USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Archiwum X
 Strona:  ««  1  2  3  ...  12  13  14  15  16  17  18  »» 
Autor Wiadomość
mozg_kl2
Użytkownik
#481 - Wysłana: 8 Paź 2017 23:44:41
Odpowiedz 
https://youtu.be/IRdrt8nPyy8

Pierwsza zapowiedz s11
Q__
Moderator
#482 - Wysłana: 9 Paź 2017 01:27:37
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
Pierwsza zapowiedz s11

Niby to już drugi taki sezon będzie, ale wciąż dziwnie się ogląda połączenie klasycznego TXF z współczesnym, modnym, stylem wizualnym (choć przyznać trzeba, że połączyli do dość sprawnie). No i b. zauważalne, że Mulder coraz bardziej zdziadziały, a Scully wciąż piękna (b. różnie czas ich potraktował).
mozg_kl2
Użytkownik
#483 - Wysłana: 9 Paź 2017 08:34:09
Odpowiedz 
Q__:
Niby to już drugi taki sezon będzie, ale wciąż dziwnie się ogląda połączenie klasycznego TXF z współczesnym, modnym, stylem wizualnym

Wizualnie owszem ale i obecne czasu inwigiacja pasuja do txf jak dlon w rekawiczke.

Q__:
. No i b. zauważalne, że Mulder coraz bardziej zdziadziały, a Scully wciąż piękna (b. różnie czas ich potraktował).

Pamietaj ze dzieli ich 10 lat roznicy a to tez swoje robi. No i obawiam ze ze u Andreson jakis chirurg poszedl w ruch.

Ad rem znowu na 10 odc beda 2 mitologiczne. Malo za malo. Wolalbym inne proporcje.
mozg_kl2
Użytkownik
#484 - Wysłana: 10 Paź 2017 11:04:52
Odpowiedz 
https://naekranie.pl/aktualnosci/z-archiwum-x-gill ian-anderson-pozegna-sie-z-produkcja-po-11-sezonie -2452958

Czyli 12 raczej nie powstanie. No chyba ze to strategia negocjacyjna o podwyzke.
Q__
Moderator
#485 - Wysłana: 10 Paź 2017 14:43:16 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
ale i obecne czasu inwigiacja pasuja do txf jak dlon w rekawiczke.

Prawda, przy obecnych możliwościach monitoringu, przy tym jak ludzie uprawiają ekshibicjonizm z pomocą mediów społecznościowych (co może stanowić świetną okazję dla wiadomo kogo), to się aż prosi o teorie spiskowe (więc i seriale na nich jadące).

Nawiasem: nigdy nie zapomnę pierwszego odcinka TLG, i tego jak wyprzedził teorie spiskowe wokół 9/11 (i sam zamach, rzecz jasna). Ciekawe czy i tym razem coś podobnego się zdarzy?

mozg_kl2:
No i obawiam ze ze u Andreson jakis chirurg poszedl w ruch.

Też tak obstawiam, ale...

mozg_kl2:
znowu na 10 odc beda 2 mitologiczne. Malo za malo. Wolalbym inne proporcje.

Mi jednak ta mitologia zaczęła wychodzić bokiem już na etapie Bounty Hunters, czarnego oleju i superżołnierzy. Więc mnie to nie smuci.

mozg_kl2:
Czyli 12 raczej nie powstanie. No chyba ze to strategia negocjacyjna o podwyzke.

Zawsze mogą próbować z postaciami zastępczymi, jak już to robili w minionych sezonach (owszem, wychodziło jak wychodziło, ale...). No i Anderson zawsze może się rozmyślić.
mozg_kl2
Użytkownik
#486 - Wysłana: 16 Lis 2017 07:39:33 - Edytowany przez: mozg_kl2
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#487 - Wysłana: 16 Lis 2017 22:52:34
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
3 stycznia wraca archiwum x.

I kolejny serial do oglądania... Tyle ich teraz, że człowiek nie nadąża.

mozg_kl2:
pierwszy-plakat-1 1-sezonu-z-archiwum-x

A na nim nowy slogan: "the trutth is closer than ever". Zbliżają się jakieś mitologiczne rozstrzygnięcia, czy to tylko tak dla picu?
mozg_kl2
Użytkownik
#488 - Wysłana: 9 Gru 2017 11:20:12
Odpowiedz 
https://www.youtube.com/watch?v=hPJxoiATomQ

kolejny teaser.

Q__:
Zbliżają się jakieś mitologiczne rozstrzygnięcia, czy to tylko tak dla picu?

