USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Terminator
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  ...  30  31  32  33  34  »» 
Autor Wiadomość
Q__
Moderator
#91 - Wysłana: 8 Lis 2007 01:27:38
Odpowiedz 
Seth

nie do końca się z Tobą zgodzę w tej kwestii, byc może to właśnie dzięki tym komiksom postanowiono zrobic filmy AvP.
A scenariusz pierwszego komiksu(?) napisany przez Randy`ego Stradleya jest wg mnie genialny i wprost stworzony do sfilmowania
niestety zamiast go wykorzystac woleli wysłac Predatora na Antarktydę

Nie zrozumielim się widzę. Pierwszy komiks AvP też uważam za arcydzieło i tak jak Ty żałuję, że film nie powstał na jego podstawie. Mówiąc o "ukomiksowieniu" miałem na myśli nie pokazanie wspomnianych pozaziemskich gatunków na kartach komiksu, a (widoczne też zresztą w flimie AvP, a do pewnego stopnia i w "Alien: Ressurection") pisanie scenariuszy nowszych historii o Obcych i Predatorach według reguł kiepskiego komiksu. Sama forma przekazu nie ma tu nic do rzeczy.
Seybr
Użytkownik
#92 - Wysłana: 8 Lis 2007 14:10:29 - Edytowany przez: Seybr
Odpowiedz 
Terminator 2032 historia.

Ten dzień był wspaniały, od wielu lat po raz pierwszy usłyszałem cieszę. Poranek choć był mroźny, ale słoneczny. Dzieci bawiły się beztrosko. Zapomniały na chwilę iż trwa wojna, z dala było słychać Johna, który dołączył do do zabawy z dziećmi.
Poruczniku Beny, uzyskaliśmy dane które mogą pana zainteresować.
Dziękuje.

Od lat obserwowałem młodych geniuszy. Potrafili w ciężkich warunkach uczyć się i wymyślać nową broń. Żaden z nich nie maj dzieciństwa, które ja dobrze pamiętam. Zamiast zabawek, mieli narzędzia, programy i komputery.
John nie raz mi opowiadał przeszłości. Pierwszy Skynet, przyjaźń z T-800.
Dane które dostarczył mi młody inżynier, sprawiły iż historia powstania Skynetu stały się bardziej zrozumiałe.
John opowiadał o zniszczeniu wszystkich danych z Cyberdyne. Widać mylił się, raport stwierdzał co innego. Pozostali eksperci odzyskali część danych nad którymi pracował Miles Dyson. Uzyskali oni fragmenty pracy nad uszkodzonym procesorem. Były to dane nad sztuczną inteligencją. Dalsze dane raportu przedstawiały pracę Brewster`sa nad kontyunacją projektu Skynet. Uzyskał on fundusze nad projektem, który miał w razie niebezpieczeństwa przejąc kontrolę nad siecią globalną. Nie przywidział on czynnika ludzkiego. Dalsze plany raportu ukazały ukrycie prawdy przez wojsko w 1984. Zniszczony model terminatora, który chciał zabić Sarę został przekazany do badan. Nikt się nie pytał skąd on się wziął. Nie było odpowiedzi, jedyna która się nasuwała, była prawdziwa, ale nikt w nią nie chciał uwierzyć. Maszyna z przyszłości, zniszczona ale możliwa do odbudowy. Prace nad nią zajęły sporo lat. Procesor jak i część danych zostały przekazane Cyberdyne. Kiedy pytali się skąd to jest, odpowiedz była prosta. Nie wiemy......Prace w 2003 roku nad endoszkieletem były na ukończeniu. Dalsze prace ukończył sam Skynet i tak narodził się T-600.

Fragment mojego snu.
Fajny koszmar hahah.
Doctor_Who
Użytkownik
#93 - Wysłana: 8 Lis 2007 14:29:14 - Edytowany przez: Doctor_Who
Odpowiedz 
Q
Powiem tak. Nie był dziełem wybitnym, ale też jednak od typowej superbohaterskiej "sieczki" poziomem in plus odstawał.

Quod capita, tot sententiae...

Ja zawsze uważałem, że ten komiks przeznaczony jest raczej dla miłośników Supełmana (choćby przez wplecenie wątków związanych z Kryptonem czy Clericem), niż entuzjastów xenomorfów.
Nie śmieszyły cię takie sytuacje, jak Superman nokautujący xenomorfy z piąchy?
To już w "Green Lantern vs Aliens" te dylematy natury moralnej (odnośnie uśmiercania obcych) zostały zaprezentowane lepiej i zdecydowanie bardziej wiarygodnie.
Nie wspominając o obowiązkowym ratowaniu Lois Lane w ostatniej chwili...

