USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Wampiry
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  ...  8  9  10  11  12  »» 
Autor Wiadomość
Q__
Moderator
#91 - Wysłana: 8 Lis 2007 01:13:25
Odpowiedz 
Bashir

Update na last blood

Thx. za info.

kanna

A ja mam takie, przesłodzone oczywiście, bo pisane w pewnej konwencji, za to w świecie tng osadzone.

Zawsze mówiłem, że wampiry by do świata ST pasowały...

Dzis Blade w telewizji

A w przyszłych tygodniach kolejne części...
Q__
Moderator
#92 - Wysłana: 18 Lis 2007 04:17:24
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#93 - Wysłana: 4 Sty 2008 10:45:10 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Cos dla tych, którzy chcą zagrać w Wampira, w stylu bardziej zbliżonym do powiesci A. Rice:
http://vampirerpg.free.fr/Rules/Anne-Rice.html

ps. Niedawno znów emitowali "Underworld". Nawet ładne obrazki.
Margot
Użytkownik
#94 - Wysłana: 4 Sty 2008 19:31:20
Odpowiedz 
Q__
ps. Niedawno znów emitowali "Underworld".
Underworld zawsze mnie bawił. Nie mówiac już o sequelu.

Czytałam niektóre z publikacji Anny Rice, ale im dalej brnęłam tym było gorzej. Najbardziej podobał mi się "Wywiad z Wampirem" i "Wampir Lestat"

Chociaż w wampirycznym rankingu najwyżej stoją u mnie stare horrory z z Bela Lugosim.
Bashir
Moderator
#95 - Wysłana: 4 Sty 2008 21:01:13
Odpowiedz 
Regis z Widźmina był najsympatyczniejszym wampirem jakiego znałem nie wiem czy ktoś wspomniał Najlepszy był tekst jak opowiadał o swoim alkoholizmie... ktoś mu przerwał pytaniem: "- i co zacząłeś pić do lustra?" - gorzej ja nie mam odbicia w lustrze Regis wymiata

Underworld jest słaby. Sequela nawet nie widziałem.
Q__
Moderator
#96 - Wysłana: 4 Sty 2008 21:20:23 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Margot

Czytałam niektóre z publikacji Anny Rice, ale im dalej brnęłam tym było gorzej. Najbardziej podobał mi się "Wywiad z Wampirem" i "Wampir Lestat"

Bo one były znakomite.... A potem gigantyczny spadek formy...

Bashir

Regis z Widźmina był najsympatyczniejszym wampirem jakiego znałem

Ano.

Underworld jest słaby. Sequela nawet nie widziałem.

A sequlel lepszy nieco...
Margot
Użytkownik
#97 - Wysłana: 5 Sty 2008 13:15:16
Odpowiedz 
Q__
Bo one były znakomite.... A potem gigantyczny spadek formy...

No tak... przy "Królowej Potępionych" poprostu się załamałam. Albo Pani RIce ujawniłą jakieś feministyczne zapędy, albo był to jakiś okrzyk rozpaczy nad całkowitym brakiem pomysłów.
Potem już tylko wtórne przerabianie tego samego.. w kółko.

Bashir
Regis z Widźmina był najsympatyczniejszym wampirem jakiego znałem

Popieram w całkowitości! Wampir reformowany ^^

Czytał ktoś może "Carpe Jugulum" Terry'ego Pratchett 'a? Nie zaliczam się może do fanów tego autora, jednak książka mi się podobała. Wszystkie przesądy i wierzenia wampiryczne w krzywym zwierciadle.
Q__
Moderator
#98 - Wysłana: 5 Sty 2008 15:06:28
Odpowiedz 
Margot

No tak... przy "Królowej Potępionych" poprostu się załamałam.

Książka i tak jest znacznie lepsza od filmu. Przynajmniej daje nam wgląd w wampirzą socjologię. "Opowieść o złodzieju ciał", mimo jednaj genialnej scenki (ciało ludzkie i jego ograniczenia z punktu widzenia Lestata), jest znacznie gorsza. Dlatego cenię twórczość Rice, ale za dwa pierwsze tomy. Reszta min niepotrzebna w sumie. Wolę już to "Undercośtam"...
Q__
Moderator
#99 - Wysłana: 14 Sty 2008 17:30:05
Odpowiedz 
Nektórzy traktują wampirzym nazbyt serio:
http://www.czarymary.pl/czarnamagia/czarna_magyia. html
Bashir
Moderator
#100 - Wysłana: 14 Sty 2008 19:02:32
Odpowiedz 
Q__ przeraża mnie to jakie Ty ostatnio strony odwiedzasz
Q__
Moderator
#101 - Wysłana: 14 Sty 2008 19:08:05
Odpowiedz 
Bashir

Q__ przeraża mnie to jakie Ty ostatnio strony odwiedzasz

Zgłębiam mroki ludzkiego szaleństwa....
Jurgen
Moderator
#102 - Wysłana: 14 Sty 2008 19:42:36 - Edytowany przez: Jurgen
Odpowiedz 
Zgłębiam mroki ludzkiego szaleństwa....

