USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Miasteczko Twin Peaks
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  »» 
Autor Wiadomość
Q__
Moderator
#61 - Wysłana: 7 Paź 2014 03:34:23
Odpowiedz 
I już wiemy - będzie miniseria w 2016:
http://deadline.com/2014/10/twin-peaks-series-show time-david-lynch-mark-frost-845804/
To będzie dobry rok... lub rok wielkich rozczarowań...
mozg_kl2
Użytkownik
#62 - Wysłana: 9 Paź 2014 18:21:33
Odpowiedz 
Q__

czyli znowu wraca oldschool. Pytanie czy wtórność czy odwrót od głupiego postępu
Q__
Moderator
#63 - Wysłana: 9 Paź 2014 18:43:40 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
Pytanie czy wtórność czy odwrót od głupiego postępu

Zostaje nam poczekać, a się przekonamy.

ps. Tymczasem mamy taki trailerek:
http://www.youtube.com/watch?v=EIMTg5lHWyM
mozg_kl2
Użytkownik
#64 - Wysłana: 9 Paź 2014 18:56:05
Odpowiedz 
Q__:
Zostaje nam poczekać, a się przekonamy.

z jednej strony Lynch więc jest jakiś gwarant poziom no i kto jak nie on ma wiedzieć co w trawie piszczy. Z drugiej strony showtime, stacja która tworzy dobre produkcje jednak przeciągane do granic możliwości.
Q__
Moderator
#65 - Wysłana: 14 Paź 2014 16:47:37
Odpowiedz 
W ramach medialno-fanowskiego ożywienia wokół tematu... Taki ranking:
http://www.rollingstone.com/tv/lists/30-best-twin- peaks-characters-20141010
OCampa
Użytkownik
#66 - Wysłana: 16 Paź 2014 20:58:44
Odpowiedz 
Q__:
Heh... Netykieta niby sugeruje, że nie wypada pisać postów typu "zgadzam się" itp., ale co innego mogę napisać? Niemniej... jako dyżurny optymista dodam...: Lynch, to Lynch, mało podatny na komercję i zawsze robił swoje. A nuż mu się uda...?

Nie wiem, czy mój post jest typu 'zgadzam się' itp., ale jako Moderator masz możność decydować. Sorry za grzechy, już znikam.
Q__
Moderator
#67 - Wysłana: 16 Paź 2014 21:04:34 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
OCampa

Mówiłem o swoim poście. I nie znikaj, stanowczo nie znikaj.

ps. To ja przepraszam, za nieporozumienie.
Queerbot
Użytkownik
#68 - Wysłana: 19 Paź 2014 09:41:31
Odpowiedz 
Q__:
Lynch, to Lynch, mało podatny na komercję i zawsze robił swoje. A nuż mu się uda...?

Warto zauważyć również, że Lynch to Lynch, a Frost to Frost. Cieszę się, że obaj biorą w tym udział, bo - przynajmniej jak dla mnie - rzeczy, które Lynch robi sam plasują się często na granicy "nieoglądalności".

Kręcone częściowo w Łodzi "Inland Empire", mające z Twin Peaks tyle wspólnego, że grała tam Grace Zabriskie i też opowiadające o jakimś przejściu między światem materialnym a duchowym jest moim zdaniem zupełnie niemożliwe w oglądaniu. W TP są wielkie tajemnice i cuda-niewidy, ale oprócz tego jest też normalna warstwa fabularna, w której osadzenie tych niezwykłości umożliwia jakiś ich odbiór. Tymczasem Inland Empire - w całości majak lub fatamorgana to nieszczęsne, szczytowe osiągnięcie Lyncha już nawróconego na oderwane z kontekstu kulty Wschodu.

Przy okazji przypominam Symfonię Przemysłową Lyncha, który jest również uzdolnionym twórcą muzyki

http://www.youtube.com/watch?v=1q3v9zT2SG0

i potrafi śpiewać:

http://www.youtube.com/watch?v=ljtHpfb02Rc
Q__
Moderator
#69 - Wysłana: 19 Paź 2014 14:33:51 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Queerbot

Queerbot:
Warto zauważyć również, że Lynch to Lynch, a Frost to Frost. Cieszę się, że obaj biorą w tym udział, bo - przynajmniej jak dla mnie - rzeczy, które Lynch robi sam plasują się często na granicy "nieoglądalności".

