USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Cyberpunk i postcyberpunk
 Strona:  ««  1  2  3  ...  13  14  15  16  17  18  19  »» 
Autor Wiadomość
annami
Użytkownik
#451 - Wysłana: 11 Kwi 2018 18:55:07
Odpowiedz 
MarcinK:
READY PLAYER ONE Final Trailer (2018)

Był ktoś? Jak wrażenia?

Ja byłam dzisiaj i podobało mi się. Fajna rozrywka z dość oczywistym, ale dobrym morałem. Co prawda ja nie z tego pokolenia i mało grająca, ale niektóre "Easter Eggs" są na tyle wyraziste, że nawet ja je łapię. Miłe nawiązania do BTTF :3

No i jest też wyraźne, żeby nie powiedzieć rzucające się w oczy ;), nawiązanie do Treka.
MarcinK
Użytkownik
#452 - Wysłana: 11 Kwi 2018 19:45:25
Odpowiedz 
Na YT widziałem fragment z Mechagodzillą. Jakieś wystające kable itp. najgorszy design w dziejach
Q__
Moderator
#453 - Wysłana: 11 Kwi 2018 20:12:55
Odpowiedz 
annami

annami:
No i jest też wyraźne, żeby nie powiedzieć rzucające się w oczy ;), nawiązanie do Treka.

Dawaj tego spoilera, jestem b. ciekaw.
annami
Użytkownik
#454 - Wysłana: 11 Kwi 2018 22:53:01
Odpowiedz 
Q__:
Dawaj tego spoilera, jestem b. ciekaw.

Cała sceneria"pogrzebu" twórcy Oasis, Hallidaya ;)

Ktoś się tutaj nieźle pobawił w znajdywanie różnych nawiązań, jakby ktoś miał ochotę poczytać: https://screenrant.com/ready-player-one-easter-egg s-guide/
Q__
Moderator
#455 - Wysłana: 11 Kwi 2018 23:29:29 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
annami

annami:
Cała sceneria"pogrzebu" twórcy Oasis, Hallidaya ;)

Nie pytam do czyjego pogrzebu mamy tam nawiązanie, bo jestem dziwnie pewien, że wiem.

annami:
Ktoś się tutaj nieźle pobawił w znajdywanie różnych nawiązań, jakby ktoś miał ochotę poczytać

Dzięki, faktycznie na solidną robotę to wygląda (pokazując zarazem, że twórcy filmu musieli się nieźle bawić). (I potwierdza mój domysł.)
annami
Użytkownik
#456 - Wysłana: 12 Kwi 2018 00:39:20
Odpowiedz 
Q__:
Dzięki, faktycznie na solidną robotę to wygląda (pokazując zarazem, że twórcy filmu musieli się nieźle bawić). (I potwierdza mój domysł.)

Choć niektóre z "easter eggs" wymagają chyba oglądania klatka po klatce, żeby je wyraźnie zobaczyć

Jest też pewien zabieg fabularny, który kojarzy mi się z jednym z odcinków Treka, ale to akurat może być przypadek lub wynikać skądinąd. Ale tu wolę nie spoilerować, bo to akurat dość fajny "twist" w filmie
MarcinK
Użytkownik
#457 - Wysłana: 12 Kwi 2018 18:59:51
Odpowiedz 
Jak myślicie czy Kojima mógł wzorować wygląd Quiet na naszej Małgosi?

Q__
Moderator
#458 - Wysłana: 12 Kwi 2018 21:39:13 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Jak myślicie czy Kojima mógł wzorować wygląd Quiet na naszej Małgosi?

Zważywszy, że tę ostatnią Shirow tak ubrał i to na potrzeby rynku japońskiego, nie wykluczałbym. (Choć taki styl strojenia bohaterek na tyle jest popularny, że i zakładać to, bez dodatkowych danych, trudno.)
MarcinK
Użytkownik
#459 - Wysłana: 15 Kwi 2018 21:39:54
Odpowiedz 
MarcinK
Użytkownik
#460 - Wysłana: 18 Kwi 2018 13:52:36
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#461 - Wysłana: 18 Kwi 2018 14:18:40 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Główna

Dobra. Poszło do SciFi.pl. (Na Lem.pl wrzuć sam, jest tam taki topic "Wokół Lema się dzieje...". EDIT: widzę, że już to zrobiłeś.)
MarcinK
Użytkownik
#462 - Wysłana: 18 Kwi 2018 17:08:55 - Edytowany przez: MarcinK
Odpowiedz 
Q__
I teraz można zacząć szukać nawiązań w dawniejszych i przyszłych grach