Anderson mówiła, że to jej ostatni powrót do roli Scully, Duchovny też ma swoje lata. Może wreszcie poznamy prawdę ukryta za prawdą. (trochę naiwny)
Q__
Moderator
#489 - Wysłana: 9 Gru 2017 12:09:16
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
kolejny teaser.

Ładnie klimatyczny, przyznać trzeba. Powtórzę to po raz nie wiem który - fajnie patrzeć na serię, która nie wyrzekła się siebie. (I jak zwykle dodam, iż to pewnie zasługa tego, że Carter wciąż u steru.)

mozg_kl2:
Anderson mówiła, że to jej ostatni powrót do roli Scully, Duchovny też ma swoje lata. Może wreszcie poznamy prawdę ukryta za prawdą. (trochę naiwny)

Pewnie trochębardzo . Mam bowiem wrażenie, że TXF to zbyt otwarta konwencja byśmy się jakiegoś Wielkiego Finału doczekali. A nawet jeśli nam go fundną, to pewnie będzie jak z powrotami oficerów Kirka po ST VI i załogi TNG po "All Good Things...", które niby wszystko ładnie finalizowały.
mozg_kl2
Użytkownik
#490 - Wysłana: 21 Gru 2017 21:42:57 - Edytowany przez: mozg_kl2
Odpowiedz 
https://www.youtube.com/watch?v=VV5-vvNPnLo

film z za kulis.

mamy tez tytuły pierwszych odcinków

1 "My Struggle III January 3, 2018
2 "This" January 10, 2018
3 "Plus One" January 17, 2018
4 "The Lost Art of Forehead Sweat" January 24, 2018
5 "Ghouli" January 31, 2018
Doctor_Who
Użytkownik
#491 - Wysłana: 2 Sty 2018 10:01:14 - Edytowany przez: Doctor_Who
Odpowiedz 
mozg_kl2
Q__

Q__:
Zbliżają się jakieś mitologiczne rozstrzygnięcia

Ja na to liczę (nie łudzę się za to, że to rozstrzygnięcie będzie miało sens), bo seria już weszła w ostatnim odcinku poprzedniego sezonu w fazę inwazji, zrzucania maskarady. Ta globalna epidemia - nie da już się zawiesić niewiary, że to co pokazywano w TXF może się rozgrywać w cieniu "obok nas".

Ale może się mylę? Może jednak da się wrócić po tym do "monster of the week"?.

Fajnie by było, bo właśnie w TXF z perspektywy czasu najciekawsze były te odcinki niezwiązanie bezpośrednio z głównym wątkiem. Pamięta się np. "Home", "Clyde Bruckman's Final Repose", "Darkness Falls", "Drive" itp., a nie te często sprzeczne ze sobą i donikąd nieprowadzące spiski i intrygi... zresztą sami scenarzyści przyznali, że pisali to wszystko na bieżąco (no, może "Musings Of A Cigerette Smoking Man" się broni nietypową formułą).
Eviva
Użytkownik
#492 - Wysłana: 2 Sty 2018 10:15:20
Odpowiedz 
Pożyjemy, zobaczymy.Mam nadzieję, że chociaż klimat zostanie utrzymany
mozg_kl2
Użytkownik
#493 - Wysłana: 2 Sty 2018 10:35:44
Odpowiedz 
Eviva

Gorzej niż w poprzedniej serii nie będzie.
Eviva
Użytkownik
#494 - Wysłana: 2 Sty 2018 11:25:13
Odpowiedz 
mozg_kl2
Obawiam się, że to nadmierny optymizm - albo pesymizm, w zależności od punktu widzenia
mozg_kl2
Użytkownik
#495 - Wysłana: 3 Sty 2018 23:59:01
Odpowiedz 
Doctor_Who
Użytkownik
#496 - Wysłana: 4 Sty 2018 10:46:57
Odpowiedz 
mozg_kl2:
to dziś

W moim przypadku sobota, bo dziś o 21 ruszam z Ivarem Bez Kości . Ale to chyba najlepiej świadczy jak "iksy" nie wywołują już u mnie takiej fanatycznej miłości jak w latach 90. W poprzednim sezonie najbardziej podobał mi się odcinek z tym pogryzionym przez człowieka potworem, czyli nie na serio. Taki "plasterowiec" byłby mocnym odcinkiem 20 lat temu, a dziś wygląda strasznie wtórnie.
mozg_kl2
Użytkownik
#497 - Wysłana: 4 Sty 2018 11:25:00
Odpowiedz 
Doctor_Who

