USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Komiksy
 Strona:  ««  1  2  ...  16  17  18  19  20  ...  23  24  »» 
Autor Wiadomość
Q__
Moderator
#511 - Wysłana: 21 Wrz 2016 21:39:29 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Nowe czasy - nowe komiksy:
http://www.o2.pl/artykul/jak-zolnierze-wykleci-nap adali-na-posterunki-mo-6039047605731969a

Przewrotna część mojej osobowości ciekawa byłaby crossovera Wilczych tropów z Podziemnym frontem lub Kapitanem Żbikiem.
MarcinK
Użytkownik
#512 - Wysłana: 22 Wrz 2016 08:15:33
Odpowiedz 
Q__:
Wilczych tropów z Podziemnym frontem lub Kapitanem Żbikiem.

A moja pamięć znów zawiodła i myślałem że chodzi ci o ten film:
http://www.filmweb.pl/film/Wilcze+echa-1968-11696

Pomysł na komiks, pytanie jednak to samo co zawsze: jak będzie z dystrybucją?
MarcinK
Użytkownik
#513 - Wysłana: 23 Wrz 2016 13:42:17
Odpowiedz 
Mighty Morphin Power Rangers #7
Q__ miałeś rację Rita jest w końcu naprawdę demoniczna i bezwzględna.
Wiadomo już czemu Złoty praktycznie się nie pojawia. Pokazali też nowe zdolności Smokozorda upodobniające go jeszcze bardziej do Mechagodzilli.
Q__
Moderator
#514 - Wysłana: 23 Wrz 2016 15:13:42 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
miałeś rację Rita jest w końcu naprawdę demoniczna i bezwzględna

Podejrzewam, że może to być pewien wpływ P/R. Mówiliśmy już o tej produkcji, o jej odstawaniu od klimatu oryginalnych MMPR, ale przyznać trzeba, że ujawniony w finale demonizm Rity robił wrażenie. (I miałem wrażenie, że lekkie pójście w tym kierunku może być wskazane, jeśli PR mają być trochę bardziej serio, bez gubienia tego czym byli. W końcu historia konwencji uczy, że superbohaterska opowieść może być na tyle serio, na ile poważny jest antagonista.)
MarcinK
Użytkownik
#515 - Wysłana: 23 Wrz 2016 16:03:25 - Edytowany przez: MarcinK
Odpowiedz 
Q__:
I miałem wrażenie, że lekkie pójście w tym kierunku może być wskazane, jeśli PR mają być trochę bardziej serio, bez gubienia tego czym byli. W końcu historia konwencji uczy, że superbohaterska opowieść może być na tyle serio, na ile poważny jest antagonista

I właśnie w tym kierunku idzie komiksowy Reboot.
Podobnie zresztą było z serialami do pewnego momentu, In Space i Lost Galaxy ba nawet Zeo są wyraźnie poważniejsze i doroślejsze od pierwszego sezonu (również dzięki postaciom antagonistów), niestety później to się gdzieś pogubiło.
P/R to znowu przegięcie w drugą stronę, praktycznie nic nie pozostało z oryginalnego klimatu i stylistyki. Chyba nawet rozprawialiśmy na ten temat dochodząc do wniosku że klimat który sprawdził się np. w Batmanie nie będzie pasował do Spidermana czy Power Rangers. Tak samo Trek nakręcony w stylistyce NBSG to będzie już nie to.
Q__
Moderator
#516 - Wysłana: 23 Wrz 2016 16:15:49 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
MarcinK

Owszem, rzecz w znalezieniu złotego środka. Oryginalni MMPR przeginali z infantylizmem. P/R z wysiloną, hollywoodzką mhrocznością. W komiksach usiłują teraz znaleźć wariant pośredni między tymi skrajnościami.

