USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Koniec świata za dwa lata :d
 Strona:  1  2  3  4  5  6  7  »» 
Autor Wiadomość
Pah Wraith
Użytkownik
#1 - Wysłana: 30 Cze 2006 22:45:51
Odpowiedz 
... czyli w razie gdyby wydarzenia z filmu "Armageddon" (i innych filmów katastroficznych opowiadających o grożącym Ziemi kawałku galaktycznej skały) stały się "ciałem" - kto miałby nas obronić i w jaki sposób?
Q__
Moderator
#2 - Wysłana: 30 Cze 2006 23:19:53 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Czy ktoś nas obroni to nie wiem ale nadzieja w (jednak) NASA i w tej oto instytucji:
http://en.wikipedia.org/wiki/Spaceguard
http://spaceguard.esa.int/ - strona oficjalna
tu zaś przegląd możliwych sposobów radzenia sobie z asteroidem:
http://en.wikipedia.org/wiki/Asteroid_deflection

Nb. pierwszy meteorytowe zagrożenie wskazał A.C. Clarke (i to od niechcenia, przy okazji fabuły) w "Spotkaniu z Ramą"... Sporo dobrych rozważań na ten temat jest też w posłowiu do "Młotu Boga" tegoż autora (sama książka owszem "okołometeorytowa", ale dość słaba, dobry był tylko sympatyczny wątek Tygrysiczki). Jedną z lepszych (acz cokolwiek postarzałych - 1977) powieści SF na ten temat jest (nie wydany u nas) "Lucifer's Hammer" spółki autorskiej Niven & Pournelle (ci od "Heorotu"):
http://en.wikipedia.org/wiki/Lucifer%27s_Hammer
Dav
Użytkownik
#3 - Wysłana: 1 Lip 2006 14:08:02
Odpowiedz 
Prędzej czy póżniej coś walnie w naszą planetę , nie można ciągle mieć szczęścia !
Q__
Moderator
#4 - Wysłana: 1 Lip 2006 14:15:59 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Prędzej czy póżniej coś walnie w naszą planetę , nie można ciągle mieć szczęścia !

Powinniśmy mieć tego świadomość i przygotowywać się na taką ewentualność... Uświadomieniu tego zagrożenia opinni publicznej miała zresztą służyć produkcja m.in. (kichowatego) "Armageddonu" oraz wszystkie w/w powieści...
Seybr
Użytkownik
#5 - Wysłana: 1 Lip 2006 19:03:30 - Edytowany przez: Seybr
Odpowiedz 
Przynajmniej taki meteoryt zrobi cos dobrego dla naszej planety. Ludzie wygina, a zycie odrodzi sie na nowo.

Musimy miec swiadomosc, ze nasze gezystencja jest krucha. Nawet przy obecnej technologi mamy nikle szanse na wygrana z wielkim meteorytem.
Q__
Moderator
#6 - Wysłana: 1 Lip 2006 19:12:22 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Seybr

Przynajmniej taki meteoryt zrobi cos dobrego dla naszej planety. Ludzie wygina

Już rozumiem, dlaczego przybrałeś imię "negatywnego" Teknomana... Wyczuwam w Tobie duże pokłady mizantropii młody padawanie
Seybr
Użytkownik
#7 - Wysłana: 2 Lip 2006 12:57:30
Odpowiedz 
Już rozumiem, dlaczego przybrałeś imię "negatywnego" Teknomana

Wiesz w sercu jestem dobrym czlowiekiem, ale czasem kusi mnie zla strona mocy ;]. Moje drugie zle ja!
Q__
Moderator
#8 - Wysłana: 2 Lip 2006 14:57:17
Odpowiedz 
Wiesz w sercu jestem dobrym czlowiekiem

Jak mawiał Hannibal Lecter: tam w głębi mam serce małego chłopczyka... W głębi szuflady
Q__
Moderator
#9 - Wysłana: 2 Lip 2006 19:15:31
Odpowiedz 
Z ostatniej chwili:

Jutro nad ranem Ziemię minie asteroida 2004 XP 15. Przeleci w odległości +-Księżyca... Póki co mamy szczęscie...

http://wiadomosci.onet.pl/1349546,16,item.html
Seybr
Użytkownik
#10 - Wysłana: 2 Lip 2006 23:00:16
Odpowiedz 
Nio nadaja w TV. Dopiero teraz? Moze dopiero go wypatrzyli hahahah.
Q__
Moderator
#11 - Wysłana: 3 Lip 2006 09:28:41
Odpowiedz 
Moze dopiero go wypatrzyli

Jeśli tak, byłby to smutny dowód jak mało dojrzałą jesteśmy cywilizacją...
Seybr
Użytkownik
#12 - Wysłana: 3 Lip 2006 11:27:37
Odpowiedz 
No sluchaj, a jak to tlumaczyc. Zaczeli mowic o tym od nie dawna ;]. Wypatruja kolosy w przestrzeni, a taki male skalki przelatuja kolo nosa ;].
Anonim
Anonimowy
#13 - Wysłana: 3 Lip 2006 16:37:47
Odpowiedz 
wczoraj w ziemei miala pierdutnąć kometa
Picard
Użytkownik
#14 - Wysłana: 3 Lip 2006 17:28:03 - Edytowany przez: Picard
Odpowiedz 
Na onecie znalazlem kiedys tekst adekwatny do wszelkiego rodzaju przepowiedni wieszczacych rychy koniec swiata: ,,ja wciaz czekam na ten koniec swiata obiecany na 2000 rok..."
The_D
Użytkownik
#15 - Wysłana: 3 Lip 2006 17:33:45
Odpowiedz 
IMO 2004 to data zaobserwowania, ale w sumie to się nie znam. Z resztą ile można mówić o takich rzeczach? Raz na rok można dać kilkudziesięciosekundową migawkę w wiadomościach - częściej ludzie po prostu zaczną ziewać.
Q__
Moderator
#16 - Wysłana: 3 Lip 2006 17:40:28 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Anonim

wczoraj w ziemei miala pierdutnąć kometa

Nie wczoraj, a dziś, nie kometa, a asteroid i nie p***, a minąć, co też się stało (dwocip z mercedesami wiecznie żywy).

Picard

Doskonała kpina z apokaliptycznych przepowiedni, którymi niektórzy z zapałem się karmią...
Doctor_Who
Użytkownik
#17 - Wysłana: 24 Mar 2008 01:08:07
Odpowiedz 
Armagedony, przepowiednie, proroctwa...

Jeszcze parę ładnych lat temu obowiązująca była teoria, ze ostatni papież będzie murzynem, a przedostatni słowianinem.
Niektórzy uważają, że ta przepowiednia już się spełniła. Przypatrzcie się na herb. Benedykt XIV jest tym papieżem Murzynem a ci, co spodziewali się czarnoskórego najwidoczniej zapomnieli, iż Nostradamus nie mówił wprost. W jego wizji wcale nie musiały mu się ukazywać konkretne postaci. Wystarczyły jakieś ich symbole, herby lub inne charakterystyczne cechy i wydarzenia z ich życia.
Zacząłem się bać...
Q__
Moderator
#18 - Wysłana: 24 Mar 2008 03:19:35
Odpowiedz 
Doctor_Who

Jeszcze parę ładnych lat temu obowiązująca była teoria, ze ostatni papież będzie murzynem, a przedostatni słowianinem.

Ja znałem w wersji: Murzyn, Azjata i koniec świata (to jeszcze jeden przed nami, a jesli byłby to japoński cyborg, to pontyfikat może trwać wieki).

Benedykt XIV jest tym papieżem Murzynem

A Kopernik kobietą
Domko
Użytkownik
#19 - Wysłana: 24 Mar 2008 10:24:39 - Edytowany przez: Domko
Odpowiedz 
Benedykt by się pewnie zdziwił wiedząc, że niektórzy uważają go za Murzyna.

