USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Science-Fiction / BSG serial z 2003 w TVP2 !!!!! 
 Strona:  ««  1  2  3  4  »» 
Autor Wiadomość
Pah Wraith
Użytkownik
#61 - Wysłana: 30 Paź 2006 09:22:59
januszek

Nie moja branża.

The_D
dosyć nierówny

W tym całe jego piękno. Promuje ludzi z rozległą wiedzą. Kiedy odpowiadasz na bardzo trudne pytania, łatwe może zbić cię z tropu. Już nieraz to widzieliśmy
L4SER
Anonimowy
#62 - Wysłana: 31 Paź 2006 10:53:26
eeeee, ja lubię aktualną godzinę, przynajmniej obejrzeć mogę. Na axn jest entek o 19 i go zawsze ominę jakoś
Pah Wraith
Użytkownik
#63 - Wysłana: 3 Lis 2006 00:10:18 - Edytowany przez: Pah Wraith
" W dzisiejszym odcinku

Dowództwo Galactiki oczekuje, że doktor Baltar wymyśli sposób na odróżnienie Cylonów od ludzi. Baltar wskazuje swojego podejrzanego, ale opiera się tylko na intuicji. Dopiero po zbadaniu jego włosów znajduje ślady syntetycznych substancji. Komandor nakazuje w tajemnicy zbadać wszystkich znajdujących się na statku.

Załoga szykuje się do przeskoku w kolejne bezpieczne miejsce. Tymczasem zwiadowca Kary „Starbuck” natrafia na statek Cylonów, który jednak nie atakuje. Komandor Adama podejrzewa, że to podstęp. W czasie pogrzebu poległych zapewnia, że skieruje ocalałych na Ziemię, której współrzędne były najściślejszą tajemnicą. Tylko pani prezydent wie, że Ziemia została zniszczona. "

Opis odcinka ze stronki TVP jest conajmniej... intrygujący.
Zwiadowca Kary... Ciekawe czy jest zwiadowca Gniady, albo Kasztanka....

Albo też, kto kiedy i w jakich okolicznościach zniszczył Ziemię??

Hmmm ja tam sie mógłbym zgłosić do pisania im streszczeń odcinków, żeby tylko takich bzdur nie było...
januszek
Użytkownik
#64 - Wysłana: 3 Lis 2006 08:45:23
Na co czekasz? Dzwoń - zgłoś się Może konsultantem zostaniesz?
Pah Wraith
Użytkownik
#65 - Wysłana: 3 Lis 2006 09:40:17
Na jakieś światłe uwagi z Twojej strony. Ty przecież wiesz wszystko zawsze najlepiej. Chylę czoło.
Jo_anka
Użytkownik
#66 - Wysłana: 4 Lis 2006 16:43:34 - Edytowany przez: Jo_anka
PRZYPOMINAM ,
ze od 9.11.2006 TVP2 rozpoczna emisje serialu (rozkawalkowany miniserial juz sie skonczyl). Tak wiec w przyszlym tygodniu polska premiera!...
januszek
Użytkownik
#67 - Wysłana: 5 Lis 2006 17:30:25
> Na jakieś światłe uwagi z Twojej strony. Ty przecież
> wiesz wszystko zawsze najlepiej. Chylę czoło.

Hmm... Czy to zakamuflowana prośba abym Ci numer do TVP wygooglał? bo ja całkiem poważnie napisałem. Kiedyś jeden odważny fan zrobił jak napisałem i został konsultantem tłumaczeń Star Trek TNG w TVN-ie.
Pah Wraith
Użytkownik
#68 - Wysłana: 5 Lis 2006 23:35:10
światłe uwagi =/= durne googlanie ;]
jak więcej wypiję to i do moore'a napiszę, że zostanę jego konsultantem ;]
januszek
Użytkownik
#69 - Wysłana: 6 Lis 2006 15:12:01
Taa... Typowe dla Widm Dużo gadania i mało czynów - nawet po pijaku
Pah Wr ;P
Anonimowy
#70 - Wysłana: 6 Lis 2006 15:56:30
jako Widmek powinieneś conieco wiedzieć w tym temacie ;]
ale serio... skoro już mówimy serio to właśnie się zastanawiam nad tym co i jak zrobić żeby to maiło ręce i nogi.

