USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Grand Admiral Thrawn vs. Jean Luc Picard
 Strona:  1  2  3  4  5  »» 
Autor Wiadomość
Q__
Moderator
#1 - Wysłana: 20 Lip 2006 19:34:50 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Proponuję versus (który prosze potraktować poważnie) co by sie stało gdyby na przeciwko siebie staneli dwaj intelektualiści i świetni dowódcy (a także moi ulubieni bohaterowie z ST i SW). Kapitan Picard i admirał Thrawn. Który z nich miałby większe szanse w tej konfrontacji? A może przeciwnie tak wybitne osobowości dogadały by się i zawiązały sojusz (o ile Picard przekonał by Thrawna do porzucenia "imperialistycznych" skłonności)?
vs.
Picard
Użytkownik
#2 - Wysłana: 20 Lip 2006 19:38:46
Odpowiedz 
Oj, Q__ wybacz, ze to powiem ale po co namnarzac takie tematy? Ten jest juz chyba czwartym porownujacym postacie, technologie, rasy i strukture polityczna obu wszechswiatow jak tez konfrontujacy je ze soba...
szwagier
Użytkownik
#3 - Wysłana: 20 Lip 2006 19:39:51
Odpowiedz 
Nawet nie wiem kto to jest ten po lewo a ten po prawo to jak wujo
Q__
Moderator
#4 - Wysłana: 20 Lip 2006 19:42:07
Odpowiedz 
A dla miłośników "kowbojów:" proponuję pojedynek James T. Kirk vs. Han Solo:
vs.
Q__
Moderator
#5 - Wysłana: 20 Lip 2006 19:44:47
Odpowiedz 
Picard

Nie usiłuję mnożyć tych tematów, nie chodzi mi też o odgrzewamnie "walki" ST vs. SW. Chodzi mi o te dwie konkretne (moim zdaniem wyjatkowe) postacie... Jeśłi nie zaczniecie offtopować wszystko będzie ok.

szwagier

Jednym słowem: Picard wujo szwagra (coś jak związki Lorda Hełma z Lonestarem)
szwagier
Użytkownik
#6 - Wysłana: 20 Lip 2006 19:46:30
Odpowiedz 
Kirk ma fajniejszy trąbko-fazer Więc wygrywa.
Q__
Moderator
#7 - Wysłana: 20 Lip 2006 19:48:12 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
szwagier

Prosił bym o dłuźsze wypowiedz. Chciłabym by ten topic (mimo, że versusy źle się kojarzą) był poważny...
szwagier
Użytkownik
#8 - Wysłana: 20 Lip 2006 19:49:49
Odpowiedz 
Kurde jaka gafa... znam SW tyle o ile znam a trochę znam a nie mam pojecia co to za jeden. Naprawdę pierwsze faceta widzę, więc nie będe się wypowiadał Chyba mi się mózg zagotował. Nie wiem nawet w której części on mógł być a to by mi coś może przypomniało.

coś jak związki Lorda Hełma z Lonestarem
Rick Moranis jest świetny, ostatnio znów byli "Pogromcy duchów", gdzie grał
Q__
Moderator
#9 - Wysłana: 20 Lip 2006 20:01:44 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Kurde jaka gafa... znam SW tyle o ile znam a trochę znam a nie mam pojecia co to za jeden.
Nie wiem nawet w której części on mógł być

Był w książkowej trylogii należącej do tzw. extended universe SW. Jedynej uchodzącej wśród fanów za pół-kanoniczną...
Nasz tu linki:
http://starwars.wikia.com/wiki/Grand_Admiral_Thraw n - Wookiepedia
http://en.wikipedia.org/wiki/Thrawn - Wiki
http://www.gwiezdne-wojny.pl/encyklopedia.php?r=16 5 - trocchę po polsku.

Rick Moranis jest świetny, ostatnio znów byli "Pogromcy duchów", gdzie grał

Oglądałem...
szwagier
Użytkownik
#10 - Wysłana: 20 Lip 2006 20:12:59
Odpowiedz 
Był w książkowej trylogii należącej do tzw. extended universe SW. Jedynej uchodzącej wśród fanów za pół-kanoniczną...
A to zdjęcie skąd?

