USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Versusy
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  ...  16  17  18  »» 
Autor Wiadomość
Q__
Moderator
#121 - Wysłana: 16 Paź 2007 03:39:35
Odpowiedz 
Picard

A ja dopiero teraz zobaczylem,ze zrobilem literowke w nazwie tematu.

Może chciałeś napisac "Virusy"?

PaulAtryda

Głupia jest ta strona, bo ludzie na niej źle typują - powinien być jakiś zakaz dla tych którzy nie znają tematu.

Aż się prosi by stworzyć podobne obostrzenie przy wyborach.

Picard

Troche smuci mnie fakt, ze Star Trek wygrywa tam dosc zadko- a co za tym idzie ma stosunkowo malo fanow

Cóz. Trek jest w sumie (co jak widze napisał już Arthanis)
dość "niszowy", i wiemy to nie od dziś...

a to wlasnie wsrod mlodej, amerykanskiej publicznosci upatrywac mozna nadzieji na powstanie kontynuacji serii ST, gdyz tylko jej zainteresowanie tematem moze sprawic, ze wytwornia wylozy srodki na nakrecenie kontynuacji sagii.

Trafna uwaga.

Arthanis

Owszem, pod wieloma względami bije je na głowę (uniwersalna tematyka, przekonujący bochaterowie... stosunkowo poważne potraktowanie fizyki i gigantyczna porcja wiedzy naukowej i filozofii w niemal każdym odcinku), ale przez swą wyjątkowość jest wymagający wobec odbiorcy. A niestety - statystyczny widz myśląc o SF widzi jedynie walczące statki kosmiczne, śmieszne zbroje i masę rozwałki z namiastką fabuły. Trudno od takiego widza oczekiwać zafascynowania ST, większość serii wyda mu się najzwyczajniej w świecie nudna, bo zamiast mało wymagającej nawalanki otrzymuje dzieło zmuszające do myślenia i analizy. Ale to właśnie ten obowiązek myślenia podczas oglądania czyni ST wyjątkowym i pozwala wciąż wracać do tych samych odcinków.

Ba, źle jest gdy Trek usiłuje tę nisże opuszczac - vide nieszczęsny NEM. Wtedy i niszową publiczność traci i pozostałej nie zyskuje...

stosunkowo poważne potraktowanie fizyki

Hmm, hmm... Nie przesadzajmy...
Picard
Użytkownik
#122 - Wysłana: 29 Kwi 2008 21:34:59
Odpowiedz 
W temacie o Batmanie nie bylo odzewu wiec moze tym razem?
Mortal Kombat VS DC Universe
http://www.youtube.com/watch?v=xpx0kgfEjQc
Co myslicie o tym groteskowym pomysle?
Q__
Moderator
#123 - Wysłana: 29 Kwi 2008 23:27:29 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Picard

Co myslicie o tym groteskowym pomysle?

Skoro było Street Fighter vs Marvel Universe...
Q__
Moderator
#124 - Wysłana: 23 Wrz 2008 13:36:36
Odpowiedz 
Picard

Mortal Kombat VS DC Universe

A oto i demo:
http://pl.youtube.com/watch?v=LBHH6i4aUJc

ps. teraz czas na "Mortal Kombat vs DC Universe" vs. "Street Fighter vs Marvel Universe". (A swoja drogą co zabawne komiksy "Mortal Kombat" wydawał... Marvel).
Picard
Użytkownik
#125 - Wysłana: 20 Paź 2008 11:30:45
Odpowiedz 
Q__

teraz czas na "Mortal Kombat vs DC Universe" vs. "Street Fighter vs Marvel Universe". (A swoja drogą co zabawne komiksy "Mortal Kombat" wydawał... Marvel

Dla mnie pomysł nadal wydaje się cokolwiek - delikatnie mówiąc - dziwny. Zapowiada się skok na kasę - nwet już komiks na podstawie gry powstaje. Ale ja nigdy specjalnie - w przeciwieństwie do Ciebie - za MK nie przepadałem, tylko, że szkoda ,że w tym versusie Batmana umoczą

http://www.comicbookresources.com/?page=video&show _id=28321
Q__
Moderator
#126 - Wysłana: 10 Sty 2009 20:09:48
Odpowiedz 
Picard

tylko, że szkoda ,że w tym versusie Batmana umoczą

Dziwne gdyby tego nie zrobili. W końcu to jedna z "ikon" DC Universe.
Picard
Użytkownik
#127 - Wysłana: 10 Sty 2009 20:41:34
Odpowiedz 
Q__

Dziwne gdyby tego nie zrobili. W końcu to jedna z "ikon" DC Universe.

