USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Mortal Kombat
 Strona:  ««  1  2  3  4  5 
Autor Wiadomość
Q__
Moderator
#121 - Wysłana: 23 Cze 2017 23:22:30
Odpowiedz 
Dreamweb

Dreamweb:
a to że potem wystąpił w filmowym Street Fighterze (i grze opartej na nim) można potraktować jako ironię losu...

Tak czy owak w ekranizacji kultowej bijatyki wystąpił.
MarcinK
Użytkownik
#122 - Wysłana: 31 Paź 2017 13:10:52
Odpowiedz 
MORTAL KOMBAT 25 Years Trailer - 2017

https://www.youtube.com/watch?v=sqOtyKLFcXk
Dreamweb
Użytkownik
#123 - Wysłana: 2 Lis 2017 10:45:44 - Edytowany przez: Dreamweb
Odpowiedz 
Łza się w oku kręci jak na to patrzę. Swoją drogą, takim zestawem automatów MK, jaki stoi za ich plecami, to bym nie pogardził, albo chociaż jednym, żeby stał u mnie w pokoju.

A już zupełnie przypadkowo tak się składa, że za ok. 2 tygodnie będę w miejscowości, w której kiedyś stała buda z automatami i ostro się tam łoiło w wakacje w MK i inne gry. Niestety budy już dawno nie ma, ostatnio jak tam byłem to na jej miejscu był chyba jakiś sklep z ciuchami, a teraz to nie wiem nawet co stoi, ale z pewnością przechodząc obok poczuję tę nutę nostalgii.
Q__
Moderator
#124 - Wysłana: 3 Lis 2017 12:08:38 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
MORTAL KOMBAT 25 Years Trailer - 2017

No i po raz trzeci stary się poczułem. Acz pochwalę się, że jestem oryginalnemu MK wierny do dziś. Ostatnio z tydzień-dwa temu w niego grałem. Ha, może dziś znów to zrobię? (Przedwczoraj na tapecie były klasyczny Wolf, Spear of Destiny, WolfenDOOM i Duke Nukem - ale tak na szybko - wszedłem na zasefjwowane stosowne poziomy, bossów porozwalać.)

ps. Kompletne rankingi postaci z serii Mortal Kombat:
http://www.denofgeek.com/us/games/mortal-kombat/24 3041/mortal-kombat-ranking-all-the-characters
I Street Fighter:
http://www.denofgeek.com/us/games/street-fighter/2 52283/street-fighter-ranking-all-the-characters
MarcinK
Użytkownik
#125 - Wysłana: 25 Mar 2018 18:56:20
Odpowiedz 
Seybr
Użytkownik
#126 - Wysłana: 25 Mar 2018 21:29:29
Odpowiedz 
MarcinK

Trochę brzmi jak ukryty gej, przyczajony pedofil.
MarcinK
Użytkownik
#127 - Wysłana: 25 Mar 2018 21:45:37 - Edytowany przez: MarcinK
Odpowiedz 
Seybr
Wiadomo kto otaczający się młodymi chłopcami ma inny głos
Dreamweb
Użytkownik
#128 - Wysłana: 26 Mar 2018 13:14:48
Odpowiedz 
Q__:
ps. Kompletne rankingi postaci z serii Mortal Kombat:

Eh wkurza mnie to bezgraniczne uwielbienie dla Sub-Zero, wiedziałem że wygrał ten ranking zanim go otworzyłem. :/ Ja rozumiem, fajna postać, ale ludzie, bez przesady. Czy on musi zawsze być na 1 miejscu?

A jeszcze co do Street Fightera... Pamiętam, jak u mnie w czasach głębokiej podstawówki, gdy z angielskiego byliśmy wszyscy nogi stołowe, "oficjalną" wymową nazwy tej gry w środowisku było STRIT FAJCZER. Nie wiem kto to zapoczątkował, ale mówili tak absolutnie wszyscy gracze, jakich znałem. A jak już się trochę języka zaczęliśmy uczyć i wyszło, że to jednak nie tak się mówi, to pamiętam, że cięęęężko się było przestawić, tak byliśmy mocno przyzwyczajeni...

