USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Cyberpunk i postcyberpunk
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  »» 
Autor Wiadomość
Mav
Użytkownik
#91 - Wysłana: 13 Wrz 2015 01:07:33
Odpowiedz 
Q__:
Nieno, wierzę, że da się w końcu poczuć świat, który się dotąd czytając wizualizowało, albo w filmach za plecami bohaterów migawkowo widziało. Ba, może to nawet renesans popularności gatunku przyniesie. Tylko czy to gibsonowsko-cyberpunkową wizję do przodu popchnie? Śmiem sądzić, że nie, bo zbyt kompletna ona na takie upgrade'y...

No w tym wywiadzie jest mowa o rozwoju. 2077 rok w tylu nie wydaje się być tylko pustym ozdobnikiem wskazującym nową grę.
Q__
Moderator
#92 - Wysłana: 13 Wrz 2015 07:31:21
Odpowiedz 
Mav

Mav:
No w tym wywiadzie jest mowa o rozwoju

Powiem tak... Ja im naprawdę dobrze życzę... Jeśli zdołają zrobić grę, w której się będzie czuło klasyczny cyberpunk spod znaku Gibsona, "Blade Runnera" i Shirowa, a jednocześnie da się uwierzyć, że to jest nasza, nie alternatywna, przyszłość to tylko się ucieszę. Więc: jestem sceptyczny, ale nie negatywnie nastawiony.

(Ba, jeśli nawet wyjdzie im "tylko" retro-cyberpunk, to powiem "a nie mówiłem", ale psioczył nie będę, bo były lata, dekady nawet, kiedy kochałem ten klimat...)
Mav
Użytkownik
#93 - Wysłana: 13 Wrz 2015 17:52:58 - Edytowany przez: Mav
Odpowiedz 
Q__:
Więc: jestem sceptyczny, ale nie negatywnie nastawiony.

Ja z żadną grą nigdy nie wiązałem takich nadziei jak z tą. Głównym powodem dla którego wierzę w sukces jest studio CD Projekt RED. Świetnie oddali klimat i sens twórczości Sapkowskiego. Do tego przy produkcji Wiedźmina zdobyli cenne doświadczenie oraz dorobili się renomy. Trzeci Wiedźmin to już stuprocentowa superprodukcja na światowym poziomie.

Dlaczego mieliby popsuć Cyberpunka? Oczywiście, że historia zna porażki skazanych na sukces produkcji, ale jednak wydaje się, że w przypadku Cyberpunka 2077 musi wyjść minimum gra udana, a jest spora szansa na grę fenomenalną.
MarcinK
Użytkownik
#94 - Wysłana: 13 Wrz 2015 17:57:48
Odpowiedz 
Mav:
Cyberpunk nie podzieli losu ST, bo rozwija się dalej dzięki CD Project RED w postaci gry Cyberpunk 2077,

Wydaje mi się że Cyberpunk doskonale by sobie poradził nawet bez tej produkcji.

Q__:
No i świat dookoła nas nie jest jednak utrzymany w, podszytej stylem lat '80, estetyce tech-noir...

Gdyby poszukać to byś znalazł i takie miejsca.

Trochę smuci zanik różnorodności społeczeństwa. Wszyscy się ubierają tak samo, oglądają te same seriale itp.
Czytałem kiedyś artykuł na temat subkultur. Jeszcze 10 lat temu bez problemu szło na ulicy rozpoznać Punka, Skina, Emo itp. a teraz tylko Dresy zachowały dawny styl.
Mav
Użytkownik
#95 - Wysłana: 13 Wrz 2015 18:00:54
Odpowiedz 
MarcinK:
Wydaje mi się że Cyberpunk doskonale by sobie poradził nawet bez tej produkcji.

Ale w postaci czego? Bo ani żadnych filmów nie ma na horyzoncie, ani gier na takim poziomie jak 2077.
MarcinK
Użytkownik
#96 - Wysłana: 13 Wrz 2015 18:07:03
Odpowiedz 
Mav:
ani żadnych filmów nie ma na horyzoncie

A filmy Blomkampa? Patlabor, Transtendencja...
Mav
Użytkownik
#97 - Wysłana: 13 Wrz 2015 18:14:06 - Edytowany przez: Mav
Odpowiedz 
MarcinK:
A filmy Blomkampa? Patlabor, Transtendencja...

