USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Indiana Jones
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  »» 
Autor Wiadomość
MarcinK
Użytkownik
#241 - Wysłana: 5 Wrz 2015 10:39:35
Odpowiedz 
Może i ja się powinienem za to wziąć? Wiele lat temu przeczytałem Pan samochodzik i templariusze a poza tym same ekranizacje z których już niewiele pamiętam.
Q__
Moderator
#242 - Wysłana: 5 Wrz 2015 22:05:12 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
a może by zrobić z tego comic story. PBO jedzi do wąłbrzycha

Albo crossover - śmietanka rodzimych herosów i Indy Jones na dokładkę.

mozg_kl2:
do tego przekazanie pałeczki klasyczne na zachodzie.

Ano, shared universe w stylu klasycznej pulp fiction zachodniej. Kiedyś tam Conan Doyle'owi dopisywano, May'owi... Potem to do komiksów przeszło...

MarcinK

MarcinK:
Może i ja się powinienem za to wziąć?

Młody jesteś, polskich superherosów Ci mało, Pilipiuka lubisz (a on też tomy dopisywał), wiec na to wygląda.
MarcinK
Użytkownik
#243 - Wysłana: 7 Wrz 2015 18:23:59
Odpowiedz 
Q__:
Młody jesteś, polskich superherosów Ci mało, Pilipiuka lubisz (a on też tomy dopisywał), wiec na to wygląda.

Ciekawe czy twórcy Białego Orła by się pokusili o własną odsłonę Samochodzika.

Tak właściwie to wie ktoś jak jest z prawami autorskimi do komiksów i postaci wydanych u nas za komuny?
mozg_kl2
Użytkownik
#244 - Wysłana: 7 Wrz 2015 19:39:53
Odpowiedz 
MarcinK:
Może i ja się powinienem za to wziąć?

Jeśli lubisz powieści przygodowe, oglądasz indiana Jones, i marzysz o odnalezieniu grala to tak.

Q__:

my w końcu to też nie emeryci.

MarcinK:
Tak właściwie to wie ktoś jak jest z prawami autorskimi do komiksów i postaci wydanych u nas za komuny?

ogólnie jest z tym straszny burdel.
Q__
Moderator
#245 - Wysłana: 8 Wrz 2015 00:19:21 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:
Ciekawe czy twórcy Białego Orła by się pokusili o własną odsłonę Samochodzika.

Jeśli tak, to powinni wziąć na tapetę raczej Pawła, niż Tomasza. Tomasz jest jednak zbyt down to earth na takie zabawy, mimo spotkania z Ralfem Dawsonem.

mozg_kl2

mozg_kl2:
my w końcu to też nie emeryci.

Fakt, acz nie mieszczę się już nawet w ZSMPowskiej definicji młodzieży.

ps. O Indy'm i innych fikcyjnych archeologach:
http://io9.com/5169932/digging-deep-24-science-fic tion-archaeologists
MarcinK
Użytkownik
#246 - Wysłana: 30 Wrz 2015 16:32:14 - Edytowany przez: MarcinK
Odpowiedz 
Jestem w trakcie czytania Pana Samochodzia i Templariuszy. W moim umyśle Tomasz przybrał wygląd Jackie Chana ze Zbroi Boga.
Chyba wiem dlaczego: https://www.youtube.com/watch?v=n7vLzSajCx8
Dreamweb
Użytkownik
#247 - Wysłana: 30 Wrz 2015 20:59:09
Odpowiedz 
Pan Tomasz Azjatą Dobrze się wpisuje w ten obecny holywoodzki trend zmian płci i ras znanych już bohaterów.
MarcinK
Użytkownik
#248 - Wysłana: 1 Paź 2015 08:21:44 - Edytowany przez: MarcinK
Odpowiedz 
Dreamweb:
Dobrze się wpisuje w ten obecny holywoodzki trend zmian płci i ras znanych już bohaterów.

Ekranizacje Pana Samochodzika też nie były specjalnie wierne, w książkowych Templariuszach nie było nic o holograficznych mistrzach krzyżackich.

