USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Niedoszły Trek;)
 Strona:  ««  1  2  3  4  »» 
Autor Wiadomość
Raptor 16
Użytkownik
#61 - Wysłana: 17 Wrz 2006 18:55:04
Odpowiedz 
Reszta już tylko "da się oglądać" albo wręcz jest robiona "na siłę". A w każdym razie nie wytrzymuje próby czasu i po latach zaczyna śmieszyć.

mnie tam nic nie śmieszy w TNG (moze troche 1 odcinek np. jak data i worf "leżą" na tych fotelach no i dżwięk ktory "rozchodzil" sie jak w teatrze, po tym jak obejrzalem wczesniej wszystkie 4 filmy z zalogą tng)
Q__
Moderator
#62 - Wysłana: 17 Wrz 2006 19:03:29
Odpowiedz 
Raptor 16

po tym jak obejrzalem wczesniej wszystkie 4 filmy z zalogą tng)

Dobra kolejność. Filmy oglądane po serialu raziły mnie infantylizmem...
atozz
Użytkownik
#63 - Wysłana: 17 Wrz 2006 19:25:17
Odpowiedz 
Mówię oczywiście z perspektywy czasu. Kiedy TNG leciał jeszcze na Sky One i Sat 1 to oglądałem z zapartym tchem. Ale lata lecą i perspektywa się zmienia. Podobnie efekty specjalne z 6 i 7 sezonu DS9 nie wyglądają już tak dobrze jak kiedyś.
Q__
Moderator
#64 - Wysłana: 18 Wrz 2006 00:55:22
Odpowiedz 
atozz

Podobnie efekty specjalne z 6 i 7 sezonu DS9 nie wyglądają już tak dobrze jak kiedyś.

Tak samo jak (zapierające ongiś dech) animacje komputerowe w SAAB i B5...
atozz
Użytkownik
#65 - Wysłana: 18 Wrz 2006 18:07:29 - Edytowany przez: atozz
Odpowiedz 
Skoro już mówimy o alternatywnych trekach, to co powiecie na crossa Treka z Matplanetą?

W końcu dopasowanie rozmiarów postaci nie stanowi problemu, był odcinek DS9 6x14 One Little Ship.

Więc zmniejszony statek federacji mógłby kiedyś spotkać tych dwoje osobników:

Q__
Moderator
#66 - Wysłana: 18 Wrz 2006 18:39:44
Odpowiedz 
atozz

był odcinek DS9 6x14 One Little Ship:

był:
http://memory-alpha.org/en/wiki/One_Little_Ship

Więc zmniejszony statek federacji mógłby kiedyś spotkać tych dwoje osobników

Uwielbiałem ten serial, ale nie przesadzajmy z crossoverami, bo w końcu otrzymamy historię "Kapitan Kaśka i siedmiu krasnoludków"
atozz
Użytkownik
#67 - Wysłana: 18 Wrz 2006 18:58:15
Odpowiedz 
Przecież z założenia byłby to ep nie do końca serio. Chodzi o zderzenie dwóch kultur - a zestawienie typu PRL-owski serial edu i USA-cki sci fi to sam przyznasz duży szok - mniej więcej taki jakiego ja doznaję oglądając TOS-a.
Q__
Moderator
#68 - Wysłana: 19 Wrz 2006 02:54:37 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
atozz

szok - mniej więcej taki jakiego ja doznaję oglądając TOS-a.

Seriale "Przybysze z Matplanety" i TOS są nawet do siebie podobne, choćby uroczo archaicznym charakterem...

A skoro chcesz szoku, proszę:
fragment odcinka modnej ostatnio na Forum "Dynastii" ze sceną uprowadzenia niejakiej Fallon przez UFO (i to we francuskiej wersji językowej)
http://www.youtube.com/watch?v=854adwCpS1o

TU zaś nie emitowany w Polsce żartobliwy odcinek specjalny tegoż serialu - "Christmas with the Carringtons":
http://www.youtube.com/watch?v=tpa-adV4ITQ
http://www.youtube.com/watch?v=yjPbe7zzQE4
http://www.youtube.com/watch?v=jzW2ypvuKEQ
http://www.youtube.com/watch?v=ZiI6X1Zp82k
http://www.youtube.com/watch?v=fQDnirKhgKo

ps. błagam bez crossoverów (no na jeden sie zgodze - walka w basenie "naszej" Kaśki z "tamtejszą" Alexis)...