To jest Cyberpunk? Ja tam nie znajduje założeń fabularnych ani nawet stylistyki Cyberpunka. Na pewno nie są to filmy kompletne, mają jedynie jakieś elementy Cyberpunka.
Q__
Moderator
#98 - Wysłana: 13 Wrz 2015 19:59:49
Odpowiedz 
Mav

Mav:
Ja z żadną grą nigdy nie wiązałem takich nadziei jak z tą. Głównym powodem dla którego wierzę w sukces jest studio CD Projekt RED. Świetnie oddali klimat i sens twórczości Sapkowskiego. Do tego przy produkcji Wiedźmina zdobyli cenne doświadczenie oraz dorobili się renomy. Trzeci Wiedźmin to już stuprocentowa superprodukcja na światowym poziomie.
Dlaczego mieliby popsuć Cyberpunka?

Ne zrozumieliśmy się... Że klasyczny cyberpunk przeniosą do gry - wierzę bez wahania. Że gra będzie dobra - też. Nie jestem tylko pewien czy uda im się zaprezentować go tak, by wyglądał jak przyszłość wciąż możliwa, nie retrowizja...

MarcinK

MarcinK:
Gdyby poszukać to byś znalazł i takie miejsca.

Zgoda... Ale w tamtych literacko-filmowo-komiksowych światach były one wszędzie...

MarcinK:
Trochę smuci zanik różnorodności społeczeństwa. Wszyscy się ubierają tak samo, oglądają te same seriale itp.
Czytałem kiedyś artykuł na temat subkultur. Jeszcze 10 lat temu bez problemu szło na ulicy rozpoznać Punka, Skina, Emo itp. a teraz tylko Dresy zachowały dawny styl.

No właśnie - w cyberpunku zdawało się to pogłębiać, a u nas... Choć... wyglądających jak Pies (Dog) z "Johnny'ego Mnemonica"* pewnie by się między fanatykami BME znalazło...

A propos:
http://www.wiadomosci24.pl/artykul/ekstremalne_mod yfikacje_ciala_czyli_wszystko_juz_bylo_117575.html
http://www.cbsnews.com/pictures/13-most-extreme-bo dy-modifications/

* przypomnijmy sobie:

"- To tylko Pies. Siemanko, Pies.
W wąskim promieniu jej oklejonej taśmą latarki przyglądał się nam swoim jednym okiem i wysuwając szary język, wolno oblizywał potężne kły. Nie byłem pewien, jakim cudem przeszczepy zalążków zębowych można uznać za niski poziom techniki. Immunosupresanty zwykle nie rosną na drzewach.
- Moll. - Eskalacja uzębienia utrudniała mu wymowę. Pasemko śliny zwisało z wykrzywionej dolnej wargi
- Słyszałem, że idziesz. Dawno.
Mógł mieć z piętnaście lat, ale kły i jaskrawa mozaika blizn połączona z pustym oczodołem tworzyła maskę bestii. Zestawienie takiej twarzy wymagało czasu i pewnych zdolności twórczych, a jego postawa świadczyła, że lubi z nią żyć. Nosił rozpadające się dżinsy, czarne od brudu i wyświecone na szwach. Pierś miał nagą, stopy bose. Wykonał wargami grymas lekko przypominający uśmiech."

Gibson
Mav
Użytkownik
#99 - Wysłana: 13 Wrz 2015 21:09:57
Odpowiedz 
Q__:
Nie jestem tylko pewien czy uda im się zaprezentować go tak, by wyglądał jak przyszłość wciąż możliwa, nie retrowizja..

No raczej pójdzie to w kierunku rozwijania samego Cyberpunka w Cyberpunku mimo wszystko niż próby urealnienia pokazanej tam wizji przyszłości. Natomiast liczę, że wynikająca z umiejscowienia akcji w 2077 roku odświeżona stylistyka i hi tech będą na tyle dobre, że w same w sobie stworzą klimat godny dobrego hard SF. To, co pokazano w teaserze bije na głowę w sumie wszystko co mamy w obecnym SF jeśli chodzi o futurystyczny klimat.
Q__
Moderator
#100 - Wysłana: 13 Wrz 2015 21:54:12
Odpowiedz 
Mav

Mav:
No raczej pójdzie to w kierunku rozwijania samego Cyberpunka w Cyberpunku mimo wszystko niż próby urealnienia pokazanej tam wizji przyszłości

Czyli zgadzasz się, że dostaniemy raczej gierczaną adaptację świata wymyślonego w latach '80-'90 niż jego napisanie na nowo, na miarę nowego wieku...