Ale co do tego, że:
MarcinK:
Trek nakręcony w stylistyce NBSG to będzie już nie to.

nie byłbym aż tak przekonany. NBSG jest w zasadzie potomstwem VOY "Year of Hell".
MarcinK
Użytkownik
#517 - Wysłana: 23 Wrz 2016 16:18:52
Odpowiedz 
Q__:
nie byłbym aż tak przekonany. NBSG jest w zasadzie potomstwem VOY "Year of Hell"

Voy to też było już nie to
Q__
Moderator
#518 - Wysłana: 23 Wrz 2016 16:27:21 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Voy to też było już nie to

Tak, tylko nie zapominajmy, że Trek - jak pisałem - to
Q__:
również takie epizody jak "The Doomsday Machine", "Conspiracy" czy "In the Pale Moonlight"

dorzucić zaś do tej listy można jeszcze "Q Who", "The Best of Both Worlds", "Yesterday's Enterprise", "Duet", "Scorpion"*. Wszystko odcinki dość mroczne by - z drobnymi zmianami - trafić do nBSG.

* Jak widzisz tylko ten jeden na liście z VOY...

(Acz, owszem, klimaty takie będąc obecne w Treku od początku, nigdy w nim nie dominowały, równoważone innymi elementami.)
MarcinK
Użytkownik
#519 - Wysłana: 7 Paź 2016 07:32:16 - Edytowany przez: MarcinK
Odpowiedz 
Mighty Morphin Power Rangers 2016 Annual
Zbiór kilku historii będących spin offem głównego komiksu który chwalę.
Najbardziej podobała mi się historia Goldara, dowiadujemy się czemu Zedd wysłał Ritę na księżyc. Oczywiście pojawienie się Zedda to jeden wielki plus . Poza tym smaczki dla fanów, wspomniane są Kryształy Zeo (z nimi jest bezpośrednio związana misja Rity), Ninjor a nawet Dark Specter. Fajnie że twórcy pamiętają o całej erze Zordona a nie tylko o MMPR.
Q__
Moderator
#520 - Wysłana: 7 Paź 2016 08:26:02
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Poza tym smaczki dla fanów, wspomniane są Kryształy Zeo (z nimi jest bezpośrednio związana misja Rity), Ninjor a nawet Dark Specter. Fajnie że twórcy pamiętają o całej erze Zordona a nie tylko o MMPR.

Cóż, z tego co piszesz, wygląda na to, że twórcy komiksów chcą czytelnikom zaprezentować całe uni w formie dojrzałej (nic dziwnego w sumie - wiedzą, że większość fanów od dawna je zna i nie ma się co bawić w tajemnice), a to mi pachnie PRIS (na ekranie dopiero wtedy zaczęły się takie zabawy), że zaś PRIS jest chyba jedyną serią PR, którą (od biedy) polecałbym doroślejszemu widzowi, i ogólnie ją lubię, to mam wrażenie, że i komiks zmierza w dobrym kierunku (zwł. jak się jeszcze doda to, co pisaliśmy nt. Rity - w jej wypadku to b. duży postęp, w oryginale była nieintencjonalnie śmieszna, nie groźna).
Znaczy: to faktycznie może być b. fajna seria.
MarcinK
Użytkownik
#521 - Wysłana: 7 Paź 2016 11:18:25 - Edytowany przez: MarcinK
Odpowiedz 
Q__
Co ciekawe najważniejsze ewenty zgadzają się z tymi serialowymi. Ze spin offu o Kimberly który rozgrywa się równolegle do 3 sezonu dowiadujemy się że z drużyny odejdą Jason, Zack, Trini i dużo później właśnie Kim.
Mam nadzieję że starczy im weny by ciągnąć komiksy aż od In Space. A może trzasną nam serię o wcześniejszych losach Androsa?

ps. Czy są jakieś Trekowe komiksy które mogły by fanom zrekompensować słabe wersje ekranowe?
Q__
Moderator
#522 - Wysłana: 7 Paź 2016 11:37:49 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Co ciekawe najważniejsze ewenty zgadzają się z tymi serialowymi.

Czyli dostajemy taki doroślejszy retelling serialowych wydarzeń?

MarcinK:
Mam nadzieję że starczy im weny by ciągnąć komiksy aż od In Space.

W świetle powyższego fajnie by było. Gdyby, bowiem, utrzymali trend, że komiks jest n razy poważniejszy od materialu wyjściowego, mogłoby się zrobić naprawdę dojrzale i ambitnie (a przy tym z powiewem Trekowatej SFowości).

MarcinK:
A może trzasną nam serię o wcześniejszych losach Androsa?

