USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Ghostbusters
 Strona:  ««  1  2  3  ...  14  15  16  17  18  19  20 
Autor Wiadomość
mozg_kl2
Użytkownik
#571 - Wysłana: 3 Gru 2019 20:20:24
Odpowiedz 
Dreamweb
Użytkownik
#572 - Wysłana: 3 Gru 2019 21:05:16
Odpowiedz 
Cóż, jako że poprzedni film zapowiadał najbardziej znienawidzony trailer w sieci to... Teraz może być chyba tylko lepiej nie?

A serio, jestem ciekaw tego trailera... Zobaczymy w jakim kierunku poszli i czy jest choć szansa na odzyskanie dawnego blasku...
mozg_kl2
Użytkownik
#573 - Wysłana: 7 Gru 2019 12:38:29
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#574 - Wysłana: 7 Gru 2019 20:24:13
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
/ghostbusters-afte rlife-plakat-oraz-paul-ruud-na-pierwszych-zdjeciac h

Trudno powiedzieć. Nie ma tego powiewu antyestetyki jaki niosły pierwsze zdjęcia "GB 2016", ale nie ma też nic, co by za serce chwytało, czas pokaże...
MarcinK
Użytkownik
#575 - Wysłana: 7 Gru 2019 20:46:07
Odpowiedz 
Ja mam wrażenie że to próba zarobienia na popularności Stranger Things i To
Dreamweb
Użytkownik
#576 - Wysłana: 9 Gru 2019 10:32:54
Odpowiedz 
mozg_kl2:
https://naekranie.pl/aktualnosci/ghostbusters-afte rlife-plakat-oraz-paul-ruud-na-pierwszych-zdjeciac h-z-filmu-1575704408

Dostrzegam kontynuację tego dziwnie wszechobecnego trendu z ostatnich lat z posterami przedstawiającymi jakieś pola/pustkowia.

1

2

3

4

Q__
Moderator
#577 - Wysłana: 9 Gru 2019 13:07:28
Odpowiedz 
Dreamweb

Może to podświadome ubieranie w obrazy kreatywnej pustki obecnego Hollywoodu?
mozg_kl2
Użytkownik
#578 - Wysłana: 9 Gru 2019 16:37:18
Odpowiedz 
https://youtu.be/Mv_eVcoPHn4

nie kupił mnie ten trailer.
Dreamweb
Użytkownik
#579 - Wysłana: 9 Gru 2019 18:47:47
Odpowiedz 
Ja mam mieszane uczucia... Z jednej strony widać chęć pójścia w inną stronę niż reboot z paniami - tam w trailerze pełno głupawych gagów, tu trailer praktycznie pozbawiony humoru. Tylko czy to pójście "w drugą stronę" nie jest lekko przesadzone? No i dziwi jednak aż takie odcięcie się od korzeni, że oryginalną ekipę widzimy tylko w materiale archiwalnym przez ułamek sekundy plus (chyba) głos Murraya powtarzający słowa z jedynki. Ciekawe czy jakieś ich większe pojawienie się jest szykowane na kolejny trailer, czy ich rola w filmie będzie tak marginalna że nawet o to się nie pokuszą.
Picard
Użytkownik
#580 - Wysłana: 9 Gru 2019 19:00:13 - Edytowany przez: Picard
Odpowiedz 
No i pojawiam się znowu po dłuższej przerwie - przywiódł mnie tu zwiastun
GHOSTBUSTERS: AFTERLIFE i...mam bardzo ambiwalentne odczucia. Z jednej strony wyraźnie jest to część starego kanonu, jest tu też wiele nostalgii i odwołań do filmu z lat 80-tych, jest też środkowy palec wytknięty pod adresem reboota z 2016 - od trzydziestu lat nie zaobserwowano ducha - z drugiej strony... Gdzie u licha jest oryginalna obsada i czemu ten zwiastun przypomina mi bardziej Stranger things niż oryginalnych Ghostbusters ?
MarcinK
Użytkownik
#581 - Wysłana: 9 Gru 2019 20:30:38
Odpowiedz 
Picard:
Gdzie u licha jest oryginalna obsada i czemu ten zwiastun przypomina mi bardziej Stranger things niż oryginalnych Ghostbusters

Bo to jest próba monetyzacji popularności ST
Q__
Moderator
#582 - Wysłana: 9 Gru 2019 23:44:56 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2
Dreamweb
Picard

mozg_kl2:
nie kupił mnie ten trailer.