Zbroja Boga IV: Tajemnica Templariuszy W sumie wyglądało by to podobnie jak wersja książkowa z tą różnicą że Asian Hawk z bandytami rozprawiałby się w stylu kung-fu.
No i ten wspaniały samochodzik:
mozg_kl2
Użytkownik
#249 - Wysłana: 1 Paź 2015 16:46:08
Odpowiedz 
MarcinK:
Jestem w trakcie czytania Pana Samochodzia i Templariuszy. W moim umyśle Tomasz przybrał wygląd Jackie Chana ze Zbroi Boga.

zacząłeś czytać?

Dreamweb:
Pan Tomasz Azjatą Dobrze się wpisuje w ten obecny holywoodzki trend zmian płci i ras znanych już bohaterów.

Rynek azjatycki stałby przed taką produkcją otworem. Pan samochodzik i skarg cesarza.
MarcinK
Użytkownik
#250 - Wysłana: 1 Paź 2015 16:59:27
Odpowiedz 
mozg_kl2:
zacząłeś czytać?

Skończyłem wczoraj.
mozg_kl2
Użytkownik
#251 - Wysłana: 1 Paź 2015 20:11:44
Odpowiedz 
MarcinK:
Skończyłem wczoraj.

jedyne 130 tomów przed Tobą. Adenture calls
Q__
Moderator
#252 - Wysłana: 4 Paź 2015 16:23:37
Odpowiedz 
MarcinK
Dreamweb
mozg_kl2

Tadam!
http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=6&topic=1267
Wiedzieliście, że mamy ten topic? Bo nawet ja o nim zapomniałem...
mozg_kl2
Użytkownik
#253 - Wysłana: 4 Paź 2015 18:01:36
Odpowiedz 
Q__:
Wiedzieliście, że mamy ten topic?

http://cdn.meme.am/instances/59689544.jpg
mozg_kl2
Użytkownik
#254 - Wysłana: 16 Mar 2016 00:53:14
Odpowiedz 
mozg_kl2
Użytkownik
#255 - Wysłana: 12 Kwi 2016 23:05:09
Odpowiedz 
Indiana
Użytkownik
#256 - Wysłana: 28 Lip 2016 06:40:53
Odpowiedz 
Kontynuacja "Kryształowej Czaszki" jak najbardziej niech będzie, ale niech tę histeryczną żonę Indiany usmiercą. Ojciec i syn to jeszcze mi się jakoś mieści w konwencji Indiany, ale kobiety z reguły fatalnie dobierane i tworzone przez scenarzystów. Co jedna to lepsza. No niby się ustatkowal, bo pewnie takie było założenie reżysera w ostatniej części, jednak ta scena jest zbyt cukierkowa jak na mój gust. Poza tym przez ten ślub w ostatniej scenie odebrali Indianie jego atut mianowicie wykorzystanie kolejnej kobiety do zdobycia następnego artefaktu. A jak znam życie skoro Indy ma żonę to moim zdaniem w kolejnej przygodzie ona będzie raczej przeszkadzać niż pomagać, nawet jeżeli też pochodzi z rodziny profesorskiej i zna się na archeologii. Do tego dołożą jej jęki o synka, no bo młodemu krzywda się stanie. Indy i ślub to sprzeczność była i nie konsekwencja reżyserów.
Elaan
Użytkownik
#257 - Wysłana: 28 Lip 2016 18:43:58
Odpowiedz 
Indiana:
skoro Indy ma żonę to moim zdaniem w kolejnej przygodzie ona będzie raczej przeszkadzać niż pomagać

Znając wyobraźnię scenarzystów, to tym akurat bym się nie martwiła.
Albo już zdążyli go rozwieść [na dłuższą metę facet jest nie do wytrzymania, więc żona pewnie dawno trzasnęła drzwiami ], albo dopadła ją jakaś klątwa archeologów i Indy został wdowcem.
Indiana
Użytkownik
#258 - Wysłana: 28 Lip 2016 23:18:41
Odpowiedz 
O i to jest dobra myśl. Taka scena na początku jak ta kobitka umiera. Taka scena by mnie ucieszyła.
Q__
Moderator
#259 - Wysłana: 28 Lip 2016 23:35:11 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Elaan
Indiana

Elaan:
dopadła ją jakaś klątwa archeologów i Indy został wdowcem.

Indiana:
Taka scena na początku jak ta kobitka umiera.