Bashir

czytałem to i piałem o tym nawet nawet fajne nie wiem czemu twierdzisz że się komiks nie udał. Jak na ten gatunek trzyma równy poziom

Co mam do zarzucenia temu komiksowi, już pisałem. Od strony wizualnej, czy dynamiki akcji komiks daje radę. Ale do AVP się nie umywa. Ten dialog o cywilizacji, który otwierał AVP mógłby być równie dobrze wyjęty z najlepszej powieści SF.

Q__

Pierwszy komiks AvP też uważam za arcydzieło i tak jak Ty żałuję, że film nie powstał na jego podstawie.

Takich dwóch jak nas trzech nie ma ani jednego - i ja chętnie widziałbym taki film...

Seth

niestety zamiast go wykorzystac woleli wysłac Predatora na Antarktydę

Film AVP jest w środowisku maniaków xenomorfów odbierany jak nie przymierzając ENT wśród trekkerów. Choć sam pomysł z piramidą został zaczerpnięty z pierwszej wersji scenariusza do "Obcego" (pod nazwą "Starbeast") - kiedy scenariusz wyszedł na światło dzienne, pomysł piramidy podchwycili niektórzy twórcy komiksów....

Zresztą "ukomiksowienie", sprowadzenie historii o nich do rzedu barwnych opowiastek i roz**** i xenomorfom i yautja szkodzi...

Dlatego też z obrazkowych wersji Obcych najbardziej lubię takie pozycje jak "Labirynth" czy "Hive" ...

Na offtopa zeszliśmy - a przecież w komiksowych opowieściach o Terminatorze (bez żadnych crossoverów) też trafiały się ciekawe buraczki - choćby miasto maszyn, gdzie T chodziły w strojach gliniarzy, piekarzy, strażaków...
Q__
Moderator
#94 - Wysłana: 8 Lis 2007 17:16:26
Odpowiedz 
Seybr

Fajny koszmar hahah.

To z którejś z ksiazek?

Doctor_Who

Ja zawsze uważałem, że ten komiks przeznaczony jest raczej dla miłośników Supełmana (choćby przez wplecenie wątków związanych z Kryptonem czy Clericem), niż entuzjastów xenomorfów.
Nie śmieszyły cię takie sytuacje, jak Superman nokautujący xenomorfy z piąchy?

Alez oczywiście, że jest to komiks niezły jak na historię o Supermanie, nie jak na historię o xenomorfach. Oczywiście jest gorszy oda "Aliena" i "Aliens", komiksów AvP i BvP. Natomiast jak na typowy komiks o typowym superbohaterze jest niezły. I tyle.

Nie wspominając o obowiązkowym ratowaniu Lois Lane w ostatniej chwili...

Toć mówie, że jak na typowy komiks...

Od strony wizualnej, czy dynamiki akcji komiks daje radę. Ale do AVP się nie umywa. Ten dialog o cywilizacji, który otwierał AVP mógłby być równie dobrze wyjęty z najlepszej powieści SF.

A co do tego oczywiście zgoda. Ale powiedzmy sobie jasno: AvP to komiks z bardzo wysokiej półki (acz "Watchmen" stoją jeszcze wyżej), SvP to po prostu niezgorszy przedstawiciel "masówki"...

i ja chętnie widziałbym taki film...

A kto by go chętnie nie zobaczył (no pomijając tych o AvP kręcili).

Film AVP jest w środowisku maniaków xenomorfów odbierany jak nie przymierzając ENT wśród trekkerów.

Chyba nawet gorzej, bo i przeskok wiekszy... (Na ENT przygotowalo fanów "gnicie" VOY.)

Dlatego też z obrazkowych wersji Obcych najbardziej lubię takie pozycje jak "Labirynth" czy "Hive" ...

Zdecydowanie godne uwagi...

a przecież w komiksowych opowieściach o Terminatorze (bez żadnych crossoverów) też trafiały się ciekawe buraczki - choćby miasto maszyn, gdzie T chodziły w strojach gliniarzy, piekarzy, strażaków...

No i to mam na myśli mówiąc o "ukomiksowieniu"... Niestety podobne elementy widać i w T-3, chwilami scenariusz sięga tam granic autopastiszu jeśli nie autoparodii...
Seybr
Użytkownik
#95 - Wysłana: 8 Lis 2007 17:36:15
Odpowiedz 
Q__

To z którejś z ksiazek?

Nie to moja wizja, starałem się jakoś przekazać, streścić ;]. Miewam takie senne bicia ;].
Q__
Moderator
#96 - Wysłana: 8 Lis 2007 17:42:22
Odpowiedz 
Seybr

Nie to moja wizja, starałem się jakoś przekazać, streścić ;]. Miewam takie senne bicia

Hehe... Część tej opowieści o czarodzieju, którą wkleiłem na Forum też mi się przyśniła...
Seybr
Użytkownik
#97 - Wysłana: 8 Lis 2007 17:45:58 - Edytowany przez: Seybr
Odpowiedz 
Q__

Hehe... Część tej opowieści o czarodzieju, którą wkleiłem na Forum też mi się przyśniła...