EDIT: ciekawa ciekawostka Aaron Spelling - twórca "Dynastii" (ale i świetnych "Więzów krwi"), za młodu współpracował z "naszym" Gene'm Roddenberry'm przy produkcji serialu kryminalnego "Prawo Burke'a", a dokładniej jego oryginalnej serii, nie mylić z serią z lat '90...
Q__
Moderator
#69 - Wysłana: 9 Lut 2007 23:55:21 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Skoro mówimy o możliwych wersjach Treka, które nie zostały zrealizowane, zapomniałem rzecz jasna napisać (o czym wspominał Pah Wraith w swoim artykule), że George Lucas przymierzał się do przejęcia serii ST zanim jeszcze wział się za SW, następnie zaś, już po premierze późniejszego Epizodu IV, przymierzał się do nakręcenia TMP (nie był by to jednak, rzecz jasna, TMP jaki znamy). Wychodzi na to, że Paramount po raz kolejny (a właściwie po raz pierwszy, bo wcześniej wspomniane ruchy personalne nastąpiły wszak póżniej ) zlekceważył wybitnego twórcę. (Zwłaszcza, że duet Roddenberry & Lucas trudno by było pokonać). Ciekawe tylko czy gdyby Lucas dostał szansę zajęcia się ST, SW by w ogóle powstały, a jeśłi tak, czy nie doszło by do jakiegoś crossoveru. Cóż, w obowiązujacej wersji ST na Alderaan latały tylko postacie drugoplanowe.

(Zresztą Lucas dostał wtedy "po nosie" dwa razy, nie zatrudniono go też do produkcji "Flasha Gordona", który to film nie mając magii SW stał się już "muzealna" ramotką.)

Czy gdyby nie błąd Paramountu w ogóle by zaistnieli? A jeśli tak czy nie byli by częścią universum ST?

Policzmy: SW, TT, B5, BSG, AND - prawie wszystko co Paramount wyrzucił z Treka powróciło jako silna konkurencja... Módlmy się do Proroków, żeby w/w wytwórnia nic już nie wyrzucała.

ps. tak dla porządku, link o "Flashu Gordonie":
http://en.wikipedia.org/wiki/Flash_Gordon_%28film% 29
Jurgen
Moderator
#70 - Wysłana: 10 Lut 2007 14:49:44
Odpowiedz 
Policzmy: SW, TT, B5, BSG, AND - prawie wszystko co Paramount wyrzucił z Treka powróciło jako silna konkurencja... Módlmy się do Proroków, żeby w/w wytwórnia nic już nie wyrzucała.

1. Tylko czy ST Lucasa byłby trekiem, jakiego my cenimy?
2. A własnie niech wyrzucają, będzie co oglądać (w końcu nie samym trekiem człowiek żyje).
Kazeite
Anonimowy
#71 - Wysłana: 10 Lut 2007 15:01:34
Odpowiedz 
Eee... Andromeda jako silna konkurencja?
Q__
Moderator
#72 - Wysłana: 10 Lut 2007 18:19:19 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Jurgen

Tylko czy ST Lucasa byłby trekiem, jakiego my cenimy?

Tego nigdy się nie dowiemy.

A własnie niech wyrzucają, będzie co oglądać

A nie wolałbyś Treka, który by łączył wszelkie zalety ST, SW, B5 i BSG (a także TT i AND - o ile te seriale je miały). To by dopiero był genialny serial SF.

Kazeite

Andromeda jako silna konkurencja?

Dla ENTka owszem, dla reszty Treka zdecydowanie NIE. (Zresztą napisałem prawie wszystko .)
Jo_anka
Użytkownik
#73 - Wysłana: 10 Lut 2007 20:09:45 - Edytowany przez: Jo_anka
Odpowiedz 
Andromeda jako silna konkurencja?
Dla ENTka owszem, dla reszty Treka zdecydowanie NIE. (Zresztą napisałem prawie wszystko .)

