USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Indiana Jones
 Strona:  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  »» 
Autor Wiadomość
Q__
Moderator
#1 - Wysłana: 1 Lip 2006 09:37:42 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Dzisiaj przypada 106 rocznica urodzin Indiany Jonesa... W związku z tym pytanie: co sądzicie o tej postaci i filmach o nim...

Linki:
http://www.indianajones.com/ - oficjalna strona
http://en.wikipedia.org/wiki/Indiana_Jones
Jurgen
Moderator
#2 - Wysłana: 1 Lip 2006 12:32:46
Odpowiedz 
106 rocznica urodzin Indiany Jonesa???

Jeżeli drugi podany przez Ciebie link jest dobry, to, jak na moją znajomość matematyki(), powinna być to rocznica 107. 2006 - 1899 daje raczej 107 (aż kalkulator windowsowy włączyć musiałem...).
Q__
Moderator
#3 - Wysłana: 1 Lip 2006 13:29:05
Odpowiedz 
2006 - 1899 daje raczej 107

Po przeimprezowanej nocy nawet Q może okazać się omylny
Dav
Użytkownik
#4 - Wysłana: 1 Lip 2006 13:51:38
Odpowiedz 
Saga o Indim powinna być kultywowana i kontynuowana jak filmy o Jemsie Bonndzie. A mają kręcić nowy film. Ciekawe kto
zastąpi Harisona Forda.
Q__
Moderator
#5 - Wysłana: 1 Lip 2006 14:12:58
Odpowiedz 
Saga o Indim powinna być kultywowana i kontynuowana jak filmy o Jemsie Bonndzie

Owszem Bond i Indy są jakby "ulepieni z tej samej gliny"... Mają zresztą jeszcze żeńską konkurentkę - Larę Croft, ale filmy o niej raczej nie zagroźą ich popularności... gry to co innego...

Ciekawe kto zastąpi Harisona Forda.

Według niepotwierdzonych plotek w ew. IV części zagra jednak Ford:
http://en.wikipedia.org/wiki/Indiana_Jones_4
Picard
Użytkownik
#6 - Wysłana: 1 Lip 2006 14:13:02
Odpowiedz 
Co ja o ni\m sadze? Uwielbiam te filmy, nie tylko jako wspaniale wspomnienie ze wczesnej mlodosci ale rowniez jako niedoscigniony wzorzec filmow przygodowych. Niestety gatunek ,,bicza i kapelusza" jest obecnie raczej tylko wspomnieniem- wszytkie te Larwy Croft nie dosratstaja swemu protoplascie do piet- i podobnie jak w przypadku westernu nie ma razczej szans na odrodzenie rzeczonego rodzaju produkcji.
Q__
Moderator
#7 - Wysłana: 1 Lip 2006 14:19:59 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Picard

Miałem rację (w topicu "Bondowskim"), Kapitanie, jesteś jednak miłośnikiem barwnych widowisk. Ale lookniej se czasem dla odmiany choćby na "Królów przekletych".
Picard
Użytkownik
#8 - Wysłana: 1 Lip 2006 14:23:25 - Edytowany przez: Picard
Odpowiedz 
Q__

Przyznaje sie do tego bez bicia! Ale lubie rowniez innego rodzaju kino lecz do ,,Odyseji kosmicznej 2001' w wydaniu filmowym raczej mnie nie przekonasz. A co do rzeczonego filmu to mam dla Ciebie dobre wiadomosci: mozna go kupic wraz z ksiazka mu poswiecina razem z ,,Gazeta Wyborcza".
Q__
Moderator
#9 - Wysłana: 1 Lip 2006 17:00:49
Odpowiedz 
Picard

Dzięki.
James T Kirk
Użytkownik
#10 - Wysłana: 1 Lip 2006 17:19:28
Odpowiedz 
Indy jest zajebisty.
Picard
Użytkownik
#11 - Wysłana: 1 Lip 2006 17:23:44
Odpowiedz 
Indy jest zajebisty

James T Kirk tez!
James T Kirk
Użytkownik
#12 - Wysłana: 1 Lip 2006 17:28:19
Odpowiedz 
James T Kirk tez!

A także Picard!
Picard
Użytkownik
#13 - Wysłana: 1 Lip 2006 17:32:26
Odpowiedz 
James T Kirk

Ale John Archer- jesli sie tu kiedy przypaleta wcale taki nie jest!
Q__
Moderator
#14 - Wysłana: 1 Lip 2006 17:33:01 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Lubię i Indego i obu kapitanów, zwłasza Picarda, ale Q nikt nie chwali
James T Kirk
Użytkownik
#15 - Wysłana: 1 Lip 2006 17:33:54
Odpowiedz 
Ale John Archer- jesli sie tu kiedy przypaleta wcale taki nie jest!