No i też mam mieszane uczucia - z jednej strony brak infantylnej żenady, którą wersja 2016 miejscami była podszyta, i wątek legacy poprowadzony z szacunkiem, wręcz z klęczek*; z drugiej klimat faktycznie raczej postspielbergowski (w stylu w/w Stranger Things czy innego "Super 8"), niż zgodny z oryginałem (w tym charakterystycznego humoru brak).

* Co ma swoje plusy, ale ma i swoje minusy, o czym zaraz.
Dreamweb
Użytkownik
#583 - Wysłana: 10 Gru 2019 08:13:06
Odpowiedz 
Dzieciak wygląda na wnuka Egona (pytanie z kim Egon mógł mieć dziecko ), z drugiej strony pojawiają się komentarze pod trailerem że ów nawiedzony dom to może być ten dom rodzinny Raya pod który wziął w jedynce kredyt hipoteczny żeby zacząć cały biznes pt. Ghostbusters. W każdym razie jakieś powiązanie nowych bohaterów ze starymi jest, materiały promocyjne wyraźnie o tym mówią.

Picard:
jest też środkowy palec wytknięty pod adresem reboota z 2016 - od trzydziestu lat nie zaobserwowano ducha

Jeśli trzymać się komiksowej wersji wydarzeń, to jest to wszechświat równoległy w stosunku do tamtego - i może w nim akurat duchy faktycznie na tak długo się schowały...

Q__:
w tym charakterystycznego humoru brak

Cóż ludziom się zawsze podobało to, że w jedynce był i humor, i faktyczne straszenie. Jako że w GB2016 został praktycznie sam humor i to niskich lotów, to teraz idą w drugą stronę - może marzył im się tzw. gritty reboot (choć bez rebootowania jako takiego ) i aspekt komediowy będzie zmarginalizowany. Co w sumie - choć może nie każdemu się spodobać - uznałbym za odważny i ciekawy ruch. Bo to coś w stylu powiedzenia: "Nie próbujemy podrabiać ani na siłę kopiować oryginału, robimy swoje z szacunkiem do niego". Kto wie, może to i dobra droga (biorąc pod uwagę, że wielu fanów twierdzi, że magia pierwszych GB była dziełem splotu różnych okoliczności i tego się już po prostu nie da powtórzyć - więc po co próbować).
Q__
Moderator
#584 - Wysłana: 10 Gru 2019 10:39:01 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Dreamweb

Dreamweb:
jest to wszechświat równoległy w stosunku do tamtego

Ciekawe swoją drogą czy i on okaże się/zostanie uznany za alternatywny również w stosunku do tego z oryginalnych filmów.

Dreamweb:
może w nim akurat duchy faktycznie na tak długo się schowały...

I coś mi się zdaje, że ich zniknięcie, i zniknięcie oryginalnej ekipy GB jest jakoś powiązane (uwięzili duchy w zaświatach, or something, ale i sami tam zostali wessani).

Dreamweb:
Jako że w GB2016 został praktycznie sam humor i to niskich lotów, to teraz idą w drugą stronę

Co jest jednak miotaniem się ze skrajności w skrajność, acz - owszem - stanowi również:
Dreamweb:
odważny i ciekawy ruch

I potencjalnie szansę rozwoju serii/świata w nieoczywistym kierunku.

