USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Ghostbusters
 Strona:  ««  1  2  3  ...  12  13  14  15  16  17  18 
Autor Wiadomość
Q__
Moderator
#511 - Wysłana: 16 Lis 2018 10:16:18
Odpowiedz 
Dreamweb

Dreamweb:
Zdziwiłbym się, gdyby tak nie było. Skoro Reitman powiedział "A",

Ja nie jestem pewien. Z jednej strony tylko to o czym piszesz dawałoby złudzenie istnienia konsekwentnej polityki wytwórni, i trochę utrudniało robotę hejterom ("widzicie, był tu większy plan, a wy nie zajarzyliście"), z drugiej strony po erze przesadnego bronienia GB 2016 przed krytyką, udawania, że tylko seksiści mają z tą produkcja jakikolwiek problem, korporacyjne wahadło mogło się (po podsumowaniu strat) odchylić w przeciwnym kierunku, i teraz mogą pojawić się w Sony - również niezdrowe IMHO - pokusy udawania, że w/w film nigdy nie zaistniał.

Dreamweb:
Oczywiście, zawsze mogą potraktować komiks jako coś w stylu "Ghostbusters - The Lost Years", i ciągnąć go dalej bez zmian, jako taki pomost między GB1+GB2 a GB3.

Sądzę, że to będzie najlogiczniejsze rozwiązanie. Acz w takim razie - jeśli serio chcą iść w shared universe - panowie w trzecim filmie powinni traktować fakt istnienia Multiversum jako normalkę, i to od lat.

Dreamweb:
gdyby w tym stylu gdzieś w połowie czy pod koniec zapowiadanego GB3 wprowadzono nam nową ekipę, namaszczoną przez starą - nie miałbym z tym problemu.

Gdyby była to filmowa wersja ekipy z Extreme bardzo bym się ucieszył. Acz jakaś forma przekazania pałeczki paniom z wszechświata obok też by coś zalatała. A przy dobrym rozegraniu tematu możemy dostać nawet jedno i drugie. Teoretycznie, rzecz jasna...
Dreamweb
Użytkownik
#512 - Wysłana: 16 Lis 2018 12:58:44
Odpowiedz 
Q__:
Acz w takim razie - jeśli serio chcą iść w shared universe - panowie w trzecim filmie powinni traktować fakt istnienia Multiversum jako normalkę, i to od lat.

To prawda, poza tym, trzymając się chronologii komiksowej, z punktu widzenia podstarzałych pogromców, jakich dostaniemy w ewentualnej trójce, wydarzenia z "Get Real", "101" (czyli pierwsze spotkanie z żeńską ekipą) czy ostatniego "Crossing Over" (spotkanie każdego z każdym ) miały miejsce parę dobrych lat temu (co najmniej ze 20). Czyli pojawienie się Erin, Abby i spółki mogłoby zajść albo na zasadzie jakiejś retrospekcji (pogromcy wspominają spotkanie z nimi w przeszłości), albo w czasach "współczesnych" - gdzie aktorki byłyby odpowiednio charakteryzacyjnie postarzone. Tyle że takie rozwiązanie dla zwykłego oglądacza, niezaznajomionego z komiksami, wprowadziłoby tylko zamieszanie i ewentualne nowe powody do narzekania ("nie dość że baby znów pokazują, to jeszcze w ciągu kilku lat postarzały się o 20 nie wiadomo po co").
Q__
Moderator
#513 - Wysłana: 16 Lis 2018 15:58:42
Odpowiedz 
Dreamweb

Dreamweb:
Czyli pojawienie się Erin, Abby i spółki mogłoby zajść albo na zasadzie jakiejś retrospekcji (pogromcy wspominają spotkanie z nimi w przeszłości), albo w czasach "współczesnych" - gdzie aktorki byłyby odpowiednio charakteryzacyjnie postarzone.