Nie wiem czemu dopiero teraz o tym piszesz, ale odpowiadając na twojego posta stwierdzić muszę, że... Batman bardzo im nie wyszedł w tej produkcji. Na youtube są filmiki, w których przekonać się można, że ta Mroczny Rycerz ma tam najsłabszy styl walki - wogóle pojedynki wyglądają raczej jak starcia ociężałych wrestlerów niz finezyjne starcia mistrzów walki wszelakich - i jedynym właściwie sposobem na osiągnięcie przez niego zwycięstwa jest udawać pokonanego a następnie zakraść się za jego plecami i ogłuszyć go paralizatorem. Mało to rycerskie, master Bruce... Inna sprawa, że autorowi scenariusza do tej gry - ten sam człowiek odpowiedzialny był za historie z filmu The Dark Knight - o dziwo, przez 2/3 filmików udało się zainteresować mnie opowiadaną historią. Nie świadczy to jednak o jakości samej gry, której w ręku nie miałem, a którą znam tylko z takich oto fragmentów:
http://www.youtube.com/watch?v=rj2koyYyQuY
Q__
Moderator
#128 - Wysłana: 10 Sty 2009 21:38:05
Odpowiedz 
Picard

Nie wiem czemu dopiero teraz o tym piszesz

bo teraz przeglądam stare tematy.

Na youtube są filmiki, w których przekonać się można, że ta Mroczny Rycerz ma tam najsłabszy styl walki

Ma to sens. Jako jedyny nie ma supermocy. (No dobra, Joker też nie ma, ale nadrabia humorem.)
Picard
Użytkownik
#129 - Wysłana: 12 Sty 2009 16:01:31
Odpowiedz 
Q__

Ma to sens. Jako jedyny nie ma supermocy. (No dobra, Joker też nie ma, ale nadrabia humorem.)

No, tak Jocker rzeczywiście humorem nadrabia - kto widział, że on Treka ogląda:
http://www.youtube.com/watch?v=Q475jIZrhLI&feature =related
A co do braku mocy - właśnie mi o to chodziło, że skoro jej Batman nie ma to albo nie powinni go pakować do tej ferajny albo też jakoś sprytnie wytłumaczyć czemu radzi sobie z teoretycznie silniejszymi przeciwnikami - zresztą Catwoman, Deathstroke i wiele postaci z KM też ich nie ma i jakoś sobie radzą. Stąd moja uwaga, że szkoda, że umoczyli tak Batmana - bo to najciekawsza w tej grze. Inna sprawa, że mimo w miarę ciekawego scenariusza MK vs. DC nadal wygląda dość bezsensownie - równie dobrze mogli by zrobić MK vs. ST - Klingonity, Qapla!
Q__
Moderator
#130 - Wysłana: 12 Sty 2009 16:15:22
Odpowiedz 
Picard

A co do braku mocy - właśnie mi o to chodziło, że skoro jej Batman nie ma to albo nie powinni go pakować do tej ferajny albo też jakoś sprytnie wytłumaczyć czemu radzi sobie z teoretycznie silniejszymi przeciwnikami

Nie mogli. Postać ma gigantyczny potencjał marketingowy... :]

mimo w miarę ciekawego scenariusza MK vs. DC nadal wygląda dość bezsensownie

Jak wiekszość komiksowych crossoverów.

równie dobrze mogli by zrobić MK vs. ST - Klingonity, Qapla!