Dreamweb:
Kto wie, może to i dobra droga

Już niedługo się przekonamy.
Picard
Użytkownik
#585 - Wysłana: 10 Gru 2019 12:12:42
Odpowiedz 
Dreamweb:
Kto wie, może to i dobra droga (biorąc pod uwagę, że wielu fanów twierdzi, że magia pierwszych GB była dziełem splotu różnych okoliczności i tego się już po prostu nie da powtórzyć - więc po co próbować).

Ale czy tak nie jest z każdym rebootem; próba uchwycenia czegoś tak nieuchwytnego jak klimat oryginału, który był dziełem okoliczności niemożliwych do odtworzenia ??? Dlatego tez uważam, ze np próba zmodernizowania TOS w wykonaniu Abramsa z góry skazana była na niepowodzenie, bo ten serial był dzieckiem lat 60-tych i zimnej wojny. Gwiezdne wojny - to samo; to bylo dziecko Lucasa, o ktore ten walczył aby wielkie studia wogole pozwoliły mu ten film nakręcić... Młody, uzdolniony i zapalony filmowiec z wizja, idący na przekór wielkim studiom...tego nie da się dziś powtórzyć, bo SW to teraz produkt w posiadaniu wielkiej korporacji. Tak samo jest w dużej mierze z GB - to dzieło lat 80-tych i talentów działających w tamtej dekadzie...

Wiec ja gdybym brał się za rebootowanie, to nakręcił bym współczesne wersje utworów, które miały potencjał, a które nie sprzedały się za pierwszym razem; Firefly, Space above and beyond...przerobił bym tez kreskówkowych i.niedocenionych Gargoyles na wersje aktorską...powinni dać szanse takim produkcjom, a nie próbować powtórzyć niegdysiejszy sukces kultowych serii i filmów, bo ,,ale to już było i nie wróci więcej"... Ewentualnie godne jest pochwały podejście twórców wspomnianych Stranger things, którzy tworzą własny świat, opowiadają własną historie, a jednocześnie składają hold Spielbergowi, Stephen King i całej dekadzie lat 80-tych.
Dreamweb
Użytkownik
#586 - Wysłana: 10 Gru 2019 12:35:24
Odpowiedz 
Q__:
uwięzili duchy w zaświatach, or something, ale i sami tam zostali wessani

To byłoby nawet ciekawe, takie poświęcenie w najlepszej tradycji superherosów. Zawsze też dodać można, że poświęcenie Egona było największe - do tego stopnia, że on z tych zaświatów już wrócić nie może, a reszta pewnie w końcu wróci.

Picard:
Tak samo jest w dużej mierze z GB - to dzieło lat 80-tych i talentów działających w tamtej dekadzie...

Toć i ja o tym nieraz pisałem. Gdyby powstało muzeum lat 80-tych (coś jak Cafe 80s w Back to the Future ), pierwsi Ghostbusters powinni być tam jednym z głównych eksponatów. Są bardzo przesiąknięci duchem tych lat, od humoru, przez stroje, po bardzo charakterystyczny dobór piosenek na soundtracku filmowym.
Q__
Moderator
#587 - Wysłana: 10 Gru 2019 14:40:47 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Picard

Picard:
Wiec ja gdybym brał się za rebootowanie, to nakręcił bym współczesne wersje utworów, które miały potencjał, a które nie sprzedały się za pierwszym razem; Firefly, Space above and beyond...przerobił bym tez kreskówkowych i.niedocenionych Gargoyles na wersje aktorską..

Ale po co? Nie lepiej remsterować (dwa pierwsze) i po prostu wypuścić je ponownie, tym razem godnie promując? Rimejki mogą i w tym wypadku zgubić ducha oryginału (zwł. przy obecnej scenariuszowej dezynwolturze).

Dreamweb

Dreamweb:
To byłoby nawet ciekawe, takie poświęcenie w najlepszej tradycji superherosów.

