USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Science-Fiction / SUPERMAN RETURNS - IMAX - spoiler allert
 Strona:  ««  1  2  3  ...  9  10  11  12  13  14  15  »» 
Autor Wiadomość
mozg_kl2
Użytkownik
#391 - Wysłana: 27 Lip 2017 10:37:34
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#392 - Wysłana: 27 Lip 2017 10:50:49 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
sprawiedliwo sci-moze-trwac-3-godziny-jaki-w-tym-udzial-jossa-w hedona

Z jednej strony:

Whedon stworzył 20 minut nowego materiału

Czyli ogólnie to tak wiele (procentowo) do tej historii to on nie wniósł, choć wszystkie media o jego udziale trąbią.

Ale 3 godziny? Trudno będzie tyle wysiedzieć na monotonnym mordobiciu (a pewnie to się kroi)... Taki metraż to by człowiek wybaczył, ale "Diunie" Lyncha (która aż się prosił o pełną, niepociętą, wersję).

Choć do rekordów wciąż będzie daleko...
http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_longest_films
mozg_kl2
Użytkownik
#393 - Wysłana: 29 Lip 2017 11:53:08
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#394 - Wysłana: 30 Lip 2017 08:44:07 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
plotka-film-opart y-na-batman-beyond

Komiksy Batman Beyond są zauważalną częścią odrodzonego DCU, więc nie wykluczam... Tym bardziej, że Terry to trochę taki DC-owski odpowiednik Spider-mana, a w świetle sukcesu "Homecoming" i DCEU może takiej postaci potrzebować.

Zastanawiam się tylko czy pomysł ten przyszedł im do głowy ad hoc, w ramach bieżącego konkurowania z MCU właśnie, czy już na starcie wybrali dojrzałego Afflecka do roli Bruce'a celowo, by mieć do tego furtkę,
Dreamweb
Użytkownik
#395 - Wysłana: 7 Sier 2017 13:41:02
Odpowiedz 
Miałem okazję obejrzeć ostatnio - po raz pierwszy - Batman v Superman - The Dawn of Justice. Długaśne filmisko, w którym upchnięte jest tysiąc różnych wątków, i szczerze powiem - przy pierwszym seansie były momenty, że się pogubiłem. Wygląda jakby film starał się być długim epickim dziełem, a wychodzi to... tak sobie. Nie ma tragedii ogólnie rzecz biorąc, zły film to to nie jest, da się obejrzeć, tylko bałagan w nim taki że głowa boli.
Q__
Moderator
#396 - Wysłana: 8 Sier 2017 19:49:01 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Dreamweb

Dreamweb:
Batman v Superman - The Dawn of Justice. Długaśne filmisko

Dobrze obstawiam, że była to Ultimate Edition?
Dreamweb
Użytkownik
#397 - Wysłana: 9 Sier 2017 08:15:59
Odpowiedz 
Tak to ta... Myślę sobie, że spokojnie można byłoby dwa filmy z tego wykroić... Jeden prawdziwy Batman vs Superman, a drugi o zabiegach Luthora mających stworzyć Doomsdaya, potem walce z nim, dołączeniu Wonder Woman...
mozg_kl2
Użytkownik
#398 - Wysłana: 9 Sier 2017 12:24:25
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#399 - Wysłana: 9 Sier 2017 14:25:44
Odpowiedz 
Dreamweb

Dreamweb:
Tak to ta...

Czyli nie masz porównania z wersją kinową i nie powiesz nam o ile - Twoim zdaniem - gorsza....

mozg_kl2

mozg_kl2:
tom-welling-nie-c hcial-zagrac-supermana-w-serialu-supergirl

Szanuję tę decyzję (i sposób jej uzasadnienia). Wyraża się o Arrowverse dość ciepło, ale grać w nim nie chce, bo ma ono dość odmienną tonację od Smallville - rozumiem to*.

* Tym bardziej, że w podtekście pojawiałaby się sugestia continuity gdzie jej nie ma... Choć z drugiej strony kto powiedział, że wersje tej samej postaci z różnych Ziem nie mogą być identyczne?

