USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Science-Fiction / TRANSFORMERS
 Strona:  ««  1  2  3  ...  19  20  21  22  23  24  25  »» 
Autor Wiadomość
Q__
Moderator
#691 - Wysłana: 16 Mar 2018 10:00:08
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
shia-labeouf-o-od ejsciu-z-serii-transformers-te-filmy-nie-maja-znac zenia

Jednym słowem ambitne role mu się marzyły (co mocno górnolotnie ujął). I przyłączył się niniejszym do nurtu krytyki kina +/- superbohaterskiego.
MarcinK
Użytkownik
#692 - Wysłana: 22 Mar 2018 07:48:05
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#693 - Wysłana: 23 Mar 2018 00:21:13 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Historia Transformers the movie

Zasadniczo to recenzja raczej (wedle nagłówka).
MarcinK
Użytkownik
#694 - Wysłana: 17 Kwi 2018 17:21:48
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#695 - Wysłana: 22 Kwi 2018 21:58:04 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Fanowska sugestia jak powinien wyglądać reBoot kinowej wersji Transformers:
http://www.youtube.com/watch?v=go3GzRXxYhI
MarcinK
Użytkownik
#696 - Wysłana: 26 Kwi 2018 17:12:46
Odpowiedz 
https://www.youtube.com/watch?v=9nU1rL4u_iQ

Transformers: Power of the Primes | Official Trailer

GŁOWNA
Q__
Moderator
#697 - Wysłana: 26 Kwi 2018 17:40:05
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Transformers: Power of the Primes | Official Trailer

Uhuhu... Megatron - jeszcze bardziej charyzmatyczny, Optimus, Windblade, jeszcze więcej Combinerów, jeszcze bardziej apokaliptyczne zagrożenie (to wysysanie iskier), skorumpowany Hot Rod, a na koniec - któżby inny! - Unicron i... - niespodzianka - Optimus Primal. Dzieje się...Więc...

MarcinK:
GŁOWNA

...dałem, dałem do SajFaja.
MarcinK
Użytkownik
#698 - Wysłana: 26 Kwi 2018 18:06:25 - Edytowany przez: MarcinK
Odpowiedz 
Q__
Tobie też ten cyfrowy las przypomina planetę z Armady na której walczyli z Nemesis Prime?

Q__:
Optimus Primal

Ciekawe czy będą konsekwentni przy zachowaniu rozmiarów

ps. W jednej serii dostaliśmy gwiazdy Treka (Wheton i Dorn), SW (Hamil) i Power Rangers (JDF)
Q__
Moderator
#699 - Wysłana: 27 Kwi 2018 22:14:24 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Ciekawe czy będą konsekwentni przy zachowaniu rozmiarów

Pewnie tak. Pytanie jednak jaki rozmiar bazowy mu dadzą (tj. ile robociej maszynerii zmieści się ich zdaniem w gorylu).

MarcinK:
W jednej serii dostaliśmy gwiazdy Treka (Wheton i Dorn), SW (Hamil) i Power Rangers (JDF)

Ot, dorabiają sobie na aktorskiej emeryturze. (Hamill już od dawna, i z dobrym artystycznie skutkiem, jak wiadomo.)

ps. Przypomnij, kiedy premiera...?
MarcinK
Użytkownik
#700 - Wysłana: 28 Kwi 2018 18:14:06
Odpowiedz 
Q__:
ps. Przypomnij, kiedy premiera...?

1 maja na go90 i Tumblr , na YT pewnie znów zaczekamy parę miesięcy.
Q__
Moderator
#701 - Wysłana: 28 Kwi 2018 18:25:15
Odpowiedz 
MarcinK

Thx.
mozg_kl2
Użytkownik
#702 - Wysłana: 25 Maj 2018 07:00:03
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#703 - Wysłana: 25 Maj 2018 12:53:38 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
paramount-rezygnu je-z-premiery-kolejnej-czesci-transformers

Ciekawe jak będzie z Trekami... Czy ew. rezygnacja z Transformers oznacza, że na nie pójdzie główny nacisk i staną się flagowymi tytułami wytwórni, czy przeciwnie - przez tę wojnę z CBS-em i z ich kręcenia z czasem będą zmuszeni się wycofać?
Tak czy siak Paramount po raz kolejny zdaje się potwierdzać swoją opinię chorego człowieka świata filmowych molochów...
mozg_kl2
Użytkownik
#704 - Wysłana: 5 Cze 2018 09:45:40
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#705 - Wysłana: 5 Cze 2018 14:24:12
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
zwiastun-bumblebee

