USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Wampiry
 Strona:  ««  1  2  ...  5  6  7  8  9  10  11  12  »» 
Autor Wiadomość
mozg_kl2
Użytkownik
#181 - Wysłana: 31 Paź 2011 14:23:50
Odpowiedz 
Toudi

True Blod to troche inna para kaloszy. Według mnie twórcy chcieli zrobic scene na granicy kategorii ale im nie wyszło. Z obawy przed utratą zysków (wkońcu target serii to nastki) zdecydowali się na cięcie filmu.
mozg_kl2
Użytkownik
#182 - Wysłana: 19 Lis 2011 11:28:48
Odpowiedz 
Picard
Użytkownik
#183 - Wysłana: 19 Lis 2011 13:11:49
Odpowiedz 
Niedawno zaczęłem oglądać to całe True Blod, o którym rozprawiacie. Jak na razie serial wywołuje u mnie mieszane uczucia. Z jednej strony podoba mi się świat przedstawiony - świat, w którym wampiry postanowiły się ujawnić -, podoba mi się alegoryczność dzieła - wampiry jako mniejszość wywołująca tak wrogość jak i ciekawość, jak to zwykle z mniejszościami bywa -, podoba mi się też to, że film nie zupełnie traktuje sam siebie poważnie - sporo tu humoru jeśli nawet jest to gównie czarny humor. Do gustu przypada mi też sposób w jaki pokazano tu wampira - piekielnie szybki, silny, nieśmiertelny czyli dokładnie taki jaki być powinien. Co mi się nie podoba... cóż, trudno mi przetrawić główny wątek romansowy, a szczególnie parę głównych kochanków, są mdli, nie przekonywujący - to rzeczywiście wygląda jak jakiś Zmierzch. Ale będę oglądał dalej bo świat przedstawiony i wątki poboczne są chyba tego warte.
mozg_kl2
Użytkownik
#184 - Wysłana: 21 Lis 2011 08:37:34
Odpowiedz 
Box Office USA: Miliony zarabia się przed świtem

Czwarty film z serii "Zmierzch" niestety nie pobił żadnego rekordu, ale twórcy mogą i tak mieć zadowolone miny. W ciągu pierwszych trzech dni "Przed świtem część 1" zarobiło 139,5 mln dolarów. To piąte najlepsze otwarcie w historii.

Jest to zarazem 26 tegoroczna premiera, która w kinach zarobiła co najmniej 100 milionów.

Niestety podobnego zadowolenia z całą pewnością nie odczuwają producenci "Tupotu małych stóp 2". Film zadebiutował dużo poniżej oczekiwań zarabiając zaledwie 22 miliony dolarów. Pierwsza część, która była wprowadzona do kin w 2D a nie tak jak dwójka w 3D, zarobił dokładnie pięć lat temu 41,5 mln dolarów. Biorąc pod uwagę konkurencję w przyszłym tygodniu, animacja będzie jedną z większych porażek tego roku.

Znakomitym wynikiem może pochwalić się wprowadzony zaledwie do 29 kin nowy film z George'em Clooneyem "Spadkobiercy". Średnia na kopię to ponad 42 tysiące dolarów, co daje wynik 1,2 mln dolarów. Dało to miejsce w pierwszej dziesiątce!

Pojawienie "Sagi "Zmierzch"" mocno dało się we znaki starszym tytułom. Większość z nich straciła co najmniej połowę wpływów sprzed tygodnia.

za filmweb.pl
Picard
Użytkownik
#185 - Wysłana: 21 Lis 2011 16:57:41
Odpowiedz 
mozg_kl2

Tak z ciekawości po co wklejasz te informacje? To forum a nie tablica informacyjna.
mozg_kl2
Użytkownik
#186 - Wysłana: 22 Lis 2011 13:54:16
Odpowiedz 
Picard

A czepiasz się bo....?
Q__
Moderator
#187 - Wysłana: 22 Lis 2011 14:34:39
Odpowiedz 
mozg_kl2

Bo ma prawo, w ramach forumowej samoregulacji.
mozg_kl2
Użytkownik
#188 - Wysłana: 22 Lis 2011 14:37:57
Odpowiedz 
Q__:
Bo ma prawo, w ramach forumowej samoregulacji.