Jak był istniała nagrywarka snów to na pewno super filmy by wyszły. Ja jak czasem opowiadam co mi się śni znajomych, to mówią żebym nie oglądał filmów i nie grał gry. Filmy ala Resident Evil, gry typu SH.
Q__
Moderator
#98 - Wysłana: 8 Lis 2007 18:21:31
Odpowiedz 
Seybr

Jak był istniała nagrywarka snów to na pewno super filmy by wyszły.

Może nie ze wszystkich snów, ale z części... .

Ja jak czasem opowiadam co mi się śni znajomych, to mówią żebym nie oglądał filmów i nie grał gry. Filmy ala Resident Evil, gry typu SH.

Hehe...
Picard
Użytkownik
#99 - Wysłana: 8 Lis 2007 19:52:00
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#100 - Wysłana: 8 Lis 2007 20:00:39
Odpowiedz 
Picard

Po kaszaniastej trojce czeka nas jeszcze nie jeden Trepanator

życzę braciom Strause powodzenia :]]] (bo i tak im się nie uda, za długo odgrzewano tego "kotleta")

ps. niedługo na ekranach serial:
http://www.filmweb.pl/Terminator++The+Sarah+Connor +Chronicles,2008,o+filmie,Film,id=369170
masochiści szykujcie się
Picard
Użytkownik
#101 - Wysłana: 18 Lis 2007 22:35:08
Odpowiedz 
Kiedy myslisz, ze juz gorzej byc nie moze za nowego Terminatora bierze sie czlowiek, ktory popelnil Aniołki Charliego:
http://www.filmweb.pl/McG+ju%C5%BC+oficjalnie+re%C 5%BCyserem+%22Terminatora%22,News,id=38904
Q__
Moderator
#102 - Wysłana: 18 Lis 2007 22:39:56
Odpowiedz 
Picard

Kiedy myslisz, ze juz gorzej byc nie moze za nowego Terminatora bierze sie czlowiek, ktory popelnil Aniołki Charliego

Czyli można mieć nadzieję, że "czwórka" rozwinie wady "trójki", tak jak ta twórczo rozwinęła wady "dwójki"...

(A swoja drogą "Terminator" bez Camerona to g*** nie "Terminator".)
Seybr
Użytkownik
#103 - Wysłana: 19 Lis 2007 09:47:03
Odpowiedz 
Q__

(A swoja drogą "Terminator" bez Camerona to g*** nie "Terminator".)

100 % racja ;].
Q__
Moderator
#104 - Wysłana: 19 Lis 2007 12:18:37 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Seybr

100 % racja ;].

"Trójka" (i to co wiemy o dalszych pomysłach na kontynuacje) najlepszym dowodem... :]
Dreamweb
Użytkownik
#105 - Wysłana: 21 Lis 2007 14:43:10
Odpowiedz 
Widzę że muzyką do czwórki ma się zająć Brad Fiedel. Chociaż jeden pozytywny aspekt

PS. A czy gubernator Arnold w nim zagra? Bo nie jestem na bieżąco?
Q__
Moderator
#106 - Wysłana: 21 Lis 2007 21:43:48
Odpowiedz 
Dreamweb

A czy gubernator Arnold w nim zagra? Bo nie jestem na bieżąco?

Ponoć nie.
Q__
Moderator
#107 - Wysłana: 4 Gru 2007 22:44:43 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Dreamweb
Użytkownik
#108 - Wysłana: 5 Gru 2007 08:59:04
Odpowiedz 
Podobnież był już pilot serialu (są komentarze na Filmwebie), ktoś się odważył i obejrzał?
Q__
Moderator
#109 - Wysłana: 5 Gru 2007 10:49:58
Odpowiedz 
Dreamweb

Podobnież był już pilot serialu

Owszem.

ktoś się odważył i obejrzał?