W sumie Lem, Wajda ciekawe kto jeszcze
MarcinK
Użytkownik
#463 - Wysłana: 20 Kwi 2018 08:07:16
Odpowiedz 
MarcinK
Użytkownik
#464 - Wysłana: 24 Kwi 2018 21:44:00
Odpowiedz 
https://www.youtube.com/watch?v=69PIm52Jrss

Inside Adam Savage's Cave: Ghost in the Shell Props!
MarcinK
Użytkownik
#465 - Wysłana: 6 Maj 2018 19:03:05 - Edytowany przez: MarcinK
Odpowiedz 
Najszaleńsza teoria na temat Death Stranding jaką widziałem.
Akcja ma się dziać w umyśle pogrążonego we śpiączce Big Bossa (pomiędzy Ground Zeros a Phantom Pain lub Metal Gear 2 a Guns of the Patriots) a cały konflikt Konami vs Kojima to element kampanii marketingowej

Obejrzałem też Raport Mniejszości. Trochę ta błyszcząca technologia nie pasuje to reszty świata jak z czasów komuny (nawet mieszkania tych bogatszych bidnie wyglądają)
Q__
Moderator
#466 - Wysłana: 6 Maj 2018 19:33:16 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Akcja ma się dziać w umyśle pogrążonego we śpiączce Big Bossa

Takie akcje w umyśle to b. ballardowski pomysł ("Wyspa"*, a raczej jedna z jej możliwych interpretacji, się kojarzy). Nic dziwnego w sumie, zważywszy na to, że właśnie J.G.B. zwrócił SF ku inner space.

* Powieść poniekąd science fiction (klasyfikacja nie będzie tu jednoznaczna), w każdym razie o kwestie cywilizacyjne i hipotezy naukowe zahaczająca. Facet po wypadku samochodowym pełznie półżywy na wysepkę otoczoną ze wszystkich stron autostradami. Taka industrializacja tam, że nie ma się z niej jak wydostać. Zaczyna się więc tam urządzać, zdrowiejąc pomału. Z czasem pojawiają się pytania czy nie jest to wszystko przedśmiertną halucynacją protagonisty, który w tym wypadku wbrew pozorom zginął. W/w kwestia pozostaje otwarta do końca. W warstwie głębszej dominują trzy sprawy: 1. prawda czy zwidy (jako się rzekło), 2. uderzenie w dehumanizację cywilizacji technicznej, i 3. uderzenie w człowieka, bo z bohatera w (swoistej) dziczy też różna wewnętrzna brzydota wyłazi. Niektórzy twierdzili, że LOST z tego rżnął.

MarcinK:
Trochę ta błyszcząca technologia nie pasuje to reszty świata jak z czasów komuny (nawet mieszkania tych bogatszych bidnie wyglądają)

To Dick. Jego wizje mają prawo być wariackie, w końcu wierzył, że historia naszego świata stanęła po zmartwychwstaniu Jezusa, a cała reszta to VR sprokurowane przez Beliala (kłaniają się, stanowiące jakby zwornik jego twórczości, powieści "VALIS" i "Boża inwazja").
MarcinK
Użytkownik
#467 - Wysłana: 6 Maj 2018 19:43:11
Odpowiedz 
Q__:
To Dick. Jego wizje mają prawo być wariackie, w końcu wierzył, że historia naszego świata stanęła po zmartwychwstaniu Jezusa, a cała reszta to VR sprokurowane przez Beliala (kłaniają się, stanowiące jakby zwornik jego twórczości, powieści "VALIS" i "Boża inwazja").

I twierdzisz że Spielberg trzymał się dziadowskiej wizji przyszłości?
Q__
Moderator
#468 - Wysłana: 6 Maj 2018 19:52:25 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
MarcinK

Spielberg, jak wszyscy istotni adaptatorzy Dicka (Scott, Verhoeven, Linklater), napisał w sumie świat ekranizowanego utworu na nowo, ale trzymając się, że tak to ujmę, worldbuildingowej* filozofii PKD.

