USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Science-Fiction / BSG serial z 2003 w TVP2 !!!!! 
 Strona:  ««  1  2  3  4  »» 
Autor Wiadomość
Domko
Użytkownik
#31 - Wysłana: 13 Paź 2006 16:04:15
Odpowiedz 
januszek
Domko - więc nie dobrze myślałeś Jestem przeciwnikiem głupoty stosowanej. Bez względu na to, z jakich przesłanek ona wynika. Do głupoty stosowanej zaliczam np: działanie opierające się nie na racjonalnych ale na wyssanych z palca, przesłankach

Więc jeśli możesz wyjaśnij czym różni się petycja o wyemitowanie Star Treka od petycji o wyemitowanie BSG.
januszek
Użytkownik
#32 - Wysłana: 13 Paź 2006 16:30:36
Odpowiedz 
Nie mogę.
Domko
Użytkownik
#33 - Wysłana: 13 Paź 2006 17:10:44 - Edytowany przez: Domko
Odpowiedz 
Niejasne jest po prostu czemu jesteś za petycją dotyczącą BSG, a przeciwko tej dotyczącej Star Treka. Skoro nie możesz powiedzieć czym one się różnią, wychodzi na to, że nie widzisz różnicy i po fali krytyki wobec autorów petycji Star Treka, pochwalasz petycję BSG. Albo więc ostro krytykujesz wszelkiego rodzaju petycje albo je popierasz - nie da się pogodzić tych obu stanowisk.

Ja np. otwarcie przyznaję, że nie podpiszę petycji BSG, bo mnie to po prostu nie interesuje. Jeśli stwierdzisz, że Cię nie interesuje Star Trek to ok, ale nadal nie tłumaczy to ostrego ganienia petycji trekowej.
januszek
Użytkownik
#34 - Wysłana: 14 Paź 2006 06:31:42 - Edytowany przez: januszek
Odpowiedz 
Nie mogę powiedzieć "czym różni się petycja o wyemitowanie Star Treka od petycji o wyemitowanie BSG" bo tak sformułowane pytanie nie ma sensu. Możesz mi napisać jaki sens ma organizowanie petycji o emisję BSG jeżeli od wczoraj TVP2 emituje BSG???

Piszesz, że "Albo więc ostro krytykujesz wszelkiego rodzaju petycje albo je popierasz - nie da się pogodzić tych obu stanowisk" - co też nie ma sensu bo petycje dzielą się na takie, które są głupie i bez sensu oraz na takie, które mają sens. W Polskich realiach roku pańskiego 2006 petycjowanie do TVP o emisje Star Trek zalicza się do tej pierwszej grupy. W tych samych realiach wszelkie akcje dotyczące BSG kwalifikuję do drugiej grupy. Piszę 'akcje' bo historia jasno i wyraźnie pokazuje nam, co może wypalić - wypalić mogą akcję kij i marchewka bo skoro TVP2 emituje już BSG to mądry i sensowny list dotyczący tłumaczenia jest w stanie zadziałać dokładnie tak jak w czasie emisji TNG na TVN listy od Ashki. Efekt wtedy był taki, że na fali krytyki jeden z fanów został konsultantem tłumaczeń. Petycja o zmianę pory emisji BSG też ma moim zdaniem sens bo tak naprawdę jej głównym celem jest propagowanie BSG (a w ogólności seriali sci-fi) bo przecież każdy kto przeczyta informacje o takiej petycji może się zapytać: "A co to w ogóle jest to BSG?". Mechanizm tego jest dokładnie taki sam jak w klasycznym szkolnym dowcipie o zakładaniu prezerwatywy na globus.

BSGwTVP.info - Battlestar Galactica w TVP2
Najlepszy serial sci-fi ostatnich lat nareszcie w Polsce!
Nie przegap - powiadom przyjaciół o ataku Cylonów!
Jeszcze dziś podpisz apel do telewizji o zmianę pory emisji!
Domko
Użytkownik
#35 - Wysłana: 14 Paź 2006 14:58:33
Odpowiedz 
OK, wiem po prostu, że są różne formy BSG (mini-serial, serial, etc.) i dlatego sądziłem, że chodzi o wyemitowanie, a nie zmianę godziny. Zwracam honor.

Inna sprawa, że podpisywanie petycji do telewizji o wyemitowanie np. Star Treka nie pogorszą sytuacji (tzn. brak treka w tv), a istnieje zawsze szansa, że coś to zmieni. Choć ja osobiście nie wierzę, że tak będzie - jednak nauczyłem się, że należy próbować wszystkiego licząc, że coś uda osiągnąć cel.

