USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Wampiry
 Strona:  ««  1  2  3  ...  6  7  8  9  10  11  12  »» 
Autor Wiadomość
Picard
Użytkownik
#211 - Wysłana: 26 Lis 2011 19:29:01
Odpowiedz 
Dukat

Nie masz niczego konstruktywnego do powiedzenia, to się nie wypowiadaj.
Wracając do tematu wampirów - retrospektywna recenzja Blade'a - aż trudno uwierzyć, że w gruncie podrzędny film akcji był tak wpływowy.

http://thatguywiththeglasses.com/videolinks/team-n chick/vampire-reviews/33350-blade#content
Vanja
Użytkownik
#212 - Wysłana: 26 Lis 2011 19:34:21
Odpowiedz 
Picard:
Czemu bronisz tu prezentowania cudzych opinii, pod którymi dany forumowicz może się podpisać?

Po pierwsze niczego nie zabraniam. Wyrażam tylko swoją dezaprobatę dla takiego postępowania.

Po drugie wolę przeczytać wypowiedź użytkownika z którą się nie zgadzam (bo mogę wtedy dyskutować) niż po raz kolejny zobaczyć linka w stylu: „Kasia z sąsiedniej piaskownicy uważa tak samo jak ja!”

Picard:
Jaką dyskusje chcesz prowadzić na temat przychodów danego filmu.

Taka informacja może stać się początkiem rozmowy choćby o jakości rzeczonego filmu i czemu tyle osób zechciało iść na niego do kin. A jaką dyskusję mogę prowadzić z linkowaną Kasią z innej piaskownicy?
Q__
Moderator
#213 - Wysłana: 26 Lis 2011 19:35:06 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Picard

Picard:
Nie masz niczego konstruktywnego do powiedzenia, to się nie wypowiadaj.

Dukat był tym razem złośliwy, ale w dopuszczalnych granicach (uwaga dość żartobliwe etc.), nie ma co tego eskalować.
Picard
Użytkownik
#214 - Wysłana: 26 Lis 2011 19:50:24 - Edytowany przez: Picard
Odpowiedz 
Q__:
Dukat był tym razem złośliwy, ale w dopuszczalnych granicach (uwaga dość żartobliwe etc.), nie ma co tego eskalować.

Nie chce eskalować, ale nie ma nic do powiedzenia w temacie, ale znalazł czas aby mnie osobiście zaatakować - może i żartobliwie, ale jednak - dość to znamienne.

Vanja:
Po drugie wolę przeczytać wypowiedź użytkownika z którą się nie zgadzam (bo mogę wtedy dyskutować) niż po raz kolejny zobaczyć linka w stylu: „Kasia z sąsiedniej piaskownicy uważa tak samo jak ja!”

Jedna i druga strona powołuje się na opinie ludzi im przychylnych - to zwyczajne w każdej dyskusji.

Vanja:
Taka informacja może stać się początkiem rozmowy choćby o jakości rzeczonego filmu i czemu tyle osób zechciało iść na niego do kin. A jaką dyskusję mogę prowadzić z linkowaną Kasią z innej piaskownicy?

Opinia Kasi też może skłaniać do takiej dyskusji. Jeśli np. taka Kasia uważa, że Zmierzch jest boski, bo pokazane w nim pseudo-wampiry ładnie prezentują się bez koszuli i tak pięknie się świecą, to nie uważasz, że taki pogląd może skłonić kogoś do polemiki?

Wracając do tematu i rozluźniając atmosferę:
http://facet.interia.pl/ciekawostki/groza-i-krymin aly/news/wampiry-naprawde-istnieja,1426583,4824
Vanja
Użytkownik
#215 - Wysłana: 26 Lis 2011 20:10:50 - Edytowany przez: Vanja
Odpowiedz 
Picard:
Jedna i druga strona powołuje się na opinie ludzi im przychylnych - to zwyczajne w każdej dyskusji.

Kasia której nie znasz jest Ci przychylna? Wie chociaż że linkujesz gdzieś jej wypowiedzi?

Picard:
Opinia Kasi też może skłaniać do takiej dyskusji.

Nie może. Z Kasią w żaden sposób dyskutować nie mogę bo nie udziela się na tym forum. Mogę rozmawiać tylko z osobami, które mają własne poglądy i wyrażają je tutaj osobiście. A jeśli jakaś osoba chowa się za poglądami Kasi przedstawiając je jako własne to dyskusja staje się bezcelowa i angażować się w nią nie ma sensu.