Znaczy: sugerujesz, że Frost wnosi popkulturowy element równoważący artystowskie zapędy Lyncha? Bo znów historie, które robił sam Frost* zdawały mi się za dużym przegięciem w przeciwnym kierunku (krzyżówka antycypacji pewnych wątków carterowego Millennium z popłuczynami po "Młodym Sherlocku Holmesie" Spielberga)... Możliwe, ze w tym wypadku faktycznie całość większa jest od części.

* wspominałem o nich dawno temu:
http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=5&topic=1292&page=0#msg41768
Queerbot
Użytkownik
#70 - Wysłana: 19 Paź 2014 19:15:56
Odpowiedz 
Q__:
Znaczy: sugerujesz, że Frost wnosi popkulturowy element równoważący artystowskie zapędy Lyncha?

W zasadzie tak ;) A dokładnie - myślę, że okazali się 25 lat temu naprawdę zgranym duetem. Kłócili się, docierali, mieli sprzeczne wizje, ale dzięki temu powstawał ferment, który zaowocował powstaniem czegoś wyjątkowego i niepowtarzalnego. Gdyby sam Lynch albo sam Frost miałby robić nowe TP, byłbym wielkim przeciwnikiem, czarnowidziłbym, że skończy się to klapą. A tak, mam nadzieję, że coś z tego będzie.

To może i von Trier dokręci "Królestwo"? Tylko kto jego będzie hamował?
Q__
Moderator
#71 - Wysłana: 19 Paź 2014 21:29:59
Odpowiedz 
Queerbot

Queerbot:
To może i von Trier dokręci "Królestwo"? Tylko kto jego będzie hamował?

Może King by robił za czynnik popkulturowy? Raz już - poniekąd - współpracowali.
Q__
Moderator
#72 - Wysłana: 29 Paź 2014 19:24:17
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#73 - Wysłana: 21 Maj 2015 23:23:46
Odpowiedz 
mozg_kl2
Użytkownik
#74 - Wysłana: 22 Maj 2015 17:56:42
Odpowiedz 
mozg_kl2
Użytkownik
#75 - Wysłana: 7 Cze 2015 16:56:30
Odpowiedz 
magia małych miasteczek z tajemnicą nie przemija. Ostatnio trafiłem na miasteczka Waywerd pines na kanale FOX. Po 3 odcinkach mogę tylko powiedzieć, że tajemniczość w tym serialu jest dziwna i sztuczna. Dużo lepiej wychodziło to Lynchowi.
Eviva
Użytkownik
#76 - Wysłana: 7 Cze 2015 19:37:08
Odpowiedz 
Polecam książkę "Miasteczko Palokaski" J.K. Johansson. Spore nawiązanie do "Twin Peaks", ale w skandynawskiej rzeczywistości lat współczesnych. Na razie wyszły dwa tomy "Laura" i "Noora", bedzie trzeci.
mozg_kl2
Użytkownik
#77 - Wysłana: 7 Cze 2015 21:11:01
Odpowiedz 
Eviva

Eviva:
skandynawskiej rzeczywistości lat współczesnych

W sumie to poruszyłaś ciekawy wątek fenomenu którego nie mogę zrozumieć. Kraje skandynawskie uchodzą, za jedne z najbezpieczniejszych na świecie. Potwierdzają to statystyki dotyczące przestępstw, oraz opowieści znajomych którzy tam wyemigrowali (słynne zostawianie otwartych drzwi, nierealne w naszym kraju). A jednak to właśnie kryminały stały się towarem eksportowym ostatnimi czasy. Ciekaw jest czy to taki trend, chwyt marketingowy, i dlaczego akurat kryminały.
MarcinK
Użytkownik
#78 - Wysłana: 8 Cze 2015 07:29:56
Odpowiedz 
mozg_kl2:
Ciekaw jest czy to taki trend, chwyt marketingowy, i dlaczego akurat kryminały

Może siedzący w luksusowych celach zbrodniarze dla zabicia czasu opisują swoje zbrodnie?
Eviva
Użytkownik
#79 - Wysłana: 8 Cze 2015 15:13:37
Odpowiedz 
MarcinK:
Może siedzący w luksusowych celach zbrodniarze dla zabicia czasu opisują swoje zbrodnie?