Koniec świata pewnie kiedyś nastąpi, ale kiedy i jak, tego nie wiemy. Jak dla mnie to się wcześniej wybijemy i nie dotrwamy do tego wielkiego wydarzenia (wiem, mało trekowe).
Q__
Moderator
#20 - Wysłana: 24 Mar 2008 12:31:30
Odpowiedz 
Domko

Jak dla mnie to się wcześniej wybijemy i nie dotrwamy do tego wielkiego wydarzenia (wiem, mało trekowe).

Oj coś brak kontaktu z TNG źle na Ciebie działa.
Domko
Użytkownik
#21 - Wysłana: 24 Mar 2008 13:24:24
Odpowiedz 
Wierz mi, że to jest moja opinia, którą mam od lat - niezależnie ile TNG widziałem.

A poza tym przez święta siedzę sam, więc umilam sobie czas jakimiś trekami - ostatnio nawet jednego oglądnąłem.
kanna
Użytkownik
#22 - Wysłana: 24 Mar 2008 13:26:02
Odpowiedz 
Domko
przez święta siedzę sam,

Zazdroszcze Ci.

U mnie rodzinna okupacja do wtorku
Q__
Moderator
#23 - Wysłana: 24 Mar 2008 13:43:33
Odpowiedz 
Domko

A poza tym przez święta siedzę sam

To wyjąsnia przygnebienie.

kanna

U mnie rodzinna okupacja do wtorku

Inna rzecz, że to chyba gorsze od samotności.
kanna
Użytkownik
#24 - Wysłana: 24 Mar 2008 14:14:22
Odpowiedz 
Q__
chyba gorsze od samotności

Ja uwielbiam samotność. Uwielbiam, jak ludzi nic ode mnie nie chcą....
Q__
Moderator
#25 - Wysłana: 24 Mar 2008 14:16:26
Odpowiedz 
kanna

Uwielbiam, jak ludzi nic ode mnie nie chcą....

Ja też.
Domko
Użytkownik
#26 - Wysłana: 24 Mar 2008 14:28:25
Odpowiedz 
Q__
To wyjąsnia przygnebienie

Raczej tęsknotę. Choć to nie ma nic wspólnego z moim zdaniem na temat tego, że się wszyscy prędzej czy później wybijemy.
Delta
Użytkownik
#27 - Wysłana: 24 Mar 2008 14:44:19
Odpowiedz 
Domko
Choć to nie ma nic wspólnego z moim zdaniem na temat tego, że się wszyscy prędzej czy później wybijemy.

Defetyzm rozsiewasz. Nie lepiej mieć nadzieję, że się trafi nam ktoś w rodzaju Suraka?
Domko
Użytkownik
#28 - Wysłana: 24 Mar 2008 14:53:12
Odpowiedz 
Widząc równię pochyłą w społeczeństwach, w tym w naszym (przypominam dyskusję z tego forum o tym jak to ludzie głupieją i jak w tym m.in. media pomagają), zakładam, że nawet jeśli by ktoś taki się pojawił, nie porwałby tłumów. Dlatego pozostaje mi twierdzenie, że staczamy się na dno i skończymy się wybijając. Mam tylko nadzieję, że nastąpi to później niż wcześniej.
Delta
Użytkownik
#29 - Wysłana: 24 Mar 2008 15:11:02
Odpowiedz 
Domko
przypominam dyskusję z tego forum o tym jak to ludzie głupieją i jak w tym m.in. media pomagają

Skoro wpływ na społeczeństwo mają media, to może trzeba je odpowiednio wykorzystać? Zawsze jest jakaś szansa.

Dlatego pozostaje mi twierdzenie, że staczamy się na dno i skończymy się wybijając.

Pesymista.
Domko
Użytkownik
#30 - Wysłana: 24 Mar 2008 15:25:36
Odpowiedz 
Choć w jednej sprawie zastrzegam sobie prawo do bycia pesymistą.
 Strona:  1  2  3  4  5  6  7  »» 
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Koniec świata za dwa lata :d

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!