Picard:
Wracając do tematu i rozluźniając atmosferę:

O ile informacje o krwawych zbrodniach mogą rozluźniać
Picard
Użytkownik
#216 - Wysłana: 26 Lis 2011 20:47:42
Odpowiedz 
Vanja:
Kasia której nie znasz jest Ci przychylna? Wie chociaż że linkujesz gdzieś jej wypowiedzi?

Po prostu zgadza się z moim zdaniem i tyle, jesteśmy w tej samej grupie. Tak samo jak jest mi przychylny anonimowy wyborca, który głosuje na tą samą partię co ja, albo publicysta, którego nigdy nie spotkałem, a który ma zbliżone do mnie poglądy polityczne.

Vanja:
O ile informacje o krwawych zbrodniach mogą rozluźniać

Przynajmniej są na temat. A rozluźniające są dlatego, że ktoś rzeczywiście wieży w wampiry i to jest zabawne. Jest to czarny humor, ale zawsze, tak jak ten program dokumentalny traktujący między innymi o wypadkach jakie miały miejsce w Romuni w 2003 roku:
True Horror-Vampires
http://www.youtube.com/watch?v=UFMuos6jHEg&feature =related
http://www.youtube.com/watch?v=nspqnQ32jaA&feature =related
http://www.youtube.com/watch?v=GVrgAxLZdGc&feature =related
http://www.youtube.com/watch?v=xC99XckshDA&feature =related
http://www.youtube.com/watch?v=baRB08qx3v8&feature =related
Vanja
Użytkownik
#217 - Wysłana: 26 Lis 2011 21:18:15
Odpowiedz 
Picard:
Po prostu zgadza się z moim zdaniem i tyle, jesteśmy w tej samej grupie.

Muszę Cię zmartwić- ona nawet nie wie że istniejesz więc raczej to Ty zgadzasz się z jej opinią. Co nadal nie usprawiedliwia umieszczania cudzych wypowiedzi jako własnych gdy zabraknie argumentów w dyskusji

Picard:
Tak samo jak jest mi przychylny anonimowy wyborca, który głosuje na tą samą partię co ja,

Potrzebujesz takiego "poparcia" żeby uwierzyć w słuszność swoich poglądów?
Dukat
Użytkownik
#218 - Wysłana: 26 Lis 2011 22:17:41
Odpowiedz 
Picard:
A rozluźniające są dlatego, że ktoś rzeczywiście wieży w wampiry i to jest zabawne.

I wish animal to You, I tower You Mr. Picard

Vanja, moze po prostu uznaj, że Picard może wklejać czyjeś poglądy jako swoje bo jak sam pisze to śmiesznie wychodzi. Na razie to całą stronę gadacie o tym czy wklejać czy nie
Picard
Użytkownik
#219 - Wysłana: 27 Lis 2011 05:57:08
Odpowiedz 
Vanja:
Muszę Cię zmartwić- ona nawet nie wie że istniejesz więc raczej to Ty zgadzasz się z jej opinią. Co nadal nie usprawiedliwia umieszczania cudzych wypowiedzi jako własnych gdy zabraknie argumentów w dyskusji

Po prostu zgadzamy się ze sobą. I nie chodzi tu o to, że zabraknie argumentów, ale jeśli ktoś może powiedzieć to samo co ja - czasami nawet lepiej niż ja bym to zrobił - to czemu mam się produkować? Zresztą nie tylko ja zamieszczam cytaty i linki do cudzych wypowiedzi.

Vanja:
Potrzebujesz takiego "poparcia" żeby uwierzyć w słuszność swoich poglądów?

Każdy potrzebuje jeśli chce coś zdziałać. Na forum internetowym zdziałanie czegokolwiek jest raczej nie możliwe, ale jeśli chcesz aby kandydat, albo partia polityczna, którą popierasz w wyborach, wygrała to naturalnie masz nadzieje, że nie będziesz jedyną osobą, która odda głos tak samo jak Ty.

Dukat:
Vanja, moze po prostu uznaj, że Picard może wklejać czyjeś poglądy jako swoje bo jak sam pisze to śmiesznie wychodzi.