W świetle obecnej mody na superbohaterskie space opery (GotG, kierunek w jakim skręca Trek), to może i niegłupi pomysł. Choć ja wciąż nie mam przekonania do psychicznego uczłowieczania Obcych, nawet w wypadku Supermana (wolę, gdy twórcy podkreślają jego wielostronną nadludzkość, acz nie w sensie robienia zeń męskiej Merysujki, tylko na zasadzie konfrontowania jej z perspektywą zwykłego człowieka, ew. zderzania z wyzwaniami, wobec których i on będzie bezsilny).

MarcinK:
Czy są jakieś Trekowe komiksy które mogły by fanom zrekompensować słabe wersje ekranowe?

Nie jestem aż takim znawcą komiksowych nowelizacji filmów ST. Te, które czytałem, odbierałem zawsze jako adaptacje, byty zależne, jednak. Poza tym rysowane były tak sobie.
Mogę natomiast - warunkowo - pochwalić komiksy "Countdown" stanowiące sporo wyjaśniający pomost pomiędzy Prime, a Kelvin Timeline i graphic novel "Forgiveness", która - choć jakimś arcydziełem nie jest - pozwoliła mi oswoić się z erą filmów TNG, wprowadzając osadzoną pomiędzy FC, a INS całkiem przyzwoitą opowiastkę z okolic hard SF, a zarazem wyjaśniając co robił Ent-E w czasie Dominion War. Na odnotowanie zasługuje także - niejako wywodząca się z "Countdown" - niedawno zakończona seria zwana Star Trek Ongoing, nadzorowana przez Orciego & Kurtzmana, osadzona w Kelvin Timeline i pokazująca, że da się z niej - i z losów neoKirka et consortes - wycisnąć trochę więcej niż tylko blockbustery. Nie są to adaptacje, ale ich związek z filmami ST jest niewątpliwy.
MarcinK
Użytkownik
#523 - Wysłana: 7 Paź 2016 11:51:31 - Edytowany przez: MarcinK
Odpowiedz 
Q__:
Czyli dostajemy taki doroślejszy retelling serialowych wydarzeń?

Oczywiście dają też coś od siebie choćby atak na centrum dowodzenia itp.

Q__:
Choć ja wciąż nie mam przekonania do psychicznego uczłowieczania Obcych, nawet w wypadku Supermana (wolę, gdy twórcy podkreślają jego wielostronną nadludzkość).

Tylko ze Andros sam siebie tytułuje człowiekiem.
Chyba w pierwszym odcinku mówi że Ziemia to niejedyna planeta na której żyją ludzie.

Boom Studios wypuściło też adaptację Robocopa https://en.wikipedia.org/wiki/RoboCop_(comics)#BOO M.21_Studios
Q__
Moderator
#524 - Wysłana: 7 Paź 2016 11:59:03 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Oczywiście dają też coś od siebie choćby atak na centrum dowodzenia itp.

Rozumiem, że dodają, ale teraz muszę dopytać czy oznacza to opowiadanie historii znanych z ekranu, ale jakby szerzej (na tej zasadzie, że nie znając kolejności ich powstawania można by uznać serial za wierną, acz skrótową, adaptację komiksu), czy jednak pisanie ich w sporym stopniu na nowo, przy zachowaniu dramatis personae, lokacji i kluczowych faktów?

MarcinK:
Tylko ze Andros sam siebie tytułuje człowiekiem.
Chyba w pierwszym odcinku mówi że Ziemia to niejedyna planeta na której żyją ludzie.

Rozumiem (i niby sam często przypominam, że mamy takie wątki w Treku, u Strugackich, u Le Guin), ale jednak jakoś strasznie StarGejtem to zapachniało...
MarcinK
Użytkownik
#525 - Wysłana: 7 Paź 2016 12:02:24 - Edytowany przez: MarcinK
Odpowiedz 
Q__:
czy jednak pisanie ich w sporym stopniu na nowo, przy zachowaniu dramatis personae, lokacji i kluczowych faktów?