Nawiasem: w Lucyferze Welling zagra:
https://naekranie.pl/aktualnosci/sdcc-2017-zwiastu n-3-sezonu-serialu-lucyfer-tom-welling-w-obsadzie- 2111972
Więc może i w Supergirl się zgodzi, jak inną rolę mu zaproponują?
MarcinK
Użytkownik
#400 - Wysłana: 13 Sier 2017 14:46:40 - Edytowany przez: MarcinK
Odpowiedz 
Q__:
Arrowverse

W zasadzie to jaki jest sens rozbijania uniwersum na wiele równoległych seriali? W Smallville udało się upchnąć te same postacie dając im dużo ciekawsze (IMHO) wątki. Gdyby jeszcze wprowadzili Bruce'a Wayne'a i Hala Jordana.

https://www.youtube.com/watch?v=Y7LSNRQf7GY
Q__
Moderator
#401 - Wysłana: 13 Sier 2017 20:50:03
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
W zasadzie to jaki jest sens rozbijania uniwersum na wiele równoległych seriali?

Moda taka? Zresztą... w komiksach im się to sprawdza od dekad, to i nie dziwota, że usiłują na ekran ten mechanizm przenieść...
MarcinK
Użytkownik
#402 - Wysłana: 14 Sier 2017 19:48:52
Odpowiedz 
Przy wspominkach trafiłem na takie coś
https://reelrundown.com/tv/Smallville-Superhero-Li st
Q__
Moderator
#403 - Wysłana: 14 Sier 2017 23:10:38 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Przy wspominkach trafiłem na takie coś

Jak patrzę na tę listę*, to sobie myślę, iż nic dziwnego, że teraz mają taki problem z uruchomieniem DCEU. W końcu całkiem nieźle pokazali DCU na ekranie już dwa razy - w Smallville i DCAU, a trudno tak restartować raz za razem.

* A imponująca jest:

Aquaman / Arthur Curry
Black Canary / Dinah Lance
Blue Beetle / Jaime Reyes
Booster Gold / Micheal Jon Carter
Cyborg / Victor Stone
Dr. Fate / Kent Nelson
Green Arrow / Oliver Queen
Hawkman / Carter Hall
Impulse / Bart Allen
Legion of Superheroes: Cosmic Boy / Rokk Krinn, Lighting Lad / Garth Ranzz, Saturn Girl / Imra Ardeen
Martian Manhunter / John Jones
Mera
Sandman / Wesley Dodds
Star Girl / Courtney Whitmorel & Star-Spangled Kid / Sylvester Pemperton
Superboy / Conner Kent
Super Girl / Kara
Wonder Twins / Zan & Jayna
Zatanna Zatara
Justice Society: Wildcat / Ted Grant, Green Lantern / Scott Alan, Atom / Al Pratt, Flash / Jay Garrick, Red Tornado / Abigail 'Ma' Hunkel
mozg_kl2
Użytkownik
#404 - Wysłana: 24 Sier 2017 15:38:21
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#405 - Wysłana: 24 Sier 2017 20:08:48 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
joker-dostanie-so lowy-film

Cóż... Podoba mi się, że:

Producentem jest Martin Scorsese

Bo, wiadomo, to nazwisko zwykle jakość gwarantuje.

Zadowolony również jestem, iż:

Jared Leto (Legion samobójców) nie powróci do swojej kreacji

Bo się w tej roli nie popisał (inna rzecz, że ścigać się z Nicholsonem i Ledgerem zarazem to nie jest łatwe zadanie).

Sugerowane przez plotki lata '80 jako czas akcji i konwencja czarnego kryminału? - jeśli to prawda, to jeszcze (potencjalnie) lepiej, bo ze znakomitymi historiami Millera się taki wybór kojarzy.

Ale decyzja leżąca u podstaw tego wszystkiego, streszczona słowami:

Nowy film nie będzie związany z DCEU – rozpocznie niezależną i funkcjonującą obok serię, która rozwinie inne postaci komiksowe.

