USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Nowa BattleStar Galactica
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  ...  20  21  22  23  24  »» 
Autor Wiadomość
Barusz
Użytkownik
#31 - Wysłana: 30 Gru 2005 18:11:21
Dla porządku tylko podam info z serwisu Gazety. Brak nowych rzeczy, ta 'odległa przyszłość' trochę razi, ale artykuł jest http://serwisy.gazeta.pl/film/1,22530,3086177.html
Nietzsche
Użytkownik
#32 - Wysłana: 31 Gru 2005 16:25:10
Znając TVP pewnie puszczą serial o 10 lub 11 kiedy wszyscy będą w pracy lub szkole.
Barusz
Użytkownik
#33 - Wysłana: 31 Gru 2005 17:39:30
Wg różnych źródeł miniserial (pilot) będzie szedł o 22.15 lub 22.45 w piątki
Christof
Użytkownik
#34 - Wysłana: 31 Gru 2005 17:57:02
No trzeba przyznać, że TVP ostatnio zaczęło się jakby bardziej starać. Najpierw LOST, teraz BG. Ku lepszemu chyba idzie
Barusz
Użytkownik
#35 - Wysłana: 1 Sty 2006 14:36:00
Może prezes Dworak boi się wylecieć w najbliższym czasie i stara się budować w środowisku Netowym lobby na rzecz utrzymania własnego stołka. Z drugiej strony biorąc pod uwagę jak jest w BSG postawiona sprawa religii - wyleci raczej szybko.
MR_Q
Użytkownik
#36 - Wysłana: 7 Sty 2006 11:55:58
A dzis wyszedl 11 epizod 2 serii . Ogladalem i trzeba powiedziec ze robi sie zoraz ciekawiej.
Jo.anka
Anonimowy
#37 - Wysłana: 7 Sty 2006 17:39:39
Faktycznie BG, jezeli mozna oceniac serial po obejrzeniu dopiero pierwszej czesci miniserialu w TVP1, jest obiecujaca produkcja.
Kojarzyla mi sie troche z urwanym serialem"Space: Above and Beyond". Oby nie skonczyli na miniserialu, ale nadali caly serial.
Ostatecznie kultowy "Lost" nadaja juz w TVP1, a nie tylko w AXN! Mnie niestety "Lost" zupelnie nie odpowiada - zbyt przypomina mi Reality Show - gatunek, ktorego wprost organicznie nieznosze! SG1 - raz jest b.dobre - np. sezon 7 i 8 - lub gorsze - jak obecny 9 - ten watek Vali!. Coz, wybrednosc jest wada. Pozostaje mi dalej zdobywac SGAtlantis (2 sezon jest ok) i pomyslec o BG. Nadal nie moge odzalowac Enterprise, zwlaszcza po 4 sezonie!
Piritta
Użytkownik
#38 - Wysłana: 7 Sty 2006 19:12:43
BG zrobiło na mnie wczoraj całkiem spore wrażenie. Nie powaliło, ale w sam raz na umilanie sobie piątkowego wieczoru po tak ciężkiej pracy (a zwłaszcza umysłowej).
Anonim
Anonimowy
#39 - Wysłana: 26 Cze 2006 01:07:47
szwagier
Użytkownik
#40 - Wysłana: 26 Cze 2006 01:37:55
Kto wkleja wszędzie te obrazki?
Q__
Moderator
#41 - Wysłana: 26 Cze 2006 13:32:48
BSG jest o tyle fajne, że stara się łączyć zupełnie, zdawało by się, przeciwstawne wzorce rodem z ST, B5 oraz militarnego SAAB. Jest więc pod tym wzgledem serialem epigońskim... Z drugiej jednak sotrony możliwość oglądania elementów które podobały nam się gdzie indziej w jednej produkcji jest czymś miłym...

Niestety optymistyczne przepowiednie, że TVP puści BSG do końca jak dotąd okazały się zbyt... optymistyczne...
szwagier
Użytkownik
#42 - Wysłana: 26 Cze 2006 17:15:48
Dla mnie BSG to najlepszy serial SF po treku. Cenię go za scenariusz, grę aktorską, niebanalną realizację w formie dokumentu, oraz ciekawe efekty specjalne, które moim zdaniem są nawet lepsze niż wychwalanych przez wszystkim SW. A to wszystko tylko w serialu TV bez wielkiego budżetu.
Q__
Moderator
#43 - Wysłana: 26 Cze 2006 17:17:14
wychwalanych przez wszystkim SW

Ja tam SW nie wychwalam
szwagier
Użytkownik
#44 - Wysłana: 26 Cze 2006 17:22:54
Ja tam SW nie wychwalam