Co do Solo i Kirka. Solo to typowy buntownik i cwaniaczek, chociaż ma swoją wiedzę i umiejętności. Kirk to jednak oficer floty, czasem świr a czasem poważna postać, doświadczony i odważny. Szczerze mówiąc to większą sympatią darzę Kirka niż Picarda bo bardziej się z nim identyfikuję, jest bardziej "ludzki" (ale nie taki jak Archer! ). uwielbiam załogę TOS. Sprzeczki Spock'a z gnatkiem i dowcipnego Scotty'ego ze szkockim akcentem. Ten cały humor i teksty, buntowniczość Kirka a i też załogi są dużo lepsze dla mnie niż jeden Han w SW. Reszta postaci w SW mi nie przypadła do gustu szczególnie w nowych filmach.
Q__
Moderator
#11 - Wysłana: 20 Lip 2006 20:22:15 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Co do Picarda, Solo i Kirka... Może z powodu wychowania się na TNG zdecydowanie wolę Picarda od Kirka (Archerem samopoczucia prosze mi nie psuć). Tak jak i jego załogę.

Muszę też przyznać, że osobiście wolę Solo od Kirka, choć jeśłi chodzi o pojedynek: Kirk to zasłużony oficer (owszem o kowbojskich zagrywkach) z wielką wiedzą i doświadczeniem... Solo to sympatyczny cwaniaczek, w warunkach partyzanckiej wojny awansowany na generała. Też stawiam na Kirka (acz z niewielką przewagą).

A to zdjęcie skąd?

Występował i w grach komputerowych rodem z LucasArts (już od TIE-Fightera, z którego pochodzą te fotki począwszy)

szczególnie w nowych filmach.

Cóż, mi także... Zwłaszcza "Mroczne widmo:" to dno...
Picard
Użytkownik
#12 - Wysłana: 20 Lip 2006 22:11:38
Odpowiedz 
Q__

Chodzi mi o te dwie konkretne (moim zdaniem wyjatkowe) postacie...

W tym temacie juz pojawił sie juzdrugi verus: Kirk kontra Solo wiec...

Jeszcze jedno:
Proponuję versus (który prosze potraktować poważnie)
Wybacz ale jest to niemozliwe! Wszytkie tego rodzaju versusy naleyz rozpatrywac z lekkim przymrozeniem oka. Masz bowiem do czynienia z dwoma calkiem odmiennymi postaciami oddzielonymi od właściewgo im czasu i przestrzeni- wyrwanymi z pierwotnego kontekstu ich rzeczywistosci. Masz do czynienia z obiektywnei nieroztrzygalym pojedynkiem, o którego przebiegu- gdyby ,ial on miejsce w ksiażece badź filmie i tak zadecydowali by scenarzyści. Takie walki można rozpatrywac dla przyslowiowych jaja ale traktowanie ich na powaznei to raczej lekka przesada, tak jak powazne rozpatrywanie pojedynku Supermana kontra Data. Porownanie technologii jest duzo bardziej adekwatnym sposobem porowania obu wszechswiatow.
waterhouse
Moderator
#13 - Wysłana: 20 Lip 2006 22:30:42 - Edytowany przez: waterhouse
Odpowiedz 
Thrawn załatwiłby Picarda w pięć minut - admirał był genialnym strategiem i taktykiem, czego o Picardzie powiedziec sie nie da

A porównanie postaci wydaje mi sie mozliwe, w przeciwienstwie do porownywania technologii z obu uniwersów.
Picard
Użytkownik
#14 - Wysłana: 20 Lip 2006 22:40:08
Odpowiedz 
waterhouse

Thrawn załatwiłby Picarda w pięć minut - admirał był genialnym strategiem i taktykiem, czego o Picardzie powiedziec sie nie da

Nie wypowiadam sie o pany Thrawnie gdyz jego wyczynów nie zwyczanje nie znam ale twoja opinia o Jean-Lucu jest wysoce niesprawiedliwai krzywdzaca- takimi slowy o jedym z najwiekszych dowodcow Gwiezdnej Floty?

