USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Archiwum X
 Strona:  ««  1  2  3  ...  11  12  13  14  15  16  17  »» 
Autor Wiadomość
mozg_kl2
Użytkownik
#451 - Wysłana: 10 Kwi 2017 18:34:05 - Edytowany przez: mozg_kl2
Odpowiedz 
https://www.youtube.com/watch?v=xk1jkKG_AQ8

taki tam audiobook.

The series that had a generation looking to the sky gets a breathtaking audio reprise in an original full-cast dramatization featuring actors David Duchovny and Gillian Anderson returning to voice FBI agents Fox Mulder and Dana Scully.
Based upon the graphic novels by Joe Harris - with creative direction from series creator Chris Carter - and adapted specifically for the audio format by aural auteur Dirk Maggs (The Hitchhiker's Guide to the Galaxy, Alien: Out of the Shadows), Cold Cases marks yet another thrilling addition to the pantheon of X-Files stories. Featuring a mind-blowing and otherworldly soundscape of liquefying aliens, hissing creatures, and humming spacecraft, listeners get to experience the duo's investigations like never before.
Set after the events of The X-Files: I Want to Believe and providing additional backstory to the incidents that pulled Mulder and Scully out of reclusion prior to 2016's miniseries revival, a database breach at FBI headquarters allows an unknown group to access and capitalize on those investigations left unsolved - dubbed cold cases - by the secret department once known as The X-Files. As friends and foes of the agency long thought gone begin to inexplicably reappear, former agents Mulder and Scully come out of anonymity to face a growing conspiracy that involves not only their former department but the US government and forces not of this world.
Here, fans are treated once again to Mulder and Scully's irreplicable chemistry as only the series' leads could deliver, Duchovny's deadpan and cynical aloofness finding its natural counterpoint in Anderson's unwavering intelligence and rigidity. Appearances from series regulars and the actors who made them fan favorites round out this must-listen arc: the gruff, no-BS righteousness of Walter Skinner (Mitch Pileggi); the distinctive click-puff of the Cigarette Smoking Man (William B. Davis); and the stooge-like hijinks of three beloved conspiracy theorists called the Lone Gunmen (Tom Braidwood, Dean Haglund, and Bruce Harwood).
Whether you're a believer or a skeptic, find your "I Want to Believe" poster. Break out that makeshift alien stiletto. Grab a pack of Morley cigarettes.
The truth is out there. You just have to listen
.
Q__
Moderator
#452 - Wysłana: 10 Kwi 2017 18:49:08
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
Based upon the graphic novels by Joe Harris

Wolałbym coś bazującego na komiksach duetu Adlard & Petrucha, a jeszcze lepiej na powieściach KJA, ale darowanemu koniowi...
mozg_kl2
Użytkownik
#453 - Wysłana: 10 Kwi 2017 19:39:04
Odpowiedz 
Q__:
ale darowanemu koniowi...

a no no. Zawsze to jakiś ruch w biznesie a i pytanie czy to kanon?
Q__
Moderator
#454 - Wysłana: 10 Kwi 2017 21:24:28 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
Zawsze to jakiś ruch w biznesie

mozg_kl2:
a i pytanie czy to kanon?

Sadzę, że należałoby samego Cartera spytać, bo nie jestem pewien czy kiedykolwiek oficjalnie - lub półoficjalnie - definiowano kanon TXF.

(Przy czym prywatnie zakładałbym, że jeśli cokolwiek z powieści i komiksów koliduje z prawdą ekranu - jak głupia ta ostatnia by nie bywała - kanonem być nie może. Jeśli nie koliduje? Sprawę mam za otwartą...)
mozg_kl2
Użytkownik
#455 - Wysłana: 11 Kwi 2017 10:15:03
Odpowiedz 
mozg_kl2
Użytkownik
#456 - Wysłana: 21 Kwi 2017 08:53:33
Odpowiedz 
mozg_kl2
Użytkownik
#457 - Wysłana: 30 Cze 2017 15:49:40
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#458 - Wysłana: 30 Cze 2017 16:41:14 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
A murzyni i chinczycy?