Nie mówię o ludziach na tym forum
Q__
Moderator
#45 - Wysłana: 29 Lip 2006 01:09:19
Wracając do meritum, zapowiadali emisję BSG w TVP i co?
Q__
Moderator
#46 - Wysłana: 20 Sier 2006 17:43:15
Ciekawa recenzja BSG (nie wiem tylko czemu stawiająca ten serial wyżej od Treka):
http://www.film.org.pl/prace/battlestar_galactica. html
Gosiek
Użytkownik
#47 - Wysłana: 13 Wrz 2006 21:46:58 - Edytowany przez: Gosiek
Jako, że temat trochę przycichł (a szkoda, bo BSG jest serialem znakomitym i wartym uwagi) polecam oglądanie miniserii internetowej The Resistance, której akcja umieszczona jest czasowo między drugim a trzecim sezonem serialu. Emisja odcinków (których będzie 10, trzy z nich już pokazano) w każdy wtorek i czwartek na stronie internetowej scifi.com aż do 5 października. Ponieważ scifi blokuje dostęp do wideo użytkownikom spoza USA polecam użycie dobrego proxy lub skorzystanie ze źródeł alternatywnych.

Co do dotychczas pokazanych odcinków - ich głowną wadą jest zdecydowanie za krótki czas trwania. Ale imo warto sobie nimi zaostrzyć apetyt na trzeci sezon.

Q__

nie wiem tylko czemu stawiająca ten serial wyżej od Treka

To zapewne kwestia gustu, ale ja np. też uważam BSG za serial zdecydowanie lepszy od treków. Imo jedyną produkcją spod znaku ST, która mogłaby z nim w jakikolwiek sposób konktrować jest DS9. W BSG mamy spójny świat, ciągłość akcji, świetne scenariusze, doskonałe aktorstwo, dobrych producentów... I prawdziwy dramat osadzony w realiach SF - dla mnie to wystarczająca rekomendacja.
Q__
Moderator
#48 - Wysłana: 13 Wrz 2006 22:24:43 - Edytowany przez: Q__
Gosiek

Jako, że temat trochę przycichł (a szkoda, bo BSG jest serialem znakomitym i wartym uwagi) polecam oglądanie miniserii internetowej The Resistance, której akcja umieszczona jest czasowo między drugim a trzecim sezonem serialu.

Dzięki za informację i... witam na Forum Phoenixa

ale ja np. też uważam BSG za serial zdecydowanie lepszy od treków. Imo jedyną produkcją spod znaku ST, która mogłaby z nim w jakikolwiek sposób konktrować jest DS9. W BSG mamy spójny świat, ciągłość akcji, świetne scenariusze, doskonałe aktorstwo, dobrych producentów... I prawdziwy dramat osadzony w realiach SF - dla mnie to wystarczająca rekomendacja.

Ja najwyżej cenię TNG za opytmizm i ducha eksploracji. A co do spójnego świata, ciągłości itd itp. to czyż BSG i DS9 nie wzorowały się na Babylon 5? BSG jest dobry ale nieoryginalny, jest interesującą mieszanką znanych elementów.
Gosiek
Użytkownik
#49 - Wysłana: 13 Wrz 2006 22:32:41
witam na Forum Phoenixa

Ja tu byłam od dłuższego czasu, chociaż raczej w roli czytelnika. Aktywność na forach wymaga dużo wolnego czasu, którego niestety nie mam zbyt wiele, więc raczej ograniczam się do jednego-dwóch miejsc.

Ja najwyżej cenię TNG za opytmizm i ducha eksploracji

Ja akurat wolę realizm, dramat i sporą dawkę psychologicznego podejścia do postaci (może czasami z ewentualną domieszką grozy), stąd wyżej stawiam DS9, BSG czy właśnie wspomniany przez Ciebie Babylon 5. Co do wzorowania BSG na świecie B5 - nie zgodzę się, podstawą serialu jest jednak BSG TOS czyli serial z końca lat 70-tych, gdy o Babilonie jeszcze pewnie nawet Straczynski nie myślał.
Q__
Moderator
#50 - Wysłana: 13 Wrz 2006 22:40:13 - Edytowany przez: Q__
Gosiek

Aktywność na forach wymaga dużo wolnego czasu, którego niestety nie mam zbyt wiele, więc raczej ograniczam się do jednego-dwóch miejsc.

Jakże Cię rozumiem

Co do wzorowania BSG na świecie B5 - nie zgodzę się, podstawą serialu jest jednak BSG TOS czyli serial z końca lat 70-tych, gdy o Babilonie jeszcze pewnie nawet Straczynski nie myślał.

Ależ o tym wiem. Nawet BSG TOS oglądałem. Tyle tylko, ze mrok, ciągłość akcji, realizm walk w Kosmosie, ba nawet mundury w nowym BSG są ewidentnie zapożyczone z B5, (tak jak wątki militarne z SAAB). (Choć podobieństw do BSG TOS jest wiecej, w końcu to remake...) Pierwszy BSG był (co by nie gadać) barwną bajeczką a'la Star Wars ino z mniejszym budżetem. Nowy znamy oboje...

