USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Koniec świata za dwa lata :d
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  »» 
Autor Wiadomość
Seybr
Użytkownik
#91 - Wysłana: 13 Lis 2010 15:13:01 - Edytowany przez: Seybr
Odpowiedz 
Eviva:
No i widzisz sama, wojnę my przeoczyli...

Nie tylko ty przeoczyłaś ;].

Eviva:
Rosyjski żołnierz bardzo różni się od amerykańskiego. Amerykański zastrajkuje, bo nie dostanie przydziału czekolady. Rosyjski będzie się bił za miskę kaszy i prędzej padnie, niż się cofnie.

Jak się cofnie to dostanie kulkę od swoich towarzyszy.

MarcinK

Wiesz masz fantazję, lepszą do scenarzystów z ST. Rozbłysk musiał by być tak ogromny, no i wybiórczy. Żeby cała elektronika padła ? Nigdzie i nic nie działa w całości. Cześć sprzętu służy jako rezerwa, nie jest na chodzie w danej chwili. Rozbłysk słoneczny nie zadziała na sprzęt, który jest pod ziemią, na dodatek wyłączony. Żeby zniszczyć sprzęt w silosach, fala musiała by być tak ogromna, że hoho jak mówił Smoleń. Na dodatek zniszczyła by warstwę ozonową, oraz namieszała w DNA nie jednego człowieka.
Rosjanie jak by chcieli to by nam ostro dali po tyłu. Oni mają ogromne zapasu sprzętu jeszcze z czasów ZSRR. Im mniej elektroniki, tym lepiej.
Jurgen
Moderator
#92 - Wysłana: 13 Lis 2010 15:23:07
Odpowiedz 
Seybr:
Oni mają ogromne zapasu sprzętu jeszcze z czasów ZSRR. Im mniej elektroniki, tym lepiej.

Tak sobie myślę, że UAZ i po takim rozbłysku by odpalił, byle wlać mu do baku coś, co benzyne przypomina...
MarcinK
Użytkownik
#93 - Wysłana: 13 Lis 2010 15:34:25
Odpowiedz 
Ale gdyby taki impuls wywołać sztucznie np. zbombardować najważniejsze miasta i bazy wojskowe Rosji bombami neutronowymi. Zero zniszczeń a elektronika kaput.
ortkaj
Użytkownik
#94 - Wysłana: 13 Lis 2010 15:51:39 - Edytowany przez: ortkaj
Odpowiedz 
MarcinK:
zbombardować najważniejsze miasta i bazy wojskowe Rosji bombami neutronowymi

Rozumiem, że to ludzie załatwiają sobie koniec świata albo zdecydowanie ułatwiają jego nadejście. Musze powiedzieć, że przy naszej "nie-boskiej" pomocy będzie faktycznie łatwiej o koniec.
W 1986 roku też nie było wojny, wystarczył Czarnobyl by skomplikować życie połowie Europy i napromieniować spory obszar który nie będzie zdatny do zamieszkania przez wiele lat. Bomba neutronowa, to normalna atomówka ze zmniejszonym oddziaływaniem uderzeniowym i termicznym ale normalnym albo powiększonym promieniowaniem gamma.
Dla fanów końca świata sprokurowanego przez bombki A - filmik
http://www.youtube.com/watch?v=of2GLP1rR8g
Jurgen
Moderator
#95 - Wysłana: 13 Lis 2010 15:53:44 - Edytowany przez: Jurgen
Odpowiedz 
MarcinK

Gdyby babcia miała wąsy, to by dziadkiem była.

Pierwsze primo: Zero zniszczeń to takie pobozne życzenie, bo bomba neutronowa musi mieć zapalnik. Potężny zapalnik. Może nim być słabej mocy bomba atomowa. Co oznacza jednak pewne zniszczenia.
Drugie primo: Takie bomby neutronowe trzeba mieć. Np. Rosja je ma, a my nie.
Trzecie Primo: taka bombę trzeba odpalić, a więc trzeba zaatakować Rosję. A jak myslisz, co sie stanie, jak Ruscy zobaczą, że my (hipotetycznie oczywiście, skoro takich bomb nie mamy) odpaliliśmy rakiety/skierowaliśmy na nich samoloty? Odpalą swoje w nas.