Nie mogli. Klingoni nie maja supermocy.
Q__
Moderator
#131 - Wysłana: 22 Lut 2010 22:08:54
Odpowiedz 
Trekowe versusy (w sumie TOS vs XXIV wiek):
http://www.bbc.co.uk/cult/st/trump_cards/index.sht ml
Q__
Moderator
#132 - Wysłana: 12 Mar 2010 12:33:25 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Picard
Użytkownik
#133 - Wysłana: 13 Mar 2010 21:29:12
Odpowiedz 
widać, że Q jest w fazie Watchman to skoro ja znów mam fazę na Władce pierścieni dorzucę swoją propozycje pojedynku:

http://www.freewebs.com/ringlord420/aragorn2%20(without%20movie%20name).jpg
vs.
http://geekwhisperin.files.wordpress.com/2009/12/conan-the-barbarian.jpg
Ostrza pójdą w ruch - kto wygra?
Q__
Moderator
#134 - Wysłana: 13 Mar 2010 21:46:54
Odpowiedz 
Picard

Picard:
widać, że Q jest w fazie Watchman

Nawet nie. Fazę "Watchmen" (najlepszy chyba komiks anglojęzyczny) miałem kilka lat temu, teraz do superbohaterów wracam raczej z nudów. (Paradoksalnie chyba "Watchmen", jako dzieło wyczerpujące formułę gatunku, mnie z nich "wyleczyło ).

Picard:
Ostrza pójdą w ruch - kto wygra?

Pojedynek dwóch królów... Hmmm... Ciekawa koncepcja.
Picard
Użytkownik
#135 - Wysłana: 13 Mar 2010 22:11:03 - Edytowany przez: Picard
Odpowiedz 
Q__:
"Watchmen", jako dzieło wyczerpujące formułę gatunku, mnie z nich "wyleczyło

Czyli owi Strażnicy są mniej więcej tym samym dla gatunku superhero czym Bez przebaczenia Eastwood'a dla westernu?

Q__:
Pojedynek dwóch królów... Hmmm... Ciekawa koncepcja.

Chciał bym by zrobili z tym dwojgiem - np. 1 kwietnia - odcinek Deadliest warrior. Swoją drogą polecam ten program - ciekawa mieszanka rozrywki i edukacji, chodź czasami wyniki symulowanych walk są dyskusyjne. Można się jednak z grubsza dowiedzieć co decydowało o sukcesie na polu walki, jaka była ewolucja uzbrojenia i taktyki - np. pokazują, że broń z żelaza zapewniała by przewagę w starciu nawet z najtwardszym ,,jaskiniowcem", jaką przewagę zapewniała broń dystansowa w rodzaju łuku, i pokazuje czemu po wynalezieniu broni palnej w Europie przestano nosić zbroje. Program leci chyba we wtroki na Tv Puls chociaż jest też dostępny w internecie.
Picard
Użytkownik
#136 - Wysłana: 16 Kwi 2010 14:22:39 - Edytowany przez: Picard
Odpowiedz 
Jest już znane zestawienie przeciwników w drugiej edycji Deadliest warrior:
http://www.youtube.com/watch?v=9Py_RXRpqz8&feature =related
Swoja droga w powieści Arthura C. Clarke pt. Odyseja czasu: oko czasu
przedstawiono ciekawą konfrontacje pomiędzy Aleksandrem Wielkim a Dżingis Chanem, których armie starły się pod murami starożytnego Babilonu. Pozycja godna polecenia każdemu miłośnikowi zarówno SF jak i historii czy pasjonatowi wojskowości. Ale jak myślicie kto naprawdę był lepszym wodzem, przywódca, strategiem i taktykiem, kto miał lepszą armię i kto potrafił lepiej ja wykorzystać. Proponuje rozważyć starcie armii dwóch historycznych postaci:
http://www.ulisses.livenet.pl/images/BattleofIssus.jpg
Aleksander Wielki czy
http://doman.fc.tripod.com/polska/images/khan1.jpg
Dżingis Chan?
Picard
Użytkownik
#137 - Wysłana: 6 Maj 2010 14:58:24
Odpowiedz 
Najlepsza walka w historii boksu zawodowego, Golota vs Rocky Balboa
:
http://www.youtube.com/watch?v=f5zZoEoJoP4
Q__
Moderator
#138 - Wysłana: 28 Lis 2010 10:25:55 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#139 - Wysłana: 30 Gru 2010 02:01:56
Odpowiedz 
Kirk vs Adama na wesoło:
http://www.youtube.com/watch?v=vvQuTW_Hnt0
Naprawdę śmieszne .
Q__
Moderator
#140 - Wysłana: 6 Lis 2011 16:57:01
Odpowiedz 
Wiedźmin Geralt i Ciri vs Mulder i Scully (gościnnie: Hannibal Lecter):
http://www.sapkowski.pl/modules.php?name=News&file =article&sid=576
Batman vs Gwynbleidd (feat. Judge Death, Kamehameha z DB & nowa Catwoman):
http://www.sapkowski.pl/modules.php?name=News&file =article&sid=533
Christof
Użytkownik
#141 - Wysłana: 10 Lis 2011 13:44:38 - Edytowany przez: Christof
Odpowiedz 
MarcinK
Użytkownik
#142 - Wysłana: 29 Sty 2012 13:53:16
Odpowiedz 
Ciekawe jakby wyglądał pojedynek tych dwóch panów:
Dukat
Użytkownik
#143 - Wysłana: 29 Sty 2012 13:59:17
Odpowiedz 
Z versusów dobry był tylko Batman vs. Predator

