USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Nowa BattleStar Galactica
 Strona:  1  2  3  4  5  ...  20  21  22  23  24  »» 
Autor Wiadomość
waterhouse
Moderator
#1 - Wysłana: 30 Mar 2005 18:15:25
Odpowiedz 
Witam!

W USA dobiego końca emisja pierwszego sezonu nowej wersji serialu BattleStar Galactica (oryginał miał swoją premierę pod koniec lat 70-tych). Jego twórcą jest dobrze znany wszystkim trekkerom Ron Moore.

Oglądałem już cały sezon (wcześniej niż w USA był pokazawany na Sky One) i muszę jestem pod sporym wrażeniem. Mroczny klimat, "realistyczne" pokazanie walk w kosmosie, świetne zdjęcia, ciekawa fabuła no i wspaniałe kreacje aktorskie - zwłaszcze Edward James Olmos jako kpt. Adama.

Czy ktoś z Was widział już nBSG i może się podzielić swoimi odczuciami??
cezary
Użytkownik
#2 - Wysłana: 30 Mar 2005 19:59:55
Odpowiedz 
ojejq data utworzenia pliku z ostatnim odcinkiem sezonu wskazuje mi na 27 stycznia ja juz prawie zapomnialem co sie dzialo
Na plusy BSG mozna zaliczyc niemal wszystko, swietna muzyka (ta czolowka, no po prostu cudna, spokojna muzyczka a w tle wybuch atomowki), efekty specjalne (i ta praca wirtualna kamera).
Czepic sie moge wlasciwie tylko kreacji bohaterow, nie wiem, moze mam spaczone pojecie o ludziach po Star Treku i Gate'ie, ale dzikie zachowania doktorka i jego niezdolnosc do poinformowania zalogi o wykrytych Cylonach... tak samo jak zachowanie pierwszego oficera (to byl pierwszy? chodzi mi o tego pijaczyne) jak spotkal, zone wpada od razu w jej objecia mimo ze go zdradzala i w ogole... nie wspominajac o tym mechaniku calym ktorego laska jest Cylonem, czego na 100% sie domyslal, chyba ze od smaru mu mozg wypalilo, (ale wowczas watpie zeby dostal sie na swoje stanowisko...). W kazdym razie sluzac na okrecie wojskowym, szczegolnie w czasie wojny, obowiazuja pewne procedury... i tak jesli jego laska okazalaby sie nie-Cylonem, wowczas wszystko fajnie, ale osobiscie wolalbym nie zyc w niepewnosci, nigdy nie wiedzac czy nie znajde sie z kulka w guufce
nie mam nic przeciwko aktorom, Ci zagrali przeswietnie, ale scenarzyscie przydaloby sie kilka lekcji o ludzkich zachowaniach...

No i nie zapominajmy, 9 kolonii zniszczonych, miliardy ludzi zmarlo... i nie slychac zadnego buntu? Nikt sie nie powiesil po stracie najblizszych?? No HeloU... nie wspominajac, ze w sytuacji, kiedy 5 tysiecy osob decyduje o losie gatunku, watpie zeby ktokolwiek o zdrowych zmyslach godzil sie na to, by byla minister oswiaty trzymala paleczke wladzy... hmm... to moje osobiste zdanie
Poza tym serial jest swietnie zrobiony i definitywnie ma szanse stac sie najlepszym serialem scifi pierwszego dziesieciolecia XXI wieku
Tym bardziej ze SG i ST sie wykruszaja powoli
Manveru
Anonimowy
#3 - Wysłana: 30 Mar 2005 20:26:33
Odpowiedz 
Wiecie może kiedy będą nowe odcinki?
Barusz
Użytkownik
#4 - Wysłana: 30 Mar 2005 20:36:39
Odpowiedz 
waterhouse
Moderator
#5 - Wysłana: 30 Mar 2005 23:28:39
Odpowiedz 
scenarzyscie przydaloby sie kilka lekcji o ludzkich zachowaniach...

Zachowanie mechanika pokazano IMHO bardzo "realistycznie" - emocje i uczucia wzięły górę nad wyszkoleniem i obowiązkiem, co dla mnie jest całkowicie zrozumiałe i nawet normalne.

i nie slychac zadnego buntu? Nikt sie nie powiesil po stracie najblizszych??