Nigdy nie twierdziłem, że wypowiedzi, które wklejałem są moje - po prostu są zbieżne z moim zdaniem.
A po raz kolejny, wracając do wampirów - ale jaja, prawdziwa True Blood.
Vanja
Użytkownik
#220 - Wysłana: 27 Lis 2011 09:06:25
Odpowiedz 
Dukat:
Na razie to całą stronę gadacie o tym czy wklejać czy nie

Masz jakiś konkretny powód żeby się czepiać czy po prostu nie masz nic do powiedzenia w temacie a bardzo chciałeś nabić sobie kolejnego posta?

Picard:
Każdy potrzebuje jeśli chce coś zdziałać. Na forum internetowym zdziałanie czegokolwiek jest raczej nie możliwe, ale jeśli chcesz aby kandydat, albo partia polityczna, którą popierasz w wyborach, wygrała to naturalnie masz nadzieje, że nie będziesz jedyną osobą, która odda głos tak samo jak Ty.

Co ma działalność polityczna do opinii o filmie? Przykład kompletnie nieadekwatny. No chyba że uważasz się za boskiego pomazańca, głosiciela natchnionej prawdy o Star Treku. W takim wypadku mogę pojąć dlaczego na losowo wybranych forach oceniasz procent poparcia swoich poglądów.
Madame Picard
Moderator
#221 - Wysłana: 28 Lis 2011 12:06:51
Odpowiedz 
Vanja:
a bardzo chciałeś nabić sobie kolejnego posta?

Z góry bardzo przepraszam za OT, ale zaintrygowało mnie to zdanie. Co może skłaniać do "nabijania sobie kolejnych postów"? Jakieś nagrody dają po przekroczeniu określonej liczby, a ja nic o tym nie wirem?

Vanja, a tak poza tym, Twój widok po długiej przerwie jest radosny niczym blask jutrzenki rozświetlający mroki długiej złej nocy
Vanja
Użytkownik
#222 - Wysłana: 28 Lis 2011 15:22:55
Odpowiedz 
Madame Picard:
Z góry bardzo przepraszam za OT, ale zaintrygowało mnie to zdanie. Co może skłaniać do "nabijania sobie kolejnych postów"?

Może ktoś bardzo lubi oglądać swoje posty, przedkłada ilość nad jakość i sobie podbudowuje ego w ten sposób? Innej przyczyny czepiania się że użytkownicy rozmawiają nie potrafię sobie wyobrazić.

Madame Picard:
Vanja, a tak poza tym, Twój widok po długiej przerwie jest radosny niczym blask jutrzenki rozświetlający mroki długiej złej nocy

Się stęskniłam, no
Picard
Użytkownik
#223 - Wysłana: 29 Lis 2011 17:32:55
Odpowiedz 
Wracając do wampirów - właśnie odkryłem Forever Knight - kanadyjski kryminał o wampirycznym policjancie brzmi równie absurdalnie co ciekawie:
http://www.1channel.ch/tv-10031-Forever-Knight
Q__
Moderator
#224 - Wysłana: 4 Gru 2011 11:07:20
Odpowiedz 
Po wampirach nadejdą postacie z baśni?
http://aleseriale.pl/sid,27537,title,Koniec-epoki- wampirow-Teraz-czas-na-bajki,wid,123785,wiadomosc. html
W tekście wywodzą tą modę od Tima Burtona, ja tam raczej stawiam na komiks DC Vertigo "Fables".
mozg_kl2
Użytkownik
#225 - Wysłana: 5 Gru 2011 07:32:44
Odpowiedz 
Q__

Ja bym stwierdził, że już nadeszły. Mamy serial Grim, One upon a time, zapowiedziane dwie adaptacjie śnieżki. Nowy kurs został wyznaczony.
Q__
Moderator
#226 - Wysłana: 5 Gru 2011 09:16:01
Odpowiedz 
mozg_kl2

Jest o tym w artykule Jednak w sumie pierwszy był serial "Piękna i bestia" do ktorego scenariusze pisał G.R.R. Martin. No i "Arabella" z "Rumburakiem" .
mozg_kl2
Użytkownik
#227 - Wysłana: 5 Gru 2011 10:53:08
Odpowiedz 
Q__:
Jest o tym w artykule

Nie czytałem. Tak rzuciłem autorski komentarz.
Q__
Moderator
#228 - Wysłana: 9 Lut 2012 18:30:20
Odpowiedz 
Ciekawostka a'propos Kindred: The Embraced:
http://www.ew.com/ew/article/0,,292008,00.html
Q__
Moderator
#229 - Wysłana: 15 Mar 2012 19:23:02 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Picard
Użytkownik
#230 - Wysłana: 15 Mar 2012 19:50:52
Odpowiedz 
Vanja:
Co ma działalność polityczna do opinii o filmie? Przykład kompletnie nieadekwatny. No chyba że uważasz się za boskiego pomazańca, głosiciela natchnionej prawdy o Star Treku. W takim wypadku mogę pojąć dlaczego na losowo wybranych forach oceniasz procent poparcia swoich poglądów.