Tyle, że nie czynie niczego stojącego w sprzeczności z regulaminem i forumowym savior-vivrem. Chyba, że mnie wyprowadzisz z błędu.
Q__
Moderator
#189 - Wysłana: 22 Lis 2011 14:41:48
Odpowiedz 
Nie czynisz. Prawdą jest jednak, że "punkt drugi" każe nam zwracać uwagę na opinie współforumowiczów, czyli: jeśli krytyka ze strony Picarda jest odosobniona, masz prawo ją - mówiąc kolokwialnie - olać. Jeśli głosów sprzeciwu pojawi się więcej (i to dość gwałtownych), możesz albo spróbować przekonać oponentów, albo (to dotyczy także wariantu, w którym przekonywanie nic nie da) dostosować się.
mozg_kl2
Użytkownik
#190 - Wysłana: 22 Lis 2011 18:51:56
Odpowiedz 
Q__

Zatem prosze i jasną wykładne, stanowisko, głosowanie odnośnie moich newsów. News tego typu linkował Picard (spamowanie haterowskich opini nt ST09) i nic. Szereg tematów zamieniałes w temat z linkami i też nic. Teraz nagle podniósł się alarm, że mozg robi z forum tablice informacyjną. Robiłem to (newsowałem) w wolnych chwilach i starałem sięwrzucac news związane z tematami i zainteresowaniami członków naszej społeczności. Jeśli będzie wola bym tego zaniechał to się podporządkuje. Zyskam kilka minut dnia na inne rzeczy.
Toudi
Użytkownik
#191 - Wysłana: 22 Lis 2011 19:57:46
Odpowiedz 
mozg_kl2, o mnie wrzucaj dalej, na filmwebie w ogóle nie bywam (irytuje mnie ten portal od niemal samego swojego początku, podobnie jak onet i chyba nawet z podobnych powodów), inne czytam regularnie choć rzadko.
Choć często brakuje mi jakiegoś sarkastycznego podsumowania. ;)
Q__
Moderator
#192 - Wysłana: 22 Lis 2011 23:15:02
Odpowiedz 
mozg_kl2

Powiem tak: prywatnie Twoje newsy na forum (te niezwiązane z ST i jego bliskimi okolicami) niezbyt mi leżą, tzn. nie czytam ich zbyt uważnie, ale - choćby z racji tego, że sam wrzucam sporo linków i masowych sprzeciwów to nie budzi, nie zamierzam Ci tego zakazywać. Znaczy z mojego prywatnego punktu widzenia możesz newsować ile chesz.
Picard
Użytkownik
#193 - Wysłana: 24 Lis 2011 01:56:15 - Edytowany przez: Picard
Odpowiedz 
mozg_kl2:
A czepiasz się bo....?

Bo kogo obchodzi ile zarobił kolejny Zmierzch? Ciekaw zwyczajnie jestem po co umieszczasz tu takie informacje? A swoją drogą, wracając do wampirów Godric z True Blood mi zaimponował - wampir z takim humanistycznym i pokojowym nastawieniem do ludzi mógł by żyć sobie spokojnie w Federacji, może nawet był by dobrym kapitanem i dyplomatą GF:

Godric: I could have killed every last one of them with in minutes. And what would that have proven?

Godric: These people have not harmed me. You see we can coexist. Mr. Newlin, I do not wish to create blood shed when none is called for. Help me set an example. If we leave you in peace, will you do the same?

Godric: Good people, who of you is willing to die for this man's madness?
mozg_kl2
Użytkownik
#194 - Wysłana: 24 Lis 2011 07:32:39
Odpowiedz 
Picard:
Bo kogo obchodzi ile zarobił kolejny Zmierzch? Ciekaw zwyczajnie jestem po co umieszczasz tu takie informacje?