Nie wiem dokładnie jak to robiono w przypadku Treka i TVN, ale ja bym z chęcią zaprosił do współpracy przy tym kilka osób. Myślałem o Tobie, jako naczelnym piewcy BSG w Polsce oraz panu Nowosadzie (Alek Roj - jako literacie), być może Waterhousie, aspirującemu dziennikarzowi. Razem moglibyśmy stworzyć taki mały Think Tank zajmując się konsultacjami tłumaczeń odcinków BSG w TVP. Nie ma w tym serialu tyle technobełkotu, jak w ST, ale nowomowa z którą się od czasu do czasu spotykamy moze być wyzwaniem. Dodatkowo nasza grupa jako taka zajmowalaby się dbaniem o "continuity" w zakresie tłumaczonych dialogów.

Nie wiem tylko cy to nie strzelanie do wróbli z armaty.

PS Numer telefonu nie byłby cghyba konieczny. Pod streszczeniami i recenzjami na stronie TVP2 podpisany jest jeden konkretny człowiek, być może wystarczyłby ładny mail do niego w tej sprawie

PS2 jak widzisz nie jest tak, że nic nie robię, czasem jednak lepiej przemyśleć sprawę i uderzać niz robić cos bez przemyślenia i zmarnować sobie czas i pieniądze (nie daj Boże)
waterhouse
Moderator
#71 - Wysłana: 6 Lis 2006 16:07:17 - Edytowany przez: waterhouse
chętnie się włącze

Służę kontaktami, często też bywam w wawie.
januszek
Użytkownik
#72 - Wysłana: 6 Lis 2006 21:56:07
Realnie na sprawę patrząc trzeba mierzyć w drugi sezon bo pierwszy już mają zapewne gotowy, przetłumaczony i "zlektorowany".
Pah Wraith
Użytkownik
#73 - Wysłana: 6 Lis 2006 22:42:40
Rozumiem, że jak tylko nawiążemy kontakt z decydentami, to nam przedstawią sprawę: terminy, ich pogląd itp. No chyba żeby nas olali :]
W ciągu najbliższych dni przedstawię moją propozycję maila.
januszek
Użytkownik
#74 - Wysłana: 7 Lis 2006 04:01:49
"Propozycję maila"? Tu trzeba wydzwonić, wytuptać, wydziobać etc...
Pah Wraith
Użytkownik
#75 - Wysłana: 7 Lis 2006 09:03:09 - Edytowany przez: Pah Wraith
zapewne będzie to wymagało zachodu, ale na razie zaczniemy jak kulturalni ludzie, potem będziemy zachowywać się jak Samoobrona

ps co za nieludzka pora... 4 rano!
januszek
Użytkownik
#76 - Wysłana: 7 Lis 2006 09:29:03
Chodziło mi o to, że nie ma tyle czasu aby go zmarnować na debaty nad propozycjami maili - etc - coś jak w dowcipie o głosowaniu nad wyborem metody głosowania
waterhouse
Moderator
#77 - Wysłana: 7 Lis 2006 13:12:38
to może przeniesiemy tą dyskusje na maila właśnie - a później przedstawimy rezultaty ogółowi?
Pah Wraith
Użytkownik
#78 - Wysłana: 7 Lis 2006 16:00:57
poszły maile
Alek Roj
Użytkownik
#79 - Wysłana: 7 Lis 2006 23:49:20
oraz panu Nowosadzie (Alek Roj - jako literacie)
Wstępnie mówię OK i czekam na ew. szczegóły.
Pah Wraith
Użytkownik
#80 - Wysłana: 8 Lis 2006 00:00:30
super! posłałem maila na Twój adres podany w panelu użytkownika, ale nie wiem czy aktualny...
skoro jeszcze nie doszedł, to coś mi to nie pachnie za dobrze :|
Alek Roj
Użytkownik
#81 - Wysłana: 8 Lis 2006 00:13:38
Pah Wraith, już dostałem. Po prostu nie zawsze mam odpalony program pocztowy.
Picard
Użytkownik
#82 - Wysłana: 12 Lis 2006 20:29:12 - Edytowany przez: Picard
Czy ktos mial do czynienai z tym modem do wiadomej, trekowej gry?
http://bridgecommander.filefront.com/file/Battlest ar_Galactica_ship_pack;30735
Jo_anka
Użytkownik
#83 - Wysłana: 13 Lis 2006 00:48:56 - Edytowany przez: Jo_anka
W ostatni czwartek TVP2 wyemitowala wreszcie pierwszy odcinek serialu BSG... "33" to faktycznie 100% kontynuacja miniserii - dobrze, ze ja powtorzyli - daje to wieksze szanse temu serialowi (inaczej pogubiliby sie widzowie!).

