USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Cyberpunk i postcyberpunk
 Strona:  ««  1  2  3  ...  10  11  12  13  14  15  16 
Autor Wiadomość
annami
Użytkownik
#451 - Wysłana: 11 Kwi 2018 18:55:07
Odpowiedz 
MarcinK:
READY PLAYER ONE Final Trailer (2018)

Był ktoś? Jak wrażenia?

Ja byłam dzisiaj i podobało mi się. Fajna rozrywka z dość oczywistym, ale dobrym morałem. Co prawda ja nie z tego pokolenia i mało grająca, ale niektóre "Easter Eggs" są na tyle wyraziste, że nawet ja je łapię. Miłe nawiązania do BTTF :3

No i jest też wyraźne, żeby nie powiedzieć rzucające się w oczy ;), nawiązanie do Treka.
MarcinK
Użytkownik
#452 - Wysłana: 11 Kwi 2018 19:45:25
Odpowiedz 
Na YT widziałem fragment z Mechagodzillą. Jakieś wystające kable itp. najgorszy design w dziejach
Q__
Moderator
#453 - Wysłana: 11 Kwi 2018 20:12:55
Odpowiedz 
annami

annami:
No i jest też wyraźne, żeby nie powiedzieć rzucające się w oczy ;), nawiązanie do Treka.

Dawaj tego spoilera, jestem b. ciekaw.
annami
Użytkownik
#454 - Wysłana: 11 Kwi 2018 22:53:01
Odpowiedz 
Q__:
Dawaj tego spoilera, jestem b. ciekaw.

Cała sceneria"pogrzebu" twórcy Oasis, Hallidaya ;)

Ktoś się tutaj nieźle pobawił w znajdywanie różnych nawiązań, jakby ktoś miał ochotę poczytać: https://screenrant.com/ready-player-one-easter-egg s-guide/
Q__
Moderator
#455 - Wysłana: 11 Kwi 2018 23:29:29 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
annami

annami:
Cała sceneria"pogrzebu" twórcy Oasis, Hallidaya ;)

Nie pytam do czyjego pogrzebu mamy tam nawiązanie, bo jestem dziwnie pewien, że wiem.

annami:
Ktoś się tutaj nieźle pobawił w znajdywanie różnych nawiązań, jakby ktoś miał ochotę poczytać

Dzięki, faktycznie na solidną robotę to wygląda (pokazując zarazem, że twórcy filmu musieli się nieźle bawić). (I potwierdza mój domysł.)
annami
Użytkownik
#456 - Wysłana: 12 Kwi 2018 00:39:20
Odpowiedz 
Q__:
Dzięki, faktycznie na solidną robotę to wygląda (pokazując zarazem, że twórcy filmu musieli się nieźle bawić). (I potwierdza mój domysł.)

Choć niektóre z "easter eggs" wymagają chyba oglądania klatka po klatce, żeby je wyraźnie zobaczyć

Jest też pewien zabieg fabularny, który kojarzy mi się z jednym z odcinków Treka, ale to akurat może być przypadek lub wynikać skądinąd. Ale tu wolę nie spoilerować, bo to akurat dość fajny "twist" w filmie
MarcinK
Użytkownik
#457 - Wysłana: 12 Kwi 2018 18:59:51
Odpowiedz 
Jak myślicie czy Kojima mógł wzorować wygląd Quiet na naszej Małgosi?

Q__
Moderator
#458 - Wysłana: 12 Kwi 2018 21:39:13 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Jak myślicie czy Kojima mógł wzorować wygląd Quiet na naszej Małgosi?

Zważywszy, że tę ostatnią Shirow tak ubrał i to na potrzeby rynku japońskiego, nie wykluczałbym. (Choć taki styl strojenia bohaterek na tyle jest popularny, że i zakładać to, bez dodatkowych danych, trudno.)
MarcinK
Użytkownik
#459 - Wysłana: 15 Kwi 2018 21:39:54
Odpowiedz 
MarcinK
Użytkownik
#460 - Wysłana: 18 Kwi 2018 13:52:36
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#461 - Wysłana: 18 Kwi 2018 14:18:40 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Główna

Dobra. Poszło do SciFi.pl. (Na Lem.pl wrzuć sam, jest tam taki topic "Wokół Lema się dzieje...". EDIT: widzę, że już to zrobiłeś.)
MarcinK
Użytkownik
#462 - Wysłana: 18 Kwi 2018 17:08:55 - Edytowany przez: MarcinK
Odpowiedz 
Q__
I teraz można zacząć szukać nawiązań w dawniejszych i przyszłych grach

W sumie Lem, Wajda ciekawe kto jeszcze
MarcinK
Użytkownik
#463 - Wysłana: 20 Kwi 2018 08:07:16
Odpowiedz 
 Strona:  ««  1  2  3  ...  10  11  12  13  14  15  16 
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Cyberpunk i postcyberpunk

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!