USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Koniec świata za dwa lata :d
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  »» 
Autor Wiadomość
Picard
Użytkownik
#31 - Wysłana: 24 Mar 2008 15:42:36
Odpowiedz 
Domko

że staczamy się na dno i skończymy się wybijając. Mam tylko nadzieję, że nastąpi to później niż wcześniej

paietaicje - w tym roku mamy olimpiade w Pekinie. Hitler tez swoja mial w 1936...
Delta
Użytkownik
#32 - Wysłana: 24 Mar 2008 15:44:31
Odpowiedz 
Picard
paietaicje - w tym roku mamy olimpiade w Pekinie. Hitler tez swoja mial w 1936...

Chiny nas podbijać nie będą. One nas gospodarczo zdominują i rozłożą na łopatki.
Domko
Użytkownik
#33 - Wysłana: 24 Mar 2008 16:49:09
Odpowiedz 
I kto tu jest pesymistą?
Delta
Użytkownik
#34 - Wysłana: 24 Mar 2008 17:07:02
Odpowiedz 
Domko
I kto tu jest pesymistą?

To nie pesymizm, to smutna prawda.
Domko
Użytkownik
#35 - Wysłana: 24 Mar 2008 17:21:05
Odpowiedz 
Wiem, wiem - odgryzam się.
Q__
Moderator
#36 - Wysłana: 24 Mar 2008 17:39:15
Odpowiedz 
Delta

Defetyzm rozsiewasz. Nie lepiej mieć nadzieję, że się trafi nam ktoś w rodzaju Suraka?

I bedziemy potem taaacy sztywni i taacy chłodni? (Choć np. Sawyer przyszłość UFP widział w przyjęciu wolkańskich norm przez nne gatunki.)

Skoro wpływ na społeczeństwo mają media, to może trzeba je odpowiednio wykorzystać?

Kto ma media ten ma władze?

Domko

Choć w jednej sprawie zastrzegam sobie prawo do bycia pesymistą.

Tak, tyle że ode razu w sprawie najistotniejszej...Picard

Byłe też olimpiada w Moskwie i co?

Delta

Chiny nas podbijać nie będą. One nas gospodarczo zdominują i rozłożą na łopatki.

I "Chung Kuo" wyjdzie na wizje prorocza, jakby nie było lepszych utwrów SF.

Domko

Wiem, wiem - odgryzam się.

Tylko sie nie pozagryzajcie (A zachowujecie się jak R. Lupin z S. Blackiem w wiadomej scenie.)
Delta
Użytkownik
#37 - Wysłana: 24 Mar 2008 18:25:11
Odpowiedz 
Q__
I bedziemy potem taaacy sztywni i taacy chłodni?

No więc masz do wyboru
1. wyginiecie gatunku
2. wolkańską sztywność, chłód i logikę
3. bycie jak Ziemianie z ENT (czyli tacy wśród których, tak lubiany przez Ciebie, Jonathan A. uznawany jest za niedościgniony wzór ).

Kto ma media ten ma władze?

W końcu to podstawowe narzędzie propagandy.

Byłe też olimpiada w Moskwie i co?

I Związek Radziecki upadł. Była też zimowa w Sarajewie (pierwsza jaką zapamiętałem) i Jugosławia też się rozpadła.
Na Chińczyków to, niestety, nie podziała, bo oni umiejętnie połączyli komunizm z kapitalizmem.

Tylko sie nie pozagryzajcie

To nam chyba nie grozi.
Eviva
Użytkownik
#38 - Wysłana: 24 Mar 2008 18:41:06
Odpowiedz 
Dopiero za dwa lata? Fajnie, zdążę zobaczyć Star Trek XI!
Q__
Moderator
#39 - Wysłana: 24 Mar 2008 20:19:54
Odpowiedz 
Delta

No więc masz do wyboru
1. wyginiecie gatunku
2. wolkańską sztywność, chłód i logikę
3. bycie jak Ziemianie z ENT (czyli tacy wśród których, tak lubiany przez Ciebie, Jonathan A. uznawany jest za niedościgniony wzór

Cóż... W sumie lubię wolkański chłód... ;]

Eviva

To się nazywa monomania.
Eviva
Użytkownik
#40 - Wysłana: 25 Mar 2008 09:10:13
Odpowiedz 

To się nazywa monomania.