Q__
Nie przesadzaj!...
SG1, SGAtlantis to sa seriale, ktore moga konkurowac z Entkiem!
Andromeda, poza garscia odcinkow z poczatkowych sezonow, osiagnela niestety poziom takiego dna , ze z trudem moge probowac cos dopasowac do niej - BSG classic (?) - ale nie bylo chyba az tak zle....
Q__
Moderator
#74 - Wysłana: 10 Lut 2007 20:12:59
Odpowiedz 
Jo_anka

Cóż, cieszę się, że w czymś się różnimy, bo bylibyśmy niebezpiecznie jednomyslni, ale IMHO początkowe (niezłe) odcinki AND to poziom zbliżony do końcowych (niezłych) odcinków ENTka. I przeciwnie - początkowe (kiepskie) odcinki ENT to poziom dalszych (kiepskich) odcinków ANDzi...
Jo_anka
Użytkownik
#75 - Wysłana: 10 Lut 2007 20:15:52 - Edytowany przez: Jo_anka
Odpowiedz 
Kiepskosc Andzi nie ma sobie rownych, zaden najgorszy odcinek jakiegokolwiek Treka nie byl rownie denny!!!
Q__
Moderator
#76 - Wysłana: 10 Lut 2007 20:17:03
Odpowiedz 
Jo_anka

I tu możemy niebacznie na nowo rozpętac dyskusję czy ENTek to Trek... Więc może zmieńmy temat.
Jo_anka
Użytkownik
#77 - Wysłana: 10 Lut 2007 20:24:34
Odpowiedz 
Raczej grozi nam rozpoczecie dyskusji, czy kanon Treka 'skamienial' i nie ma juz mozliwosci poszerzenia go dla okresu: wspolczesnosc-XXIV/XXVwiek.
Q__
Moderator
#78 - Wysłana: 10 Lut 2007 20:35:56
Odpowiedz 
Jo_anka

Raczej grozi nam rozpoczecie dyskusji, czy kanon Treka 'skamienial' i nie ma juz mozliwosci poszerzenia go dla okresu: wspolczesnosc-XXIV/XXVwiek.

A ta dyskusja toczy się już w innych topicach... (BTW: dlaczego odnoszę wrażenie, ze o ile SW EU często jest ciekawsze od samych filmów Lucasa, choc bez nich by nie powstało, o tyle seriale i filmy ST powstałe bez udziału Roddenberry'ego nie mają już "tego czegoś"...)
Q__
Moderator
#79 - Wysłana: 3 Cze 2007 21:42:37
Odpowiedz 
A skoro mówiliśmy o rozwoju Treka i tym czy jego świat się zatrzymał...

Czytając fascynujący wywiad z R. Moorem, doszedłem do wniosku, ze wiem jak mógł wyglądać Trekowy serial mogący nastąpić po DS9. Zauważmy, mieliśmy:
1. niezwykle interesujący zarys fabuły kolejnego serialu wraz z postaciami (historia ta "skarlała" następnie w nieszczęsną AND),
2. kreatywność (a jednoczesnie wierność ideałom Roddenberry'ego) M. Plllera (która przejawiła się w początkach DS9 oraz w INS),
3. talent R. Moore'a który widoczny był już w DS9, a jeszcze bardziej rozkwitł w nBSG (talent zdolny ożywić nawet tak pozornie oklepane załozenia fabularne jakie występowały w starym BSG G. Larsona).

Połączmy to teraz. Wyobraźmy sobie Andromedę nakreconą z mrokiem i głębią nBSG przez Moore'a któremu nad głową sterczałby pilnujacy wierności duchowi Treka (żyjący wtedy jeszcze) Piller. Wszyscy podkreślają, że AND mimo atalnego wykonania miała ciekawe złożenia, wszyscy też doceniają talent Moore'a zdolny reanimować ramotę Larsona i uczynić z niej doskonały serial. Czy więc zbyt śmiałe jest założenie, że z tego połączenia wyszłoby nam arcydzieło?
Pah Wraith
Użytkownik
#80 - Wysłana: 3 Cze 2007 23:38:14
Odpowiedz 
Ano. IMO też założenie stojące za AND jest świetne. Osobiście dziwię się, że i Tobie, mmiłośnikowi cukierkowatej wizji TNG, się to podoba.
Q__
Moderator
#81 - Wysłana: 4 Cze 2007 00:15:24 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Pah Wraith

IMO też założenie stojące za AND jest świetne.

No, w końcu to pomysł Roddenberry'ego...

Osobiście dziwię się, że i Tobie, mmiłośnikowi cukierkowatej wizji TNG, się to podoba.

Podoba mi się - bo jest to (a raczej miał być) serial o nadziei...