Mav:
To, co pokazano w teaserze bije na głowę w sumie wszystko co mamy w obecnym SF jeśli chodzi o futurystyczny klimat.

Bo obecna (kinowa) SF jest zazwyczaj b. mało SF...
Mav
Użytkownik
#101 - Wysłana: 14 Wrz 2015 00:17:23
Odpowiedz 
Q__:
Czyli zgadzasz się, że dostaniemy raczej gierczaną adaptację świata wymyślonego w latach '80-'90 niż jego napisanie na nowo, na miarę nowego wieku...

To zależy... Cyberpunk na tyle wyprzedził swoje czasy, będąc dość odważnym w kilku kwestiach, jak choćby ostry transhumanizm, że tak naprawdę te zmiany wynikające z umieszczenia akcji w 2077 roku mogą wystarczyć, aby otrzymać SF na miarę 21 wieku.
Q__
Moderator
#102 - Wysłana: 14 Wrz 2015 00:58:06 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Mav

Mav:
tak naprawdę te zmiany wynikające z umieszczenia akcji w 2077 roku mogą wystarczyć, aby otrzymać SF na miarę 21 wieku.

Tylko ciekaw jestem czy to będą ambitne zmiany, na miarę materiału wyjściowego, czy naciąganie pod współczesność i kosmetyka? Ano zobaczymy...

Niemniej w jednym chętnie się zgodzę - droga do godnej swego miana, nowoczesnej, SF wiedzie przez cyberpunk.
MarcinK
Użytkownik
#103 - Wysłana: 12 Lis 2015 14:40:09
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#104 - Wysłana: 12 Lis 2015 15:08:15
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Czemu warto sięgnąć po Tank Police

A ja myślałem, że raczej z tej przyczyny, że to fajna - choć lekka - cyberpunkowa historyjka, której autorem jest Masamune Shirow...
MarcinK
Użytkownik
#105 - Wysłana: 12 Lis 2015 15:13:29
Odpowiedz 
Q__:
A ja myślałem, że raczej z tej przyczyny, że to fajna - choć lekka - cyberpunkowa historyjka, której autorem jest Masamune Shirow...

To też.
MarcinK
Użytkownik
#106 - Wysłana: 30 Sty 2016 08:11:46
Odpowiedz 
Q__:
Mimo ton sentymentu, jakimi jest to podparte, dokonuje się na naszych oczach demaskacja klasycznego cyberpunku jako straszliwie postarzałego dziecka dekady lat '80.

Nie wiem czy o tym kiedyś pisałem, ale tak sobie myślę, że nasze czasy to tylko level UP lat 80-tych. Wszystkie technologie z których korzystamy są rozwiniętymi wersjami tego co było już w 80s.
Okulary VR?

Pojawiły się w latach 80tych, a renesans przeżyły w 90tych.

Napędy optyczne, karty pamięci, internet, telefony komórkowe, przenośne komputery. Wszystko to już było w latach 80tych, tyle że w innej formie.
Q__
Moderator
#107 - Wysłana: 14 Maj 2016 00:40:03
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#108 - Wysłana: 2 Lip 2016 16:13:28
Odpowiedz 
Tomy Kraft, twórca Horizona, zbiera fundusze na cyberpunkowy western (sic!) o robocicy walczącej o prawo do życia (tj. próbującej uciec na tereny, na których androidom przyznano prawa). Projekt nosi tytuł "Runaway":
https://www.kickstarter.com/projects/startrekhoriz on/runaway-short-sci-fi-film
http://www.youtube.com/watch?v=EpjZPon-yPU
MarcinK
Użytkownik
#109 - Wysłana: 24 Sier 2016 07:34:16 - Edytowany przez: MarcinK
Odpowiedz 
https://www.youtube.com/watch?v=l_NJpA_mHDc

Gra bazująca na Blade Runnerze, Ucieczce z NY i wielu innych filmach 80s, skądś ja to znam... No tak Metal Gear*

*Jakiś czas temu internet obiegło info że Kojima został zwolniony z Konami. W Polskim internecie dominowały komentarze że Metal Gear to g*wno z beznadziejnym sterowaniem i bossami z paskiem życia na cały ekran.