Wydaje mi się b. dziwna, to takie jakby budowanie rezerwowego DCEU gdyby główne nie wypaliło. Spisywanie tego pierwszego na straty, przy udawaniu, że wszystko jest ok. Albo też dziwaczny wszystkoizm - budujemy jeden świat, by z jego pomocą ścigać się z Marvelem, a drugi - by robić coś bardziej w naszym tradycyjnym stylu. Tyle, że wiadomo jak się kończy na dwóch stołkach siadanie wedle przysłowia...
Dreamweb
Użytkownik
#406 - Wysłana: 24 Sier 2017 21:48:40
Odpowiedz 
Q__:
Nowy film nie będzie związany z DCEU – rozpocznie niezależną i funkcjonującą obok serię, która rozwinie inne postaci komiksowe.

Faktycznie bez sensu, nadmierne zagmatwanie. Czyli co, będzie dwóch Jokerów naraz - Leto i jakiś inny?

Tymczasem, obejrzałem ostatnio Man Of Steel po raz pierwszy (trochę nie w kolejności, bo po Batman V Superman, no cóż... ). Taki średniak, dobry do obejrzenia raz na jakiś czas. CGI na poziomie światowym, ale to raczej nie dziwota. Wkurzają niektóre totalnie nielogiczne momenty fabuły. A przy jednym musiałem się podrapać po głowie - hę, że jak? Albo ja czegoś nie rozumiem... Może mnie ktoś oświecić, skąd się wziął strój Supermana? Przecież ten statek, na który wszedł Clark, leżał w tym lodowcu od iluś tam tysięcy lat... Jego ojciec pojawił się na zasadzie hologramu, ukrytego w tym pendrajwie który miał ze sobą od dziecka. Ale strój? Skąd się niby nagle pojawił na statku leżącym na ziemi od tysięcy lat?
Q__
Moderator
#407 - Wysłana: 24 Sier 2017 22:05:47 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Dreamweb

Dreamweb:
Ale strój? Skąd się niby nagle pojawił na statku leżącym na ziemi od tysięcy lat?

Może statek miał wbudowany replikator i uznał, że czas Kal-Elowi ubranko wyprodukować?
Dreamweb
Użytkownik
#408 - Wysłana: 24 Sier 2017 22:45:11
Odpowiedz 
Też pierwsze co mi przyszło do głowy to jakaś technologia replikatora... Ale jeśli to prawda, to zostało to pokazane w wyjątkowo nieszczęśliwy i niejasny sposób - ten strój po prostu pokazano, jak wisi w jakiejś "szafie" - jakby był tam od dawna...
Q__
Moderator
#409 - Wysłana: 25 Sier 2017 01:23:09 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Dreamweb

Jest jeszcze taka opcja, że - była tam w końcu mowa o DNA - zaprogramowano Kal-Elowi, ekstrapolując jego przyszły fenotyp na podstawie genotypu i danych o fizycznych warunkach życia na Ziemi, inteligentny uniform, który miał rosnąć wraz z nim, a ostatecznie rósł w szafie, równolegle do niego.

Serio: mam wrażenie, że chciano jakoś nawiązać do wątku stroju, który Eradicator zrobił Supkowi, bazując na kryptonijskiej technologii (bo w obu tych wypadkach kostium ów podkreślał jego pozaziemskie dziedzictwo), i jeszcze starszej, złotowiecznej, wersji, że wielkie "S" to herb rodu El, a wyszło jak wyszło...
mozg_kl2
Użytkownik
#410 - Wysłana: 25 Sier 2017 18:50:44
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#411 - Wysłana: 25 Sier 2017 19:01:44 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
james-cameron-won der-woman-to-krok-w-tyl-dla-pozycji-kobiet-na-ekra nie

Ciekawa dyskusja... Cameron - prekursor w tym zakresie, zresztą - ma rację, że ciekawa postać kobieca nie powinna być definiowana przez pryzmat urody/seksualności, bo to uprzedmiotowienie, ale i Jenkins słusznie twierdzi, że filmowe bohaterki mają prawo być rozmaite, w tym urodziwe i bezproblemowe, bo ludzie są różni, po prostu, i prawda ekranu powinna to oddawać.

