USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Indiana Jones
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  »» 
Autor Wiadomość
Picard
Użytkownik
#31 - Wysłana: 16 Sier 2006 18:18:44
Odpowiedz 
Q__

Nie mam pojęcia. Dla Amerykanów i Anglików SF od dawna jest równorzędną częścią kultury

To pewnie bierze sie- jak wspomnialem- z charakteru poszczegolnych narodow. Tak np. w Ameryce komiksy o facetach w rajtuzach ratujacyh swiat sa uznawane za skladowa czestamtejszej klutury, podnoszone sa niemal do rangi nowej mitologii zas wszystkie ekranizacje tego rodzaju opowiesci- czy tez, niestety czesciej opowiastek- przyciagaja uznane gwiazdy ekrany. W Japoni zas Manga i Anime ciesza sie wielka popularnoscia- podobne rzeczy nie sa uznawane w naszym kraju za jakikolwiek przejaw klutury. Nie mowie, ze podane przeze mnie przyklady musza swiadczyc o jakis niedoborach intelektualnych mieszkancow kraju nad Wisla- osobiscie tez nie trawie popkultury orjentu, zas z historii o komiksowych herosach lubie jedynie Batmana- ale na pewno nasi rodacy mogli by sie poszczycic wieksza wyobraźnia...
Q__
Moderator
#32 - Wysłana: 16 Sier 2006 18:34:47
Odpowiedz 
Picard

w Ameryce komiksy o facetach w rajtuzach ratujacyh swiat sa uznawane za skladowa czestamtejszej klutury, podnoszone sa niemal do rangi nowej mitologii

Cóż i tak ich bohaterowie są kompletniej ubrani od bohaterów mitologii klasycznej

ale na pewno nasi rodacy mogli by sie poszczycic wieksza wyobraźnia...

Zapominasz o Lemie i Żuławskim, im wyobrażni raczej nie brak... Ale jesli chodzi Ci o ogół społeczeństwa - masz rację...

z historii o komiksowych herosach lubie jedynie Batmana

A czytałeś "Watchmen"? Naprawdę wybitna pozycja u nas wydana jako "Strażnicy", albo (choć to liga znacznie niższa) wspomnianą "Opowieść Gantheta"?
Q__
Moderator
#33 - Wysłana: 20 Sier 2006 22:01:22
Odpowiedz 
Recenzja przygód Indy'ego:
http://www.film.org.pl/prace/indiana.html
Q__
Moderator
#34 - Wysłana: 31 Gru 2006 00:27:07
Odpowiedz 
Picard
Użytkownik
#35 - Wysłana: 6 Lut 2007 18:18:03
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#36 - Wysłana: 6 Lut 2007 19:45:59 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Picard

Ciekawe czy będzie to ten scenariusz z Atlantydą, który widzieliśmy i (w wydanym i u nas) kosmiksie, czy coś oryginalnego?

(Byle nie wrócił styl "Młodego Indiany Jonesa"...)
Picard
Użytkownik
#37 - Wysłana: 6 Lut 2007 20:26:44
Odpowiedz 
Q__

Byle nie wrócił styl "Młodego Indiany Jonesa"...)

Młody to on raczej nie bedzie bo Harison Ford już starszym panem niestety jest- chodź bez watpeinia w rolach awanturnikow bezwatpienia wspaniale sie sprawdza. On więc raczej nie zawiedzie ale panowie Spielberg i Lucas ostatnio nie krecą już takich filmów jak dawniej- patrz ,,Wojna światów", nowa trylogia SW- a i od reazliacjo ostaniego filmu o Indim sporo czasu mienelo... Zobaczymy co z tego wyjdzie.
Q__
Moderator
#38 - Wysłana: 6 Lut 2007 20:32:21
Odpowiedz 
Picard

Byle nie wrócił styl "Młodego Indiany Jonesa"...

Mówiąc to mam na myśli styl nudny, przegadany, wyprany z emocji, którą niosła trylogia o Indym.

panowie Spielberg i Lucas ostatnio nie krecą już takich filmów jak dawniej- patrz ,,Wojna światów", nowa trylogia SW

Owszem, masz tu zdecydowaną rację. (Choć np. "Raport mniejszości" był znakomity...)
Picard
Użytkownik
#39 - Wysłana: 20 Kwi 2007 12:07:36
Odpowiedz 
A wiecie,ze jest te gra RPG o prygodach Indeiego? Moze tharczek sie nią zainteresuje:
http://indianajones.ugo.com/games/rpg/
Q__
Moderator
#40 - Wysłana: 20 Kwi 2007 12:38:04
Odpowiedz 
Picard

A wiecie,ze jest te gra RPG o prygodach Indeiego?