Faktycznie, idą w kierunku spielbergowskiej nowoprzygodowości (nie widziałem takiego jej stężenia od czasu pierwszego "Iron Mana") i - przynajmniej w zwiastunie - im to służy, modnie - dziewczyna w roli głównej, ciekawe (acz nie jestem pewien czy w 100% dobre) przeróbki głównego bohatera (jest znowu garbusem - to na plus, ale w formie robota wydaje się jakiś archaiczny, wręcz steampunkowy - tu mam wątpliwości), no i zrobili z niego w jednej scenie skaczącego (i ściganego przez wojsko) Hulka...

ps. Swoim zwyczajem dorzucam link do oryginału:
http://www.youtube.com/watch?v=fAIX12F6958
MarcinK
Użytkownik
#706 - Wysłana: 5 Cze 2018 17:53:32
Odpowiedz 
Q__
mozg_kl2
W jakim momencie chronologii serii ma się to rozgrywać?
Q__
Moderator
#707 - Wysłana: 5 Cze 2018 17:57:13
Odpowiedz 
MarcinK

Przed oryginalną kinówką Bay'a zdaje się.
MarcinK
Użytkownik
#708 - Wysłana: 5 Cze 2018 21:25:51
Odpowiedz 
Q__
IMHO powinni iść w przód a nie alternatywną historię. Dali by 20-kilkuletni przeskok i pokazali społeczeństwo w którym ludzie i transformery żyją obok siebie.
Q__
Moderator
#709 - Wysłana: 8 Cze 2018 17:03:00
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Dali by 20-kilkuletni przeskok i pokazali społeczeństwo w którym ludzie i transformery żyją obok siebie.

Obawiam się, że pokazanie takiego społeczeństwa przekraczałoby ich możliwości intelektualne, za dużo kombinowania nad tym jak miałoby funkcjonować by ich czekało.
(A i przykład ID4 2, gdzie próbowano podobnego skoku w przyszłość i wyszło jak wyszło, mógł być odstraszający.)
MarcinK
Użytkownik
#710 - Wysłana: 20 Cze 2018 19:45:12
Odpowiedz 
Podoba mi się to Power Of Primes. Zwłaszcza że nawet Upadły nie jest zły dla samej zasady bycia złym.
No i Megatron chyba okazał się lepszym przywódcą niż Prime.
MarcinK
Użytkownik
#711 - Wysłana: 5 Lip 2018 06:30:07
Odpowiedz 
Czyżby Power of Primes nie było końcem serii? Na to wskazuje pojawienie się w ostatniej scenie Starscream'a (chyba że to smaczek).
Poza tym bardzo epickie zakończenie, Optimus Prime wraca do życia co raczej nikogo nie dziwi. Konflikt został rozwiązany w dość niekonwencjonalny sposób i nastała era pokoju na Cybertronie.

Ostatecznie najmocniejszą postacią okazał się Megatron, udowodnił że jest dobrym dowódcą skłonnym do poświęcenia życia w imię wyższej konieczności. Mamy też zdaje się ostateczny akt pojednania, gdy Optimus Prime nazywa Megatrona nie przyjacielem, towarzyszem lecz BRATEM.
Q__
Moderator
#712 - Wysłana: 5 Lip 2018 10:11:19
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
ostateczny akt pojednania, gdy Optimus Prime nazywa Megatrona nie przyjacielem, towarzyszem lecz BRATEM.

Bo oni - co najmniej w niektórych wersjach/liniach czasu - BYLI braćmi, cokolwiek to u Transformerów znaczy:

"Even the live-action movie features an Optimus and Megatron who are brothers, and it is mentioned in the related Nintendo DS game that Megatron "took the spark" of their father."
https://tfwiki.net/wiki/Relatives
MarcinK
Użytkownik
#713 - Wysłana: 10 Lip 2018 18:18:55
Odpowiedz 
Power of primes zagościło na youtube
https://www.youtube.com/watch?v=zyJCQRnSVvo
Q__
Moderator
#714 - Wysłana: 10 Lip 2018 20:58:24
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Power of primes zagościło na youtube

W końcu . Jak tylko skończę rewatch X-Men TAS biorę się za oglądanie.

