USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Science-Fiction / BSG serial z 2003 w TVP2 !!!!! 
 Strona:  ««  1  2  3  4 
Autor Wiadomość
szwagier
Użytkownik
#91 - Wysłana: 17 Lis 2006 21:31:10
Odpowiedz 
Jo_anka

Bo wpisując SAAB w google wyskakują tylko auta....
Picard
Użytkownik
#92 - Wysłana: 17 Lis 2006 22:37:04
Odpowiedz 
waterhouse

nBSG to po pierwsze nie jest miltarystyczne s-f...

Jakze nie jest- o ile dobrze sie orientuje, a jak do tej pory udalo mi sie nie zasnac na ani jednym odcinku , seria ta traktuje o ludzkosci, ktora znalazla sie na granicy wymarcia a jedyna nadzieja niedobitkow jest jedyny, ocalaly z masakry okret wojenny. Nie ma tu mowy o radosnym badaniu kosmosu i potedze ludzkiej dyplomacji- nawet DS9 w najmroczniejszych chwilach byl duzo pogodniejsza seria- czy wiec nie jest serial ciazacy ku konwencji filmu wojennego osadzonego w realiach przestrzeni kosmicznej?

Pah Wraith
Użytkownik
#93 - Wysłana: 18 Lis 2006 11:19:45
Odpowiedz 
seria ta traktuje o ludzkosci, ktora znalazla sie na granicy wymarcia a jedyna nadzieja niedobitkow jest jedyny, ocalaly z masakry okret wojenny.

wszystko się zgadza oprócz końcówki, BSG byłoby serialem militarystycznym, gdyby Battlestar była ta nadzieją, bo wciąż walczy, tymczasem Galactica zazwyczaj ucieka wraz ze wszystkimi :]
Picard
Użytkownik
#94 - Wysłana: 18 Lis 2006 11:49:41
Odpowiedz 
Pah Wraith

tymczasem Galactica zazwyczaj ucieka wraz ze wszystkimi

Najczesciej oslania odwrot- zreszta majac do czynienia z przewazajacym liczebnie przeciwnikiem i w dodatku bardziej zaawansowanym technologicznie- BSG mial zostac okretem muzealnym jesli sie nie myle? - nie ma wielkiego wyboru. Natomiast glownymi bohaterami sa wlasnie wojskowi. Jedyne czego mogl bym sie przyczepic to technologia wlasnie- na tytulowej ,,galaktyce" czuc sie zapewne mozna tak jak na dziejszych lodziach podwodnych, nawet grodzie maja zakrecane w podobny sposob- ale nie koniecznie musi byc to poczytane za plus, w koncu nie kazdy lubi klimat seriali gdzie technika przesciga magie...
waterhouse
Moderator
#95 - Wysłana: 18 Lis 2006 12:58:30
Odpowiedz 
Picard
czy wiec nie jest serial ciazacy ku konwencji filmu wojennego osadzonego w realiach przestrzeni kosmicznej?

To jeden z aspektów nBSG. Ale IMHO nie najważniejszy (w przeciwieństwie do SAABa).