Poczekaj jak sie tu pojawi Wesley Cruscher , dopiero bedzie jazda.
Q__
Moderator
#16 - Wysłana: 1 Lip 2006 18:31:33
Odpowiedz 
Panowie Kapitanowie, poczekajcie na Kaśkę, to będzie wejście smoka

A z innej beczki, czy nie sądzicie, że filmy o Indy'm przetarły drogę bazujacym na zagadkach historii opowieściach typu "StarGate" (zwł. film), trochę "Piąty element", a nawet "Kod Leonarda da Vinci"? To było novum, dotąd fantastyka zwykle "spoglądała w przeszłość", a tu okazało się, ze i zagadki historii moga frapować...
Picard
Użytkownik
#17 - Wysłana: 1 Lip 2006 20:16:20
Odpowiedz 
Q__

Na pewno masz duzo racji. A wiesz skad wzial sie pomysl na filmy o Indim? Otoz Spielberg oraz jego kupel Lucas pewnego dnia przebywali na plazy. Tam tez ow pierwszy rezyser zwierzyl sie przyjacielowi z planow nakrecenia filmu o przygodach Jamesa Bonda. Wtedy Lucas wpadl na genialny pomysl przeksztalcenia bondowskiego schematu w opowiesc o pewnym archeologu poszukujacym po swiecie zaginionych artefektow. Zapytal wiec Spielberga czy ten slyszal cos kieys o arce przymierza...i tak sie to wszystko- podobno- zaczelo.
Q__
Moderator
#18 - Wysłana: 1 Lip 2006 20:26:10
Odpowiedz 
Picard

Czyli mieliśmy z Dav'em rację "Bond i Indy dwa bratanki..." .
Picard
Użytkownik
#19 - Wysłana: 13 Sier 2006 21:03:51
Odpowiedz 
http://www.youtube.com/watch?v=nhqW8nNrhh8

A to cos w duchu parodii wzmiankowanych filmow!
Q__
Moderator
#20 - Wysłana: 13 Sier 2006 21:16:26 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Picard

Rozpętałem filmikowe szaleństwo... Zgroza...
Paradoks
Użytkownik
#21 - Wysłana: 14 Sier 2006 14:34:47
Odpowiedz 
Rzeczywiście seria bardzo fajna, jedne z moich ulubionych filmów.

Jakby ktoś po "polskiemu" poczytać to prosze:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Indiana_Jones - Wikipedia
http://www.indianajones.stopklatka.pl/ - świetna polska strona, aż dziwne ze nikt do niej linku nie dał. Można sie dowiedzieć np. że 2 września w Warszawie będzie zlot fanów Indiany. Mają też forum:
http://www.indianajones.stopklatka.pl/forum/
A tu informacje o 4 filmie:
http://www.indianajones.stopklatka.pl/filmy_indy4. html

Ma też być podobno 5 czesć:
http://film.onet.pl/0,0,1144949,wiadomosci.html
Q__
Moderator
#22 - Wysłana: 14 Sier 2006 17:53:05
Odpowiedz 
Rozpętałem też linkowe szaleństwo...
Hazrall
Użytkownik
#23 - Wysłana: 15 Sier 2006 22:39:51 - Edytowany przez: Hazrall
Odpowiedz 
Oglądam sobie (jak na patriotę przystało) zmianę warty przed grobem nieznanego żołnierza, a tu podczas musztry orkiestra gra motyw przewodni z Indiego!! A później zagrali Imperatora!!! ( SW), padłem ze śmiechu widząc naszego Prezydenta z wrednym uśmieszkiem na tle maszerujących żołnierzy Taki mały imperator
Picard
Użytkownik
#24 - Wysłana: 15 Sier 2006 23:48:39
Odpowiedz 
Hazrall

Taki mały imperator

Atak klonow! Parwdziwy Imperator skryty jest w cieniu torunskiej rozglosni...Nie wiesz jak potezna jest ciemna strona eteru radiowego!