* Należy to słówko brać w pewien nawias z wymienionych już powodów.
MarcinK
Użytkownik
#469 - Wysłana: 23 Maj 2018 18:51:55
Odpowiedz 
https://www.youtube.com/watch?v=K1B-4mf2O_s
Kojima Wants You to Know How Photorealistic Moss Will Look in Death Stranding
MarcinK
Użytkownik
#470 - Wysłana: 7 Cze 2018 18:05:33
Odpowiedz 
MarcinK
Użytkownik
#471 - Wysłana: 11 Cze 2018 11:10:44
Odpowiedz 
https://www.youtube.com/watch?v=8X2kIfS6fb8

Pierwszy trailer był jednak bardziej klimatyczny. To wygląda jak GTA V i nie czuć tego klimatu przytłoczenia informacjami/technologią jak w Bladym, GiTS, Deus Ex czy miejscami MGS
Q__
Moderator
#472 - Wysłana: 11 Cze 2018 19:29:38 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
nie czuć tego klimatu przytłoczenia informacjami/technologią jak w Bladym, GiTS, Deus Ex czy miejscami MGS

Trochę klimatu ejtisów (ta kurtka, to auto a la Knight Rider) i rozwiązań właściwych dla cyberpunku jednak jest (choć migają za szybko by się nimi podelektować), ale fakt, że są i sceny wyglądające (prawie) kompletnie współcześnie, a biedna dzielnica jest za mało biedna, za bardzo luksusowa. No i podejrzanie dużo przestrzeni/zieleni im zostało, co brak w/w przytłoczenia tłumaczy (i powoduje, że odbiera się ten świat jako CP-light* jednak).

* Czyli bardziej z elementami cyberpunku, niż cyberpunkowy do szpiku kości.
USS Bij
Użytkownik
#473 - Wysłana: 11 Cze 2018 21:51:16
Odpowiedz 
Tak jak się spodziewałem: słuszny krok w tył, z dala od nieudolnie zapatrzonej w Blade Runner, stereotypowo-autoparodystycznej estetyki, z którą cyberpunk stał się kojarzony. Jestem bardzo za. Płotka oczywiście też w porządku.

Bruce Bethke byłby dumny
Q__
Moderator
#474 - Wysłana: 11 Cze 2018 23:05:38 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
USS Bij

USS Bij:
z dala od nieudolnie zapatrzonej w Blade Runner, stereotypowo-autoparodystycznej estetyki, z którą cyberpunk stał się kojarzony

Cóż, doskonale rozumiem Twój punkt widzenia, bo zdarzyło mi się swego czasu zmiażdżyć klasyczny, gibsonowski, CP jako - z perspektywy czasu - nieznośny, boleśnie postarzały, nierealistyczny, kicz:
http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=5&topic=1118&page=1#msg236573
Ale... czy przypadkiem od tej konkretnej gry nie powinniśmy - choćby ze względu na jej tytuł - oczekiwać właśnie tego, że zanurzy nas w owych gibsonowskich klimatach (osiągając stężenie nostalgia factor na poziomie STC)?

USS Bij:
Bruce Bethke byłby dumny

Vernor Vinge (z ex-żoną, Joan) też.

Nawiasem: powraca nam tu pytanie gdzie właściwie korzeni cyberpunku szukać, bo można jeszcze wymienić nazwiska Dicka, Zelazny'ego, Varley'a, Bestera...
USS Bij
Użytkownik
#475 - Wysłana: 11 Cze 2018 23:27:57
Odpowiedz 
Q__:
Cóż, rozumiem Twój punkt widzenia, bo zdarzyło mi się swego czasu zmiażdżyć klasyczny, gibsonowski, CP jako - z perspektywy czasu - nieznośny, boleśnie postarzały, nierealistyczny, kicz:
http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=5&topic=1118&page=1#msg236573
Ale... czy przypadkiem od tej konkretnej gry nie powinniśmy - choćby ze względu na jej tytuł - oczekiwać właśnie tego, że zanurzy nas w owych gibsonowskich klimatach?

Nie zrozum mnie źle - ja taką stylistykę wielbię bezgranicznie, ale CRPG na taką skalę, na jaką CDPR C2077 zapowiada musi być różnorodny, bo skończyłby właśnie jako autoparodia. To jakby całe Neuromancer składało się tylko i wyłącznie z synestetycznych opisów ;)

Poza tym, skąd przekonanie, że 'tego' nie dostaniemy w ogóle lub w oszczędnej dawce?

https://www.reddit.com/r/cyberpunkgame/comments/8q 7evh/told_you_it_was_worth_waiting_for/

Mike Pondsmith:
For those who wish it was more rainy and dark and stuff: Five words: Day/night Cycle Weather Algorithms

ANYONE can make it dark and rainy and neony. We already knew we could do that. We wanted to prove that it can be the Dark Future ANY TIME OF DAY OR NIGHT.

Q__:
Nawiasem: powraca nam tu pytanie gdzie właściwie korzeni cyberpunku szukać, bo można jeszcze wymienić nazwiska Dicka, Zelazny'ego, Varley'a, Bestera...