Picard:
przedstawiono ciekawą konfrontacje pomiędzy Aleksandrem Wielkim a Dżingis Chanem, których armie starły się pod murami starożytnego Babilonu. Pozycja godna polecenia każdemu miłośnikowi zarówno SF jak i historii czy pasjonatowi wojskowości. Ale jak myślicie kto naprawdę był lepszym wodzem, przywódca, strategiem i taktykiem, kto miał lepszą armię i kto potrafił lepiej ja wykorzystać.

Alex miał więcej szczęścia niż rozumu. Wojska Chana by go zmiotły.
Queerbot
Użytkownik
#144 - Wysłana: 29 Sty 2012 14:17:59
Odpowiedz 
Dukat:
Picard:
przedstawiono ciekawą konfrontacje pomiędzy Aleksandrem Wielkim a Dżingis Chanem, których armie starły się pod murami starożytnego Babilonu. Pozycja godna polecenia każdemu miłośnikowi zarówno SF jak i historii czy pasjonatowi wojskowości. Ale jak myślicie kto naprawdę był lepszym wodzem, przywódca, strategiem i taktykiem, kto miał lepszą armię i kto potrafił lepiej ja wykorzystać.

Alex miał więcej szczęścia niż rozumu. Wojska Chana by go zmiotły.

Trudno to porównać. Prawie 1500 lat różnicy między jednym i drugim, zupełnie inne uwarunkowania, inne technologie i strategie (z naszego punktu widzenia w zasadzie identyczne, ale wystarczy porównać bardzo bliskie historycznie grecką falangę i rzymskie manipuły i kohorty i rzeź jaką te drugie zgotowały pierwszym).
W jakim sensie miał więcej szczęścia niż rozumu? Oprócz bycia genialnym strategiem, co chyba dość dobrze udowodnił nie przegrywając ani jednej bitwy, okazał się też człowiekiem obdarzonym wyjątkowym zmysłem politycznym. Słynna jest sprawa jego znajomości z Arystotelesem i rad filozofa żeby ludność nie-grecką traktować jako niewolników - Aleksander jak wiadomo dominację grecką na obszarze imperium zapewnił dzięki mieszaniu się greków i innych ludów. Sam zresztą pochodził przecież z kraju, który przez wielu Greków uważany był za, w najlepszym razie, pół barbarzyński.
Toudi
Użytkownik
#145 - Wysłana: 29 Sty 2012 15:41:31
Odpowiedz 
Dukat, Queerbot, ale znacie Oko czasu? Bo to nie był taki do końca uczciwy przebieg walk, jakby tylko zmierzyli się z sobą Aleksander i Chan, obie strony oszukiwały i myślę, że bardziej strona Aleksandra.
Queerbot
Użytkownik
#146 - Wysłana: 29 Sty 2012 16:10:06
Odpowiedz 
Toudi:
ale znacie Oko czasu?