A później zagrali Imperatora!!! ( SW

Jesli naprawde zagrali marsz imperialny nad grobem nieznanego zolnierza to pana dobierajacym muzyke nalezy sie kopniak w wiadmoa czesc ciala by sie ze stekiem poturlali na jakas odlegla planete polozona w odleglej galaktyce... Toz jest to kpina- zwazywszy czym bylo gwiezdno wojenne Imperium. Moe za rok zagraja temat Borg'a z FC? To jzu motyw klingonski bardziej by pasowal...
Hazrall
Użytkownik
#25 - Wysłana: 16 Sier 2006 00:05:25 - Edytowany przez: Hazrall
Odpowiedz 
Toz jest to kpina- zwazywszy czym bylo gwiezdno wojenne Imperium. Moe za rok zagraja temat Borg'a z FC? To jzu motyw klingonski bardziej by pasowal...

Zapomniałem dodać, że później był motyw z Klosa(bodajrze nie moje czasy ), to mnie bardziej uderzyło niż imperator, w koncu produkt komuny, a wczoraj było o odparciu bolszewików.(ale marsz w jego takcie był niczego sobie) Nie sądzę żeby pan od dobierania muzyki miał coś złego na myśli, on po prostu chciał zobaczyć silną Polskę, kraj który niegdyś był imperium!! Wiem wiem poniosło mnie, ale w XVII wieku mógł sie wywiązać taki dialog: - Gdzie byłeś na wakacjach? -Nad naszym morzem! - Ale którym??
waterhouse
Moderator
#26 - Wysłana: 16 Sier 2006 00:07:49 - Edytowany przez: waterhouse
Odpowiedz 
Picard
Moe za rok zagraja temat Borg'a z FC?

wątpię, nikt by nie rozpoznał w przeciwieństwie do Imperial March

Bez przesady, włączenie takiej muzyki nie świadczy jeszcze o poparciu dla totalitaryzmu, a raczej o dobrym guście.
Q__
Moderator
#27 - Wysłana: 16 Sier 2006 01:25:31
Odpowiedz 
Hazrall

A później zagrali Imperatora!!! ( SW)

Cóż było nie było jest to dowód na to, że SF awansuje (w końcu!) do rzędu tzw. "kultury wysokiej"... Objaw pozytywny...
Hazrall
Użytkownik
#28 - Wysłana: 16 Sier 2006 17:47:11
Odpowiedz 
Jak najbardziej , ciekawe dlaczego SF ma w naszym kraju tak niską pozycje? Czyżby wina historii naszego państwa?
Picard
Użytkownik
#29 - Wysłana: 16 Sier 2006 17:58:25
Odpowiedz 
waterhouse

Bez przesady, włączenie takiej muzyki nie świadczy jeszcze o poparciu dla totalitaryzmu, a raczej o dobrym guście.

Uwielbiam muzyke Johna Williams'a i o ile co do samych filmow ,,Star Wars" mam mieszane odczucia to o tyle sciezka dzwiekowa z tych obrazow nalezy do moich ulubionych melodii filmowych! Ale nie motywy znajdujace sie w filmie sa ilustracja do konkretnych zdarzen i jednoznacznei kojarza mi sie z okreslonymi sytuacjami z filmu tudziez wywoluja co najmniej okreslone odczucia jakie powinny towarzyszyc obraowi, ktory wspomagany jest konkretna sciezka dzwiekowa. Dlatego tez uwazam,ze zagranie marszu imperialnego nad grobem nieznanego zolnierza to wielka przesada. Gdyby byl to jeszcze ,,motyw ,,Throne room" z filamu ,,Nowej nadzieji'- mogl bym to zrozumiec...Po drugie zas to dosc niepowazene odgrywac motyw z filmu czysto rozrywkowego w takiej chwili.

Q__

Cóż było nie było jest to dowód na to, że SF awansuje

Wszyscy zgodzilismy sie, ze SW to nie SF- a raczej basn osadzona w realizach odleglej galaktyki. Polacy nie maja pocjagu do fantastyki naukowej- predzej sprzedadza sie u nas basnie, coz lubimy gdy nam ktos sciemnia...
Q__
Moderator
#30 - Wysłana: 16 Sier 2006 18:00:42 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Hazrall

ciekawe dlaczego SF ma w naszym kraju tak niską pozycje?

Nie mam pojęcia. Dla Amerykanów i Anglików SF od dawna jest równorzędną częścią kultury. Francuzi, Belgowie i Japończycy "nobilitowali" nawet komiks. A u nas... poza szacunkiem do Lema i cichą akceptacją dla Dukaja, Oramusa i Sapkowskiego (no moze ten trzeci rzadko pisuje SF) o SF się dobrze nie mówi...

Picard

lubimy gdy nam ktos sciemnia...

A później narzekamy na klasę naszych polityków
 Strona:  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  »» 
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Indiana Jones

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!