Raczej to. Potwory są zgoła inne, niema też adaptacji konkretnych odcinków lecz własnie uwzględniają ciągłość jaka była w serialu. To ma duży sens zwłaszcza że szczególnie przy MMPR uniwersum było wymyślane na bieżąco.
Nie jest to przepisywanie serialu.
MarcinK
Użytkownik
#526 - Wysłana: 15 Paź 2016 06:37:20
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#527 - Wysłana: 15 Paź 2016 13:08:49 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
power-rangers-vs-j ustice-league-finally

Nonono... Zgadzam się, że finally. W końcu PR dostali oficjalnego crossa z kimś spoza własnej sabanowskiej rodzinki i to od razu z pierwszą ligą (dosłownie i w przenośni). Jako miłośnik Earth-crossover i traktowania herosów jako jednej wielkiej rodziny cieszę się podwójnie
MarcinK
Użytkownik
#528 - Wysłana: 15 Paź 2016 14:45:56
Odpowiedz 
Q__
Pamiętajmy również o tym w czyich komiksach zaczynali PR. Można powiedzieć że ta mini seria będzie kolejnym mostem łączącym DC i Marvela.
Q__
Moderator
#529 - Wysłana: 15 Paź 2016 14:54:45
Odpowiedz 
MarcinK

Pamiętam... Ale tyle już tych mostów... W tym wypadku jeden więcej nie robi różnicy. Ciekawe, swoją drogą, kiedy doczekamy się spotkania PR z Avengers?
MarcinK
Użytkownik
#530 - Wysłana: 15 Paź 2016 16:06:41 - Edytowany przez: MarcinK
Odpowiedz 
Q__
Mam pomysł na to jak ich dać do MCU. W tym wydaniu PR byli by grupą zdolnych nastolatków wyselekcjonowanych przez TARCZĘ, Zordy były by produktem Starka i bazowały by raczej na samolotach jak w Time Force czy SPD
https://www.youtube.com/watch?v=v4mS0eNE6nI
https://www.youtube.com/watch?v=p3Ml7oP3b94
lub:
https://www.youtube.com/watch?v=C7WtQClJJk0

Kostiumy rangersów były by bardziej zbrojami (skoro Kamen Rirderzy nowej generacji mogą to czemu nie rangersi) w stylu niektórych Metal Hero

Wielkie potwory również były by mechami tak jak w Go busters czy Dekaranger/SPD.
Q__
Moderator
#531 - Wysłana: 15 Paź 2016 17:33:35 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Mam pomysł na to jak ich dać do MCU. W tym wydaniu PR byli by grupą zdolnych nastolatków wyselekcjonowanych przez TARCZĘ, Zordy były by produktem Starka i bazowały by raczej na samolotach jak w Time Force czy SPD

A ja bym ich nie retconował... MU tyle potęg zmieściło, to Zordona nie pomieści?
MarcinK
Użytkownik
#532 - Wysłana: 15 Paź 2016 17:43:18
Odpowiedz 
Q__
Ale pamiętaj że Power Rangers to nie tylko era Zordona. Reebotów MMPR było dość, teraz czas na pierwszą w pełni amerykańską serię nie bazującą na żadnym konkretnym sentai (przy reebotowaniu którejkolwiek serii jest to nieuniknione).
Q__
Moderator
#533 - Wysłana: 16 Paź 2016 15:23:10 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Ale pamiętaj że Power Rangers to nie tylko era Zordona.

Pamiętam, ale chciałbym, żeby Power Rangers wnieśli w takim wypadku jakieś wartości dodane do puli MU, jakieś nowe wątki związane ze swoją, budowaną latami, specyfiką, a nie tylko nazwę i kostiumy, fasadę wypełnioną zaraz generycznie marvelowską treścią. (Tym bardziej, że MU to nie tylko - wbrew wrażeniu jakie można wynieść znając głównie ekranizacje - S.H.I.E.L.D. i Tony Stark... więc nawet jak koniecznie chcesz do historii MU sięgać, to można głębiej...)
MarcinK
Użytkownik
#534 - Wysłana: 16 Paź 2016 19:40:00
Odpowiedz 
Q__
Zordona można wprowadzić ale unikałbym raczej pisania MMPR od nowa, raczej zrobić coś na zasadzie kolejnych serii Transformers, niby te same postacie a jednak nie.
Q__
Moderator
#535 - Wysłana: 16 Paź 2016 19:44:18
Odpowiedz 
MarcinK