Do tego nawiązuję, aczkolwiek swój wpływ na to, że moje myśli powędrowały w tym kierunku miał też... finał GB 2016.

Dreamweb:
Zawsze też dodać można, że poświęcenie Egona było największe - do tego stopnia, że on z tych zaświatów już wrócić nie może, a reszta pewnie w końcu wróci.

Tak, to by było b. sensowne połączenie fabuły ze (smutną) rzeczywistością.
Dreamweb
Użytkownik
#588 - Wysłana: 11 Gru 2019 08:15:57
Odpowiedz 
Taka ciekawostka - siedzenie do strzelania w Ecto-1 pierwszy raz pojawiło się w The Real Ghostbusters, z tym że tam było na dachu. Czyżby kolejna (po nawiązaniach z GB2) próba kanonizowania (przynajmniej częściowego) kreskówki?

1

A tu ciekawa analiza trailera:
https://www.youtube.com/watch?v=TD7aY19_UfI
I druga w sumie podobna, ale bardziej skupiona na nawiązaniach do oryginału:
https://www.youtube.com/watch?v=KpXAGu8XZAM
Dreamweb
Użytkownik
#589 - Wysłana: 12 Gru 2019 11:09:04
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#590 - Wysłana: 12 Gru 2019 15:21:01
Odpowiedz 
Dreamweb

Dreamweb:
Brawo dla Feiga, nawet jeśli to nieco "pod publiczkę".

Ano, ładny gest, który fani powinni odwzajemnić wzrostem sympatii doń.
Dreamweb
Użytkownik
#591 - Wysłana: 13 Gru 2019 08:46:19
Odpowiedz 
Picard:
czemu ten zwiastun przypomina mi bardziej Stranger things

Rozważania na ten temat:

https://www.tvovermind.com/is-ghostbusters-afterli fe-a-stranger-things-ripoff/

...z konkluzją, że nie jest to kopiowanie Stranger Things. Którego ja zresztą - przyznaję - nie znam, więc przynajmniej nie mam tego problemu.
Q__
Moderator
#592 - Wysłana: 13 Gru 2019 09:14:59
Odpowiedz 
Dreamweb

Dreamweb:
siedzenie do strzelania w Ecto-1 pierwszy raz pojawiło się w The Real Ghostbusters, z tym że tam było na dachu. Czyżby kolejna (po nawiązaniach z GB2) próba kanonizowania (przynajmniej częściowego) kreskówki?

Nawiasem: wiesz, że to siedzenie powróciło również na jednej z 250 (sic!) szkicowych okładek 9 numeru komiksu GB IDW?
https://ghostbusters.fandom.com/wiki/IDW_Publishin g_Comics-_Ghostbusters_9

Tymczasem po mojej głowie chodzą
Dreamweb:
Rozważania na /.../ temat

czy zniknięcie Ghostbusters (w hipotetycznym wariancie nad jakim dumaliśmy) będzie jakoś powiązane z patentem na więżenie dusz żywych znanym z mangi Ghost Busted?
https://ghostbusters.fandom.com/wiki/Ghost_Busted_ (manga)
MarcinK
Użytkownik
#593 - Wysłana: 27 Gru 2019 17:50:51
Odpowiedz 
Transformers/Ghostbusters ECTOTRON: EmGo's Transformers Reviews N' Stuff
https://www.youtube.com/watch?v=qCXAAUeFvJM
Q__
Moderator
#594 - Wysłana: 27 Gru 2019 19:13:12
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
ECTOTRON

Drobne info:
https://tfwiki.net/wiki/Ectotron

I link dla chcących kupić:
https://tfsource.com/transformers-ghostbusters/ect o-1-electron
MarcinK
Użytkownik
#595 - Wysłana: 28 Gru 2019 17:27:57
Odpowiedz 
Myślałem że cena przekroczy $100
 Strona:  ««  1  2  3  ...  14  15  16  17  18  19  20 
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Ghostbusters

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!