(Inna sprawa, że męczy mnie trochę, że teraz każdej produkcji towarzyszą ideologiczne dyskusje, nawet gdy i produkcja niczego sobie, i dyskutanci poziom trzymają.)
MarcinK
Użytkownik
#412 - Wysłana: 25 Sier 2017 19:22:18
Odpowiedz 
Zauważyliście że produkcje superbohaterskie krytykują reżyserowie, którzy zaliczają klapy lub od dawna nic nie nakręcili?
mozg_kl2
Użytkownik
#413 - Wysłana: 24 Wrz 2017 09:30:19
Odpowiedz 
Dreamweb
Użytkownik
#414 - Wysłana: 24 Wrz 2017 11:32:02
Odpowiedz 
A reżyserem Aquamana jest James Wan, ten od Piły. Ciekawe, czy to oznacza kategorię R
mozg_kl2
Użytkownik
#415 - Wysłana: 28 Wrz 2017 15:31:25
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#416 - Wysłana: 28 Wrz 2017 16:27:20
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
arrowverse-zyska- jeszcze-jednego-homoseksualnego-superbohatera

Ray? Kompletnie mi nieznana postać, ale z tego co widzę, to z originu tylko moce i homoseksualizm mu zostawili:
http://en.wikipedia.org/wiki/Ray_(Ray_Terrill)
http://dc.wikia.com/wiki/Raymond_Terrill_(New_Eart h)
http://dc.wikia.com/wiki/Raymond_Terrill_(Prime_Ea rth)
https://comicvine.gamespot.com/the-ray/4005-2049/

Dreamweb

Dreamweb:
A reżyserem Aquamana jest James Wan, ten od Piły.

Hehe, czytając to wyobraziłem sobie Aquamana robiącego wyrafinowane kuku swoim wrogom... rybą-piłą .

mozg_kl2

mozg_kl2:
james-cameron-o-w onder-woman-w-tym-filmie-nie-ma-nic-przelomowego

Może i nie ma, ale IMHO J.C. czepia się go całkiem niepotrzebnie.
Dreamweb
Użytkownik
#417 - Wysłana: 17 Paź 2017 14:39:42
Odpowiedz 
Chyba jeszcze nie było, więc:

https://www.youtube.com/watch?v=r9-DM9uBtVI

Szczerze, tego się mniej więcej spodziewałem, mało zachęcający ten trailer.
Q__
Moderator
#418 - Wysłana: 17 Paź 2017 15:38:36 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Dreamweb

Dreamweb:
mało zachęcający ten trailer.

Prawda. Arcygeneryczny, w stylu whedonowych Avengers. A przy tym bohaterowie DC (choć chwilami wypadają fajnie, zwł. Bruce i - choćby z racji warunków fizycznych - Diana), są jacyś tacy zwykli, nie ma nic z tej DCowskiej półboskości, którą tak ładnie Alex Ross z nich wydobywa (twórcy DCAU - także).
mozg_kl2
Użytkownik
#419 - Wysłana: 8 Lis 2017 07:42:05
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#420 - Wysłana: 8 Lis 2017 09:48:40 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
problemy-filmu-li ga-sprawiedliwosci

Trochę to brzmi, jakby szefowie WB byli za a nawet przeciw. Nie naciskają... a naciskają.

Przy czym artykuł stawia pytanie, które chyba wszyscy myślący o tym filmie sobie zadają - wypali czy nie wypali (i to w pierwszym rzędzie pod względem zysków, bo wypadku produkcji tego typu wszystko inne schodzi na plan dalszy - kolejne części Transformers powstają mimo nieprzychylności krytyki, Avengers - sympatię krytyków akurat mając, ale jakością inną niż techniczna nie błyszcząc - uchodzą za wielki sukces, itd.).

ps. Tymczasem Kevin Feige życzy w/w projektowi DC powodzenia, i twierdzi, że nie rozumie "walki" między fanami Marvela i DC Comics:
https://www.comicbookmovie.com/justice_league/kevi n-feige-is-excited-to-see-justice-league-and-doesn t-understand-why-fans-are-fighting-over-marvel-vs- dc-a155112
 Strona:  ««  1  2  3  ...  9  10  11  12  13  14  15  »» 
USS Phoenix forum / Science-Fiction / SUPERMAN RETURNS - IMAX - spoiler allert

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!