Coś słyszałem ;]
Darklighter
Użytkownik
#41 - Wysłana: 20 Kwi 2007 12:54:33
Odpowiedz 
Ach, stare czasy - mam jeszcze jej reklamy w podręcznikach do SW, podobnie jak Necroscope czy Tales from the Crypt. Oparta na systemie d6.
Q__
Moderator
#42 - Wysłana: 20 Kwi 2007 16:14:39
Odpowiedz 
Darklighter

mam jeszcze jej reklamy w podręcznikach do SW

I nic dziwnego: jedno i drugie wg. Lucasa...
Picard
Użytkownik
#43 - Wysłana: 26 Kwi 2007 20:22:06
Odpowiedz 
Genialene, lepsze,iz ,,Batman: dead end":
http://www.youtube.com/watch?v=TlzF8qvsFn8

Czemu tworca takich filmikow nie przyznaja pieniedzy na duze projekty?
Q__
Moderator
#44 - Wysłana: 26 Kwi 2007 20:36:53
Odpowiedz 
Picard

Genialene, lepsze,iz ,,Batman: dead end"

Dobre, ale wolałem Gacka...

Czemu tworca takich filmikow nie przyznaja pieniedzy na duze projekty?

Bo wolą je przeznaczyć na NEM i ENTka...
Picard
Użytkownik
#45 - Wysłana: 26 Kwi 2007 20:54:01
Odpowiedz 
Q__

Dobre, ale wolałem Gacka...

Bo generalnie wolisz Gacka a nie dr Jones'a- ja przeciwnie chodź nic przeciw Nietoperzowi nie mam to jednak pan doktor jest dla mnie postacia jedyna w swoim rodzaju. Moze dlatego,ze Picard tez byl pasjonatem archeologii?

Bo wolą je przeznaczyć na NEM i ENTka...

Entek, ok zgadzam sie ale co do twojego odbioru trekowych filmow- jako takich- bym dyskutowal. Jak np. moze nie podobac sie ,,First contact"? Ale to juz temat na odrebna dyskusje...
Q__
Moderator
#46 - Wysłana: 26 Kwi 2007 21:14:09
Odpowiedz 
Picard

Bo generalnie wolisz Gacka a nie dr Jones'a- ja przeciwnie chodź nic przeciw Nietoperzowi nie mam to jednak pan doktor jest dla mnie postacia jedyna w swoim rodzaju.

Dla mnie jedyny w swoim rodzaju z postaci w komiksowym stylu jest właśnie Batman, choć Indy'ego też lubię. Ba - pierwszy komiks jaki kupiłem samodzielnie (czarno-biały wydany przez Marvel Comics) był właśnie o Indy'm.

Jak np. moze nie podobac sie ,,First contact"?

A bp nie lubię za bardzo rozrywkowych filmów, wolę się nudzić oglądając ambitniejsze.
Picard
Użytkownik
#47 - Wysłana: 27 Kwi 2007 11:51:30
Odpowiedz 
Q__

Dla mnie jedyny w swoim rodzaju z postaci w komiksowym stylu jest właśnie Batman

Nie chece powtarzac argumebntow kolegi z www.batcave.pl zwacego sie Fanem Indiany Jones'a ale takich bohaterow jak Gacek jest jednak wiecej- jak chodźby Daredevil, a Indi jest nie do podrobienia. Chodź ma np. swoj kobeicy odpowiednik- ciekaw jestem jak wygladalo by takie spotkaienie dr Jones'a z Lara Croft?

nie lubię za bardzo rozrywkowych filmów

A zakladasz temat poswiecony Indiemu? Szok! Poza tym Trek to tez kino w duzej mieze rozyrywkowe- chodź nie pozbawione glebszych tresci.
Q__
Moderator
#48 - Wysłana: 27 Kwi 2007 17:32:41
Odpowiedz 
Picard

takich bohaterow jak Gacek jest jednak wiecej- jak chodźby Daredevil

No nie, Netoprerek jest jednak zdecydowanie mroczniejszy (i ma bardziej "zakręconych" przeciwników).

ciekaw jestem jak wygladalo by takie spotkaienie dr Jones'a z Lara Croft?

Pewnie skończyłoby sie przelotnym acz namiętnym romansem.

A zakladasz temat poswiecony Indiemu?

Było nie było jest jedną z "ikon" kultury masowej XX wieku... Zresztą po w/w komiksie mam sentyment...