W I sezonie śledzimy losy głównie bohaterów wojskowych...może w II sezonie będzie więcej o cywilach. Poza tym wzmianki o niepokojach we flocie mimo wszystko padały.
cezary
Użytkownik
#6 - Wysłana: 31 Mar 2005 01:09:46
Odpowiedz 
co do zachowan mechanika, no coz, byc moze mam jakies geny Wolkanskie... jak dla mnie zbyt przegiete

wzmianki o niepokojach we flocie mimo wszystko padały.
szczegolnie pod koniec, jak wszyscy zajmowali sie taka ponad-narodowo-turbo-najwazniejsza sprawa jaka bylo wybor zastepcy prezydenta... w normalnym spoleczenstwie - ok jest to wazne, ale nie w momencie, gdy ludzkosc jest na wyginieciu, a jedyna osoba majaca prawdziwa wladze (Adama) otwarcie pokazuje swoj sprzeciw do rzadu.

Na plus natomiast pokazano tego wieznia, ktory kandydowal na zastepce - powiedzial to co ja uwazam w tym serialu za nierealne - ludzie mimo kataklizmu zyja tak jak zyli uprzednio.
waterhouse
Moderator
#7 - Wysłana: 31 Mar 2005 16:16:30 - Edytowany przez: waterhouse
Odpowiedz 
nie można pokazać wszystkiego w 13 odcinkach po 45 minut każdy...
Zdaje się że Moore mówił że w II sezonie będzie więcej życia "cywilnego" (na swoim blogu)

Co do samego "buntu" we flocie to nie za bardzo wiem jak taki mógłby wyglądać - ludzie zagrożą że odlecą wszyscy w swoją stronę? W takich warunkach to pewna śmierć...

Natomiast przywiązanie do dawnej struktury społecznej to IMHO niechęć do totalnego zerwania z przeszłością - w końcu ta struktura to jedyna co pozostało nienaruszone po apokalipsie.
cezary
Użytkownik
#8 - Wysłana: 1 Kwi 2005 10:17:01
Odpowiedz 
Natomiast przywiązanie do dawnej struktury społecznej to IMHO niechęć do totalnego zerwania z przeszłością - w końcu ta struktura to jedyna co pozostało nienaruszone po apokalipsie.
Owszem, ale jestem pewien, ze sposrod 5000 osob znalazloby sie kilka(set) ktore nie bylyby zdolnie zniesc straty najblizszych i zalamalby sie psychicznie, co oznacza, ze nie robiliyby nic
Tak samo, jak oznajmili, ze Cyloni wygladaja jak ludzie - jedna (slownie 1) osoba wypowiedziala sie, ze teraz kazdy musi liczyc tylko na siebie, gdy ktos tam poprosil o pomoc.
Of coz nie mowie, ze od razu cywile zaczna biegac z nozami i zabijac znajomych, ale jeden czy dwa takie przypadki maja wysokie prawdopodobienstwo zdarzenia.
waterhouse
Moderator
#9 - Wysłana: 2 Kwi 2005 00:17:31 - Edytowany przez: waterhouse
Odpowiedz 
Owszem, ale jestem pewien, ze sposrod 5000 osob znalazloby sie kilka(set) ktore nie bylyby zdolnie zniesc straty najblizszych i zalamalby sie psychicznie, co oznacza, ze nie robiliyby nic

Nie sposób się nie zgodzić... Niestety BSG nie jest idealne Mnie również brakowało ukazania normalnego życia we Flocie - nie wiemy jak ludzie znoszą klaustrofobiczne pomieszczenia, ciągły strach i napięcia etc. Może w II sezonie, dłuższym (20 odcinków)...
cezary
Użytkownik
#10 - Wysłana: 2 Kwi 2005 17:17:47
Odpowiedz 
no, czemu 1 sezon taki pechowy, 13-odcinkowy byl? tzn. no jakby dodac pilota w postaci miniserii to mozna sie doliczyc z 18 odcinkow... ale pilot to nie serial w koncu
waterhouse
Moderator
#11 - Wysłana: 2 Kwi 2005 20:32:22
Odpowiedz 
może nikt nie wierzył w sukces nBSG, więc zaplanowano 13 odcinków, co pewnie znacznie obniżylo koszta
Art
Anonimowy
#12 - Wysłana: 10 Kwi 2005 04:33:48
Odpowiedz 
hmm kiedy można sie spodziewać II serii ??
waterhouse
Moderator
#13 - Wysłana: 10 Kwi 2005 14:16:13
Odpowiedz 
hmm kiedy można sie spodziewać II serii ??