Co do Chińczyków to James Wong (urodzony w Hong Kongu) jest jednym z najważniejszych współtwórców TXF:
http://x-files.wikia.com/wiki/James_Wong

mozg_kl2:
brak-kobiet-wsrod -scenarzystow-11-sezonu

Natomiast to mnie b. dziwi, bo przecież przy przygodach Muldera i Scully całkiem sporo scenarzystek przez lata pracowało:
http://x-files.wikia.com/wiki/Category:Writers
mozg_kl2
Użytkownik
#459 - Wysłana: 1 Lip 2017 11:53:14
Odpowiedz 
Q__:
Co do Chińczyków to James Wong (urodzony w Hong Kongu) jest jednym z najważniejszych współtwórców TXF:

To było pytanie ironiczne. Chodzi o pewne patologiczne podejście oceniajmy ludzi po tym co robią i jacy są ale nie oceniajmy czy mają jaja lub nie.

Q__:
Natomiast to mnie b. dziwi, bo przecież przy przygodach Muldera i Scully całkiem sporo scenarzystek przez lata pracowało:

Anderson twierdzi że dwie ona i ktoś tam jeszcze.
Q__
Moderator
#460 - Wysłana: 1 Lip 2017 12:32:57
Odpowiedz 
mozg_kl2
Użytkownik
#461 - Wysłana: 1 Lip 2017 13:01:26
Odpowiedz 
Q__:
Nie wiem jaki okres odtwórczyni roli Scully ma na myśli, ja - bazując na TXF Wiki - naliczyłem ich dla całego czasu trwania serialu trochę więcej:

Dwa epizody, o których wspomina aktorka, pojawiły się odpowiednio w sezonie 7. i 9. Ich reżyserkami były wówczas ona sama i Michelle MacLaren

stwierdzam, że Anderson chodzi o reżyserów a polski tłumacz zrobił z nich scenarzystów.
Q__
Moderator
#462 - Wysłana: 1 Lip 2017 13:08:04
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
stwierdzam, że Anderson chodzi o reżyserów a polski tłumacz zrobił z nich scenarzystów.

To wiele wyjaśnia. (Tłumacz ma alibi - upały musiały mu zaszkodzić.)
mozg_kl2
Użytkownik
#463 - Wysłana: 5 Sier 2017 19:36:45
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#464 - Wysłana: 5 Sier 2017 22:05:20
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
gillian-andersons-scully-trouble

Foxowi i Danie już różne dziwne rzeczy się przydarzały, a jednak wracali (do pełni kondycji i na plan pierwszy). Przypuszczam, że jak długo serial będzie powstawać, a aktorzy będą żyć, nic się w tej sprawie nie zmieni.
mozg_kl2
Użytkownik
#465 - Wysłana: 8 Sier 2017 23:37:10
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#466 - Wysłana: 9 Sier 2017 14:12:52 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
do-e kipy-11-sezonu-dolaczyly-dwie-rezyserki

Czyli Gillian okazała się skuteczna. Acz tylko trochę - bo raptem dwie...

(Same kandydatki zdają się wybrane przytomnie - patrząc po dorobku.)
mozg_kl2
Użytkownik
#467 - Wysłana: 9 Sier 2017 22:48:39
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#468 - Wysłana: 9 Sier 2017 23:56:21
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
x-files-largely-ditchi ng-mythology-episodes-next-season

Cieszę się . Zawsze twierdziłem, że to odcinki z MoW-ami są główną siłą tego serialu. A jeszcze jak choć część z nich będzie iść w kierunku klasycznej SF to już w ogóle....
mozg_kl2
Użytkownik
#469 - Wysłana: 11 Sier 2017 19:53:05
Odpowiedz 
Q__:
Cieszę się . Zawsze twierdziłem, że to odcinki z MoW-ami są główną siłą tego serialu. A jeszcze jak choć część z nich będzie iść w kierunku klasycznej SF to już w ogóle....

A ja się cieszę i nie cieszę zarazem. Cieszę się z powodu który podałeś wyżej. Często gęsto bywało tak, że odcinki MOTW były dużo lepsze, ciekawsze i bardziej budowały klimat niż te mitologiczne. Suspens, historia, postrzeganie jakiegoś fenomenu z 2 stron. To budowało siłę marki. Z drugiej nie cieszę się gdyż dostaliśmy całkiem nową mitologię spiskową w 10 sezonie, która została ledwie ruszona. Teraz znowu się po niej przelecą i niczego nie dowiemy się co z tym

https://www.youtube.com/watch?v=qJjVS61HNU0

Plus odcinki MOTW z sezonu 10 były umówmy się średnie.
Q__
Moderator
#470 - Wysłana: 12 Sier 2017 09:42:45 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
Z drugiej nie cieszę się gdyż dostaliśmy całkiem nową mitologię spiskową w 10 sezonie, która została ledwie ruszona.