Teraz powinno nastapić: "he, he, he <diaboliczny śmiech>"
Q__
Moderator
#103 - Wysłana: 14 Sty 2008 20:10:11
Odpowiedz 
Jurgen

Teraz powinno nastapić: "he, he, he <diaboliczny śmiech>"

Do tego topicu nie pasuje... Widziałeś żeby porządne wampiry się smiały? Tu musi być mrocznie...
mikus1978
Użytkownik
#104 - Wysłana: 15 Sty 2008 23:39:39 - Edytowany przez: mikus1978
Odpowiedz 
mikus1978
Użytkownik
#105 - Wysłana: 15 Sty 2008 23:49:37
Odpowiedz 
przy okazji szukania tematu muzycznego dla Q__ znalazłem dzwonki jakbyco http://members.iinet.net.au/~budged/midis/-%20Film %20&%20TV%20Themes/
Q__
Moderator
#106 - Wysłana: 16 Sty 2008 01:10:46
Odpowiedz 
mikus1978

szukania tematu muzycznego dla Q__

Dziękuję za pamięć.
Picard
Użytkownik
#107 - Wysłana: 28 Sty 2008 19:54:34
Odpowiedz 
Seybr
Użytkownik
#108 - Wysłana: 28 Sty 2008 20:04:50
Odpowiedz 
Ja jestem Likaninem. Wystarczy że jest księżyc a mi się spać nie chce ;]. W tedy mam energię i power ;].
Picard
Użytkownik
#109 - Wysłana: 28 Sty 2008 20:40:30
Odpowiedz 
A to pierwsza, legendrna wersja Draculi:
http://video.google.com/videoplay?docid=-195177887 3752026088
Q__
Moderator
#110 - Wysłana: 29 Sty 2008 02:36:43 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Picard

Ścieżka dzwiękowa do Draculi - palce lizac, mniam

Dzięki, dzięki.

Seybr

Ja jestem Likaninem. Wystarczy że jest księżyc a mi się spać nie chce ;]. W tedy mam energię i power

Ja tam wolę wampirzy snobizm, od wilkołaczego "powera".

Picard

A to pierwsza, legendrna wersja Draculi:

Dzięki tym bardziej. (Kolejny kandydat do linku tygodnia.)
rorq
Użytkownik
#111 - Wysłana: 4 Mar 2008 18:12:26
Odpowiedz 
Q__
Ja tam wolę wampirzy snobizm, od wilkołaczego "powera"
jak mniemam.. w istocie... ja także.. [przechylanie filiżanki z vitae, paluszek sugestywnie lekko wystający]
Jo_anka
Użytkownik
#112 - Wysłana: 4 Mar 2008 18:33:19
Odpowiedz 
Jakoś nikt z forumowych miłośników 'uzębionych krwopijców' nie zauważył nowego, wampirzego serialu, a mianowicie "Więzów krwi" nadawanych od pewnego czasu w week-endy w AXN. I nie chodzi tu o 'Kindred: The Embraced', czyli wampirzą operę mydlaną, a kanadyjski, wampirzy kryminał "Blood Ties" ("Blood Ties" (2006)
Created by Peter Mohan. With Christina Cox, Dylan Neal, Kyle Schmid.), inspirowany powieściami Tanyi Huff.

http://en.wikipedia.org/wiki/Blood_Ties_(TV_series )

A nie jest taki zły!...
Q__
Moderator
#113 - Wysłana: 4 Mar 2008 18:55:26 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
rorq

jak mniemam.. w istocie... ja także.. [przechylanie filiżanki z vitae, paluszek sugestywnie lekko wystający]

Toreador?

Jo_anka

Jakoś nikt z forumowych miłośników 'uzębionych krwopijców' nie zauważył nowego, wampirzego serialu, a mianowicie "Więzów krwi" nadawanych od pewnego czasu w week-endy w AXN.

O którym to serialu opowiadasz mi My Dearest średnio raz na dwa dni.

I nie chodzi tu o 'Kindred: The Embraced', czyli wampirzą operę mydlaną

Która była baaardzo smakowita...

nspirowany powieściami Tanyi Huff

Z twórczości tej pani ukazało się u nas (w "Nowej Fantastyce") wampirze opowiadanko "To miasto jest za małe"...