Swego czasu interesowałeś się tym, Informacje wrzuca się po to ,żeby inni wiedzieli. Nie jestes sam. Co ja poradze, żę teraz wampiry=zmierzch.
Picard
Użytkownik
#195 - Wysłana: 24 Lis 2011 13:13:36
Odpowiedz 
mozg_kl2:
Swego czasu interesowałeś się tym, Informacje wrzuca się po to ,żeby inni wiedzieli. Nie jestes sam. Co ja poradze, żę teraz wampiry=zmierzch.

Ręka do góry kto interesuje się przychodami filmów? Inna sprawa, że newsy o realizacji jakiegoś nowego, potencjalnie ciekawego filmu są jak najbardziej pożądane. Ale daruj sobie ten pisanie o tym melodramacie dla nastoletnich dziewczynek, jakim jest Zmierzch. I wampiry dzisiaj to tylko Zmierzch? Daybreakers, 30 days of night, a nawet wspomniane True Blood... wszystko to nie Zmierzch, w którym i tak grasują pseudo-wampiry.
Vanja
Użytkownik
#196 - Wysłana: 24 Lis 2011 14:19:56
Odpowiedz 
Picard:
Ręka do góry kto interesuje się przychodami filmów?

Ja, ja, wybierz mnie!

Picard:
newsy o realizacji jakiegoś nowego, potencjalnie ciekawego filmu

Na jakiej podstawie decydujesz co jest potencjalnie ciekawe? Dysponujesz jakąś nową Prawdą Objawioną? Nie odbieraj grzecznym nerdom ich nieszkodliwych zabawek
mozg_kl2
Użytkownik
#197 - Wysłana: 24 Lis 2011 14:38:02
Odpowiedz 
Picard:
Ręka do góry kto interesuje się przychodami filmów?

And my axe.

Vanja:
Dysponujesz jakąś nową Prawdą Objawioną?

Dawno Cie tu nie było, wiec nie wiesz ale najgłębszej części piwnicy Picarda znajduje sie sejf, z tajemną książką pt Prawdy objawione. Raz na jakisczas posiadacz zagląda do niej, i objawia swiat jedyną słuszna prawdę.

BTW apropo Zmierzchu to postawa Belly została skrytykowana przez feministki, za zbyt uległą w stosunku do mężczyzn.
Vanja
Użytkownik
#198 - Wysłana: 24 Lis 2011 15:31:50
Odpowiedz 
Dawno mnie nie było ale widzę że pewne sprawy się nie zmieniły

mozg_kl2:
BTW apropo Zmierzchu to postawa Belly została skrytykowana przez feministki, za zbyt uległą w stosunku do mężczyzn.

Bella nie jest uległa. Jest płaska i bezbarwna.

Ale to i tak mały pikuś. Znacznie ciekawsza jest kwestia w jaki sposób rzeczone dziewczę zaciążyło z mężczyzną (?) nieżyjącym od kilkudziesięciu lat. Czary czy pomoc osób trzecich?
mozg_kl2
Użytkownik
#199 - Wysłana: 24 Lis 2011 18:34:04
Odpowiedz 
Vanja:
Dawno mnie nie było ale widzę że pewne sprawy się nie zmieniły

W naturze nic nie znika.

Vanja:
Bella nie jest uległa. Jest płaska i bezbarwna.

Zarzucano jej uległość, brak własnych marzeń, porzucenie wszystkiego dla miłości, podporządkowanie swojego życia mężczyznom (chłopakowi i ojcowi), nie dbanie o własną prywatnosć (zachowanie jej lovelasa podpada pod stalking).

Vanja:
Znacznie ciekawsza jest kwestia w jaki sposób rzeczone dziewczę zaciążyło z mężczyzną (?) nieżyjącym od kilkudziesięciu lat. Czary czy pomoc osób trzecich?