Jak Tracy Bond w "O.H.M.S." i Anusia Borzobohata w "Panu Wołodyjowskim"? Sadystyczną wyobraźnię macie, moje Panie...
Indiana
Użytkownik
#260 - Wysłana: 28 Lip 2016 23:52:24
Odpowiedz 
Chętnie bym podsunela scenarzystom kilka pomysłów na zakończenie żywota tej kobiety.
Elaan
Użytkownik
#261 - Wysłana: 29 Lip 2016 16:41:35
Odpowiedz 
Q__:
Sadystyczną wyobraźnię macie, moje Panie...

Ja tam jej źle nie życzę. Obstawiam raczej opcję pierwszą.
krzychu
Użytkownik
#262 - Wysłana: 29 Lip 2016 23:05:42 - Edytowany przez: krzychu
Odpowiedz 
z kobietami to jest tak ze najlepiej zostac ksiedzem
Elaan
Użytkownik
#263 - Wysłana: 30 Lip 2016 13:19:06
Odpowiedz 
krzychu:

Jak już podchodzisz do tego tak radykalnie, to może idź tropem Orygenesa?
Trochę samozaparcia i ulga na całe życie.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Orygenes
krzychu
Użytkownik
#264 - Wysłana: 30 Lip 2016 22:52:08
Odpowiedz 
elaan

niejaki jan hus domagal sie komunii pod dwiema postaciami

chleba i wina

za to spalili go na stosie
Elaan
Użytkownik
#265 - Wysłana: 31 Lip 2016 18:11:18
Odpowiedz 
krzychu:
niejaki jan hus domagal sie komunii pod dwiema postaciami

A jak to się ma do Twojego komentarza o kobietach i do Orygenesa, bo jakoś nie chwytam?
krzychu
Użytkownik
#266 - Wysłana: 31 Lip 2016 18:36:58
Odpowiedz 
ja tez chyba nie chwytam Twojego postu ... po namysle
Guauld
Użytkownik
#267 - Wysłana: 31 Lip 2016 18:57:36 - Edytowany przez: Guauld
Odpowiedz 
Indiana
Elaan
Wcześniej mi jakoś w ogóle to nie przychodziło do głowy, ale jak skojarzyłem sobie takie podejście do postaci (nie może mieć żony, a jak już, to ta musi jak najszybciej zginąć) z Bondem, to się dowiedziałem teraz, że on z Indiną jest dosyć intensywnie porównywany w internecie... Zdziwiło mnie to, bo zupełnie tematu nie śledzę.

Elaan
krzychu
Toście się dogadali .
Elaan
Użytkownik
#268 - Wysłana: 31 Lip 2016 19:08:52 - Edytowany przez: Elaan
Odpowiedz 
krzychu:
ja tez chyba nie chwytam Twojego postu ... po namysle

Bo pewnie nie doczytałeś linka.

krzychu:

"Orygenes z Aleksandrii - egzegeta, filozof i teolog. Jest zaliczany do pisarzy starochrześcijańskich, a także, mimo że niektóre jego teorie uznano za błędne, do Ojców Kościoła."

Elaan:
może idź tropem Orygenesa?

"Prowadził ascetyczny tryb życia – nie spożywał mięsa, alkoholu ani oliwy. W pragnieniu osiągnięcia harmonii i czystości duchowej, w zmaganiach ze swoją seksualnością posunął się w wieku osiemnastu lat do uczynienia siebie eunuchem."

Ale w notce biograficznej jest i przestroga:

"Jednak sam Orygenes w Komentarzu do Ewangelii św. Mateusza zdaje się nawiązywać do tego wydarzenia – jego słowa sprzeciwu wobec literalnego, nieduchowego, "według ciała" rozumienia słów Jezusa, brzmią jak przestroga wypływająca z własnego bolesnego doświadczenia."
mozg_kl2
Użytkownik
#269 - Wysłana: 10 Wrz 2016 14:56:18
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#270 - Wysłana: 10 Wrz 2016 16:45:40 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
bedzie-fanowski-fi lm-animowany-o-indianie-jonesie

Wygląda to b. profesjonalnie. Kolejny przykład, że twórczość fanowską od oficjalnej odgranicza często wyłącznie kwestia (nie)posiadania praw autorskich.
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  »» 
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Indiana Jones

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!