USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Świetlne miecze Jedi
 Strona:  1  2  3  4  5  »» 
Autor Wiadomość
Bimberv_17
Użytkownik
#1 - Wysłana: 15 Cze 2006 21:26:46
Odpowiedz 
Ciakawy wynalazek, ale to sztuka sobie takim nie obciąć nogi
Jak może działać taki miecz? Wskazano że jest to laser, ale w jaki sposób jego zasięg został ograniczony, widziałem też gdzieś na necie taki schemat, że w mieczu był zamieszczony swego rodzaju kryształ, Czekam na Wasze odpowiedzi co do działania miecza.
Q__
Moderator
#2 - Wysłana: 15 Cze 2006 21:28:20 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Ponoć miecz jest 100% nieprawdopodobny w świetle obecnej wiedzy...

SW, to nie Trek, to nie SF, a space fantasy (według słów samego Lucasa)
Bimberv_17
Użytkownik
#3 - Wysłana: 15 Cze 2006 21:33:42
Odpowiedz 
Ponoć miecz jest 100% nieprawdopodobny

No na to wychodzi.

SW, to nie Trek, to nie SF, a space fantasy

Na tym właśnie polega urok Star Wars
Q__
Moderator
#4 - Wysłana: 15 Cze 2006 21:36:07
Odpowiedz 
Bimberv_17

Lubię SW tylko za imponującą scenografię...

Mimo to uprawdopodobnienie miecza i wszystkiego co z nim związane masz TU:

http://starwars.wikia.com/wiki/Lightsaber
Bimberv_17
Użytkownik
#5 - Wysłana: 15 Cze 2006 21:39:00
Odpowiedz 
Lubię SW tylko za imponującą scenografię..

Scenografia dobra, ale najlepszy jest wątek Anakina SKywalkera, póżniej Dartha Vadera.
theczarek
Użytkownik
#6 - Wysłana: 15 Cze 2006 22:19:37
Odpowiedz 
Też uważam że miecz świetlny do czysta fantazja.

Ale gadałem z fanami SW którzy twierdzili, że to da sie zrobić i nawt gdzieś zrobiono tylko zasilane z kabla.

Inna ekipa mówiła o dwóch wiązjkach lasera ustawionych prawie równolegle tak by się wygaszały w pewnym miejscu. Podobno zasięgali wiedzy u jakiegoś wykładowcy z politechniki.
Problem w tym że mnie jako fizyka (co prawda nie jestem specjalistą od optyki) jakoś to nie leży w świetle trgo co wiem ogólnie o wygaszaniu się fal.

Jakbym miał robić coś takiego to raczej zaproponowałbym plazmę otoczoną polem siłowym lub skupioną wokół podłużnego źródła oddziaływania grawitacyjnego. Prolem w tym że o grawitacji za wiele nie wiadomo i takiego centrum sztucznie nie wytworzysz.
Q__
Moderator
#7 - Wysłana: 15 Cze 2006 22:25:00
Odpowiedz 
zaproponowałbym plazmę otoczoną polem siłowym

czyli walczyłoby się polami siłowymi, a plazma to byłby tylko taki "neon" wewnątrz koszmarne marnotrawstwo...
theczarek
Użytkownik
#8 - Wysłana: 15 Cze 2006 22:28:29
Odpowiedz 
Plazma generowała by wysoką temperaturę - pole pprzenikliwe termicznie
Q__
Moderator
#9 - Wysłana: 15 Cze 2006 22:32:01 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
pole pprzenikliwe termicznie

to co innego...