A nie jest taki zły!...

Moze kiedys mnie przekonasz...
Jo_anka
Użytkownik
#114 - Wysłana: 4 Mar 2008 19:11:06
Odpowiedz 
Cóż jak wielokrotnie powtarzałam nie jestem miłośniczką wampirów, cudownych mocy, etc...

W tym konkretnym serialu wampiry są nieco inne... Ale nie będę spoilerować.
Pozatym niezłe aktorstwo, nieżle napisane, błyskotliwe dialogi. Czego chcieć więcej od 'rozrywki'... I co więcej, zdołał zaintrygować niechętnego tematowi widza , a to dużo. I co więcej nie jest kalką, ani nachalnym amalgamatem Highlander'a i, mojej szczerej antypatii, 'Wywiadu z wampirem'!...

I proszę o troszkę mniej protekcjonalizmu!...
Q__
Moderator
#115 - Wysłana: 4 Mar 2008 19:14:35
Odpowiedz 
Jo_anka

W tym konkretnym serialu wampiry są nieco inne...

Oj, bo Ci chyba "Gobelin z wampirem" polecę...

I co więcej nie jest kalką, ani nachalnym amalgamatem Highlander'a i, mojej szczerej antypatii, 'Wywiadu z wampirem'!...

A co masz do "Highlandera" i do "Wywiadu..."?

I proszę o troszkę mniej protekcjonalizmu!...

Najdroższa, a gdzież ja bym śmiał być protekcjonalny.
Jo_anka
Użytkownik
#116 - Wysłana: 4 Mar 2008 19:57:45 - Edytowany przez: Jo_anka
Odpowiedz 
A co masz do "Highlandera" i do "Wywiadu..."?

Co do Highlander'a nic, lubiłam i film, i seraial! Co do wywiadu wszystko - instynktowna antypatia, z mocnym akcentem na wampira w roli Crusa!

Co do reszty, to przytoczę cytat z ww. serialu, nasuwa pewne skojarzenia...
Henry: "I maintain my personality, my intelligence, my wit ..."
Vicki: "Your humility ... "
Q__
Moderator
#117 - Wysłana: 4 Mar 2008 20:20:39 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Jo_anka

Co do wywiadu wszystko - instynktowna antypatia, z mocnym akcentem na wampira w roli Crusa!

Ale dlaczego?

Co do reszty, to przytoczę cytat z ww. serialu, nasuwa pewne skojarzenia...
Henry: "I maintain my personality, my intelligence, my wit ..."
Vicki: "Your humility ... "

Czuję się zraniony w samo serce... (Na szczęście wampirom to aż tak nie szkodzi.)
Doctor_Who
Użytkownik
#118 - Wysłana: 18 Mar 2008 13:30:35
Odpowiedz 
Co sądzicie o "Miasteczku Salem" pana Kinga?

Nie będę się kryć - od zawsze lubiłem wampiry i czuję do nich niczym nie uzasadnioną sympatię. Kibicuję zawsze Nieumarłym w sytuacji, gdy gania za nimi jeden z drugim sadysta z naostrzonym kołkiem.

Podstawowym problemem jaki miałem z "Miasteczkiem Salem" było to, że dla kogoś, kto poznał np. Lestata czy Regisa, wampiry pana Kinga wydają się okropnie sztampowe.

Jeśli kto nawet nie podziela moich sympatii, to chyba nie mało znalazłoby się czytelników "Miasteczka", którzy odczuli coś w rodzaju satysfakcji, gdy wampirki dopadają np. kierowcę autobusu szkolnego. Zasłużył sobie .

Barlow jako prastara, potężna istota, która musi się kryć w starej ruderze na kompletnym zad... (za przeproszeniem) ma w sobie dla mnie coś ze zbankrutowanego arystokraty, który przeprowadza się do mniej kosztownej posiadłości i próbuje dalej żyć po staremu, okropnego tradycjonalisty w dodatku (to pretensjonalne spanie w trumnie )...

[Rozmyślnie pomijam te sceny z pierwotnej wersji książki, gdzie Dom Marstenów zostaje powoli odrestaurowany i wypełniony drogimi meblami, obrazami... Jak sama nazwa wskazuje są to sceny usunięte, a więc nie ma, nie było, amen w pacierzu.]