Wcale by mnie to nie zdziwiło. Powinni zarabiać na swe utrzymanie w kamieniołomach, byczą się za pieniądze podatników, to i czas mają...
BTW nie znoszę prozy skandynawskiej, zwłaszcza kryminałów z tych rejonów, ale ten cykl jest bardzo dobry.
Q__
Moderator
#80 - Wysłana: 8 Cze 2015 15:27:26 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
W sumie to poruszyłaś ciekawy wątek fenomenu którego nie mogę zrozumieć. Kraje skandynawskie uchodzą, za jedne z najbezpieczniejszych na świecie. Potwierdzają to statystyki dotyczące przestępstw, oraz opowieści znajomych którzy tam wyemigrowali (słynne zostawianie otwartych drzwi, nierealne w naszym kraju). A jednak to właśnie kryminały stały się towarem eksportowym ostatnimi czasy.

Może jakieś podświadome łaknienie zła i mroku tkwiące podświadomie w ludziach znajduje takie oto, bezpieczne, ujście?

(W sumie ten mrok pod fasadą, nie jest tak odległy od tego, co generowało fenomen "Twin Peaks".)

MarcinK

MarcinK:

Proponuję sprawdzić na Wikipedii (czy gdzie tam) biogramy autorów i samodzielnie ocenić, a potem nam o tym opowiedzieć.

Eviva

Eviva:
Wcale by mnie to nie zdziwiło. Powinni zarabiać na swe utrzymanie w kamieniołomach, byczą się za pieniądze podatników, to i czas mają...
BTW nie znoszę prozy skandynawskiej, zwłaszcza kryminałów z tych rejonów

Jak ja uwielbiam to Twoje obnoszenie się z poglądami na to czy owo przy każdej okazji...

Stanowczo bliższe mi jest słynne zdanie Sapkowskiego "Poglądy są jak dupa, każdy jakieś ma, ale po co od razu pokazywać". (Inna sprawa, że sam A.S. nie jest konsekwentnie wierny temu zacnemu mottu.)

Więc dla mnie (i nie tylko dla mnie, z tego co pamiętam) wygląda to trochę jak świecenie sempiterną raz za razem. Z czasem to już nawet nie jest irytujące, to jest zwyczajnie nudne.
Eviva
Użytkownik
#81 - Wysłana: 8 Cze 2015 15:36:22
Odpowiedz 
Q__

Jestem jaka jestem Nie mogę być mniej lub bardziej sobą.
A to nie są tylko moje poglądy, jakby co.
Q__
Moderator
#82 - Wysłana: 8 Cze 2015 15:45:30
Odpowiedz 
Eviva

Eviva:
Jestem jaka jestem Nie mogę być mniej lub bardziej sobą.

A już miałem nadzieję, że postanowiłaś zwracać trochę większą uwagę na innych... I nie przesadzać z ekspresją.

Eviva:
A to nie są tylko moje poglądy, jakby co.

Ależ nie kwestia w tym kto się z nimi zgadza. I nawet nie w tym czy ja się z nimi zgadzam czy nie. Tylko w tym, że się z nimi obnosisz...
Eviva
Użytkownik
#83 - Wysłana: 8 Cze 2015 15:47:19
Odpowiedz 
Q__
Bywasz czasem strasznym przesadystą Chyba miałeś pilnować porządku, a nie drylu.
Q__
Moderator
#84 - Wysłana: 8 Cze 2015 15:49:47
Odpowiedz 
Eviva

Póki co wyrażam prywatne zdanie. Nie wiem czy zauważyłaś, że ostrzeżeniami jeszcze nie sypię.
Eviva
Użytkownik
#85 - Wysłana: 8 Cze 2015 15:55:00
Odpowiedz 
Q__

Jak Cię znam, to posypiesz Ale już jestem cichuteńko. Nie mówię o więźniach, obcokrajowcach i tych, no.... no tych, co nie wolno.
Q__
Moderator
#86 - Wysłana: 8 Cze 2015 16:00:25 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Eviva

Eviva:
Nie mówię o więźniach, obcokrajowcach i tych, no.... no tych, co nie wolno.

Teoretycznie możesz i o nich, byle w stosownym topicu (wiadomo którym).