I do Mary Shelley można dojść w ten sposób, pewnie ;) Pierwsze co mi tonalnie do głowy wskoczyło to 'Cyberpunk' Bethke właśnie. To jest piękny kierunek, CDPR oprócz tego, że najwyraźniej prowadzi studio niczym gułag ewidentnie zatrudnia ludzi, którzy cyberpunk doskonale rozumieją.

Za 2-3 lata będzie z tego fajna gierka.
Q__
Moderator
#476 - Wysłana: 12 Cze 2018 00:00:54 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
USS Bij

USS Bij:
ale CRPG na taką skalę, na jaką CDPR C2077 zapowiada musi być różnorodny, bo skończyłby właśnie jako autoparodia. To jakby całe Neuromancer składało się tylko i wyłącznie z synestetycznych opisów ;)

Sugerujesz, że to jak - nie przymierzając - z seksualnością Lando: to co zobaczyliśmy u Lucasa/Gibsona będzie zachowane, ale wpisane w większą całość, którą budują twórcy CP2077/disney'owscy spece od nowego kanonu? W takim wypadku faktycznie nie znajdę powodu do narzekań, zwł. jeśli elementy dobudowane będą łatać gibsonowskie paralogizmy.

USS Bij:
Poza tym, skąd przekonanie, że 'tego' nie dostaniemy w ogóle lub w oszczędnej dawce?

Nie mam takiego przekonania, oceniałem konkretny trailer, nie - grę, przecież .

USS Bij:
I do Mary Shelley można dojść w ten sposób, pewnie ;)

Nawet wcześniej, do Le Mettrie'go.

USS Bij:
Pierwsze co mi tonalnie do głowy wskoczyło to 'Cyberpunk' Bethke właśnie.

Cóż, u niego jako pierwszego chyba element punk tak wyraźnie wystąpił.

USS Bij:
ewidentnie zatrudnia ludzi, którzy cyberpunk doskonale rozumieją.

Nie przeczę, pewnych scen z tego zwiastuna nie nakręciłby jednak ktoś, kto cyberpunku nie czuje/nie rozumie.

USS Bij:
Za 2-3 lata będzie z tego fajna gierka.

Mam nadzieję .

Życzę im zresztą by stworzyli coś rozbudowanego fabularnie jak Wiesiek do kwadratu (tym razem nie muszą się przecież trzymać jednego, doskonale zdefiniowanego już wcześniej, bohatera), a przy tym by czerpali z wszystkich klasyków gatunku splatając ich pomysły jeszcze skuteczniej niż czynią to twórcy STO z rozmaitymi wątkami różnych serii ST.
MarcinK
Użytkownik
#477 - Wysłana: 12 Cze 2018 06:15:15 - Edytowany przez: MarcinK
Odpowiedz 
Jest jest jest jest
https://www.youtube.com/watch?v=tOdZvUGnGeI

Głowna

Q__:

Zajdla
Q__
Moderator
#478 - Wysłana: 12 Cze 2018 07:55:25 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Jest jest jest jest

Nono, ośmiominutowy trailer w dodatku powodujący, że zaczynam się zastanawiać czy aby nie masz racji, że gry właśnie na naszych oczach przekraczają próg artyzmu... Początek - przewrotny, wygląda na to, że każą widzowi może nie pójść, ale zajrzeć w pi***. To dziecko? O co chodzi z tymi dziećmi - "Odyseja...", "Solaris" (przerośnięty riebionok stworzony przez Ocean się kłania), teraz ono... Potem coś a la strugacko-tarkowska wędrówka po Strefie. Przechodząca w - jakby huberathowate? - infernalne klimaty. I jeszcze ta gadająca w głowie bohatera dziewczyna - trochę się Cyfral Ziemiańskiego (po transformacji) kojarzy, trochę Ella Runciter (zwł. że ubikowato brzmiący slogan reklamowy też się pojawia*).

* A znów to, co reklamowane, wygląda jak z "eXistenZ" wyjęte.

MarcinK:
Głowna

Dobra, dałem.
mozg_kl2
Użytkownik
#479 - Wysłana: 12 Cze 2018 14:53:56
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#480 - Wysłana: 12 Cze 2018 15:14:26 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
zwiastun-cyberpun k-2077-wywolal-skrajne-reakcje

Te same zarzuty jakie padły u nas, z tego co widzę (mówiąc bardziej neutralnie: zwrócili uwagę na to samo, na co i my). A imputowane podobieństwo do GTA? Coś w tym jest... Pewne widoczki w istocie podobne.
 Strona:  ««  1  2  3  ...  13  14  15  16  17  18  19  »» 
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Cyberpunk i postcyberpunk

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!