A porównanie postaci wydaje mi sie mozliwe, w przeciwienstwie do porownywania technologii z obu uniwersów.

A mie porownanie technologii wydaje mi sie duzo bardzej mozliwe i obiektywne- w koncu w tym przypadku mamy do czynienai z technicznymi perymetrami i praktycznymi mozliwosciami maszyn a nie z tzw. zya materia...
Q__
Moderator
#15 - Wysłana: 20 Lip 2006 22:44:12
Odpowiedz 
Picard

Wydaje mi się, że takie versusy można jedank traktować poważnie (aczkolwiek z niewielkim przymróżeniem oka...). W końcu znamy konkretne cechy i umiejętności postaci...

waterhouse

Dzięi za wsparcie w sprawie versusów (choć z technologiami nie do końca byym się zgodził).

Jak rozumiem też lubisz postać Thrawna, ale wydaje mi się, że nie doceniasz Łysego... Moim zdaniem byłby to wyrównany pojedynek intelektów, a może nawet rywalizacja stała by się, że zacytuję "początkiem pięknej przyjaźni...". W końcu postaci ich miary intelektualnej jest niewiele... Sądzę, że wbrew wszysykiemuy dostrzegli by w sobie pokrewne natury...
Q__
Moderator
#16 - Wysłana: 20 Lip 2006 22:45:42 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Picard

jest wysoce niesprawiedliwai krzywdzaca- takimi slowy o jedym z najwiekszych dowodcow Gwiezdnej Floty

Tu sie z Tobą zgadzam...

Co do porównywania: uważam, że porównywać da sie zarówno postacie jak i technologie (o ile wie się o czym się pisze)...

(i znów nim wysłałem jeden post, pojawił się kolejny godny odpowiedzi..)
szwagier
Użytkownik
#17 - Wysłana: 20 Lip 2006 23:34:05
Odpowiedz 
Odpowiedź jest prosta:
Gdyby to byl film Star Trek kontra Star Wars to by wygrał łysy, a jak by to było Star Wars kontra Star Trek to by wygrał tamten, bo zawsze ku uciesze fanów wygrywają bohaterzy danego filmu
Q__
Moderator
#18 - Wysłana: 20 Lip 2006 23:43:00
Odpowiedz 
szwagier

Gdyby to byl film Star Trek kontra Star Wars to by wygrał łysy, a jak by to było Star Wars kontra Star Trek to by wygrał tamten, bo zawsze ku uciesze fanów wygrywają bohaterzy danego filmu

Tak jak pisałem - o zwycięstwie (czasem nawet odniesionym wbrew logice) zawsze decydują sympatie scenarzystów...
szwagier
Użytkownik
#19 - Wysłana: 20 Lip 2006 23:47:02
Odpowiedz 
Tak jak pisałem - o zwycięstwie (czasem nawet odniesionym wbrew logice) zawsze decydują sympatie scenarzystów..

Zawsze decydują wymysły i zachcianki scenarzystów, czego dowodem jest ENT
Q__
Moderator
#20 - Wysłana: 20 Lip 2006 23:56:21
Odpowiedz 
szwagier

Zawsze decydują wymysły i zachcianki scenarzystów, czego dowodem jest ENT

Jeszcze gorzej jest pod tym wzgledem w komiksach, tam niezaleźnie od logiki wygrywa zawsze "ten dobry" ("ci dobrzy") niezaleźnie od "układu sił" (nie tylko tam zresztą, identycznie autor załatwił Thrawna). Natomiast w wypadku pojedynku dwóch "dobrych" nigdy nie wiadomo co scenarzystom "odbije"...
szwagier
Użytkownik
#21 - Wysłana: 21 Lip 2006 00:00:57
Odpowiedz 
I właśnie dlatego cenię BSG za to że nie wiadomo co się stanie.
Q__
Moderator
#22 - Wysłana: 21 Lip 2006 00:08:42
Odpowiedz 
szwagier

I właśnie dlatego cenię BSG za to że nie wiadomo co się stanie.