Myślałem raczej by traktować wszystko co wydawał Marvel - a PR ery MMPR wydawał) traktować jako rozszerzoną część MCU, chodziło mi więc raczej o starego Zordona i starych PR, jeśli reBootowanych to na tej zasadzie co całe MU teraz...
MarcinK
Użytkownik
#536 - Wysłana: 16 Paź 2016 19:48:44
Odpowiedz 
Q__
Chyba że tak, chociaz MMPR od marvela było słabe trochę
Q__
Moderator
#537 - Wysłana: 16 Paź 2016 19:55:31 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
MMPR od marvela było słabe trochę

Szczerze to było całkiem słabe, taka typowa ostatnia liga Marvela... Psioczono na marvelowskie Transformers i G.I.Joe, ale powiedziawszy uczciwie były o niebo lepsze. No i miały spory udział w wykreowaniu z dwóch seria zabawek popularnych do dziś franczyz. Udział marvelowskich komiksów w sukcesie PR wydaje się, natomiast pomijalny... Zwł., że sama seria szybko padła:
http://powerrangers.wikia.com/wiki/List_of_Power_R angers_issues_(Marvel_Comics)
Zasłynąwszy po drodze taką np. okładką:
MarcinK
Użytkownik
#538 - Wysłana: 16 Paź 2016 20:25:11 - Edytowany przez: MarcinK
Odpowiedz 
Q__
Te nasze dyskusje o łączeniu Tokusatsu i amerykańskich potęg komiksowych dość często się powtarzają.
W sumie nic dziwnego- Tokusatsu jest jedną z najprzystępniejszych form Japońszczyzny dla zachodniego odbiorcy. Bez specjalnie dużych problemów można je zaadaptować na zachodzie a nawet znaleźć czysto zachodnie serie mające cechy wspólne z Japońskimi, będące niemal odpowiednikami*. To samo tyczy się anime spod znaku Mecha czy wielu Shounenów (które można nazwać animowanym tokusatsu), jednak w przypadku Anime dominują raczej utwory dość ciężkostrawne dla zachodniej widowni (acz miewają u nas swoje fandomy).

Batman i Kamen Rider (herosi działający w cieniu, często ich wrogowie są związani z ich genezą)
Zielona Latarnia i Kosmiczni Szeryfowie, Star Wars i Star Wolf, Super Sentai i marvelowe drużyny...

ps. Czy tez chciałbyś kiedyś zobaczyć teledysk do tej piosenki z bohaterami Ultramana, MCU, DCU, VCU itp.?
http://www.dailymotion.com/video/x108y4c_%E6%83%85 %E7%86%B1-we-are-brothers-kamen-rider-x-super-sent ai-super-hero-taisen_music
Q__
Moderator
#539 - Wysłana: 16 Paź 2016 20:50:44 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Te nasze dyskusje o łączeniu Tokusatsu i amerykańskich potęg komiksowych dość często się powtarzają.
W sumie nic dziwnego- Tokusatsu jest jedną z najprzystępniejszych form Japońszczyzny dla zachodniego odbiorcy. Bez specjalnie dużych problemów można je zaadaptować na zachodzie

Ale masz świadomość, że adaptacja taka - jeśli kompletna - oznaczałaby w obecnej dobie estetykę (choć może nie krwawo-wycinakową warsrwę fabularną) P/R (gdyby miała z sukcesem trafić do szerokiej amerykańskiej widowni)? I, że estetyka kostiumów Sentai (obecna i w PR) dość ostro odstaje od amerykańskiego superbohaterskiego schematu, więc pewnie ktoś by postanowił ją "poprawić" (co już w nadciągającym filmie widać)?
MarcinK
Użytkownik
#540 - Wysłana: 16 Paź 2016 20:51:49 - Edytowany przez: MarcinK
Odpowiedz 
Q__
Jedna adaptacja od ponad 20 lat wychowuje młodą amerykańską widownię.

Są też bardziej krwiste tokusatsu które też zaczynają trafiać na zachód
np. Garo ma zapowiedziane wydanie chyba DVD
https://www.youtube.com/watch?v=pzL1PFVwqlQ
Albo Kamen rider Amazons
https://www.youtube.com/watch?v=4RO-4LC-XMI
 Strona:  ««  1  2  ...  16  17  18  19  20  ...  23  24  »» 
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Komiksy

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!