I tak to nasz spokojny ostatnio Phoenix ukazał swoje twinpeaksowate oblicze. Więc od biedy da się bronić tezy, że było to on topic.
Eviva
Użytkownik
#87 - Wysłana: 8 Cze 2015 16:18:05
Odpowiedz 
Q__:
Więc od biedy da się bronić tezy, że było to on topic.

Nie od biedy, a w ogóle. I wracajmyś do tematu.
Co ciekawe, obejrzałam w życiu ledwie kilka odcinków rzeczonego serialu i kawałek filmu - ten kawałek z Davidem Bowie, oczywiście, bo jakże by inaczej? natomiast czytałam książkę "na tle osnutą" i ostatnio tę skandynawską wersję.
Q__
Moderator
#88 - Wysłana: 8 Cze 2015 16:28:23 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Eviva

Eviva:
Co ciekawe, obejrzałam w życiu ledwie kilka odcinków rzeczonego serialu

I jakie wrażenia?

Eviva:
kawałek filmu - ten kawałek z Davidem Bowie, oczywiście

Przypomnijmy o czym mowa:
http://www.youtube.com/watch?v=3nSqDMqCJQw

Eviva:
natomiast czytałam książkę "na tle osnutą"

Jaką, bo chyba nie znam?

BTW. czytałaś też "Upiorną opowieść" Petera Strauba? Pojawiały się swego czasu pogłoski, że stanowiła sporą inspirację dla TP. Więcej o niej:
http://horror.com.pl/books/recka.php?id=398
Eviva
Użytkownik
#89 - Wysłana: 8 Cze 2015 16:38:28
Odpowiedz 
Q__:
I jakie wrażenia?

Marne. Szczerze mówiąc atmosfera tego serialu jest dla mnie odstręczająca. Nie umiem tego uzasadnić logicznie, po prostu mi "nie podeszło". Lubię kryminalne seriale, ale nie wszystkie i nie każdą formułę. Ta konkretna nie jest dla mnie.

Q__:
Przypomnijmy o czym mowa:

Dziękuję

Q__:
Jaką, bo chyba nie znam?

"Pamiętnik Laury Palmer", autora nie pamiętam. Książka pałętała się po studium medycznym, w którym onegdaj pobierałam nauki, zupełnie - jak się okazało - niepotrzebnie.

Q__:
czytałaś też "Upiorną opowieść" Petera Strauba?

Nie, ale mnie zaciekawiłeś. Poszukam.
Q__
Moderator
#90 - Wysłana: 8 Cze 2015 17:17:58 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Eviva

Eviva:
Szczerze mówiąc atmosfera tego serialu jest dla mnie odstręczająca. Nie umiem tego uzasadnić logicznie, po prostu mi "nie podeszło". Lubię kryminalne seriale, ale nie wszystkie i nie każdą formułę. Ta konkretna nie jest dla mnie.

Cóż... Ja za pierwszym podejściem TP zupełnie nie kupiłem - jakiś pełzający i szczerzący się Bob, jakiś biały koń*, jakieś dziwne wizje rozhisteryzowanej Sarah Palmer. Zniechęciłem się strasznie i zupełnie nie wiedziałem co też ludzie w tym widzą.
Ale gdy zaczęli powtarzać tenże serial na Polsacie, sam nie wiem czemu sięgnąłem do niego ponownie (może dlatego, że Parowski w "NF" Lyncha wychwalał?) i wciągnąłem się. Urzekła mnie muzyka, sposób prowadzenia kamery, ogólnie nastrój. I świetnie komponująca się z tym klimatem (ba, walnie przyczyniająca się do budowania go) postać agenta Coopera.

W sumie chyba trzeba najpierw kupić Dale'a i spojrzeć na serialowy świat jego oczami, wtedy akceptuje się resztę...

* pamiętacie?
http://www.youtube.com/watch?v=uIfYhiMFKAI
http://twinpeaks.wikia.com/wiki/White_Horse
http://twinpeaksexplained.tumblr.com/post/29367237 522/the-white-horse-that-appears-to-sarah-palmer

Eviva:
Nie, ale mnie zaciekawiłeś. Poszukam.

Owocnych poszukiwań i milej lektury.
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  »» 
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Miasteczko Twin Peaks

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!