Fakt, to by się prosiło o rozwinięcie/uporządkowanie. Ale... wszak napisali "largely ditching". "Largely" - czyli jakieś odcinki mitologiczne będą. Może postawią na jakość zamiast ilości? Istotne przewartościowania-i-podsumowania zamiast międlenia?

mozg_kl2:
Plus odcinki MOTW z sezonu 10 były umówmy się średnie.

Tak jak i cały ten sezon, mówiąc szczerze. Może nie był tak fatalny jak kilka ostatnich z oryginalnych sezonów, ale do szczytowego poziomu TXF (czy za punkt odniesienia uznamy najwyżej cenione sezony, czy besty pozbierane z całego serialu, czy andersonowo-petruchowe wydawnictwa) daleko.

Znaczy: odbili się od dna, ale niech wzbiją się jeszcze trochę.
mozg_kl2
Użytkownik
#471 - Wysłana: 15 Sier 2017 09:37:12
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#472 - Wysłana: 15 Sier 2017 12:26:28 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
robbie-amell-lauren-ambrose-returning/

Miller i Einstein powrócą? Cóż, jak mówiłem, kiedyś byli Doggett i Reyes. Poszukiwanie zastępczego duetu trwa. Ale wątpię by miał szansę na dobre zaistnieć o ile Anderson i Duchovny'ego nie dopadnie bezlitosna biologia. Replacement zawsze pozostanie replacementem.

ps. O w/w agentach:
http://x-files.wikia.com/wiki/Miller
http://x-files.wikia.com/wiki/Einstein
mozg_kl2
Użytkownik
#473 - Wysłana: 11 Wrz 2017 09:32:13
Odpowiedz 
Wczoraj minelo 24 lata od premiery x files. 10 wrzesbia 1993 wyswietlono 1 serialu na ktory grube ryby kladly krzyzyk.
mozg_kl2
Użytkownik
#474 - Wysłana: 30 Wrz 2017 14:30:49
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#475 - Wysłana: 30 Wrz 2017 14:47:36
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
pier wsze-zdjecia-z-11-sezonu

Czyli kręcą. I dobrze. Skądinąd - jako Treker - odczuwam pewną zazdrość, że TP i TXF mogły wrócić pod kierownictwem swoich oryginalnych twórców, w oryginalnej formule, a z ST jest jak jest (tym bardziej, że Roddenberry i Piller nie żyją, i nawet przy innej polityce wytwórni nie miałby kto tego ogarniać zbytnio...).
reyden
Użytkownik
#476 - Wysłana: 30 Wrz 2017 15:48:25
Odpowiedz 
GR i Piller nie żyją ale Trek w swojej historii miał innych mniej lub bardziej uzdolnionych reżyserów / scenarzystów - RDM , Jeri Taylor , Joe Menosky , D.C. Fontana , Ira Steven Behr , Robert Hewitt Wolfe czy Bryan Fuller .

Do tego osoby z main cast czasami reżyserowały odcinki - z Frakesem i Burtonem na czele .

Jak by ktoś sensowny i pomysłowy objął kierowanie całością , do tego zatrudnił niektórych z ww. ludzi , słucjał fanów to może by coś z tego było .

Z drugiej strony TXF to jeden serial a nie całe uniwersum jak ST , kultowy ale nadal tylko jeden serial a nie 5 seriali ( 6 jeżeli liczyć też TAS ) i 13+ filmów oficjalnych ( produkcji fanów , GQ czy B5/AND nie liczę ) .

Więc wiadomo że sporo trudniej to ogarnąć niż jeden serial , do tego sporo młodszy niż cały ST .
Adek
Użytkownik
#477 - Wysłana: 30 Wrz 2017 17:01:11
Odpowiedz 
Oglądam i lubię Z archiwum X i z niecierpliwością czekam na dalsze sezony i odcinki i miejmy nadzieję, że nie skończy się tylko na Krótkiej kontynuacji serialowej lub kinowej.
Kwestia reżyserii rzeczywiście jest tutaj bardzo istotna, gdyż istnieje obawa, żeby serial nie stracił polotu i był równie dobry jak dawne sezony.
Ciężko mi się wypowiedzieć jako laikowi, który z reżyserów byłby najlepszym wyborem. Jednak liczę na równie ciekawe odcinki, co w dawnej serii. Wbrew pozorom nie wszystkie odcinki najnowszej serii emitowanej między innymi przez stację Fox nie były tak dobre i przez to sezon nie trzyma równego poziomu ale w całokształcie podoba mi się jak na powrót. Zwłaszcza osobiste zwierzenia Scully oraz Muldera w kontekście ich zmarłego czy też porwanego dziecka.
Q__
Moderator
#478 - Wysłana: 1 Paź 2017 09:37:54 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
reyden

