załączonym obrazku

lecz Jean-Luc Picard
januszek
Użytkownik
#10 - Wysłana: 1 Sty 2007 20:00:53
Odpowiedz 
Miałem na myśli to, że nie było pani Kirk Co do Jean-Luca to nie wiemy, tak naprawdę do końca. Historia kapitana Picarda nie została dopowiedziana do końca Za to Sisko miał co najmniej dwie żony - no ale On jest Prorokiem...
Q__
Moderator
#11 - Wysłana: 1 Sty 2007 20:05:06
Odpowiedz 
januszek

Wydaje mi się, że Seybr miał na myśli płeć piękną w ogóle a nie wyłącznie w charakterze żon.
Tuki Anvareth
Anonimowy
#12 - Wysłana: 1 Sty 2007 20:24:44
Odpowiedz 
że projekt księżycowy zastopuje czy też spowolni załogowy lot na Marsa.

Sek w tym, ze sama NASA wypowiadalo sie w tonie wrecz przeciwnym. Ten projekt jest czesciowo zazebiony z misja na Marsa. Doswiadczenie i technologie zdobyte i wyprobowane w budowie bazy ksiezycowej zostana pozniej wykorzystane w misji zalogowej na Marsa.

I powiedzmy sobie szczerze - to logiczne - z Ksiezyca wrazie wypadku [tfu tfu] lub "wadliwych technologii" latwiej bedzie ewakuowac ludzi niz z Marsa. Osobiscie wybieram najpierw Ksiezyc.
Anonim
Anonimowy
#13 - Wysłana: 1 Sty 2007 20:48:38
Odpowiedz 
Tuki Anvareth

Osobiscie wybieram najpierw Ksiezyc.

Space 1999 się oglądało?
Picard
Użytkownik
#14 - Wysłana: 4 Sty 2007 11:15:46
Odpowiedz 
lawiscool

takie rzeczy niż bezrobotnych

Piszesz tak bo pewinie nigdy bezrobotnym nie byles- ja zreszta tez jeszcze nie i daj Boziu by mnie ta watpliwa przyjemnosc nigdy nie spotkala! Jednak co prawda to prawda: przyznawanie ludzia niezaradnym zyciowo pomocy finansowej o tyle nie ma sesu, iz zostanie ona rychlo zmarnotrawiona, roztrwoniona na obecne potrzeby tychy ososbnikow tudziez na trunki wysoko procentowe co to ubarwia szażyzne ich zywota. Trzeba jednak pomagac potrzebujacym- problemem jest jednak wlasciwe sporzytkowanie przeznaczonych na owa pomoc srodkow. To samo tyczy sie jednak takze podboju kosmosu. Osobiscie byl bym bardziej zadowolony gdyby NASA oraz inne agencje zadbaly o zabiezpieczenie Ziemi przed kolizja z kosmicznymi odlamkami zamiast zakladac placowki badwcze na innych swiatach- jak to mawiaja Anglicy: ,,firts things, first"?
Q__
Moderator
#15 - Wysłana: 4 Sty 2007 11:38:27 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Picard

przyznawanie ludzia niezaradnym zyciowo pomocy finansowej o tyle nie ma sesu, iz zostanie ona rychlo zmarnotrawiona,

Niestety, by pomóc takim ludziom należy najpierw zmienić sposób ich myślenia, a potem "dać wędkę nie rybę". Wiem coś o tym bo miałem trochę zawodowo do czynienia z pomaganiem ubogim. Prawda jest taka: ludziom w naprawdę ciężkiej sytuacji honor często nie pozwalał zwracać się po pomoc (i trzeba było ich wyszukiwać), natomiast wszelkiego typu niebieskie ptaki (tzw. "zawodowi bezrobotni") zjawiały się pierwsze w dodatku przejawiając (mimo, że była to prywatna fundacja charytatywna) postawę w stylu "mi się należy", często sięgającą poziomu bezczelności.

Zresztą z tą niezaradnością bym polemizował. Ludzi naprawdę niezaradnych jest niewielki odstetek (i wbrew pozorom im jeszcze dość łatwo można pomóc), większość tej grupy to ludzie dla których wykalkulowana "niezaradność" sprowadzająca sie do postawy roszczeniowej, lenistwo i alkoholizm stały się sposobem na życie. Podam tylko jeden przykład - znajoma szefowa lokalnego MOPS'u z premedytacją (i licząc się z ew. prawnymi kłopotami) zarządziła rozdawanie swoim podopiecznym zasiłku socjalnego (lub renty socjalnej) nie, jak ustawa przewiduje, w formie gotówki, a w formie pełnokalorycznego całomiesięcznego wyżywienia przynoszonego przez opiekunki dzień w dzień, gdyż w przeciwnym wypadku bywał on wydawany tego samego dnia, na alkohol rzecz jasna, a "delikwent" i tak pojawiał się z prośbą (a raczej z głośnym rządaniem) o pomoc.

Osobiscie byl bym bardziej zadowolony gdyby NASA oraz inne agencje zadbaly o zabiezpieczenie Ziemi przed kolizja z kosmicznymi odlamkami zamiast zakladac placowki badwcze na innych swiatach- jak to mawiaja Anglicy: ,,firts things, first"?

Otóż to, powinni robić wszystko po kolei...
Seybr
Użytkownik
#16 - Wysłana: 4 Sty 2007 12:09:28
Odpowiedz 
Wydaje mi się, że Seybr miał na myśli płeć piękną w ogóle a nie wyłącznie w charakterze żon.

Wiesz Q, kobiety to zło konieczne. Ale jak się jest w związku ponad 6 lat i 6 miesięcy pozostaje mi jedynie jedno. Tylko mogę sobie popatrzeć na inne piękności.

Kiedyś mogłem nocami siedzieć przy kompie ;]. Od kiedy mieszkamy razem mogę pomarzyć o tym. Choć czasem jest to możliwe. Z wyjściem na piwo nie mam problemu ;].
Q__
Moderator
#17 - Wysłana: 4 Sty 2007 12:37:34
Odpowiedz 
Seybr

Kiedyś mogłem nocami siedzieć przy kompie ;]. Od kiedy mieszkamy razem mogę pomarzyć o tym.

1. Sądzę, że inne nocne zajęcia Ci to kompensują
2. Przekonaj swoją Damę do forum Phoenixa, będziecie mogli siadywać nocą przy kompie razem...
Seybr
Użytkownik
#18 - Wysłana: 4 Sty 2007 12:46:54
Odpowiedz 
Q

Wiesz owszem ona oglądała ze mną ds9. TNG ogląda ze mną rzadko ;].

1. Sądzę, że inne nocne zajęcia Ci to kompensują.

Hahah no niby tak. Lecz jak jest księżyc i nie ma chmur, to jest w lesie. Poluje mój mały wilkołak ;]. Dziewczyna ma takie zainteresowania.

Owszem siedzi na forach, ale myśliwskich. Gra w Deer Hunter 2005.

2. Przekonaj swoją Damę do forum Phoenixa, będziecie mogli siadywać nocą przy kompie razem...

Niby tak, ale wtedy będzie wojna o kompa ;].
mozg_kl2
Użytkownik
#19 - Wysłana: 5 Sier 2012 11:33:00
Odpowiedz 

USS Phoenix forum / Science-Fiction / Misja na Ksieżyc, Marsa i dalej ...

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!