Swego czasu polka wytoczyła proces hotelowi egipskiemu bo zaszła w ciąże po pływaniu w basenie. Życie jest niesamowite.
Toudi
Użytkownik
#200 - Wysłana: 24 Lis 2011 23:55:16
Odpowiedz 
mozg_kl2:
BTW apropo Zmierzchu

Nie wiem czemu ale to sformułowanie przypomniało mi, że ostatnio na pewny prawicowym (narodowo katolickim czy jakoś tak) portalu/forum/blogu (nie będę palcem wskazywał na Frondę ;)) omawiali Zmierzch na przykładach z owego dzieła w sprawie czystości z czekaniem na seks po ślubie i aborcji.
Oczywiście pojawiło się sporo sprzeczności w ich poglądach (jak to na takim portalu bywa). Ktoś zainteresowany rozwinięciem tematu? ;) [mogę poszukać linka

mozg_kl2:
Swego czasu polka wytoczyła proces hotelowi egipskiemu bo zaszła w ciąże po pływaniu w basenie. Życie jest niesamowite.

Ktoś wie jak skończyło się to niepokalane poczęcie? Bo sprawa ucichła tak szybko jak powstała, a przecież była więcej niż ciekawa, mogla przecież uderzyć w dogmaty wielu religii. Poważnie pytam.
mozg_kl2
Użytkownik
#201 - Wysłana: 25 Lis 2011 07:47:08 - Edytowany przez: mozg_kl2
Odpowiedz 
Toudi:
Nie wiem czemu ale to sformułowanie przypomniało mi, że ostatnio na pewny prawicowym (narodowo katolickim czy jakoś tak) portalu/forum/blogu (nie będę palcem wskazywał na Frondę ;)) omawiali Zmierzch na przykładach z owego dzieła w sprawie czystości z czekaniem na seks po ślubie i aborcji.
Oczywiście pojawiło się sporo sprzeczności w ich poglądach (jak to na takim portalu bywa). Ktoś zainteresowany rozwinięciem tematu? ;) [mogę poszukać linka

Ja jestem zainteresowany. Kiedyś też czytałem podobną analize Star Wars. Mało osób zwraca na to uwagę, ale w SW społeczeństwo jest bardzo konserwatywne w przeciwieństwie do naszego treka w którym panuje sodomia i gomora.

Toudi:
Ktoś wie jak skończyło się to niepokalane poczęcie? Bo sprawa ucichła tak szybko jak powstała, a przecież była więcej niż ciekawa, mogla przecież uderzyć w dogmaty wielu religii. Poważnie pytam.

Pewnie pani przypomniałą sobie o upojnej nocy z pewnym murzynem i przestała się ośmieszać.
Vanja
Użytkownik
#202 - Wysłana: 25 Lis 2011 12:56:14
Odpowiedz 
mozg_kl2:
Zarzucano jej uległość, brak własnych marzeń, porzucenie wszystkiego dla miłości, podporządkowanie swojego życia mężczyznom (chłopakowi i ojcowi), nie dbanie o własną prywatnosć (zachowanie jej lovelasa podpada pod stalking).

Feministki nie mają czego krytykować w postaci Belli. Krytykować można nieudolność autorki, która nie potrafiła stworzyć postaci obdarzonej jakąkolwiek osobowością przez co powstała wydmuszka podporządkowująca się wszystkim dookoła.

Toudi:
Ktoś wie jak skończyło się to niepokalane poczęcie?

Zapewne całkiem zwyczajnie: ktoś wreszcie wytłumaczył tej dziewczynce (13 lat w chwili zajścia w ciążę) związek między seksem a ciążą i poczęcie okazało się nie tak niepokalane jak się matce wydawało. Nici z burzenia istniejącego porządku religijnego.
Picard
Użytkownik
#203 - Wysłana: 26 Lis 2011 17:00:36
Odpowiedz 
Vanja:
Na jakiej podstawie decydujesz co jest potencjalnie ciekawe? Dysponujesz jakąś nową Prawdą Objawioną? Nie odbieraj grzecznym nerdom ich nieszkodliwych zabawek

Tyle, że Zmierzch to nie jest rzecz dla nerdów tylko dla grzecznych dzieczynek, które mażą o wampirach i wilkołakach, które będę ich adorowały, non stop bawiąc się w Kirka z TOSu i pokazując bicepsa i gołą klatę. I naprawdę ciekawi Cię ile jakiś film zarobił?