Mav:
To jest Cyberpunk? Ja tam nie znajduje założeń fabularnych ani nawet stylistyki Cyberpunka. Na pewno nie są to filmy kompletne, mają jedynie jakieś elementy Cyberpunka.

Obejrzałem sobie niedawno anime Patlabor i jest to cyberpunk pełną gębą.
MarcinK
Użytkownik
#110 - Wysłana: 19 Wrz 2016 16:49:22
Odpowiedz 
Jestem około połowy Limes inferior. Czyżby Zajdel był jednym z ojców Cyberpunku?
Q__
Moderator
#111 - Wysłana: 19 Wrz 2016 17:04:42 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
zyżby Zajdel był jednym z ojców Cyberpunku

Ciekawe pytanie. Faktycznie bohater jest kryminalistą (nie herosem z klasycznej SF, nie nowofalowym depresantem), a elektronika - i jej wpływ na życie mieszkańców Argolandu - odgrywa w powieści sporą rolę...
Przyznam, że zastanawiałem się nad tym nawet w wypadku "Pikniku..." Strugackich (stalker też przestępca, a jego motywy - do czasu - też po iście cyberpunkowemu ekonomiczne).
Niemniej pewnie należałoby uzależniać stwierdzenie prekursorstwa od zauważalnego wpływu na nurt. (Czyli, mówiąc nieco przewrotnie, jeśliby rozpropagować powieści Zajdla i Strugackich tak, że cyberpunkowcy - a raczej już postcyberpunkowcy - będą do nich nawiązywać, to staną się klasyką nurtu*.)

* Niby żartuję, ale czy New Weird i mundane SF inaczej produkują sobie protoplastów?

ps. Przy czym warto zauważyć, że nie Ty jeden uznajesz "Limes..." za kawałek cyberpunkowy:
http://polter.pl/Ludzie-czytajcie-Zajdla-b13715
http://rynarzewski.pl/formica-must-die/
A i podobieństwo "Pikniku..." do tytułowego nurtu nie tylko ja zauważam:
http://kateofmind.blogspot.com/2013/11/arkady-bori s-strugatskys-roadside.html
MarcinK
Użytkownik
#112 - Wysłana: 19 Wrz 2016 17:31:56
Odpowiedz 
Q__:
Faktycznie bohater jest kryminalistą

No i wątek kryminalny jest przedstawiony w trochę kuszący sposób
MarcinK
Użytkownik
#113 - Wysłana: 21 Wrz 2016 10:35:49
Odpowiedz 
Q__:
(Czyli, mówiąc nieco przewrotnie, jeśliby rozpropagować powieści Zajdla i Strugackich tak, że cyberpunkowcy - a raczej już postcyberpunkowcy - będą do nich nawiązywać, to staną się klasyką nurtu*.)

Chyba najlepszą metodą była by ekranizacja w cyberpunkowej stylistyce.

ps. Nie wiedzieć czemu Sneera wyobraziłem sobie jako gościa w ogromnych kozackich okularach przeciwsłonecznych jakie nosił jeden z kumpli Fukny Kovala w "Bez oddechu"
Q__
Moderator
#114 - Wysłana: 21 Wrz 2016 16:45:31
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Chyba najlepszą metodą była by ekranizacja w cyberpunkowej stylistyce.

Fakt. I w wypadku Strugackich to nawet możliwe (patrząc na to co teraz kręcą Rosjanie). Nie wiem jak z Zajdlem u nas, ale, że "Limes..." kultowy w Niemczech...

MarcinK:
Nie wiedzieć czemu Sneera wyobraziłem sobie jako gościa w ogromnych kozackich okularach przeciwsłonecznych jakie nosił jeden z kumpli Fukny Kovala w "Bez oddechu"

Kadr! Kadr!. Nawiasem mówiąc nie wiem czy wiesz, że Sneer wzorowany byl na Snetgu. Kumple Kovala też na pisarzach SF tamtych lat, ale innych...
MarcinK
Użytkownik
#115 - Wysłana: 21 Wrz 2016 18:11:36
Odpowiedz 
Q__:
Kadr! Kadr!