No powiem Ci że pilot bieda jak w lodówce u studenta. Nie wiem co Carter bierze ale jeśli jest jak twierdzi, że ma pełno historii do opowiedzenia to czas aby je opowiedział.
mozg_kl2
Użytkownik
#498 - Wysłana: 5 Sty 2018 08:11:39
Odpowiedz 
kaimada
Użytkownik
#499 - Wysłana: 5 Sty 2018 14:10:03
Odpowiedz 
Poziom aktorstwa Duchovnego i Anderson... Dno.
Davis i Pileggi trochę ratują odcinek, ale fabuła była bardzo kiepska, a dialogi dramatyczne...
mozg_kl2
Użytkownik
#500 - Wysłana: 5 Sty 2018 20:35:14
Odpowiedz 
kaimada
Użytkownik
#501 - Wysłana: 5 Sty 2018 21:18:13
Odpowiedz 
Podobno odcinki 2-5 dużo lepsze są... Zobaczymy, ale optymizmu u mnie w tej sprawie już nie ma.
mozg_kl2
Użytkownik
#502 - Wysłana: 8 Sty 2018 11:21:29
Odpowiedz 
Doctor_Who
Użytkownik
#503 - Wysłana: 8 Sty 2018 11:29:50 - Edytowany przez: Doctor_Who
Odpowiedz 
Wreszcie zobaczyłem. Co prawda wykaraskali się z tego, o czym pisałem wyżej:

Doctor_Who:
Ta globalna epidemia - nie da już się zawiesić niewiary, że to co pokazywano w TXF może się rozgrywać w cieniu "obok nas".

ale zrobili to w najgorszym stylu. Poza tym Trump i Kim oraz fake news w ustach Palacza, jakby scenarzyści krzyczeli rozpaczliwie "Patrzcie! Wciąż jesteśmy na czasie!". No i jako wisienka na torcie końcowy zwrot akcji jak z brazylijskiej telenoweli z tym całym "ojcostwem" .
mozg_kl2
Użytkownik
#504 - Wysłana: 11 Sty 2018 11:37:23
Odpowiedz 
Seybr
Użytkownik
#505 - Wysłana: 11 Sty 2018 17:28:11
Odpowiedz 
mozg_kl2

Odnoszę wrażenie, że jakiś niedouczony newsiarz przetłumaczył przez translator ?

Po pierwszym odcinku jestem pozytywnie zaskoczony. Zacznę od techniki filmowej. Jest całkowicie odbiega od tego co mieliśmy w poprzednich odsłonach. Mi tam się podoba. Przypominają mi się pierwsze odcinki, gdzie Scully szukała butki telefonicznej. Lata technologii spowodowały przyspieszenie akcji filmu.

12 sezon powinien być ostatnim, wyjaśnić i zakończyć całą akcję z Palaczem.

Drugi odcinek już jest, wieczorem obejrzę :P
kaimada
Użytkownik
#506 - Wysłana: 11 Sty 2018 22:02:03
Odpowiedz 
Drugi odcinek spowodował, że coraz bardziej doceniam poziom Discovery...
mozg_kl2
Użytkownik
#507 - Wysłana: 12 Sty 2018 00:10:16
Odpowiedz 
mozg_kl2
Użytkownik
#508 - Wysłana: 13 Sty 2018 19:12:27
Odpowiedz 
drugi odcinek dużo lepszy niż pierwszy. Aż sprawdziłem, czy scenariusza nie pisał Gibson ale nie, a produkcja bardzo w jego klimacie. Znowu okazuje się, ze siłą TXF są odc nie mitologiczne.
Doctor_Who
Użytkownik
#509 - Wysłana: 13 Sty 2018 20:12:05
Odpowiedz 
mozg_kl2

No nie do końca niemitologiczny był, bo wątek kolonizacji kosmosu tak jakby wciąż w tle się pojawia.

Kim jest ten czwarty ziomek na zdjęciu Strzelców?
mozg_kl2
Użytkownik
#510 - Wysłana: 13 Sty 2018 23:19:19
Odpowiedz 
Doctor_Who:
No nie do końca niemitologiczny był, bo wątek kolonizacji kosmosu tak jakby wciąż w tle się pojawia.

tego typu zabiegi pojawiały się już w oryginalnej serii.

Doctor_Who:
Kim jest ten czwarty ziomek na zdjęciu Strzelców?

na zdjęcie nie zwróciłem uwagi ale strzelam, że to pewnie Jimmy bond 4 strzelec.
https://en.wikipedia.org/wiki/Jimmy_Bond
 Strona:  ««  1  2  3  ...  12  13  14  15  16  17  18  »» 
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Archiwum X

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!