USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Eureka - nowy serial SF

Autor Wiadomość
Q__
Moderator
#1 - Wysłana: 3 Sier 2006 13:30:24
Odpowiedz 
"Eureka" to świerzutki serial emitowany przez Sci Fi Channel, którego debiut został przyjęty niezwykle pozytywnie przez widzów. Czy coś o nim słyszeliście?

http://en.wikipedia.org/wiki/Eureka_%28TV_series%2 9
http://scifipedia.scifi.com/index.php/Eureka
http://www.scifi.com/eureka/ - strona oficjalna
szwagier
Użytkownik
#2 - Wysłana: 3 Sier 2006 14:33:14
Odpowiedz 
Nie słyszałem ale ten czarny przypadkiem nie grał starego Sisko czy mi się wydaje?

p.s. ładne panie
Q__
Moderator
#3 - Wysłana: 3 Sier 2006 14:38:44
Odpowiedz 
szwagier

Nie słyszałem ale ten czarny przypadkiem nie grał starego Sisko czy mi się wydaje?

Nie... Brock Peters nie gra w tym serialu.

ps. stary Sisko ma na imię Joseph (odpowiednik naszego Józefa), czy to nie znaczące?
szwagier
Użytkownik
#4 - Wysłana: 3 Sier 2006 14:45:36
Odpowiedz 
ps. stary Sisko ma na imię Joseph (odpowiednik naszego Józefa), czy to nie znaczące?
Jakby matka miała Maria to bym uznał że twórcy ST przesadzili, jeszcze obsadzając Bena w roli proroka
Q__
Moderator
#5 - Wysłana: 3 Sier 2006 14:51:38
Odpowiedz 
szwagier

Jakby matka miała Maria to bym uznał że twórcy ST przesadzili, jeszcze obsadzając Bena w roli proroka

Ale i tak postać Benjamina Sisko ma mnóstwo mesjańskich cech...
Pah Wraith
Użytkownik
#6 - Wysłana: 3 Sier 2006 16:41:45
Odpowiedz 
Nie... Brock Peters nie gra w tym serialu.

Byłoby mu dość ciężko. W końcu zmarł jakiś rok temu...
Q__
Moderator
#7 - Wysłana: 3 Sier 2006 16:51:04 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Pah Wraith

Byłoby mu dość ciężko. W końcu zmarł jakiś rok temu...

wiem, było w MA, ale (od biedy) serial mógł być nakręcony wcześniej, a teraz wyemitowany...

jeszcze jedna fajna fotka z serialu, wygląda intrygująco
Queerbot
Użytkownik
#8 - Wysłana: 14 Lip 2012 09:16:32
Odpowiedz 
Zacząłem niedawno oglądać Eurekę, jestem po pierwszym sezonie. Ogólnie serial mi się podoba i oglądam go z przyjemnością. Bohaterowie są dość ludzcy, nie tak idiotycznie głupi jak kretyni z Falling Skies. Moim zdaniem to jest połączenie (parodia?) X files, Fringe, Twin Peaks i Jetsonów.

Podoba mi się groteskowa konwencja. Serial czasem wygląda jak seriale dla nastolatków z Jetix, czasem bardzo poprawnie oddaje prawdopodobne charaktery postaci, czasem jest parodystyczny, czasem makabryczny, a przy tym jest to tak wyważone, że nie jest ani głupi, ani realistyczny, ani zupełnie parodystyczny, ani straszny.
Alucard87
Użytkownik
#9 - Wysłana: 14 Lip 2012 10:49:08
Odpowiedz 
Queerbot
Jestem z Eureką na bieżąco. Od początku spodobało mi się odwrócenie konwencji jeden geniusz i masa szaraczków. Choćby w takim Stargate, gdzie czasem czekałem aż O'Neil palnie do Carter czy Jacksona - "po polsku proszę!", czy to dla rozładowania atmosfery, czy z autentycznej niewiedzy. Tu jest dokładnie odwrotnie - szeryf Carter praktycznie co krok musi prosić o przetłumaczenie z jajogłowego na nasze . Tarapaty w jakich ląduje szeryf i częstokroć samo miasteczko, gdzie średnie IQ to przynajmniej 140 i sposób w jaki Jack i spółka z tychże tarapatów wychodzą - głównie dzięki "chłopskiemu rozumowi" szeryfa, jest dobrym źródłem humoru, w bardzo gęstym (choć czasem absurdalnym, że głowa pęka) sosie SF, czerpiącym pomysły na wynalazki z każdej dziedziny nauki i samej literatury czy filmów tego gatunku.

Dodatkowym smaczkiem jest postać Douglasa Fargo - 110% geeka/nerda (wstydliwy względem kobiet, wychudzony okularnik z irytującym głosem i usposobieniem, którego jednak lubi się za liczne aluzje do geek culture - DnD, TRON, Władca Pierścieni, by wymienić tylko kilka).

Jeśli podejść do Eureki z punktu widzenia czystego SF, to może nie być najwyższych lotów, przynajmniej merytorycznie. Ale jeśli wziąć go tym czym jest - aluzyjną satyrą na gatunek, gdzie technobełkot jest tylko nośnikiem fabuły, a główną rolę pełni comedic relief i w miarę zgrabny wzajemny rozwój postaci i ich relacji, Eureka staje się bardzo przyjemnym, lekkim, by nie rzec familijnym serialem, który można wcisnąć gdzieś między poważniejsze produkcje dla odprężenia.

Jako taki "przerywnik" bardzo serdecznie Eurekę polecam.
reyden
Użytkownik
#10 - Wysłana: 14 Lip 2012 17:20:59
Odpowiedz 
Eureka to niezły serial .

Pełen humoru - zderzenie rzeczywistości zwykłych ludzi w postaci szeryfa i jego córki z takim nagromadzeniem IQ przy którym nasze czołowe uniwesytety wyglądają jak przedszkola .

Fargo też jest niezły , Jo jak się wścieknie ( fajnie wygląda jej reakcja na początku 4 sezonu ) .

Szkoda że serial dostał Cancela .
Toudi
Użytkownik
#11 - Wysłana: 14 Lip 2012 18:26:20
Odpowiedz 
I końcówka wyciekła już na DVD... lekko im nie wyszła klamra kompozycyjna, ale można to zwalić na zabawy z czasem...

Wiecie co jest najgorsze w Eurece? To że była to fajna lekka zapchajdziura, w przerwie miedzy sezonowej... a skończyła jako najlepszy emitowany serial SF, mimo iż przez 7 lat utrzymywała taki sam przyzwoity (jak dla komedii) poziom.

Ps. W rozpisce programowej jest jeszcze odcinek 5x14, którego nie ma na DVD co się ostatnio pojawiło i nie do końca wiadomo co to ma być za odcinek, może jakiś zza kamery?

A i jest też kilka odcinków wydania internetowego, też miły przerywnik.
Queerbot
Użytkownik
#12 - Wysłana: 28 Lip 2012 16:47:40
Odpowiedz 
Jestem przy czwartym sezonie i serial coraz mniej mi się podoba. Na początku ciągle śmiali się tam z różnych konwencji serialowych, a teraz zaczyna zerować na dość niskich romansowych chwytach.
Eviva
Użytkownik
#13 - Wysłana: 19 Paź 2012 17:05:28
Odpowiedz 
Serial taki sobie, ale podoba mi się szeryf. Gdy się uśmiecha - wypisz wymaluj Schwarzenegger.

USS Phoenix forum / Science-Fiction / Eureka - nowy serial SF

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!