ps. Nie lepiej było całą playlistę dać?
https://www.youtube.com/playlist?list=PLZLTS4u9M_2 rijD90D99M73or_C53X_B7
Q__
Moderator
#715 - Wysłana: 12 Lip 2018 14:59:22 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
No i obejrzałem "Power of Primes".
Cóż powiedzieć? Miło jest zobaczyć nowe, czasem b. oryginalne, lokacje (Primal Swamp, itd.), nowy potężny artefakt (Requiem Blaster) i sporo znajomych twarzy, ale zasadniczo jest to nudna rozwałka (w stylu podobnym tyleż do filmów Bay'a, co i do oryginalnej animacji, górująca nad tymi pierwszymi tą zaletą, że przynajmniej widać kto się z kim bije). Pomysł zrobienia z Fallena lovesicka w tradycji komiksowego Thanosa jest zwyczajnie głupi (i nie obudowany niczym, co by go choć trochę usprawiedliwiało, jak w wypadku Tytana); a zakończenie jego wątku - dość przewidywalne. Wprowadzenie Optimusa Primala wyjaśnione zręcznie, acz leniwie (on sam nic nie pamięta, a zresztą to wola bogów, znaczy: Prime'ów, i prawdopodobnie pętla czasu). Błyszczy w tym wszystkim Megatron ze swoim cyniczno-zdroworozsądkowym podejściem, szorstkim (jako Treker mam skojarzenia z Romulanami, jako b. fan Marvela z bardziej pozytywnymi momentami Doctora Dooma) stylem dowodzenia (ten moment, gdy zostawia resztę zespołu samą na zasadzie "wiem, że sobie poradzicie, ja mam ważniejsze zajęcie") i skrywaną szlachetnością (tu znów trudno uniknąć skojarzeń z Dinobotem z BW). Oczywiście, "zginie" na końcu, i równie oczywiście pozostawiona będzie furtka, że może jednak ocalał. Przy czym sama "śmierć" będzie dość naciągana - nie mógł szybko odrzucić tej Matrycy Chaosu gdy ku niemu leciała, lub odskoczyć od niej i kazać Primalowi strzelać? Zresztą takich naciąganych momentów jest tam więcej. Z kolei drobny plus za zmianę - mówiąc z przesadą - sytuacji społecznej na Cybertronie - to już nie jest oryginalny schemat Autoboty vs Decepticony, wiele się pozmieniało, przetasowało, Combinery zdają się stawać czwartą, osobną frakcją.
Ogólnie: góra urodziła mysz trochę, ale jednak nie żałuję tych prawie 2 godzin wyrwanych z życiorysu. W sumie miło się oglądało...*
Przy czym zastanawiam się jak oni te wszystkie zabite na śmierć roboty** wskrzeszą, bo przecież to zrobią...

* Tym bardziej, że widać tam jednak - tak dziś rzadki - szacunek do materiału źródłowego. Nie da się powiedzieć, że kreskówki TF zdołały, mimo upływu lat, wzbić się ponad swój poziom bazowy, ale trzeba przyznać, że zachowują - w tej inkarnacji - wierność temu czym były.

** Swoją drogą ciekawe, że nie ma między nimi Rodimusa, a o taki ładny dramacik się prosiło...

ps. Linki, jak zwykle:
https://tfwiki.net/wiki/Transformers:_Power_of_the _Primes_(cartoon)
https://www.imdb.com/title/tt7856082/
MarcinK
Użytkownik
#716 - Wysłana: 12 Lip 2018 17:05:32
Odpowiedz 
Q__:
b. fan

Uważaj bo uwierzę
Q__
Moderator
#717 - Wysłana: 12 Lip 2018 17:19:20
Odpowiedz 
MarcinK

Na tle tego jakim fanem Marvela byłem lat temu dwadzieścia z okładem zdecydowanie: były .
MarcinK
Użytkownik
#718 - Wysłana: 12 Lip 2018 18:35:48 - Edytowany przez: MarcinK
Odpowiedz 
Q__
Boję się pytać coś wtedy wyrabiał

Zaraz nie byłeś czasem wtedy gdzieś w moim wieku?
Q__
Moderator
#719 - Wysłana: 12 Lip 2018 18:42:33 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Boję się pytać coś wtedy wyrabiał

Kupowałem-i-czytałem wszystko, co wydawał TM-Semic, poza tytułami adresowanymi do dziewczyn i dzieci, i podkochiwałem się w Storm, Catwoman i Maximie... I nie, nie zrobiłem sobie superbohaterskiego, ani superłotrowskiego, kostiumu, ani nie dawałem żadnego szczególnego wyrazu temu fanowaniu, poza gadaniem z kolegami, którzy też komiksy zbierali (i zwykle przedkładali Marvela nad DC, acz różnych mieli faworytów - X-Men, G.I.Joe, Spider-man + Superman...)...
Przy czym czasem zaskakuje mnie, że już wtedy potrafiliśmy, bardziej intuicyjnie, niż rozumowo, docenić dobre tytuły - "The Killing Joke", "Dark Phoenix Saga", "Man Without Fear", "Weapon X", i dobrych twórców - Miller, Byrne, McFarlane, Larsen, Jim Lee...
MarcinK
Użytkownik
#720 - Wysłana: 12 Lip 2018 19:12:44
Odpowiedz 
Q__
W zasadzie zmieniło się to że już wszystkiego nie kupujesz i dyskusje do neta przeniosłeś
 Strona:  ««  1  2  3  ...  19  20  21  22  23  24  25  »» 
USS Phoenix forum / Science-Fiction / TRANSFORMERS

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!