Zresztą zostało nam po tym używane w pewnym gronie określenie "zafajczyć", co nie dotyczyło wcale papierosów, a właśnie grania w gry mordobiciowe. "Zafajczymy w Mortala?" - tak mówiliśmy jeszcze przez wiele lat, nawet wiedząc że ten fighter to jednak nie fajczer.
I mi do dzisiaj zdarza się tak powiedzieć, jak raz na pół roku odpalę którąś część MK.
Q__
Moderator
#129 - Wysłana: 26 Mar 2018 17:42:13 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Dreamweb

Dreamweb:
Eh wkurza mnie to bezgraniczne uwielbienie dla Sub-Zero, wiedziałem że wygrał ten ranking zanim go otworzyłem. :/ Ja rozumiem, fajna postać, ale ludzie, bez przesady. Czy on musi zawsze być na 1 miejscu?

Hmm, jeden z dwu najbardziej kultowych ninjów z gry, w dodatku - w przeciwieństwie do Scorpiona - można go lubić zarówno jako złego, jak i dobrego (choć moce mało oryginalne - wcześniej mieli podobne Iceman, Killer Frost, Ice, Icemaiden). Też go b. lubię (choć najchętniej grywam Kano - którego nie lubię wcale - i Sonyą).

ps. Z tym fajczeniem to ciekawa historia .
Dreamweb
Użytkownik
#130 - Wysłana: 26 Mar 2018 21:15:54
Odpowiedz 
Bo w ogóle w mordobiciach też często powtarzają się podobne schematy postaci. Nawet w tym rankingu napisali, że wówczas każda bijatyka miała swój obowiązkowy freak character - SF miał Blankę, a MK Barakę.

Z kolei niedługo po MK ukazało się Primal Rage, gdzie był Blizzard, a także Body Blows Galactic gdzie był Warra - obaj pod względem ruchów byli wariacjami na temat Sub-Zero.
mozg_kl2
Użytkownik
#131 - Wysłana: 10 Lip 2018 16:13:47
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#132 - Wysłana: 10 Lip 2018 16:59:42 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
Ciemność widze widze ciemność.

No, faktycznie... Prawie nie widać w tym zarysie scenariusza punktów stycznych z oryginałem... Nowy bohater (w dodatku z rodzinką), brak klasycznych ninjów , odmłodzony Raiden... Nie mogli tego nazwać Moral Kompakt (czy jakoś tak) zamiast podczepiać się pod znaną markę?
Dreamweb
Użytkownik
#133 - Wysłana: 11 Lip 2018 09:07:27
Odpowiedz 
Mam nadzieję że to jednak plotki bez żadnego pokrycia, bo brzmi to naprawdę idiotycznie. Kino familijne w MK? No tak, przecież zawsze idealnie się do tego nadawał. Bokser z Filadelfii? Toż Rocky Balboa już na emeryturze!

Dobrze tam w komentarzach ktoś napisał, że przecież MK to w zasadzie gotowiec, te wszystkie wątki i historie stworzone na potrzeby gry już istnieją, po co na siłę wynajdywać koło na nowo?

Swoją drogą, pisałem kiedyś w kwestii MK...

Dreamweb:
Ja bym chętnie zobaczył prawdziwy powrót do korzeni, czyli digitalizowane postacie - przy współczesnej technice mogłoby to naprawdę zrobić wrażenie.

Gwoli ścisłości - były dwie takie próby, zrobienia starych gier na nowo - jedna fanowska:

https://www.youtube.com/watch?v=GrhpKRx_zlA

Druga oficjalna:

https://www.gamespot.com/articles/see-canceled-mor tal-kombat-hd-screenshot/1100-6432090/

Obie niestety niedokończone...
Q__
Moderator
#134 - Wysłana: 11 Lip 2018 11:04:34
Odpowiedz 
Dreamweb

Dreamweb:
Mam nadzieję że to jednak plotki bez żadnego pokrycia, bo brzmi to naprawdę idiotycznie.

Z drugiej strony... Przeżyliśmy "Annihilation" (ja nawet ten film - cii! - darzyłem sympatią), przeżyliśmy (i z czasem polubiliśmy) Conquest... To cudo też przeżyjemy... Choć, jak sądzę, w tym wypadku po prostu "zapominając", że kiedykolwiek postało.

Dreamweb:
Dobrze tam w komentarzach ktoś napisał, że przecież MK to w zasadzie gotowiec, te wszystkie wątki i historie stworzone na potrzeby gry już istnieją, po co na siłę wynajdywać koło na nowo?

Bo - jak widać po raz kolejny - mędrcom z wytwórni trudno jest wpaść na to, co widzi nawet najgłupszy fan. Może dlatego, że rzadko mają pojęcie o franczyzach, za które się biorą?
 Strona:  ««  1  2  3  4  5 
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Mortal Kombat

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!