Skoro sugerujesz, że najlepsze są petycje dotyczące seriali, które już są emitowane, to powstaje pytanie co skłoniło TVP do zakupu BSG. Ale pewnie pozostanie ono bez odpowiedzi...
Anonim
Anonimowy
#36 - Wysłana: 14 Paź 2006 15:05:14
Odpowiedz 
Skoro sugerujesz, że najlepsze są petycje dotyczące seriali, które już są emitowane, to powstaje pytanie co skłoniło TVP do zakupu BSG. Ale pewnie pozostanie ono bez odpowiedzi...
Dobre wyniki rankingowe BSG ?
Tecza
szwagier
Użytkownik
#37 - Wysłana: 14 Paź 2006 15:16:54
Odpowiedz 
Dobre wyniki rankingowe BSG ?
Dobre wyniki rankingowe skąd? U nas BSG nie było prawie więc nie z polskiej TV, a za granicą ST ma większy fandom i popularność. Więc dlaczego według tego nie wyemitują treka?
Domko
Użytkownik
#38 - Wysłana: 14 Paź 2006 16:26:14
Odpowiedz 
No właśnie - skąd? Wyniki rankingowe Star Treka też były swego czasu wysokie i jakoś telewizja nie kupowała. No i za granicą ST jest bardzo popularne. Więc, Tecza, Twoja teoria jest mocno naciągana.
januszek
Użytkownik
#39 - Wysłana: 14 Paź 2006 17:30:46
Odpowiedz 
Na Borga, Domko! Już o tym pisałem... W tej chwili BSG jest dla seriali sci-fi tym czym 20 lat temu było TNG, bo tak jak wtedy TNG wyznaczało standardy i przecierało ścieżki tak teraz robi to BSG. 20 lat temu nasza telewizja miała zupełnie inne priorytety niż kupowanie amerykańskich, wysoko ratingowanych seriali. Nawiasem mówiąc TNG (i DS9, i VOY) w Polsce były pokazywane, w telewizji. I okazały się klapą bo nie było widowni.
Anonim
Anonimowy
#40 - Wysłana: 14 Paź 2006 20:33:15
Odpowiedz 
Jesteś tak dobry jak twój ostani film. Ostatni Star Trek był klapą. BSG jest sukcesem. Poza tym TVP stawia na nowe seriale (vide LOST). Skoro chcę kupić jakąś nowość to prędzej TVP kupi BSG niż Entka. Tym bardziej, że licencję na ENT ma już AXN.
Tecza
Domko
Użytkownik
#41 - Wysłana: 15 Paź 2006 11:07:08 - Edytowany przez: Domko
Odpowiedz 
Sukces sukcesem, ale chciałbym zauważyć, że TVP zwykle nie kupowało filmów czy seriali, nawet gdy odniosły sukces. Stąd moje zdziwienie i nadal trudno mi się zgodzić z tą tezą biorąc pod uwagę dotychczasowe działanaia TVP. Tak naprawdę nie znay dokładnych przesłanek TVP.
Jo_anka
Użytkownik
#42 - Wysłana: 15 Paź 2006 22:54:32
Odpowiedz 
Na Sajfaj.net (BSG-owy polski portal) tez kleca petycje w sprawie zmiany godziny emisji - wiec nie tylko u nas pojawil sie taki pomysl...
Anonim
Anonimowy
#43 - Wysłana: 16 Paź 2006 00:30:44
Odpowiedz 
A to nie chodzi przez przypadek o ta sama petycje ?
Tecza
Jo_anka
Użytkownik
#44 - Wysłana: 16 Paź 2006 11:47:47
Odpowiedz 
Chyba nie.
januszek
Użytkownik
#45 - Wysłana: 16 Paź 2006 12:53:00
Odpowiedz 
Oj Jo_anka, Jo_anka... Oczywiście, że chodzi o to samo...
Jo_anka
Użytkownik
#46 - Wysłana: 16 Paź 2006 19:40:35
Odpowiedz 
Zwracam honor! . Tym razem pogrzebalam glebiej.....
Ps. A co z pomyslem by indywidualnie wysylac prosby do TVP?
Co do 18.00 to nie bedzie najszczesliwsza godzina dla studentow, pracujacy tez nie zawsze zdaza... Najlepsza bylaby 22.00 po Lost'ach.
Hazrall
Użytkownik
#47 - Wysłana: 16 Paź 2006 20:29:07
Odpowiedz 
Najlepsza bylaby 22.00 po Lost'ach dokładnie
miszowaty
Użytkownik
#48 - Wysłana: 16 Paź 2006 20:47:06
Odpowiedz 
Najlepsza bylaby 22.00 po Lost'ach dokładnie

dokładnie dokładnie
januszek
Użytkownik
#49 - Wysłana: 26 Paź 2006 16:05:52
Odpowiedz 
Strona www.BSGwTVP.info z apelem do TVP o zmianę pory emisji BSG już działa Zapraszam. Powiadomcie krewnych, znajomych i przyjaciół
Pah Wraith
Użytkownik
#50 - Wysłana: 26 Paź 2006 17:46:55
Odpowiedz 
Hehehe. Fani serialu Battlestar Galactica? Ale którego?
"Wniebowzięci" ???
Dlaczego petycja jest skierowana do Prezesa TVP a nie do dyrektora programowego TVP1?
januszek
Użytkownik
#51 - Wysłana: 26 Paź 2006 18:56:51
Odpowiedz 
Do dyrektora programowego TVP1 mielibyśmy kierować petycję o zmianę pory emisji serialu w TVP2? Moim zdaniem to byłoby bez sensu. A dlaczego do Prezesa TVP? Nie wiem, przypuszczam jednak, że wynika to ze słownikowej definicji petycji, gdzie wszelkie apele kieruje się do najwyższego Szefa.
The_D
Użytkownik
#52 - Wysłana: 26 Paź 2006 20:43:07
Odpowiedz 
Może warto by było poprosić Kaia o news na stronie głównej?