Zresztą skoro juz o tym mówimy, powiem jak moim zdaniem powinien zostać zagrany bohater kluczowy dla tegoż serialu - kapitan Hunt (i Sorbo ze swoją "heroiczną" aparycją nawet mi tu pasuje, jego sposób "gry aktorskiej", bo jakoś trzeba to nazwać jednak już nie). Otóż wyobrażam sobie kapitana Dylana H. jako swoistego "wariata", kwintesencję ducha Treka lekkomyślnego i śmiałego jak Kirk , lecz przy tym idealistycznego i szlachetnego do naiwności jak Picard (w końcu to jeden z tych ludzi Federacji, przez których ona upadła). W końcu "wariatem" ale i tytanem trzeba być by mając jeden okręt podjąć sie dzieła odbudowy kosmicznego mocarstwa. Byłby wiec Hunt czymś na kształt Supermana - postacią symbolem i bohaterem przybywającym, tam gdzie najbardziej jest potrzebny. Zderzałbym go przy tym z (nieznanymi facettowi w gaciach i pelerynie) dylematami na tle których te Sisko są wręcz niczym i mimo ostatecznej drogi ku zwycięstwu pozwalał po drodze ponosić dotkliwe klęski (wynikłe ze zderzenia idealistycznej postawy z realiami świata).

Do tego zastosowałbym w serialu swoistą "dwoistość" - opozycję "światło-mrok" znaną już z B5. Galaktyka po upadku Federacji powinna być miejscem mrocznym, niezbyt przyjemnym (acz nie aź szarym jak czasy Gomułki i okrutnym jak III Rzesza - w końcu to Trek), pogrążonym w chaosie. Na tym tle sama Andromeda (jako okręt) powinna być miejscem na miarę czasów Picarda, bezpiecznym domem, którego mieszkańcy na nowo uczą się żyć w pokoju i porozumiewać ponad podziałami. Z czasem kwitnącą stolicą odradzającej się Federacji. Meszanką "tygla" jaki stanowiła stacja DS9 i dawnego Entka-D z czasem coraz podobniejszą do tego ostatniego. Jednak sama droga okrętu powinna być równie trudna co droga Galactiki. (Z małą różnica: o ile nBSG jest serialem o "nadziei wbrew brakowi nadziei", o tyle właściwie zrobiona AND powinna być o "nadziei wbrew logice" i to nadziei zwycięzkiej).

Jurgen

w końcu nie samym trekiem człowiek żyje

Ano: jak z samego tego topicu wynika żyję i
Trekiem
http://memory-alpha.org/en/wiki/Main_Page
(wraz z "rozszerzeniami"
http://startrek.wikia.com/wiki/Main_Page
http://stexpanded.wikia.com/wiki/Main_Page
nBSG
http://en.battlestarwiki.org/wiki/Main_Page
B5
http://babylon5.wikia.com/wiki/Main_Page
http://tgm.firstones.com/wiki/Main_Page
i SW
http://starwars.wikia.com/wiki/Main_Page

No i oczywiście moje życie nie kończy sie na serialach SF...
Jurgen
Moderator
#82 - Wysłana: 4 Cze 2007 15:09:33
Odpowiedz 
i Sorbo ze swoją "heroiczną" aparycją nawet mi tu pasuje, jego sposób "gry aktorskiej", bo jakoś trzeba to nazwać jednak już nie

w końcu nie samym trekiem człowiek żyje

Kiedy ja to napisałem? Najstrsze dinotreki... dinozaury znaczy się, tego nie pamiętają.

No i oczywiście moje życie nie kończy sie na serialach SF...

A juz zaczynałem się tego obawiać. Ale fakt, są jeszcze książki SF.
Q__
Moderator
#83 - Wysłana: 4 Cze 2007 15:36:43
Odpowiedz 
Jurgen

Ale fakt, są jeszcze książki SF

Dziękuję za przypomnienie...

BTW: co sądzisz o merytorycznej stronie mojej wizji możliwej AND?
Jurgen
Moderator
#84 - Wysłana: 4 Cze 2007 15:40:34
Odpowiedz 
co sądzisz o merytorycznej stronie mojej wizji możliwej AND?