Zaskoczona jestem czasem trwania odcinka - bylam przekonana, ze odcinek BSG trwa pelne trzy kwadranse, a trwal, w zasadzie, tyle co Entek!

Pozatym, acz jest to pierwsze wrazenie, BSG bardzo przyjemnie sie slucha. Tekst czytany przez lektora nie jest po "polskawemu"! Nic razacego sztucznoscia, jak dotychczas, nie uslyszalam.

PS. Ostatnio wyemitowany w USA odcinek BSG (3 sezon) - "A Measure of Salvation (2)" wywolal wsrod anglojezycznych fanow ozywiona dyskusje. Czesc z nich uznala, ze jego fabula jest... zbyt trekopodobna!
szwagier
Użytkownik
#84 - Wysłana: 13 Lis 2006 17:10:11
Jo_anka
Widzę, że też jedziesz na bieżąco z obcej TV
Jo_anka
Użytkownik
#85 - Wysłana: 13 Lis 2006 21:13:02 - Edytowany przez: Jo_anka
Widzę, że też jedziesz na bieżąco z obcej TV

szwagier
To zalezy co masz na mysli? Sciagac odcinkow nie moge, nie moim komputerowym 'rzechem'. Ale b. lubie obserwowac dyskusje toczace sie na anglojezycznych forach. Tam moga rozmawiac o nowosciach. U nas TV zapewnia nowosci "drugiej swiezosci'...
szwagier
Użytkownik
#86 - Wysłana: 13 Lis 2006 23:09:40
Ja na bieżąco ściągam ze Sky'a, a napisy ekspresowo zapewnia grupa Hatak, więc jestem jak najbardziej na świeżo, a robi się co raz ciekawiej
Picard
Użytkownik
#87 - Wysłana: 16 Lis 2006 20:58:43
Dziś kolejny fascynujacy odcinek, ciekaw jestem co tym razem przydarzy sie naszej zalodze? Swoja droga czy popularnosci tego serialu upatruiecje w wydarzeniach z 11 wrzesnia 2002 roku oraz jego nastepstwach i czy sadzicie czy jest to najlepsze militarystycze Sf czy tez byc moze bardziej cenicie sobie SAAB?
szwagier
Użytkownik
#88 - Wysłana: 16 Lis 2006 22:36:49
Czy ten SAAB to Żołnierze Kosmosu?
waterhouse
Moderator
#89 - Wysłana: 16 Lis 2006 23:18:22
czy sadzicie czy jest to najlepsze militarystycze Sf

nBSG to po pierwsze nie jest miltarystyczne s-f...co najwyżej po drugie, albo po trzecie
Jo_anka
Użytkownik
#90 - Wysłana: 17 Lis 2006 02:09:54 - Edytowany przez: Jo_anka
Czy ten SAAB to Żołnierze Kosmosu?

szwagier
SAAB [Space above and beyond] nic nie ma wspolnego z "Żołnierzami Kosmosu". Byl to jednosezonowy (niestety), b. dobry serial z lat 90-siatych. Q__ zamiescilby tutaj z dziesiec linkow, ale ja jestem bardziej leniwa... Acz moze na Forum sie znajda jakies odnosniki - toczyla sie tutaj przynajmiej jedna dyskusja o tym serialu (z udzialem Q__). Wpisz wiec do lokalnej wyszukiwarki hasla: SAAB, badz pijawy - wtedy napewno znajdziesz tyczace tego zagadnienia posty.
 Strona:  ««  1  2  3  4  »» 
USS Phoenix forum / Science-Fiction / BSG serial z 2003 w TVP2 !!!!! 

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!