Latem tego roku(chyba w lipcu).

BTW: Bardzo ciekawy blog twórcy serialu Rona D.Moora

http://blog.scifi.com/battlestar/
Barusz
Użytkownik
#14 - Wysłana: 9 Cze 2005 23:34:04
Odpowiedz 
Mały spoilerek. Ale naprawdę mały:

W drugim sezonie pojawi się inny battlestar. Jego szefową będzie kobieta. W tej chwili robią casting do tej roli. Wpisujcie kogo byście chcieli. Najlepiej z aktorek trekowych.
Delta
Użytkownik
#15 - Wysłana: 10 Cze 2005 00:58:51
Odpowiedz 
Dinę Meyer (no i może Jolene Blalock lub Karę Zediker -w końcu jaki Entek był to głównie wina scenariuszy a nie aktorstwa).
Nika
Użytkownik
#16 - Wysłana: 10 Cze 2005 16:30:20
Odpowiedz 
Ze Star Treka Blalock rzeczywiście by się nadawała. Spoza, może dobra byłaby Claudia Black (szczególnie ze względu na to, że w BG postacie są dość psychiczne )
cezary
Użytkownik
#17 - Wysłana: 10 Cze 2005 21:07:28
Odpowiedz 
Czyzbys Nika Farscape'a ogladala czy Claudia z jakiegos innego filmu/serialu Ci sie trafila?
Jolene Blalock wg. mnie zupelnie nie pasowalaby do BSG... kwestia gustu moze
Nika
Użytkownik
#18 - Wysłana: 10 Cze 2005 22:09:29
Odpowiedz 
Czyzbys Nika Farscape'a ogladala
Od niedawna (pilota zaczęłam ściągać zaraz po tym, jak mi go poleciliście ) Jestem dopiero po "Exodus from Genesis", ale faktycznie dość szybko się przyzwyczajam.
Jak wcześniej pisałam, po "Wojnach Rozjemców" nie wiedziałam czy się śmiać, czy płakać i miałam wrażenie, że postaciom improwaliny zabrakło i dlatego są tacy nie tego (Aeryn była pod tym względem na pierwszym miejscu ) Ale po tych 3 godzinkach oglądania, okazało się, że serial jest naprawdę dobry. (chociaż do Crichton'a jeszcze się nie przekonałam, to Aeryn, Rygel'a i Zhaan już nawet lubię).

Co do Topolki, to po Trelu robiła miny, jak stary Adama . BTW, czy Apollo też się Wam z Tom'em Paris'em kojarzy, czy tylko ja tak mam?
cezary
Użytkownik
#19 - Wysłana: 10 Cze 2005 23:31:17
Odpowiedz 
BTW, czy Apollo też się Wam z Tom'em Paris'em kojarzy, czy tylko ja tak mam?
Staram sie nie poszukiwac takich porownan... wiec nie, nie kojarzyl mi sie za bardzo. Choc faktycznie cos podobnego maja, ale Apollo ma na pewno mniejsze poczucie humoru
A z tym filmem Farscape'owym to naprawde dalas lipy Sam go sciagnalem dawno temu ale najpierw popytalem znajomych jaka jest kolejnosc

A Aeryn Sun ma taki slodki angielski akcent Zauwazylas? ...no dobra, ciezko nie zauwazyc
Nika
Użytkownik
#20 - Wysłana: 11 Cze 2005 10:46:55 - Edytowany przez: Nika
Odpowiedz 
A z tym filmem Farscape'owym to naprawde dalas lipy

Mój problem z Farscap'em polegał na tym, że ja nie miałam zielonego pojęcia co to jest (i tu lipa rzeczywiście była ). Wiedziałam tylko, że ta nazwa gdzieś mi się przewijała w programie niemieckich telewizji, ale nigdy mnie nie przyciągnęła. Na Wielkanoc nic w TV nie było, a moje łącze przeżywało kryzys, więc wpstryknęłam na "Wojny Rozjemców" i przeżyłam szok , ale pomimo tego się nie poddałam i obejrzałam też część drugą. Myślę, że uczuć podobnych do moich mogłaby doznać np. osoba, która zaczyna oglądać Star Trek od "Badda bing, Badda bang"