Niekoniecznie. Tylko czego oczekujesz? Mam się zamartwiać? Cos opowiem: kiedy zeszłym razem miał być koniec świata, mój szpital akurat oczekiwał na decyzję w sprawie swego istnienia. I końca świata nie było. A własciwie był, ale nie wszędzie, tylko u nas, bo nas elegancko rozpieprzyli i uwierz na słowo, żaden kapitan Kirk i spółka nie zjawił się na ratunek.
Q__
Moderator
#41 - Wysłana: 25 Mar 2008 11:01:50
Odpowiedz 
Eviva

Cos opowiem: kiedy zeszłym razem miał być koniec świata, mój szpital akurat oczekiwał na decyzję w sprawie swego istnienia. I końca świata nie było.

I choćby dlatego uważam te opowiastki o (wciąż odsuwanym) końcu świata za bzdury.
Doctor_Who
Użytkownik
#42 - Wysłana: 25 Mar 2008 11:19:45 - Edytowany przez: Doctor_Who
Odpowiedz 
Q__

Benedykt XIV jest tym papieżem Murzynem

A Kopernik kobietą

Domko

Benedykt by się pewnie zdziwił wiedząc, że niektórzy uważają go za Murzyna.

Choć w serialowym Robocopie była w telewizyjnych wiadomościach czarna papież Maria II...

BTW: Skoro dałem "" to znaczy, że nie traktuję tej przepowiedni na poważnie... Ot, przypadkowy zbieg okoliczności.
Q__
Moderator
#43 - Wysłana: 25 Mar 2008 11:53:15
Odpowiedz 
Doctor_Who

Choć w serialowym Robocopie była w telewizyjnych wiadomościach czarna papież Maria II...

Wszystko jest możliwe... (I mówię to serio.)

Skoro dałem "" to znaczy, że nie traktuję tej przepowiedni na poważnie... Ot, przypadkowy zbieg okoliczności.

Aha, po prostu lubisz czasem o bzdurach pogadać?
Eviva
Użytkownik
#44 - Wysłana: 25 Mar 2008 18:42:52
Odpowiedz 

Zacytuję Lema, a wy skomentujcie to sobie sami:
"Podjąłem ostatnią próbę ratowania papieża, ale Alphonse Mauvin mruknął tylko, że w ubiegłym tygodniu pewien pątnik strzelał już w Watykanie, acz z zupełnie innych pozycji ideowych."
Napisane w 1975 roku, "Kongres futurologiczny". Czyżby Lem był wizjonerem?
Q__
Moderator
#45 - Wysłana: 25 Mar 2008 19:17:29
Odpowiedz 
Eviva

Napisane w 1975 roku, "Kongres futurologiczny". Czyżby Lem był wizjonerem?

No i kanonizują Go jako proroka w końcu. (A o sprawie - rzecz jasna - słyszałem.)
Domko
Użytkownik
#46 - Wysłana: 25 Mar 2008 19:23:08
Odpowiedz 
Czasem sf prześciga prawdziwe wydarzenia.

W jednym odcinku TOS-a - chyba tym z Gary Seven - Spock wspomina, że zaniedługo ma być zamach na ważną osobistość. I co ciekawe, tak się stało. Nie pamiętam już niestety o kogo chodziło, ale z tego co kojarzę pisze o tym w MA przy opisie tego odcinka.
Eviva
Użytkownik
#47 - Wysłana: 25 Mar 2008 19:28:55
Odpowiedz 
W jednym odcinku TOS-a - chyba tym z Gary Seven -
A ja tego akurat nie widziałam - grrr. Ale nadrobię teraz.
Q__
Moderator
#48 - Wysłana: 25 Mar 2008 19:54:37
Odpowiedz 
Domko

W jednym odcinku TOS-a - chyba tym z Gary Seven - Spock wspomina, że zaniedługo ma być zamach na ważną osobistość. I co ciekawe, tak się stało. Nie pamiętam już niestety o kogo chodziło, ale z tego co kojarzę pisze o tym w MA przy opisie tego odcinka.

Czyżby o Kennedy'ego?

Eviva

A ja tego akurat nie widziałam - grrr.

Taki sobie odcineczek... Prawie pastisz.
Delta
Użytkownik
#49 - Wysłana: 25 Mar 2008 20:06:12
Odpowiedz 
Q__
Czyżby o Kennedy'ego?