A wracając do tematu wampirów - prześmieszne Let's play Bloodlines - Part 1 - MASQUERADE!
Vanja
Użytkownik
#204 - Wysłana: 26 Lis 2011 17:55:19
Odpowiedz 
Picard:
Tyle, że Zmierzch to nie jest rzecz dla nerdów tylko dla grzecznych dzieczynek,

Dla grzecznych nerdów jest wrzucanie newsów związanych z tematem wątku.

Picard:
mażą o wampirach i wilkołakach, które będę ich adorowały, non stop bawiąc się w Kirka z TOSu i pokazując bicepsa i gołą klatę.

Każda grzeczna dziewczynka przechodzi taki etap w życiu, najczęściej w przedszkolu. Na szczęście większość z tego wyrasta

Picard:
I naprawdę ciekawi Cię ile jakiś film zarobił?

Tak bardzo Ci to przeszkadza? A może uważasz że powinno mnie interesować tylko to, że jakaś kompletnie nieznana mi osoba wylała w internecie wiadro pomyj na Star Trek 11 i koniecznie muszę o tym przeczytać?
Picard
Użytkownik
#205 - Wysłana: 26 Lis 2011 18:08:25
Odpowiedz 
Vanja:
Tak bardzo Ci to przeszkadza? A może uważasz że powinno mnie interesować tylko to, że jakaś kompletnie nieznana mi osoba wylała w internecie wiadro pomyj na Star Trek 11 i koniecznie muszę o tym przeczytać?

Po prostu uważam takie newsy w stylu film X zarobił ileś tam pieniędzy za całkowicie zbyteczne. A wylewanie pomyj jak i chwalenie danego filmu to już zupełnie co innego.
Vanja
Użytkownik
#206 - Wysłana: 26 Lis 2011 18:15:06 - Edytowany przez: Vanja
Odpowiedz 
Przychody danego filmu są danymi obiektywnymi w przeciwieństwie do opinii o nim. Zwłaszcza jeśli wyraża je jakiś John Smith zza oceanu. Wtedy uważam je za całkowicie zbyteczne. Rozumiesz różnicę?
Picard
Użytkownik
#207 - Wysłana: 26 Lis 2011 18:47:50
Odpowiedz 
Vanja:
Przychody danego filmu są danymi obiektywnymi w przeciwieństwie do opinii o nim. Zwłaszcza jeśli wyraża je jakiś John Smith zza oceanu. Wtedy uważam je za całkowicie zbyteczne. Rozumiesz różnicę?

Tyle, że to jest forum a nie box office. Tu się właśnie dyskutuje, a stwierdza obiektywnie jaki film ile zarobił.
Vanja
Użytkownik
#208 - Wysłana: 26 Lis 2011 18:57:02
Odpowiedz 
To jest forum. Przedstawia się na nim w trakcie dyskusji własne opinie a nie linkuje cudze, wybierając je według bardzo specyficznego klucza.

Obiektywna informacja o przychodach jakiegoś filmu może stać się początkiem dyskusji w przeciwieństwie do opinii o filmie osoby, która nigdy o tym forum nie słyszała, nie usłyszy i wypowiedzieć się nie może.
Picard
Użytkownik
#209 - Wysłana: 26 Lis 2011 19:17:14
Odpowiedz 
Vanja:
To jest forum. Przedstawia się na nim w trakcie dyskusji własne opinie a nie linkuje cudze, wybierając je według bardzo specyficznego klucza.

Czemu bronisz tu prezentowania cudzych opinii, pod którymi dany forumowicz może się podpisać?

Vanja:
Obiektywna informacja o przychodach jakiegoś filmu może stać się początkiem dyskusji w przeciwieństwie do opinii o filmie osoby, która nigdy o tym forum nie słyszała, nie usłyszy i wypowiedzieć się nie może.

Jaką dyskusje chcesz prowadzić na temat przychodów danego filmu.
Dukat
Użytkownik
#210 - Wysłana: 26 Lis 2011 19:19:43
Odpowiedz 
Panie Picard, przynosi pan ujmę temu mundurowi
 Strona:  ««  1  2  ...  5  6  7  8  9  10  11  12  »» 
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Wampiry

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!