Staram sie nie poszukiwac takich porownan... wiec nie, nie kojarzyl mi sie za bardzo. Choc faktycznie cos podobnego maja, ale Apollo ma na pewno mniejsze poczucie humoru

Też się nie staram, to skojarzenie jest u mnie niekontrolowane
stabar
Anonimowy
#21 - Wysłana: 14 Cze 2005 11:48:45
Odpowiedz 
Niedawno obejrzałam kilka początkowych odcinków BattleStar Galactica i niestety nie mam jak zdobyć następnych. Molestowałam już wszystkich znajomych, ale nikt nie ma (
Mógłby mi ktoś pomóc?
Nika
Użytkownik
#22 - Wysłana: 14 Cze 2005 12:47:45
Odpowiedz 
Jeśli masz w domu łącze, Emule pomoże Ci najlepiej. Jesli nie, poproś kumpli o ściągnięcie.
stabar
Anonimowy
#23 - Wysłana: 14 Cze 2005 13:12:03
Odpowiedz 
Mam łącze, ale skąd można ściągnać?
Nika
Użytkownik
#24 - Wysłana: 14 Cze 2005 13:59:47
Odpowiedz 
Z serwera Zainstaluj program, wpisz w jego wyszukiwarkę Battlestar Galactica i tytuł odcinka. Potem tylko czekaj (a trwa to czasem dość długo) aż się pobierze. Życzę miłego ściągania, bo oglądanie na pewno będzie miłe
stabar
Anonimowy
#25 - Wysłana: 14 Cze 2005 15:44:24
Odpowiedz 
Dziekuję. Nie wiedziałam, że to takie proste
cezary
Użytkownik
#26 - Wysłana: 14 Cze 2005 18:51:12
Odpowiedz 
To byla tylko teoria
W praktyce na 1 trafione masz 100 chybionych, w tym 50 ktore maja dobra nazwe ale sa fake'ami.
Ponadto 50% dobrych filmow ma bledly w kodowaniu a pozostale 50% juz nie ma seed'ow...
life's brutal
Nika
Użytkownik
#27 - Wysłana: 14 Cze 2005 19:15:53
Odpowiedz 
Bez przesady. Może mam takie szczęście (albo Ty pecha), ale chociaż trafiło mi się kilkanaście takich plików muzycznych, to nie zdarzył mi się jeszcze żaden uszkodzony (lub inny niż chciany) film lub serial. A ściągam dość intensywnie.
Nika
Użytkownik
#28 - Wysłana: 10 Lip 2005 12:03:19
Odpowiedz 
W drugim sezonie pojawi się inny battlestar. Jego szefową będzie kobieta. W tej chwili robią casting do tej roli. Wpisujcie kogo byście chcieli. Najlepiej z aktorek trekowych.

Już wiadomo kto to będzie i co ważne, aktorka grała w Treku. Jest to… Michelle Forbes, czyli Ro Laren.
Jean Luc
Użytkownik
#29 - Wysłana: 16 Gru 2005 09:16:15
Odpowiedz 
Który jest pierwszy odcinek tego. Chciałem zacząć to oglądać (Treki mam już wszystkie ) i najpierw przydałby się pierwszy odcinek- aby sprawdzić czy mi się spodoba.
Sciągnąłem najpierw to co było pierwszym linku w osloskopie, nie czytając co tam pisze (głupi ja) i zostałem uszczęśliwiony "deleted scenes". Potem sciągnąłem pierwszy odcinek 1x01, który zaczyna się od ... streszczenia poprzedniego odcinka (grrr).
Teraz sciągam coś co wygląda na film kinowy w dwóch częściach. Powiedzcie mi proszę czy to już pierwsza, pierwsza część, czy może mam szukać jeszcze czegoś wcześniejszego?
Barusz
Użytkownik
#30 - Wysłana: 16 Gru 2005 10:09:25
Odpowiedz 
W 2003 r. powstał miniserial, kręcony jako pilot nowej serii (choć bez żadnych gwarancji kontynuacji ze strony SciFiCannel). Odcinek o którym piszesz to prawdopodobnie "33". Pilot nazywa się po prostu "Battelstar Galaktica", ale - jak już pisałem - nie jest filmem kinowym, a miniserialem. Szczegóły po polsku na http://www.sajfaj.net/galactica.php
 Strona:  1  2  3  4  5  ...  20  21  22  23  24  »» 
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Nowa BattleStar Galactica

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!