Co do słyszenia o Babilonie: nazwa Babylon 5 pierwszy raz (owszem już po BSG TOS) pojawia się w tle w TYM serialu (jako miejsce narodzenia jednej z postaci):

http://en.wikipedia.org/wiki/Captain_Power
(był to zresztą serialowy debiut Straczyńskiego)
Pah Wraith
Użytkownik
#51 - Wysłana: 4 Lis 2006 14:10:47
Jo_anka
Użytkownik
#52 - Wysłana: 4 Lis 2006 17:57:07
<autoreklama>

Nieznany incydent z pierwszej fazy Drugiej Wojny Cylonskiej?...
Pah Wraith
Użytkownik
#53 - Wysłana: 29 Mar 2008 10:01:45
Stary filmik, który znalazłem "na strychu" - świetny montażyk z bitwy Ragnar z drażniąco-kojącym kawałkiem Oldfielda:
http://pl.youtube.com/watch?v=0sNUAdApBJU
cinus
Użytkownik
#54 - Wysłana: 30 Mar 2008 11:18:04
Hmm... temat podupadł, a tymczasem 4 kwietnia w stanach zaczynają puszczać czwarty sezon
Q__
Moderator
#55 - Wysłana: 30 Mar 2008 13:01:16
Pah Wraith

kazał mu we wszystkim zachowywać się jak połączenie pretendenta do tronu z wiejskim kmiotkiem

Ja bez aluzji politycznych proszę.

Stary filmik, który znalazłem "na strychu" - świetny montażyk z bitwy Ragnar

Ciekawe...

cinus

Hmm... temat podupadł, a tymczasem 4 kwietnia w stanach zaczynają puszczać czwarty sezon

No to w końcu (chyba) dowiemy isę jak sie to skończy. I o co w tym chodizło. I czy nBSG jest konsekwentnie pisanym od początku arcydziełem (czego mu zi sobie z serca życzę), czy efektowną wydmuszką pokroju "LOST". No chyba, że Moore zmieni zdanie i jeszcze fabułę rozciągnie.

Tak czy owak wypada sie cieszyć, że dostaliśmy parę lat swietnej rozrywki nie wyzbytej głębszych treści (Inna rzecz, że do mnie najbardziej przemiawiały nie rozrywka i nie treść, a klimat...)
cinus
Użytkownik
#56 - Wysłana: 30 Mar 2008 14:35:04
A co jak co, ale klimat, to nBSG ma całkiem niezły
Już RAZOR daje przedsmak tego co będzie niebawem.
Alucard87
Użytkownik
#57 - Wysłana: 12 Maj 2008 11:41:22
eeee... ze tak powiem, odkopię sobie to

Oglądam właśnie z kompa trzeci sezon nBSG, na dysku czekają dalsze odcinki, ale jak się skończą to będzie dramat...

Serial ogólnie mi się podoba, dla mnie równo z trekiem, choć klimat zupełnie odmienny. Psychologia postaci, tajemnice rządowe, wojskowe, problemy społeczne, romanse, kłótnie, a wszystko podlane uroczym wątkiem podróży, tak bliskim każdemu fanowi Treka. No kocham to.
No i jeszcze techniczna kwestia realizacji - ujęcia są świetne, walka w kosmosie cudna (realizm!), miłym zaskoczeniem są te wstawki "previously in Battlestar Galactica..." - pozwalają złapać wątki z poprzednich odcinków w łatwy i przyjemny sposób

Czy ma ktoś może dojście, do wypuszczonych już odcinków nBSG z 4 sezonu? Wiem że są na torrentach, ale znajduję tylko HDTV, a tego mój wysłużony komp może nie pociagnąć. Razor powoli się ściaga, ale mimo wszystko, chciałbym obejrzeć to chronologicznie.

Mogę liczyć na jakieś wsparcie?
The_D
Użytkownik
#58 - Wysłana: 12 Maj 2008 12:47:35
To zonaczenie HDTV oznacza zwykle źródło, z którego pochodzi materiał. Jeżeli ostateczny plik zajmuje standradowe 350MB to na 99,9% rozdzielczość została ograniczona do standardowej.
Q__
Moderator
#59 - Wysłana: 12 Maj 2008 15:48:19
cinus

A co jak co, ale klimat, to nBSG ma całkiem niezły

Rzekłbym fenomenalny...

Alucard87

No i jeszcze techniczna kwestia realizacji - ujęcia są świetne, walka w kosmosie cudna (realizm!)

Ten realizm brudnych i zniszczonych pokładów jest cudny zwłaszcza dla tych, którzy wychowali się na "Pirxie"...
Alucard87
Użytkownik
#60 - Wysłana: 12 Maj 2008 18:05:24
pokłady pokładami, ale same drobne technikalia - słaba słyszalność na bezprzewodowym, strzały (a właściwie tylko jakies głuche pszt! pszt!), akrobatyka Viperów (i Raptorów też, ale mniejsza), DRADIS zanieczyszczone częściej i gęściej niż sensory w treku (tak z 10x )

Aaaaa i czy tylko mnie urzekla polityczna poprawność i używanie 'frack' zamiast sami-wiecie-jakiego słowa, żeby poszerzyć dopuszczalna widownię? To jest urocze słówko, sam je zaadaptowałem
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  ...  20  21  22  23  24  »» 
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Nowa BattleStar Galactica

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!