M.in. z tego powodu tak uwielbiam SAAB łącznie z niejasnym zakończeniem...
szwagier
Użytkownik
#23 - Wysłana: 21 Lip 2006 00:12:02
Odpowiedz 
SAABa nigdy nie widziałem ani nim nie jechałem autem SAAB ale trzeba zauważyć, że jest moda w podukcji nowych seriali że tworzy się nieprzewidywalne scenariusze, gdzie nie wiadomo co się stanie, ani kto przeżyje, kolejny przykład: Lost
Q__
Moderator
#24 - Wysłana: 21 Lip 2006 00:19:12
Odpowiedz 
szwagier

SAAB czyli "Gwiezdna Eskadra", na pewno jej nie oglądałeś?
szwagier
Użytkownik
#25 - Wysłana: 21 Lip 2006 00:23:56
Odpowiedz 
SAAB czyli "Gwiezdna Eskadra", na pewno jej nie oglądałeś?
Było gdzieś kiedyś w polskiej TV?
Q__
Moderator
#26 - Wysłana: 21 Lip 2006 00:27:03
Odpowiedz 
szwagier

Było gdzieś kiedyś w polskiej TV?

Dwa razy na Polsacie... Zresztą ludzie z Forum mają to chyba na DVD, popytaj, doskonały serial. (Jak dla mnie pierwsza liga, na równi z TNG)
Picard
Użytkownik
#27 - Wysłana: 21 Lip 2006 00:31:08
Odpowiedz 
Q__

Wydaje mi się, że takie versusy można jedank traktować poważnie (aczkolwiek z niewielkim przymróżeniem oka...). W końcu znamy konkretne cechy i umiejętności postaci...

Ale przecież taki pojedynek rozgrywany byl by przy pomocy maszyn charakterystycznych dla obu statkow wiec zawsze ewentualne zwyciestwo tego czy innego osobnika traktowane by byc moglo jako zasluga technologii konkretnego uniwersum. Na przyklad gdyby rozpatrywac starcie wielkich wodzow antyku Aleksandra Macedonskiego i Juliusza Cezara- ewentulana wiktorie tego drugiego mozna bylo by skladac na karb bardziej zaawansowanej techniki wojskowej...
szwagier
Użytkownik
#28 - Wysłana: 21 Lip 2006 00:31:37
Odpowiedz 
Bo właśnie kojarzę z nazwy a nie widziałem. Więc będzie drugi poszukiwany serial oprócz Andzi
Q__
Moderator
#29 - Wysłana: 21 Lip 2006 00:45:44
Odpowiedz 
Picard

Na przyklad gdyby rozpatrywac starcie wielkich wodzow antyku Aleksandra Macedonskiego i Juliusza Cezara

Ale już możliwości intelektualne (czy nawet fizyczne) obu panów da sie przecież ocenić obiektywnie z zewnątrz...

szwagier

drugi poszukiwany serial oprócz Andzi

Na "Andzię" to się nie napalaj (chyba, ze jako na AI, nie na serial), bo choć domagałem się omawiana jej tu ze względu na Roddenberry'ego i to że w jego zamyśle miała być serią Treka, to wyszła cienizna klasy ENTka...
szwagier
Użytkownik
#30 - Wysłana: 21 Lip 2006 01:00:19
Odpowiedz 
Na "Andzię" to się nie napalaj (chyba, ze jako na AI, nie na serial), bo choć domagałem się omawiana jej tu ze względu na Roddenberry'ego i to że w jego zamyśle miała być serią Treka, to wyszła cienizna klasy ENTka...

Właśnie tylko dlatego że ma powiazanie z ST, z czystej ciekawości.
 Strona:  1  2  3  4  5  »» 
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Grand Admiral Thrawn vs. Jean Luc Picard

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!