Nie znam, natomiast zainteresowała mnie sama możliwość takich oddalonych historycznie versusów, abstrahując zupełnie od powieści.
Dukat
Użytkownik
#147 - Wysłana: 29 Sty 2012 16:17:55
Odpowiedz 
Toudi:
Bo to nie był taki do końca uczciwy przebieg walk, jakby tylko zmierzyli się z sobą Aleksander i Chan, obie strony oszukiwały

Szok normalnie. Kto by pomyślał? Oszukiwać przeciwnika na wojnie?

Toudi:
i myślę, że bardziej strona Aleksandra.

To już autor popłynął :D
Toudi
Użytkownik
#148 - Wysłana: 29 Sty 2012 16:39:21
Odpowiedz 
Queerbot To jakby popatrzeć na przekrój historii walk, to właściwie aż do okresu WWI (na w sumie to trochę wcześniej, ale jakoś nie kojarzę wcześniejszego większego konfliktu z wykorzystaniem powtarzalnych karabinów) można by rozpisać dosyć wyrównane scenariusze walk między stronami z różnych epok historycznych.

Podobnie też, gdyby wyeliminować lotnictwo z równania od WWII wzwyż, to przez redukcje liczebności wojsk, też można by ich użyć do takich versusów.

Na morzu sprawa ma się zupełnie inaczej, bo tu każda epoka rozwoju walk morskich wywoływała tak miażdżącą przewagę na poprzednią, że nie ma możliwości by floty z dwóch różnych epok stoczyły wyrównaną walkę. (Co zupełnie przy okazji, pokazuje Weber w cyklu Schronienie - 3 tomy w PL, 6 w oryginale.)
Żagle pozwalające pływać mocno pod wiatr, dają taką przewagę, że galery wiosłowe nigdy jej nie nadrobiły, co raz lepsza artyleria przy brakach przeszkód terenowych również nie daje szans na wyrównania.
A jak do tego dodamy rakiety, które ostrzał przenoszą z nawet niewyobrażalnego okresu WWI, kiedy to walczące okręty siebie nie widziały bo już im krzywizna ziemi nie pozwalała, to etapu że okręty nie muszą nawet znajdować się na tym samym akwenie... I do tego jeszcze podwodne jednostki...

A wracając do Aleksander vs Chan, to należy dodać, że Aleksander miał wsparcie około 200 karabinów brytyjskich z okresu końca XIX wieku, oraz kilku kałachów, a także informacje o taktyce Chana i jego wojsk.
Wojska Chana za to były świadome owych przewag u przeciwnika.
Queerbot
Użytkownik
#149 - Wysłana: 29 Sty 2012 18:30:24
Odpowiedz 
Toudi:
To jakby popatrzeć na przekrój historii walk, to właściwie aż do okresu WWI (na w sumie to trochę wcześniej, ale jakoś nie kojarzę wcześniejszego większego konfliktu z wykorzystaniem powtarzalnych karabinów) można by rozpisać dosyć wyrównane scenariusze walk między stronami z różnych epok historycznych.

Tak się wydaje, ale mi się tak nie wydaje Właśnie chociażby sprawa falangi i manipuł, pierwsza - dzięki której udało się podbić pół świata - okazała się bezużyteczna w starciu z mobilnymi oddziałami rzymskimi (w bitwie pod Magnezją straty Rzymian to podobno 500 ludzi, Seleucydów nawet 50 000!!!). Łuk przebijający skórę a kusza przebijająca pancerz to też wielka różnica. Z naszej perspektywy to wszystko może wyglądać tak samo, ale wydaje mi się, że na przestrzeni historii te skoki technologiczne były tak samo znaczące jak karabin albo lotnictwo.
Eviva
Użytkownik
#150 - Wysłana: 29 Sty 2012 18:41:18
Odpowiedz 
Queerbot

Oczywiście, że masz rację. Gdy kusza pojawila się w użyciu, nawet ówczesny papież stwierdził, że przy tak strasznej broni wkrótce wyginą wszyscy rycerze i - co za tym idzie - więcej wojen na świecie nie będzie! Nie wziął biedak pod uwagę ludzkiej pomysłowości i żądzy zniszczenia...
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  ...  16  17  18  »» 
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Versusy

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!