Myslę, że jest to całkiem dobry pomysł. Fani z pewnością by oglądali, przy Twoich założeniach nie-fani pewnie też. W porównianiu z wynikiem "Entka"... A nie ma co porównywać.
Q__
Moderator
#85 - Wysłana: 4 Cze 2007 15:58:45
Odpowiedz 
Jurgen

Myslę, że jest to całkiem dobry pomysł. Fani z pewnością by oglądali, przy Twoich założeniach nie-fani pewnie też.

Zawsze uważałem, że dobry Trek powinien umieć (jak umiały to TOS, TNG i DS9) przyciągnąć nie-fanów i uczynić ich fanami (a co najmniej zadowolonymi widzami)...

W porównianiu z wynikiem "Entka"... A nie ma co porównywać

Ano nie ma...
Picard
Użytkownik
#86 - Wysłana: 4 Cze 2007 19:54:54
Odpowiedz 
Q__

. Czy więc zbyt śmiałe jest założenie, że z tego połączenia wyszłoby nam arcydzieło?

Nie kazdy dobry pomysł na serial SF automatycznie nadaje sie do osadzania w Trekowych realiach- ja osobiscie nie jestem zwolennikiem historii o rozbiciu i degeneracji Federacji, nawet jesli z czasem sie ona odradza. DS9 bylo dla mnie wyznacznikiem granicy do jakiej mroku do jakiej moze psunac sie ST aby pozostac soba.

Pah Wraith

. Osobiście dziwię się, że i Tobie, mmiłośnikowi cukierkowatej wizji TNG, się to podoba.

TNG to kwintesencja Treka- optymistycznej wizji przyszlosci jaka on przedstawia. Dziwie,ze Ci sie ona nie podoba... A w innych serialach, odmienne podejscie jest nie tylko akceptowalne ale wrecz wskazane.
Q__
Moderator
#87 - Wysłana: 4 Cze 2007 20:19:27 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Picard

Nie kazdy dobry pomysł na serial SF automatycznie nadaje sie do osadzania w Trekowych realiach- ja osobiscie nie jestem zwolennikiem historii o rozbiciu i degeneracji Federacji, nawet jesli z czasem sie ona odradza. DS9 bylo dla mnie wyznacznikiem granicy do jakiej mroku do jakiej moze psunac sie ST aby pozostac soba.

Rzecz w tym, że (zgodnie z powiedzeniem o "lewej ręce ciemnosci" użytym przez LeGuin) serial o jakim mówię zaczynałby się od pełni mroku by z sezonu na sezon stawać sie coraz pełniejszy światła. Zresztą Andromeda jako taka byłaby (no gdzieś od drugiego sezonu) miejscem równie idyllicznym co Enterprise-D, zaś ideały Treka byłyby zachowane (a ich ostateczne zwycięstwo niewątpliwe). (Zresztą ten scenariusz wymyślił sam Roddenberry - twórca TOS i TNG.

TNG to kwintesencja Treka- optymistycznej wizji przyszlosci jaka on przedstawia.

Tu natomiast muszę sie z Toba zgodzić...

ps. nowa Wiki o AND po angielsku:
http://en.androwiki.st-city.net/index.php/Main_Pag e
Q__
Moderator
#88 - Wysłana: 26 Lip 2007 17:43:00
Odpowiedz 
W pierwszym poście tego topicu "wcięło" fotkę załogi BSG (w wersji Moore'a). Oto jej powtórka.

A skoro już tą metodą UPnąlem topic, zachęcam do dyskusji.
Bubu koniokrad
Użytkownik
#89 - Wysłana: 26 Lip 2007 18:13:45
Odpowiedz 
To zapraszam do topicu "Niedoszły trek

Z checia przyjmuje zaproszenie, ale nie wiem czy bede mial cos ciekawego dopowiedzenia, bo And widzialem kilka odcinkow i znam mniej wiecej przekroj fabuly a to chyba za malo
Q__
Moderator
#90 - Wysłana: 26 Lip 2007 18:32:44
Odpowiedz 
Bubu koniokrad

bo And widzialem kilka odcinkow i znam mniej wiecej przekroj fabuly a to chyba za malo

AND prawdę mówiąc jest serialem kiepskim, w którym "kontynuatorzy" dość skutecznie "zarżneli" ducha oryginału... Zaś temn topic to znacznie szersza tematyka (poczytaj od początku).
 Strona:  ««  1  2  3  4  »» 
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Niedoszły Trek;)

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!