Zważywszy, że Multiversum zawiera nieskończoną ilość Wszechświatów zawsze można uznać, że komiksowi Pogromcy (albo Pogromczynie) nie są tożsami z wersją filmową, tylko stanowią jakiś kolejny (acz podobny) wariant.
Dreamweb
Użytkownik
#514 - Wysłana: 16 Lis 2018 23:07:43
Odpowiedz 
Z drugiej strony, GB2 czerpało z serialowego "The Real..." pewne wątki (choć według obecnej komiksowej polityki, nie jest to to samo uniwersum). Analogicznie GB3 może czerpać z komiksów czy próbować jednak jakoś scalić się z GB2016 (tym samym, jak pisałeś, próbując usprawiedliwić w oczach starych fanów jego istnienie).
Q__
Moderator
#515 - Wysłana: 16 Lis 2018 23:56:04 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Dreamweb

Owszem, dlatego sugerowałem, że dobrze jeśli w trójce znajdzie się wątek crossoverowy, który nie musi być koniecznie odbiciem tego komiksowego; acz w wypadku ścisłego celowania w fandom jako w target może do niego nawiązywać, bo tru fan i komiksy zna (i takie smaczki zawsze doceni).
Doctor_Who
Użytkownik
#516 - Wysłana: 22 Lis 2018 13:31:03
Odpowiedz 
Ja zaś z kolei dopiero niedawno dowiedziałem się o barwnym życiorysie prawdziwego odtwórcy roli Vigo z GBII (często tylko Von Sydow dostaje w prasie creditsy za tę rolę, choć tylko głos podkładał):

https://joemonster.org/art/34232/Kim_naprawde_byl_ Vigo_z_Pogromcow_Duchow_II_
Q__
Moderator
#517 - Wysłana: 10 Sty 2019 07:30:30
Odpowiedz 
Picard

Ponieważ temat wałkowaliśmy głównie w niniejszym topicu i w związku z wiadomym filmem, i tu finalne armaty wytoczę... Twierdziłeś swego czasu, że komiks superbohaterski i gatunki pokrewne są dla mężczyzn, a kobiety statystycznie po nie nie sięgają. Twierdziłeś też, że miażdżąca większość odbiorców eskapistycznych historii jest w stanie utożsamiać się tylko z postaciami tej samej płci co oni sami. Masz tu zatem statystyki pokazujące, iż rynek komiksowy interesuje praktycznie na równi obie płcie (acz, owszem, można mówić o ~ trzyprocentowej przewadze samców wśród jego odbiorców). Masz i kolejne, wskazujące jasno, że choć - faktycznie - ludzie sympatyzują częściej z postaciami tej samej płci co oni (o dziwo: nie dotyczy lesbijek), to jednak męski fandom żeńskich superbohaterek też jest spory:
http://www.comicsbeat.com/market-research-says-46- female-comic-fans/
https://graphicpolicy.com/2014/02/01/facebook-fand om-spotlight-who-are-the-us-comic-fans-5/
https://graphicpolicy.com/2013/09/02/facebook-fand om-spotlight-fans-of-female-comic-characters/

Zdaje się, że wracamy więc do mojej tezy, iż w wykonaniu (i PR-rze) rzecz. No, chyba, że fandom GB b. różni się (w co wątpię) od fandomu trykociarzy...
mozg_kl2
Użytkownik
#518 - Wysłana: 16 Sty 2019 07:28:35
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#519 - Wysłana: 16 Sty 2019 15:53:25
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
Reboot do rebootu

Raczej powrót do korzeni...
Dragon
Użytkownik
#520 - Wysłana: 18 Sty 2019 23:08:59
Odpowiedz 
Ja ta część nie będzie bazowała na dowcipach typu pierdzenie z pochwy a scenariusz nie przyprawi mnie o utratę wiary w cokolwiek. Ale tak jakoś nie wierzę że będzie dobrze.
Q__
Moderator
#521 - Wysłana: 19 Sty 2019 08:10:48
Odpowiedz 
MarcinK
Użytkownik
#522 - Wysłana: 19 Sty 2019 10:31:47
Odpowiedz 
Już myślałem że statek Edgara rozwali stodołę
 Strona:  ««  1  2  3  ...  12  13  14  15  16  17  18 
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Ghostbusters

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!