Chodziło mi o wspieranie tej słusznej wizji Treka. Jeśli obecna wizja przedstawiana przez Orciego, Kurtzmana i Abramsa mi nie odpowiada to będę szukał przeciwników tej wizji. Proste i logiczne.

Q__:
G.R.R. Martin.

Dobry pisarz, autor zacnej wampirycznej powieści Ostatni rejs Fevre dream.

Q__:
W tekście wywodzą tą modę od Tima Burtona

Jeśli mowa o Burtonie i wampirach - film tak głupi, że może nawet zabawny:
http://www.youtube.com/watch?v=34x6m-ahGIo
Q__
Moderator
#231 - Wysłana: 17 Mar 2012 14:49:16
Odpowiedz 
Queerbot
Użytkownik
#232 - Wysłana: 17 Mar 2012 15:20:20
Odpowiedz 
Bardzo ciekawą książkę o wampirach napisała Maria Janion (Wampir. Biografia symboliczna). Nie jest to oczywiście powieść tylko monografia naukowa. Z tego, co pamiętam analizuje wszystkie główne dzieła o wampirach począwszy od Polidoriego aż po różne produkcje współczesne i co jest bardzo ciekawe - że wampir jest, że tak powiem, konglomeratem symbolicznym. Bo z jednej strony jest to symbol falliczny i lęku przed fallusem (nienasycony, odrażający drapieżnik jak Nosferatu, za dnia nieszkodliwy, nocą zamieniający się w bestię), z drugiej jakiś rodzaj vagina dentata, podstępnej bestii mamiącej ofiarę obietnicą seksualną.
MarcinK
Użytkownik
#233 - Wysłana: 17 Mar 2012 15:30:15
Odpowiedz 
Queerbot:
podstępnej bestii mamiącej ofiarę obietnicą seksualną.

Zaraz, mi się wydawało że wampiry to z reguły, żywiące się krwią istoty i nie mamiły ofiar żadnymi łóżkowymi propozycjami lecz napadały i wysysały całą krew (przez szyję), więc nie widzę związku z przypisywaną symboliką.
Q__
Moderator
#234 - Wysłana: 17 Mar 2012 15:45:31 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Queerbot

Poza symboliką seksualną (w "Carmilli" Le Fanu widoczną bodaj czytelniej niż w oryginale "Draculi" np.), postać wampira stanowi też - był o tym esej w "Nowej Fantastyce" nie wiem czy nie pióra prof. Janion, zaprzyjaźnionej skądinąd, z M. Parowskim - personifikację lęków przed przeszłością (krwawą i barbarzyńską) oraz obaw, emancypujacego się w XIX wieku, tzw. stanu trzeciego przed widmem pełnego klasy, ale i krwiożerczego feudalizmu, który wtedy jeszcze umiał przytlaczać.
Do tego obcość* wampira antycypowała poniekąd obcość modnych obecnie seryjnych morderców typu Hannibala Lectera czy Dextera. (Lecter jest właściwie postacią typowo wampiryczną, acz bez kłów i peleryny.)
Od czasu Anne Rice wampiryzm miewa też silny podtekst gejowski.

* w wydaniu fantastycznonaukowym (McKee-Charnas, Dukaj, Watts) wampir bywa też zresztą najbliższym Obcym, niby człekopodobnym i kierowanym w sumie zrozumiałymi, acz odrzucającymi, imperatywami, ale od człowieka odmienny i przez to niepokojacy... (jest to zresztą taka Obcość-minimum, w stylu zbliżona do Obcości Getheńczyków Le Guin czy co lepiej pomyślanych trekowych ras)
Queerbot
Użytkownik
#235 - Wysłana: 17 Mar 2012 15:47:33 - Edytowany przez: Queerbot
Odpowiedz 
MarcinK:
Zaraz, mi się wydawało że wampiry to z reguły, żywiące się krwią istoty i nie mamiły ofiar żadnymi łóżkowymi propozycjami lecz napadały i wysysały całą krew (przez szyję), więc nie widzę związku z przypisywaną symboliką.