Choć miecze świetlne są (moim zdaniem) możliwe tylko w feudalnym świecie, w którym elity gotowe są wykosztować na każde dziwactwo... A powstać miały jeszcze za (podobno) demokratycznej Republiki... Ale czego ja się czepiam, cały świat SW jest uroczo anachroniczny...
Karo
Użytkownik
#10 - Wysłana: 16 Cze 2006 00:49:43
Odpowiedz 
z tego co ja wiem to się nie da ostro zakończyć rezonatora żeby był taki ładny miecz chyba że zrobimy lusterko na drucie to nawet da się takim krzywde zrobić natosmiast można na jakiejś odległości zawrzeć jakąś część mocy no ale by się nie kończył "ostro" tylko stopniowo zanikał więc ostrze byłoby takie zdychające
Picard
Użytkownik
#11 - Wysłana: 16 Cze 2006 02:02:55
Odpowiedz 
Całą, obszerną dyskusje o mieczach, Mocy i innych atrybutach wszechświata SW jak także ich porównaniu do realiów ST znajdziecie w temacie: ,,ST vs SW". Zachęcam do dyskusji. Może fan SW, który tu niegdyś bywał , Tuki znów się odezwie?
Anonim
Anonimowy
#12 - Wysłana: 16 Cze 2006 11:54:51
Odpowiedz 
podchodzedo replikatora na U. S.S Enterprise:
1 miecz swietlny
i gotowe!
theczarek
Użytkownik
#13 - Wysłana: 16 Cze 2006 12:02:22 - Edytowany przez: theczarek
Odpowiedz 
Najpierw muszisz zaprogramować replikator bo wątpię by mieli gotowy wzór w pamieci
Q__
Moderator
#14 - Wysłana: 19 Cze 2006 00:47:10
Odpowiedz 
Mój imiennik Q stworzyłby miecz pstrykając palcami...
Picard
Użytkownik
#15 - Wysłana: 19 Cze 2006 20:48:29
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#16 - Wysłana: 20 Cze 2006 02:08:52 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Picard

W ogóle stronka jest świetna... Nie tylko podstrona, do której link dałeś...
http://www.st-v-sw.net/
Q__
Moderator
#17 - Wysłana: 28 Cze 2006 01:14:16
Odpowiedz 
A nawiasem mówiąc miecz świetlny to dosłownie "lightsaber" czyli "szabla świetlna"... Panowie Bracia, górą nasi!
Picard
Użytkownik
#18 - Wysłana: 28 Cze 2006 07:47:21
Odpowiedz 
Ciekaw jestem na jakiej niby zasadzie maja funkcjonowac te micze?- bo to,ze krysztal w nich siedzi i ostrze nic nie wazy to akurat wiem. Jesli jest swego rodzaju pole silowe skonstrulowane tak aby mozna bylo nim zarowno ciac przeciwnika jak i odbijac jego strzały - to dopasowanie czestotliwosci fazera do owego pola i oddanie celnego strzalu w dziezrazcego go Jedi rzeczywsicie nie stanowi zadnego problemu a wtedy górą nasi!
Q__
Moderator
#19 - Wysłana: 29 Cze 2006 19:46:20
Odpowiedz 
oddanie celnego strzalu w dziezrazcego go Jedi rzeczywsicie nie stanowi zadnego problemu a wtedy górą nasi!

Ci z SW mają feudalne społeczeństwo i nie znają napędu Warp... Zabroni Ci tego, Kapitanie Pierwsza Dyrektywa...
Picard
Użytkownik
#20 - Wysłana: 29 Cze 2006 23:32:53
Odpowiedz 
Q__

Ale maja hipernaped. Nie wiem czy on nie jest nawet odpowiednikiem trekowego transwarp- Tuki, fanie , Sw wytlumacz nam to prosze! A feudalne spoleczenstwo maja tez Klingoni a mimo to mozna do nich czasami postrzelac...
Q__
Moderator
#21 - Wysłana: 29 Cze 2006 23:40:48 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
feudalne spoleczenstwo maja tez Klingoni a mimo to mozna do nich czasami postrzelac...