W nBSG najwazniejsze jest "drama".
Pah Wraith
Użytkownik
#96 - Wysłana: 18 Lis 2006 13:37:47
Odpowiedz 
Picard
nooo, dokładnie, stąd też walka nie stanowi tu motywu przewodniego, zresztą tak jak napisał Waterhouse
Psyker
Użytkownik
#97 - Wysłana: 23 Lis 2006 19:43:19
Odpowiedz 
Tak popatrzyłem na petycję... 433 osoby podpisane... mało. Jak by tu zwiększyć tę liczbę ? Myslałem nad małą reklamą na mojej stronce, ale jak na razie to siedzi tam tylko 5 osób .
Hazral
Użytkownik
#98 - Wysłana: 23 Lis 2006 22:18:40
Odpowiedz 
? Myslałem nad małą reklamą na mojej stronce, ale jak na razie to siedzi tam tylko 5 osób . Spoko do was niedługo dołącze , ale to dopiero po sesji
A ja petycji nie podpisałem! Bo mi ta godzina zaczęła odpowiadać, dałem sie wciągnąć w Losto-manie, no to muszę oglądać ( to tak jak z wciskaniem klawisza ). A po lostach kolacyjka , oblecenie wszystkich for , a potem BSG I tak zwykle, miło kończę telewizyjny czwartek
Psyker
Użytkownik
#99 - Wysłana: 23 Lis 2006 22:39:57
Odpowiedz 
Ale przecież można emitować w poniedziałek .
Hazral
Użytkownik
#100 - Wysłana: 23 Lis 2006 22:51:11
Odpowiedz 
Ale przecież można emitować w poniedziałek .
Poniedziałek mi nie odpowiada, jak już oglądam, to wszystko razem i w "kupie". Po prostu robie sobie "wolne" w czwartkowy wieczór i przeznaczam go na oglądanie Mi absolutnie pasuje tak jak jest
Psyker
Użytkownik
#101 - Wysłana: 24 Lis 2006 20:21:00
Odpowiedz 
Ee... no tak szczerze to mi też pasuje, ale chodzi o teraz o to, że jak ludzie nie będą oglądać, to TVP nie wyemituje drugiego sezonu, a to już mi nie pasuje .
Hazral
Użytkownik
#102 - Wysłana: 25 Lis 2006 09:08:17
Odpowiedz 
Ee... no tak szczerze to mi też pasuje, ale chodzi o teraz o to, że jak ludzie nie będą oglądać, to TVP nie wyemituje drugiego sezonu, a to już mi nie pasuje
Hehe, to piszemy kolejną petycje!, tym razem nie o zmianę godziny A petycje pochwalną dla TVP, za emitowanie SF. I wyrażającą chęć widzów na dalsze oglądanie BGS, oraz na kolejne nowe serie SF w TV. Pod taką petycją mogli by podpisać się wszyscy fani SF, bez większych oporów, bo była by w interesie wszystkich Może pobijemy petycje TotalWar.org.pl w sprawie zmiany polskiej flagi w grze Medival2, w niecałe 2 dni ponad 2tys podpisów, i petycja rozpatrzona pozytywnie
Jo_anka
Użytkownik
#103 - Wysłana: 25 Lis 2006 10:21:31
Odpowiedz 
to piszemy kolejną petycje!, tym razem nie o zmianę godziny A petycje pochwalną dla TVP, za emitowanie SF. I wyrażającą chęć widzów na dalsze oglądanie BGS, oraz na kolejne nowe serie SF w TV.

Hazral,
Zgadzam sie w 100%!!!
Psyker
Użytkownik
#104 - Wysłana: 25 Lis 2006 12:13:42
Odpowiedz 
Nie wiem jak inni, ja się na to piszę. Wreszczei petycja, która chali TVP. Powinni rozpatrzyć . Ale najpierw proponuję poczekać na finał tej aktualnej...
Jo_anka
Użytkownik
#105 - Wysłana: 25 Lis 2006 16:01:58 - Edytowany przez: Jo_anka
Odpowiedz 
Ale najpierw proponuję poczekać na finał tej aktualnej...

Zdaje sie, ze wpierw sie skonczy pierwszy sezon BSG, nim nastapi ten FINAL!....
Psyker
Użytkownik
#106 - Wysłana: 25 Lis 2006 22:11:20
Odpowiedz 
No coś mi mówi, że masz rację
januszek
Użytkownik
#107 - Wysłana: 26 Lis 2006 08:56:13
Odpowiedz 
Coś? Call to X Files Team
Hazral
Użytkownik
#108 - Wysłana: 26 Lis 2006 10:30:17
Odpowiedz 
Coś? Call to X Files Team

Ekhm, rozumiem że januszek też jest za nową petycją
Psyker
Użytkownik
#109 - Wysłana: 26 Lis 2006 14:36:50
Odpowiedz 
Ludzie, najpierw się skupmy na tej co jest, potem będziemy myśleć co dalej. A co do X-Files to sam sobie poradzę, w pewnych gronach uważany jestem za tego "nawiedzonego" .
 Strona:  ««  1  2  3  4 
USS Phoenix forum / Science-Fiction / BSG serial z 2003 w TVP2 !!!!! 

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!