Jakoś mnie to nie ciągnie... Co tydzień nowy Terminator... Zabawnie bedzie...
fang
Użytkownik
#110 - Wysłana: 5 Gru 2007 13:32:39
Odpowiedz 
ten serial to taki terminatorowy Smallwille- dla nastolatków- nie tego się spodziewałem ale może jakoś się rozwinie

trailer:
URL

serial przypomina mi trochę alternatywną wersję dla 3 gdzie Arni miał być zabójcą terminatorów- bardzo złym cyborgiem - a głównym obrońcą kobieta-terminator- leciało mniej więcej tak:

kiedy w 2029 Skynet został pokonany i wyłączył się- część komputerów odmówiła poddania się i usamodzielniła się tworząc coś na kształt nowego Skynetu- przejęła projekt machiny czasu, zbudowała własny i skonstrułowała ze starego T-800 zabójcę terminatorów po czym wysłała go do XX wieku w 1997 rok (data Dnia Sądu który nie nadszedł) wraz z całą swoją świadomością aby wprowadzić ten nowy Skynet do współczesnych komputerów zamiast starego, który po TII i tak nie mógł już powstać- doprowadzić do wojny, zniszczenia i zabicia Connora
Z przyszłości przybyć też miał obrońca: kobieta-terminator w postaci Sarah Connor! która już w 1997 roku nie żyła
Q__
Moderator
#111 - Wysłana: 5 Gru 2007 13:49:53
Odpowiedz 
fang

ten serial to taki terminatorowy Smallwille- dla nastolatków- nie tego się spodziewałem ale może jakoś się rozwinie

Daj spokój. "Smallville" nie jest takie złe (jak "Roswell" nie przymierzając) i przetarło drogę "Heroes".... A wątki dotyczące Lexa bywaja znakomite.
Seybr
Użytkownik
#112 - Wysłana: 5 Gru 2007 21:36:12
Odpowiedz 
Q__
Daj spokój. "Smallville" nie jest takie złe (jak "Roswell" nie przymierzając) i przetarło drogę "Heroes".... A wątki dotyczące Lexa bywaja znakomite.

Owszem serial był dobry, ale zbiegiem czasu zbyt przekombinowany. Wątki Lexa są świetne, sam aktor nadaje się do tej roli.

fang

Ciekawa opowieść ;].
Q__
Moderator
#113 - Wysłana: 6 Gru 2007 00:40:38
Odpowiedz 
Seybr

Owszem serial był dobry, ale zbiegiem czasu zbyt przekombinowany.

Bo musieli kombinować. jak zawsze kiedy chce sie serial na siłe przedłuzyć...

Wątki Lexa są świetne, sam aktor nadaje się do tej roli.

No, ba... Zresztą Lex to jeden z idoli mojego dziecinstwa. (Tego póżniejszego dzieciństwa, bo miałem już naście lat,) I to zdecydowanie wiele lat wcześniej nim "Smallville" powstało...
Seybr
Użytkownik
#114 - Wysłana: 6 Gru 2007 07:38:45
Odpowiedz 
Q__

No, ba... Zresztą Lex to jeden z idoli mojego dziecinstwa. (Tego póżniejszego dzieciństwa, bo miałem już naście lat,) I to zdecydowanie wiele lat wcześniej nim "Smallville" powstało...

Przecież to czarny charakter . Jednak rozumiem hhaha, bo wiesz Tracz z plebani też jest dobry, najbardziej barwna postać ;].
Q__
Moderator
#115 - Wysłana: 6 Gru 2007 09:04:16
Odpowiedz 
Seybr

Przecież to czarny charakter

No właśnie dlatego. Vadera też uwiewlbiałem.
Dreamweb
Użytkownik
#116 - Wysłana: 8 Gru 2007 11:06:09
Odpowiedz 
Lex był też moim idolem, ten z filmów grany przez Hackmana.
Q__
Moderator
#117 - Wysłana: 8 Gru 2007 11:29:49
Odpowiedz 
Dreamweb

Lex był też moim idolem, ten z filmów grany przez Hackmana.

Eee, ten z komiksów Byrne'a lepszy...
Dreamweb
Użytkownik
#118 - Wysłana: 9 Gru 2007 12:23:06
Odpowiedz 
Z komiksów wydawanych w Polsce Supermana kupowałem nader rzadko... Byłem wierny Spider-Manowi, a później także X-Men (ale było to już w czasach kiedy ta seria w naszym kraju była bliższa końca niż początku).
Q__
Moderator
#119 - Wysłana: 9 Gru 2007 12:39:21
Odpowiedz 
Dreamweb

Z komiksów wydawanych w Polsce Supermana kupowałem nader rzadko... Byłem wierny Spider-Manowi,

Ja kupowałem wszystkie. Co miewsiąc.

później także X-Men (ale było to już w czasach kiedy ta seria w naszym kraju była bliższa końca niż początku).

Na początku była lepsza.
Dreamweb
Użytkownik
#120 - Wysłana: 9 Gru 2007 12:41:12
Odpowiedz 
Na początku była lepsza.

Później kumpel który pewnie uważał że już z tego wyrósł oddał mi swoją kolekcję właśnie tych wcześniejszych numerów, także miałem okazję uzupełnić lukę
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  ...  30  31  32  33  34  »» 
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Terminator

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!