Poza tym zastanawiają mnie 2 rzeczy:
1. Po co własciwie podawałem swój adres, skoro nie dostałem nawet maila?
2. Czy izkbp w newsie z 25-10 to literówka, czy kolejna nickowa fanaberia?
januszek
Użytkownik
#53 - Wysłana: 26 Paź 2006 20:55:12
Odpowiedz 
ad 1. email sluzy jedynie do wyeliminowania zdublowanych wpisow.
ad 2. Ach te nicki...
Pah Wraith
Użytkownik
#54 - Wysłana: 27 Paź 2006 10:30:14 - Edytowany przez: Pah Wraith
Odpowiedz 
ynika to ze słownikowej definicji petycji, gdzie wszelkie apele kieruje się do najwyższego Szefa.

Bardzo to ciekawe. Gdzie w definicji masz "najwyższego szefa"? Ja widzę tylko "władze" i "wyższe stanowiska". A dyrektor programowy to właśnie "władza" i "wyższe stanowisko". On zapewne odpowiada za przygotowanie ramówki. Chyba dobrze by było, gdyby ktoś to sprawdził (najlepiej organizatorzy akcji zanim ją rozpoczeli ). Właśnie po to stworzone są hierarchie w organizacjach, by wszystko szło odpowiednimi kanałami. A przez nie rozeznanie w sytuacji taka petycja ma większe szanse na wyladowanie "w kanale"...

PS Nie pamiętałem gdzie nadają BSG (miniseria była chyba na TVP1) stąd napisałem o "jedynce". Oczywiście (co nietrudno wydedukować) chodzi o szefa TVP2.

PS2 Właśnie zauważyłem, zaglądając na trek.pl, że tam Tęcza też złożył to zapytanie o dyrektora programowego
januszek
Użytkownik
#55 - Wysłana: 27 Paź 2006 21:28:55
Odpowiedz 
Czy jak albo ktokolwiek zabrania Tęczy napisać do Dyrektora Programowego? Czasami człowiek musi...
Psyker
Użytkownik
#56 - Wysłana: 28 Paź 2006 21:45:10
Odpowiedz 
He he, podpisałem, jestem dumny ... może jak z tą petycją wyjdzie to pomyślimy o emisji ST ( sorry że zapomniałem o tamtej petycji ale mam tak dużo pracy na głowie że nie mam czasu myśleć )
Jo_anka
Użytkownik
#57 - Wysłana: 28 Paź 2006 22:28:28
Odpowiedz 
Tez podpisalam (oczywiscie z bykiem ortograficznym )...
Ps. Co zrobicie z komentarzami malo pasujacymi do petycji? - np. zawierajacymi wulgaryzmy pod adresem Wilsteina (muchy wabi sie miodem, a nie octem ).
Pah Wraith
Użytkownik
#58 - Wysłana: 29 Paź 2006 10:22:17
Odpowiedz 
Czy jak albo ktokolwiek zabrania Tęczy napisać do Dyrektora Programowego?

A gdzie to Tęcza deklarował chęć pisania do dyrektora programowego?

Pozwoliłem sobie wziąć do ręki program TVP2 i go przestudiować. Nadzieje na lepszy czas antenowy dla nBSG mogą okazać się płonne. Czemu? Otóż, żeby przesunąserial na inną godzinę trzeba przenieść albo blok regionalny, albo telenowelę ("M jak miłość" itp), konkurs ("1 z 10"- swoją drogą rewelacyjny program, a nazwa trekowa ) albo wrzucić na czas między 20 a 22, kiedy to najczęściej emitowane są mecze, ergo wsadzanie tam serialu byłoby głupotą... W skrócie, czas między 17 a 22 jest w TVP2 dość dobrze rozplanowany, działa tak od lat, więc zmiana tego może być trudna.
Dodam jeszcze, że są na innych stacjach programy informacyjne (Fakty i zaraz potem Wiadomości), a emitowanie czegokoliwek w ttym czasie antenowym to również nienajlepszy pomysł.
januszek
Użytkownik
#59 - Wysłana: 29 Paź 2006 10:53:31
Odpowiedz 
Wyślij CV do TVP Naprawdę
The_D
Użytkownik
#60 - Wysłana: 29 Paź 2006 13:46:42
Odpowiedz 
"1 z 10"- swoją drogą rewelacyjny program,

Jak dla mnie jest dosyć nierówny - kiedyś widziałem nawet pytanie z tabliczki mnożenia.
 Strona:  ««  1  2  3  4  »» 
USS Phoenix forum / Science-Fiction / BSG serial z 2003 w TVP2 !!!!! 

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!