Miałem nadzieję że ty zaraz z nim wyskoczysz Jak dobrze pamiętam on kierował misją która wyciągnęła Kovala z bazy wroga na jakiejś planecie, a później pojawiła się informacja że utonął w basenie (z nogą w gipsie).
Q__
Moderator
#116 - Wysłana: 21 Wrz 2016 18:32:13 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
MarcinK

Czekaj... Misją, która dość przypadkowo pomogla Kovalowi kierował komandor Dupree, nogę w gipsie miał Paul Barley (chwilami szef Funky'ego), a w basenie rzekomo utonął (z ręką w gipsie) senator Bobber.

Z czego Dupree, owszem, nosił w pewnych scenach efekciarskie okulary... Vide dolny kadr po lewej:
MarcinK
Użytkownik
#117 - Wysłana: 21 Wrz 2016 19:43:47
Odpowiedz 
Q__:
Czekaj... Misją, która dość przypadkowo pomogla Kovalowi kierował komandor Dupree, nogę w gipsie miał Paul Barley (chwilami szef Funky'ego), a w basenie rzekomo utonął (z ręką w gipsie) senator Bobber.

To znak że czas na powtórkę

Q__:
Z czego Dupree, owszem, nosił w pewnych scenach efekciarskie okulary... Vide dolny kadr po lewej:

Był też kadr we wspomnianym Bez Oddechu gdy przybył na pomoc Kovalowi i patrzył tymi czaderskimi patrzałkami prosto w "kamerę".
mozg_kl2
Użytkownik
#118 - Wysłana: 21 Wrz 2016 19:44:27 - Edytowany przez: mozg_kl2
Odpowiedz 
grał ktos w nowego Deus exa?

Akcja Mankind Divided rozpoczyna się w 2029 roku, czyli dwa lata po wydarzeniach przedstawionych w poprzedniej części serii. Kiedy w wyniku niesławnej awarii biowszczepów miliony „ulepszonych” zaatakowało ludzi pozbawionych augmentacji, w społeczeństwie wytworzył się wyraźny podział pomiędzy osobami bez modyfikacji a ich posiadaczami. Ci ostatni zaczęli być zbierani w swoistych gettach, w których szerzyła się przestępczość, a policja nadużywa swych przywilejów. W atmosferze niepokojów społecznych zaczęły rozwijać się organizacje terrorystyczne, walczące o równe prawa dla „ulepszonych”. Podczas rozgrywki wcielamy się ponownie w naszpikowanego augmentacjami agenta Adama Jensena, który współpracuje jednocześnie ze specjalną sekcją Interpolu o nazwie Task Force 29, powołaną do walki z terroryzmem, a także z grupą hakerów znaną jako Juggernaut Collective. Celem bohatera jest rozpracowanie złowrogiej organizacji Iluminatów. W poszczególnych misjach obaj sojusznicy nierzadko stawiają przed protagonistą sprzeczne cele, co zmusza gracza do prowadzenia niebezpiecznej gry, w której stawką jest los całej ludzkości.
MarcinK
Użytkownik
#119 - Wysłana: 21 Wrz 2016 20:02:39 - Edytowany przez: MarcinK
Odpowiedz 
Q__
Czy statki z kadru który wstawiłeś nie przypominają trochę Japońskich okrętów Gotengo/Atragon?

[imgs]http://blogs.c.yimg.jp/res/blog-07-87/imagin erjp/folder/1224547/70/40852670/img_7?1447849680[/ imgs]

Chociaż to raczej przypadek gdyż o ile mi wiadomo pierwszy film z Gotengo dotarł do nas dopiero na DVD. Chociaż patrząc na design nowego Gotengo można dojść do wniosku że inspirowali się Kovalem.

Co ciekawe pierwszy Atragon jest adaptacją powieści tego pana: https://en.wikipedia.org/wiki/Shunr%C5%8D_Oshikawa
Q__
Moderator
#120 - Wysłana: 21 Wrz 2016 21:35:25
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
To znak że czas na powtórkę

Ano. Do klasyki warto wracać. Zresztą coś tam jednak zapamiętałeś.

MarcinK:
Był też kadr we wspomnianym Bez Oddechu gdy przybył na pomoc Kovalowi i patrzył tymi czaderskimi patrzałkami prosto w "kamerę".

I podobny we "Wbrew sobie" (tam było go chyba najwięcej), ale wrzucałem na szybko...
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  »» 
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Cyberpunk i postcyberpunk

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!