Nie pasuje. Kennedy zginął 5 lat przed akcją odcinka. Z drugiej strony jeśli chodziłoby im przypadkiem o Martina Lutera Kinga (bo o tym pisze MA) to byliby prorokami, bo zginął kilka dni po emisji tego odcinka. Najprawdopodobniej był to jednak tylko niewiele znaczący fragment scenariusza, w końcu zamachy zdarzają się na tyle często, że łatwo było przewidzieć, że będzie w najbliższej przyszłości następny. A z reguły nikt nie czai się ze snajperką na szarego Kowalskiego.
Q__
Moderator
#50 - Wysłana: 25 Mar 2008 20:16:49
Odpowiedz 
Delta

Najprawdopodobniej był to jednak tylko niewiele znaczący fragment scenariusza, w końcu zamachy zdarzają się na tyle często, że łatwo było przewidzieć, że będzie w najbliższej przyszłości następny.

Typowy zbieg okoliczności. Ale Daniken zobaczyłby w tym interwencję kosmitów, a niektórzy cud...
Domko
Użytkownik
#51 - Wysłana: 26 Mar 2008 09:31:59
Odpowiedz 
O tak - o Lutera Kinga chodziło. Wiem, że zbieg okoliczności, ale ciekawy smaczek im wyszedł (może złe słowo w przypadku zamachu, ale wiadomo o co mi chodzi).
Eviva
Użytkownik
#52 - Wysłana: 26 Mar 2008 19:00:06
Odpowiedz 
Ale Daniken zobaczyłby w tym interwencję kosmitów

Kocham Danikena. Wiem, że przegina, ale uwielbiam czytac jego książki, nawet jak z niektórych teorii chce mi się śmiać.
Q__
Moderator
#53 - Wysłana: 21 Kwi 2009 02:51:49
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#54 - Wysłana: 8 Lis 2010 23:23:41
Odpowiedz 
Pisarz
Użytkownik
#55 - Wysłana: 9 Lis 2010 20:06:03 - Edytowany przez: Pisarz
Odpowiedz 
Ludzie przesadzają z tymi przepowiedniami...
Jeśli teraz powiem - "Jutro nastąpi inwazja obcych na Ziemię", to też wszyscy uwierzą?
Eviva
Użytkownik
#56 - Wysłana: 9 Lis 2010 20:08:28
Odpowiedz 
Pisarz

O której? Bo o 17 mam dentystę, a potem, muszę odebrać z poczty NIP stowarzyszenia.
Sh1eldeR
Użytkownik
#57 - Wysłana: 9 Lis 2010 20:44:37
Odpowiedz 
Pisarz
Niektórzy pewnie tak, jeśli odpowiednio się przyłożysz do spreparowania dowodów / bzdurnych wytłumaczeń -- wystarczy, że zmyślisz jakąś historyjkę (channeling, czy coś). Dalsza część standardowej procedury jest taka, że następuje dzień przepowiadanej zagłady/inwazji, nic się oczywiście nie dzieje, więc wybierana jest nowa data. Ot, żeby spiskowcy mieli co robić i o czym gadać.

Ostatnio trend ten poszedł nawet w innym kierunku: przy bardziej znaczących datach już na kilka miesięcy, a nawet lat (!) przed godziną zero -- piszą już, że obliczenia/dane były nieprawidłowe i przesuwają datę o kilka lat w przód. I tak w kółko, dzięki czemu nie można ich sprawdzić, bo sami zawczasu przyznają się do błędu i podają nową, tym razem już na pewno prawidłową, datę :P.
RaulC
Użytkownik
#58 - Wysłana: 9 Lis 2010 20:59:39
Odpowiedz 
Czytałem ten artykuł i też miałem o nim napisać. Rzecz w tym, że sa słyszałem o czymś takim tyle, że bez daty. I jak to się ma do wizji zagłady z grudnia 2012?
Q__
Moderator
#59 - Wysłana: 11 Lis 2010 13:49:09 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Zważywszy na to, że na Międzynarodowej Linii Zmiany Daty dochodzi pierwsza w nocy (czyli nigdzie na świecie nie ma już 10 XI '10), obawiam się, że koniec świata już za nami, i nawet tego nie zauważyliśmy; jak pech to pech .
Eviva
Użytkownik
#60 - Wysłana: 11 Lis 2010 14:05:14
Odpowiedz 
Q__
RaulC
Sh1eldeR

Kiedy ostatnim razem oznajmiano koniec świata, to u mnie w pracy wszyscy czekali i nie było... to jest, właściwie był, tylko ze nie wszędzie. U nas tak, bo akurat wtedy zlikwidowano nam szpital.
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  »» 
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Koniec świata za dwa lata :d

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!