Mistrzostwo strategii po prostu. I koniec świata za dwa dni zamiast za dwa lata.
MarcinK
Użytkownik
#96 - Wysłana: 13 Lis 2010 15:56:57
Odpowiedz 
Jurgen
Ja napisałem wcześniej postawić na placu czerwonym krzyż, przebrać naszych żołnierzy za obrońców krzyża i lecimy.
ortkaj
Użytkownik
#97 - Wysłana: 13 Lis 2010 16:07:00 - Edytowany przez: ortkaj
Odpowiedz 
MarcinK:
postawić na placu czerwonym krzyż, przebrać naszych żołnierzy za obrońców krzyża i lecimy

Komputer pokładowy wprowadzam dane:
Moskwa powierzchnia 1081km² Rosja powierzchnia 17 075 400 km²
Dane przyjęte
Wprowadzam pytanie:
Czy Polacy niszcząc Moskwę zajmą Rosję?
Nie
Co będzie jak zniszczymy Moskwę?
reszta Rosjan nam w........li, w........li, w........li,
Komputer zawiesza się a potem ucieka wykorzystując nóżki jedynego tranzystora
MarcinK
Użytkownik
#98 - Wysłana: 13 Lis 2010 16:10:54
Odpowiedz 
ortkaj
A kto chce niszczyć Rosję? Dałem tylko przykład.

Bardziej by się przydał masowy atak na Koreę Północną.
ortkaj
Użytkownik
#99 - Wysłana: 13 Lis 2010 16:20:27 - Edytowany przez: ortkaj
Odpowiedz 
MarcinK
Ja naiwnie myślałem, że mówimy o końcu świata za dwa lata, oczywiście można przyjąć, że przecież nie dla każdego musi to być w tym samym czasie (tradycyjnie każdy z nas ma swój indywidualny koniec świata - osobiście jestem zwolennikiem tradycji w tym zakresie)
KRLD - leży w tak ważnym punkcie świata, który jest terenem leżącym w kręgu zainteresowań trzech mocarstw (USA - jak zwykle, CHRL i Rosji), że naruszenie tej delikatnej równowagi (abstrahuję od wewnętrznych problemów gospodarczych i politycznych KRLD) mogłoby faktycznie doprowadzić do początku końca świata (znowu ludzie sami to sobie załatwiają).
Jurgen
Moderator
#100 - Wysłana: 13 Lis 2010 17:01:09
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:

Zastanów się, co piszesz. Ciekawe jakby Ci się podobało, gdyby jakiś Wania z Władywostoku napisał, że warto byłoby zbombardować Polskę?

A powżnie, to zazwyczaj było poważne forum, a Twoje wypowiedzi w tym temacie zaniżają poziom...
Q__
Moderator
#101 - Wysłana: 13 Lis 2010 17:25:22 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:

I radioaktywne zanieczyszczenie Chin (które bardzo się z tego ucieszą, i które - tak się dziwnie składa - stanowią dzis zaplecze produkcyjne kuli ziemskiej) oraz Japonii (kraju najwyższej technologii, który widać niedostatecznie się nacierpiał od radioaktywnego skażenia).

Jurgen

Jurgen:
A powżnie, to zazwyczaj było poważne forum, a Twoje wypowiedzi w tym temacie zaniżają poziom...

Może jeden ban miał za małe oddziaływanie edukacyjne?
Seybr
Użytkownik
#102 - Wysłana: 13 Lis 2010 17:30:43
Odpowiedz 
Jurgen:
Tak sobie myślę, że UAZ i po takim rozbłysku by odpalił, byle wlać mu do baku coś, co benzyne przypomina...

Jasne że by odpalił ;]. Z praktyki wiem, te auto pojedzie na wszystkim co w gruncie rzeczy przypomina paliwo.

Zobacz na te autko: http://img293.imageshack.us/img293/3046/dsc02922a. jpg

Jest to bryka jednego myśliwego, auto jest starsze od właściciela (taki nasz żart). Sam właściciel ma spokojnie 76 lat. Symbol leśnika, kiedy zaczyna opowiadać wielu z nas siada przy przy ognisku i słucha jego opowieści. Ma ogromną wiedzę i wiele do przekazania.

Jurgen:
Zastanów się, co piszesz.

Jeden ugryzie się tam gdzie nie trzeba inny napisze.

Jurgen:
Ciekawe jakby Ci się podobało, gdyby jakiś Wania z Władywostoku napisał, że warto byłoby zbombardować Polskę?