Szczególnie, że szyja to jedna z najbardziej erogennych sfer ciała. Może inaczej - wampiry to przede wszystkim nie istoty żywiące się krwią, ale konstrukty literackie czy kulturowe, w których zawarte są lęki i popędy ludzi.

Q__:
personifikację lęków przed przeszłością (krwawą i barbarzyńską) oraz obaw, emancypujacego się w XIX wieku, tzw. stanu trzeciego przed widmem pełnego klasy, ale i krwiożerczego feudalizmu, który wtedy jeszcze umiał przytlaczać.
Do tego obcość wampira antycypowała poniekąd obcość modnych obecnie seryjnych morderców typu Hannibala Lectera czy Dextera. (Lecter jest właściwie postacią typowo wampiryczną, acz bez kłów i peleryny.)
Od czasu Anne Rice wampiryzm miewa też silny podtekst gejowski.

Owszem, stąd to moje określenie "konglomerat symboliczny" i chyba stąd (z tej wielości sensów) tak ogromna popularność wampirów i wampiryzmu w ogóle.
MarcinK
Użytkownik
#236 - Wysłana: 17 Mar 2012 16:00:33
Odpowiedz 
Queerbot:
że szyja to jedna z najbardziej erogennych sfer ciała. M

Twarzołap wprowadza embrion poprzez usta żywiciela tu też są ukryte podteksty?

Queerbot:
w których zawarte są lęki i popędy ludzi.

Ale głownie lęki. Brak krwi utożsamiany jest ze śmiercią a to jest jeden z największych (jeśli nie największy) lęk człowieka.
Queerbot
Użytkownik
#237 - Wysłana: 17 Mar 2012 16:05:33 - Edytowany przez: Queerbot
Odpowiedz 
MarcinK:

Moim zdaniem tak i w dodatku jest to podtekst zupełnie jawny.

MarcinK:
Ale głownie lęki. Brak krwi utożsamiany jest ze śmiercią a to jest jeden z największych (jeśli nie największy) lęk człowieka.

Natomiast popęd życia i śmierci nieustannie się przeplatają. Także seksualność i śmierć.
Doctor_Who
Użytkownik
#238 - Wysłana: 17 Mar 2012 16:08:02
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:

A co powiesz na fakt, że niektórzy w designie Derelicta i umiejscowieniu w centrum jego pilota widzą nawiązanie do macicy i płodu? (Znając Gigera zresztą nie zdziwiłbym się gdyby to była prawda).

Zwróć uwagę, że literatura wampiryczna kształtowała się przecież w epoce wiktoriańskiej, kiedy nieliczne elementy kobiecej aparycji były dla mężczyzny dostępne, a w literaturze opisywane jako atrakcyjne - chodzi o górne części ciała: twarz (wyrazista), policzki (podatne na rumieniec), włosy (piękne, lśniące, wonne), szyja i obojczyki.
Q__
Moderator
#239 - Wysłana: 17 Mar 2012 16:45:17
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:

Twarzołap (vel Facehugger) symboliką jest naszpikowany po brzegi. Jest jednocześnie interpretowany jako symbol falliczny (i to gwałcący oralnie), symbol waginalny (z racji miękkiego podbrzusza i jego kształtu), nawiązanie do (bywajacego często źródłem irracjonalnej lecz głębokiej repulsji) pająka czy też skorpiona (ogon), do tego symbol śmierci (jego kończyny przypominają palce szkieletu). Jednym słowem kolejny konglomerat różnorakich - także seksualnych - lęków i pająkopodobne skrzyżowanie erosa z tanatosem.
MarcinK
Użytkownik
#240 - Wysłana: 17 Mar 2012 16:57:28
Odpowiedz 
Q__:
Jest jednocześnie interpretowany jako symbol falliczny (i to gwałcący oralnie), symbol waginalny (z racji miękkiego podbrzusza i jego kształtu), nawiązanie do

To jest dosyć ciekawe zważywszy na to że np. jajo obcego miało pierwotnie roztwierać się na dwie strony, jednak zmieniono projekt by uniknąć wiadomych skojarzeń.
Ogólnie Xenophorn, podobnie jak smok jest swoistym "miksem" tego czego ludzie się boją.
 Strona:  ««  1  2  3  ...  6  7  8  9  10  11  12  »» 
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Wampiry

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!