reyden:
ale Trek w swojej historii miał innych mniej lub bardziej uzdolnionych reżyserów / scenarzystów - RDM , Jeri Taylor , Joe Menosky , D.C. Fontana , Ira Steven Behr , Robert Hewitt Wolfe czy Bryan Fuller .
Do tego osoby z main cast czasami reżyserowały odcinki - z Frakesem i Burtonem na czele .
Jak by ktoś sensowny i pomysłowy objął kierowanie całością , do tego zatrudnił niektórych z ww. ludzi , słucjał fanów to może by coś z tego było .

Zgoda, nie kwestionuję zasług nikogo z w/w (ba, jeszcze parę nazwisk bym dorzucił - Meyer, Melinda Snodgrass, Coto, Reevesowie-Stevensowie, Probert, Sternbach, Okuda, może nawet Braga, mimo wszystko), ale powiedz mi kogo z tej grupy (a może kogoś jeszcze innego?) widziałbyś w roli ogarniacza trzymającego wszystkich tych - tak różnych - ludzi w kupie, i pilnującego wizji Treka (bez popadania w przesadę - czyli ani zbyt eksperymentalnie, jak u Abramsa i w DSC, ani tak skostniale jak u Bermana i MacFarlane'a, z zauważalnym komponentem hardo, ale bez gubienia humanizmu, filozoficznie, ale i z unoszącym się nad tym klimatem przygody, progresywnie, ale nie niezręcznie/nachalnie progresywnie, itd. itp.)?

reyden:
Z drugiej strony TXF to jeden serial a nie całe uniwersum jak ST

Fakt. W dodatku zbudowany na dwójce bohaterów zasadniczo. I znacznie bardziej zdolny żywić się popkulturą niż ST. To sporo ułatwia. Ale przecież... w zakresie filozoficznej ekranowej fantastyki TXF uchodzi za następcę... TNG. Mimo całej tej popkultury, paranoi i horroru sporo Problemocentrycznej głębi tam jest.

Adek

Adek:
ale w całokształcie podoba mi się jak na powrót.

Bo odnotujmy dwie rzeczy - udało się bezboleśnie przywrócić chemię między głównymi bohaterami (szczęśliwie nie wypaliła się przez lata), i fabuły - choć nie powalały po prawdzie, przyniosły raczej odcinanie kuponów, niż nowe arcydzieła odcinkowej fantastyki - znacząco odbiły od dna ostatnich sezonów oryginalnej emisji, a to już dużo (na początek).
Adek
Użytkownik
#479 - Wysłana: 1 Paź 2017 11:54:10
Odpowiedz 
Q__:
znacząco odbiły od dna ostatnich sezonów oryginalnej emisji,

Również przyznaję, że 2 ostatnie sezony starej serii nie były już tak porywające jak np pierwszych 5-6 sezonów.
Chemia między bohaterami w najnowszej serii faktycznie jest taka, jak w dawnej serii.
Być może i jest to trochę odcinanie kuponów ale dla mnie, jak na fana serii zawsze to miła nowość. Bo jednak już od dawna chciałem zobaczyć dalsze losy bohaterów serialu i kolejne sprawy "Z Archiwum X" . Liczę również na kolejne sezony.
Q__
Moderator
#480 - Wysłana: 1 Paź 2017 13:43:00
Odpowiedz 
Adek

Adek:
Również przyznaję, że 2 ostatnie sezony starej serii nie były już tak porywające jak np pierwszych 5-6 sezonów.

B. łagodnie mówiąc.

Adek:
Chemia między bohaterami w najnowszej serii faktycznie jest taka, jak w dawnej serii.

I przyznam, że nawet mnie zdumiewa, że tak gładko i naturalnie udało się wrócić do tej konfiguracji po tym jak wcześniej losy Muldera i Scully zostały zapętlone.

Adek:
ale dla mnie, jak na fana serii zawsze to miła nowość.

Bo my, fani, mamy to do siebie, że zawsze wołamy "Yeah! give me more!", nawet jak zamiast TNG 2.0 dostajemy DSC i ORV.

Adek:
Liczę również na kolejne sezony.

Ja też.
 Strona:  ««  1  2  3  ...  11  12  13  14  15  16  17  »» 
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Archiwum X

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!