Przeciętny młody Wania w czterech literach, on chce żyć w pokoju. Nasze pokolenie dorasta a nasze dzieci powinny zjednoczyć świat jak w ST, może bez wojny ?
MarcinK
Użytkownik
#103 - Wysłana: 13 Lis 2010 17:34:52
Odpowiedz 
Q__:
Może jeden ban miał za małe oddziaływanie edukacyjne?

Dobrze dobrze tylko bez nerwów ja tylko żartowałem.
Q__
Moderator
#104 - Wysłana: 13 Lis 2010 17:43:31 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
MarcinK

Widzisz... Cudze żarty od razu Cię wpędzaja w strach, a własne posuwasz dość daleko... Może czas na stosowanie zasady zdrowej symetrii?

(Zwł, że z dwojga złego lepiej chyba oberwać banem niż bronią masowej zagłady...)
RaulC
Użytkownik
#105 - Wysłana: 15 Lis 2010 23:59:50
Odpowiedz 
Spokojnie chłopcy.
Gwoli ścisłości impuls elektromagnetyczny może wywołac silniejszy rozbłysk słoneczny, zwłaszcza, że magnetosfera nam się osłabia i podobno powstają dziury magnetyczne. To raz. Mozna też wywołać sztucznie bez atakowania konkretnego miasta tyle, że samemu się może oberwać rykoszetem. Wystarczy detonacja na odpowiedniej wysokości w jonosferze.
Picard
Użytkownik
#106 - Wysłana: 2 Lut 2011 09:19:43
Odpowiedz 
Seybr
Użytkownik
#107 - Wysłana: 2 Lut 2011 10:20:48
Odpowiedz 
Picard

A ja myślałem że wykończy nas jakiś cylon. Ja widzę dwie opcje, albo my ludzie się wykończymy sami albo spadnie coś na nas z kosmosu.
Elaan
Użytkownik
#108 - Wysłana: 2 Lut 2011 16:57:05
Odpowiedz 
Dnia 1 stycznia 1901 roku B. Prus opublikował w "Kurierze Codziennym" tekst , w którym pisał o swoich nadziejach , związanych z rozpoczynającym się XX wiekiem . To fragmenty :

" Nędza obok zbytku . Bandytyzm obok wyzysku . Handel polskimi kobietami i bezładna emigracja pracowników . Napływ nowożytnych Hunów i wyślizgiwanie się majątku nieruchomego z rąk polskich . Powszechna ciemnota i chorobliwa literatura . Podkopywanie uczuć religijnych i lekceważenie nauk ścisłych . Mała pracowitość w ogóle i prawie cisza o polskich odkryciach i wynalazkach . Oto obraz naszego bytu .
Chaosowi społecznemu odpowiada chaos w duszach jednostek .
A zatem rozpacz ? Zagłada ? Wcale nie .
Ludzkość znajdowała się niejednokrotnie w gorszych sytuacjach i nie tylko wychodziła z nich , ale wychodziła wzmocniona . Więc i my wyjdziemy i odrodzimy się .
Ale pod warunkiem , iż przebudzimy się , przypatrzymy się rzeczywistości , zaczniemy rozmyślać i postępować nie w kierunku najmodniejszych haseł wschodnio- czy zachodnioeuropejskich albo interesów partyjnych , ale w kierunku odwiecznych prawd moralnych .
Jeżeli bowiem dziś jest źle , to przed stoma laty bywało nierównie gorzej . A więc za sto lat powinno być - nierównie lepiej ."

Niektóre problemy brzmią znajomo , prawda ?

Zakładając jednak , że koniec świata w 2012 nie nastąpi , co nas , ludzi , czeka za 100 lat od dziś ?
Według chronologii Treka , będą to wszak już czasy Entka !
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#109 - Wysłana: 2 Lut 2011 16:59:45
Odpowiedz 
Elaan

Elaan:
akładając jednak , że koniec świata w 2012 nie nastąpi , co nas , ludzi , czeka za 100 lat od dziś ? Według chronologii Treka , będą to wszak już czasy Entka !

spokojnie, kochana, ja szykuje bunkier i arsenał na III Wojne Światową.. to tez jest w chronologii Treka
Elaan
Użytkownik
#110 - Wysłana: 2 Lut 2011 17:12:57
Odpowiedz 
FederacyjneMSZ:
ja szykuje bunkier i arsenał na III Wojne Światową.. to tez jest w chronologii Treka

Kolejna wojna jest tylko kwestią czasu . A kiedy już wybuchnie , nie pomoże Ci , niestety , żaden bunkier !