1. Klingoni znają warp
2. Z Klingonami panuje teraz pokój i pamiętajcie o tym Kapitanie, bo do raportu staniecie

hipernaped. Nie wiem czy on nie jest nawet odpowiednikiem trekowego transwarp

http://starwars.wikia.com/wiki/Hyperdrive

http://memory-alpha.org/en/wiki/Transwarp_drive
http://memory-alpha.org/en/wiki/Transwarp
Picard
Użytkownik
#22 - Wysłana: 30 Cze 2006 22:34:35
Odpowiedz 
Q__

Nie byl by co do tego zacofania Hipernapedu taki przekonany bo choz technika wszelkiej masci stoji w SW znacznie nizej niz w naszym ulubionym ST to jednak wspomniany tu jz kiedy fan sagii Lucasa,Tuki zdolal mnie chyba rzeczywisice przekonac, ze naped jaki stosuja Luke Skywalker i ijego kumple jak tez oponencii jest bardziej wydajny niz warp. To albo tez galaktya ,,Star Wars' jest duzo mniejsza od Drogii Mlecznej gdyz z jednego jej kranca na drugi mozna dotrzec w pzreciagu tygodni badz miesiescy nie zas dziesiatek lat.
Q__
Moderator
#23 - Wysłana: 30 Cze 2006 22:58:05
Odpowiedz 
galaktya ,,Star Wars' jest duzo mniejsza od Drogii Mlecznej

Tak w ogóle to chyba leży ona we wszechświecie alternatywnym, bo w ichniej przestrzeni kosmicznej słychać dźwięki i lasery widać...

A na hipernapędzie się nie znam... Parafrazując Bonesa: jestem biznesmenem, nie inżynierem...
Pah Wraith
Użytkownik
#24 - Wysłana: 30 Cze 2006 23:02:24
Odpowiedz 
To albo tez galaktya ,,Star Wars' jest duzo mniejsza od Drogii Mlecznej

Albo też jej mieszkańcy są znacznie więksi
Q__
Moderator
#25 - Wysłana: 30 Cze 2006 23:11:28
Odpowiedz 
Albo też jej mieszkańcy są znacznie więksi

Przy tamtejszych dziwacznych prawach fizyki wszystko możliwe, choć raczej nie .
Picard
Użytkownik
#26 - Wysłana: 30 Cze 2006 23:30:54
Odpowiedz 
Q__

Przez dziwaczne parwa fizyki rozumiesz istnienie w obrebie tamtego uniwersum zjawiska Mocy? Czy tez maszna mysli cos calkiem innego?
Q__
Moderator
#27 - Wysłana: 30 Cze 2006 23:33:59
Odpowiedz 
Picard

Mam na myśli: w ichniej przestrzeni kosmicznej słychać dźwięki i lasery widać...
Picard
Użytkownik
#28 - Wysłana: 30 Cze 2006 23:38:14
Odpowiedz 
Q__

To w Treku ich nie widac i nie slychac? To bolaczka kazdego filmowego utworu z dziedziny fantastyki, ktorego akcja dzieje sie chociaz czesciowo w przestrzeni kosmicznej.
Q__
Moderator
#29 - Wysłana: 30 Cze 2006 23:42:36 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Picard

To bolaczka kazdego filmowego utworu z dziedziny fantastyki

Każdego? A moja ukochana "2001 Odyseja kosmiczna" to pies?

Zresztą w "Alienach" też nic takiego sobie nie przypominam...
Picard
Użytkownik
#30 - Wysłana: 1 Lip 2006 00:21:32 - Edytowany przez: Picard
Odpowiedz 
Q__

W ,,Odyseji..." rzeczywiscie niczego takiego nie bylo- ale obraz ten jak juz pisalem wczesniej, nie zawsze zaliczany jest jednoznacznie do gatunku SF- poza w tym wzgledzie stanowi on raczej wyjatek od regoly. A w ,,Obcym" doskonale slychac bylo szum silnikow staku w prozni oraz wrzask krolowej Xenomorfow gdy ta zostala wyrzucona w przestrzen- czyli w kosmosie jednak ktos uslyszy twoj krzyk...
 Strona:  1  2  3  4  5  »» 
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Świetlne miecze Jedi

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!