Poza tym Trek to tez kino w duzej mieze rozyrywkowe

Jak przesadzają z "rozrywkowością" (vide FC) muszę się zmuszać do oglądania...
Darklighter
Użytkownik
#49 - Wysłana: 27 Cze 2007 10:38:06
Odpowiedz 
Jest już pierwsze zdjęcie nowego Indiego:

W obsadzie znaleźli się także: Shia LaBeouf, Cate Blanchett, John Hurt, Ray Winstone i Jim Broadbent.
Picard
Użytkownik
#50 - Wysłana: 27 Cze 2007 14:15:31
Odpowiedz 
Darklighter

Dzieki za zdjecie. A nie wiesz czy Sallah bedzie wystepował w nowym filmie bo odtworcy jego roli wsrod wymienionych nazwisk nie widze...
Q__
Moderator
#51 - Wysłana: 27 Cze 2007 15:52:26
Odpowiedz 
Darklighter

Jest już pierwsze zdjęcie nowego Indiego

No jeśli to nie żart, to entuzjazmu nie czuję... :]
kanna
Użytkownik
#52 - Wysłana: 27 Cze 2007 19:54:23
Odpowiedz 
A wiecie,ze jest te gra RPG o prygodach Indeiego?

Tej nie znam, ale za to przeszłam przygodówkę na 11 dyskietkach na śp. AMIDZE... to były czasy.

Ford sie pieknie starzeje, ale nie bardzo sobie go juz teraz wyobrażam w konwencji Indiany Jonesa. Boję się, że bedę miała podobne odczucia jak na widok Yody wirującego a'la mnisi z klasztoru shaolin - porażenie z elementami niesmaku.
Q__
Moderator
#53 - Wysłana: 27 Cze 2007 21:55:55
Odpowiedz 
kanna

Ford sie pieknie starzeje, ale nie bardzo sobie go juz teraz wyobrażam w konwencji Indiany Jonesa.

Może po prostu zdjęcie nieszczególne dali, a film wyjdzie znośny... Ciekawe czy użyją scenariusza o Atlantydzie, który swego czasu ukazał się u nas jako komiks....
Darklighter
Użytkownik
#54 - Wysłana: 27 Cze 2007 23:07:23
Odpowiedz 
Starszego Indianę (chyba był to okres lat 50-tych) można było i tak zobacztć w serialu "Młody Indiana Jones":

Jakoś nie było to tak straszne.
Q__
Moderator
#55 - Wysłana: 27 Cze 2007 23:40:05
Odpowiedz 
Darklighter

Starszego Indianę (chyba był to okres lat 50-tych) można było i tak zobacztć w serialu "Młody Indiana Jones"

A pamiętasz Indy'ego jako staruszka (tego z klapką na oku)?

(A serial był w sumie kiepski...)
Darklighter
Użytkownik
#56 - Wysłana: 28 Cze 2007 08:39:01 - Edytowany przez: Darklighter
Odpowiedz 
A pamiętasz Indy'ego jako staruszka (tego z klapką na oku)?

Pamiętam. I co z tego? To był Indy z połowy lat 90-tych.

(A serial był w sumie kiepski...)

Za ciężki dla widowni przyzwyczajonej do Temple of Doom, i tyle.
Q__
Moderator
#57 - Wysłana: 28 Cze 2007 13:17:22 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Darklighter

Pamiętam. I co z tego? To był Indy z połowy lat 90-tych.

Owszem, I było to (w ramach serialu) logiczne. Ale trudno wyobrazić sobie tę postać przeżywającą wciąż niesamowite przygody...

Za ciężki dla widowni przyzwyczajonej do Temple of Doom, i tyle.

Raczej (mimo b. interesujących nieraz pomysłów) za nudny...
Darklighter
Użytkownik
#58 - Wysłana: 28 Cze 2007 14:59:19
Odpowiedz 
Ale trudno wyobrazić sobie tę postać przeżywającą wciąż niesamowite przygody...

Ja tam mam nieograniczoną wyobraźnię .

Archeolog cały czas podróżuje. Zobacz "dziadków" na Discovery prowadzących programy z różnych miejsc na świecie. A coż, że Indy ma pecha i zawsze po drodze trafi na drani...takie jego już los .
Q__
Moderator
#59 - Wysłana: 28 Cze 2007 15:11:12
Odpowiedz 
Darklighter

Archeolog cały czas podróżuje. Zobacz "dziadków" na Discovery prowadzących programy z różnych miejsc na świecie.

Mógłby to być ciekawy pomysł na nowy serial, stylizowany na paradokument (jak chociażby "PSI Factor" czy "Freaky Links") "Indiana Jones presents". Stary Indy podróżuje po świecie z kamerą...

A coż, że Indy ma pecha i zawsze po drodze trafi na drani...takie jego już los

Koniec końców to raczej te dranie mają pecha
kanna
Użytkownik
#60 - Wysłana: 28 Cze 2007 21:50:25
Odpowiedz 
Darklighter
Ja tam mam nieograniczoną wyobraźnię

To tez Ford, ale w SW )
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  »» 
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Indiana Jones

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!