Najpewniej przeżyją tylko Inuici na północy i polarnicy z Antarktydy na południu [ na szczęście mamy tam stację ] , no i może populacja paru pomniejszych wysp na Pacyfiku .

W sumie ludzkość przetrwa , tylko przeludnienie będziemy mieć z głowy .
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#111 - Wysłana: 2 Lut 2011 17:14:23
Odpowiedz 
Elaan

Elaan:
W sumie ludzkość przetrwa , tylko przeludnienie będziemy mieć z głowy .

Według Gena Ziemia będzie lżejsza o 600 mln mieszkańców, więc takiego czyszczenia nie będzie. YY Jakie przeludnienie??
Elaan
Użytkownik
#112 - Wysłana: 2 Lut 2011 17:23:54 - Edytowany przez: Elaan
Odpowiedz 
FederacyjneMSZ:
Ziemia będzie lżejsza o 600 mln mieszkańców

A skąd takie optymistyczne dane ? Przy naszych [tzn Ziemian] możliwościach militarnych , to mało prawdopodobne .

Zresztą , skoro padło tu już kilka przepowiedni , ja posłużę się następną - wg . ksiąg królowej Saby po kolejnej wojnie ludzi zostanie tak niewielu , iż "człek człeka szukać będzie " .
FederacyjneMSZ
Użytkownik
#113 - Wysłana: 2 Lut 2011 17:45:59 - Edytowany przez: FederacyjneMSZ
Odpowiedz 
Elaan

W treku jest powiedziane:P

Ewangelia wedlu św. Spocka data gwiezdna 23,4 wersety -2-4
Elaan
Użytkownik
#114 - Wysłana: 2 Lut 2011 18:02:12 - Edytowany przez: Elaan
Odpowiedz 
Skoro to słowa Spocka , to ani myślę je podważać !
On się nie mylił . Zazwyczaj .
Jurgen
Moderator
#115 - Wysłana: 2 Lut 2011 20:38:13
Odpowiedz 
Elaan:
Kolejna wojna jest tylko kwestią czasu .

A skąd Ty to wiesz?

Elaan:
On się nie mylił . Zazwyczaj

On był postacią fikcyjną.
Elaan
Użytkownik
#116 - Wysłana: 3 Lut 2011 12:53:30
Odpowiedz 
Jurgen:
A skąd Ty to wiesz

W Treku jest to powiedziane .

Ewangelia FC według grzesznego Zeframa Cochrane`a .

Jurgen:
On był postacią fikcyjną

To nie dowód , że nie miał racji .
Picard
Użytkownik
#117 - Wysłana: 14 Lut 2011 12:37:26
Odpowiedz 
Eviva
Użytkownik
#118 - Wysłana: 14 Lut 2011 13:02:54
Odpowiedz 
Picard

Wielkie mi halo. Na Ozyrysa i Apofisa... i Pazopara... też mi wielka nowina. Ciągle coś lata, nie tu to tam. Jak nie mają czym ludzi straszyć, to straszą asteroidą.
W ostateczności - to dopiero za piętnaście lat! Jeszcze nie tylko sequel dzieła Abramsa zdążymy obejrzeć, ale i sequel sequela, a takoż może serialu doczekamy.
Elaan
Użytkownik
#119 - Wysłana: 14 Lut 2011 16:01:58
Odpowiedz 
Eviva:
Jeszcze nie tylko sequel dzieła Abramsa zdążymy obejrzeć, ale i sequel sequela, a takoż może serialu doczekamy.

Jeśli te kolejne sequele robiłby za każdym razem ktoś inny , to jest szansa , że któryś z nich dorównałby TMP .
Z serialem też może " ku lepszemu " by poszło , więc ja bym chętnie doczekała .
MarcinK
Użytkownik
#120 - Wysłana: 14 Lut 2011 17:01:46
Odpowiedz 
Picard
I tak mało prawdopodobne by trafiła. W Wiedzy i Życiu był o tym artykuł, w skrócie żeby asteroida walnęła musi przejść przez pewien punkt nieopodal Ziemi, gdzie (według obliczeń) grawitacja sprawi że kilka lat o d przejście przez ten punkt asteroida walnie w ziemię.
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  »» 
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Koniec świata za dwa lata :d

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!