O ileż bardziej zachwycił mnie Vlad Dracula z "Historyka" E. Kostovej, wielki światowiec podróżujący po całej Europie, prowadzący z bohaterami wyrafinowaną grę, zdający się być nie związany żadnymi ograniczeniami przestrzeni.
Owszem, też posiłkuje się ludźmi, ale nie jest od nich tak uzależniony jak Barlow od Strakera.
Dawno nic mnie tak nie urzekło, jak przedstawienie tego wampira i okrutnika jako zapalonego bibliofila. W porównaniu z Vladem, Barlow to stara pierdoła.
Właduś ma wtyczki po całej Europie, pojawia się gdzie chce, a nawet ma tupet trzymać jedną z kryjówek w samym klasztorze [działającym!] do którego wpada co szesnaście lat podładować akumulatory.

King miał ambicję, jak sam wspomina, napisać Wielką Amerykańską Powieść, dlatego przymierzał się do stworzenia rozbudowanego profilu psychologicznego mieszkańców małego amerykańskiego miasteczka. Wyciąga różne typy psychiczne: a to młodej matki uwikłanej w nieszczęśliwe małżeństwo, a to podstarzałego alkoholika...

IMO się nie udało. W efekcie mamy do czynienia z pobieżnym nakreśleniem sylwetek mnóstwa postaci, które pojawiają się raz i pozostają kompletnie niewykorzystane, jak synowie Griffena, czy Irvin i wiele innych, które jeśli już pojawiają się drugi raz, to najczęściej "z ząbkami" i tylko strzelamy się w czoło w nagłym przebłysku "A! To ci! Zapomniałem o nich" Jako horror – książka co najmniej dobra. Jako rozbudowana analiza psychologiczna małomiasteczkowej społeczności (a takie przymiarki King czynił) nie wyrabia się na zakrętach . Po prostu gubi za wiele drugoplanowych bohaterów. Problem polega na tym, że w "Miasteczku Salem" część tych postaci drugoplanowych po prostu "gubi się" w trakcie akcji i nie ma wzmianki o nich, ani o ich śmierci.
Niektórzy pojawiają się co prawda w "Scenach usuniętych" ale i tak nie wszyscy.

Postacie dość wyraziste można policzyć na palcach jednej ręki, w tym na pierwszym miejscu na pewno ustawiłbym ojca Callachana.
Co do tempa akcji, ta owszem, rozwija się wolno i przez dugi czas prawie nic się nie dzieje, ale jak już plaga wampiryzmu rusza z kopyta, to odbywa się to w postępie iście geometrycznym.
Q__
Moderator
#119 - Wysłana: 18 Mar 2008 13:47:17
Odpowiedz 
Doctor_Who

Co sądzicie o "Miasteczku Salem" pana Kinga?

Fajny kilmat, ale te wampiry trochę płaskie w sumie. A i fabuła doić standardowa. (Choc takie złe to "Miasteczko..." nie było...

ps. rozumiem, że popoerasz mój pomysł wampira w Horizonie?
Doctor_Who
Użytkownik
#120 - Wysłana: 24 Mar 2008 00:46:40
Odpowiedz 
Q__

Fajny kilmat, ale te wampiry trochę płaskie w sumie. A i fabuła doić standardowa. (Choc takie złe to "Miasteczko..." nie było...

Ogólnie mówiąc niezależnie od wad, interesująca i warta przeczytania. Choć ta dziwna gospodarka bohaterami mnie irytowała... Z drugiej strony takie rozbudowane analizy psychologiczne postaci drugoplanowych występuję w co drugiej książce Kinga. Często bohaterowie pojawiają się tylko po to, by efektownie zejść z tego świata.

Ale Vlad z "Historyka" i tak lepszy. Z Vlada nie jest w sumie aż taki okrutnik, bo przecież jakby chciał, to przez 400 lat lekko licząc z połowę ludzi pozamieniałby w wampiry. Bo co, nie mógł?
I tutaj wychodzi cała wyższość Vlada nad Barlowem. Bo on stawiał na jakość, a nie na ilość .
No i dochodzi podstawowy problem koncepcji miasteczka wampirów – skoro wszyscy są przemienieni, to co u licha mają "jeść"? No i muszą teraz zadowalać się owcami (bez nadinterpretacji, proszę) lub przypadkowymi turystami z New Jersey .
Bo w "Miasteczku..." czy "Historyku" chyba musimy przyjąć, że istnieją dwa rodzaje wampirów – takie, które zostały wampirami na skutek konszachtów ze Złem i rytuałów, i takie, które swój stan zawdzięczają "prezentowi" od innego wampira. Ci drudzy to raczej mało inteligentni nieumarli. Co zresztą znajduje potwierdzenie w teorii o. Callahana z "Wilków z Calla" w cyklu "Dark Tower".

rozumiem, że popoerasz mój pomysł wampira w Horizonie?

Byleby źle nie skończył [tzn. wampir, nie pomysł] .
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  ...  8  9  10  11  12  »» 
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Wampiry

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!