USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Najgroźniejsza rasa w SF
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  »» 
Autor Wiadomość
theczarek
Użytkownik
#91 - Wysłana: 8 Sty 2007 17:33:46
Odpowiedz 
Czyli my se tu możemy gdybać

Dla tego nie lubię vesusów croosoverowych.

Co do plot devices to faktycznie tak jest - przy czym w przypadku zabawek technologicznych jak osłony można je mniej naginac do swoich potrzeb. Szczególnie w Treku fani mają tendencję do wyłapywania sprzeczności w ich dziłaniu. (I ograniczoną tolerancję na nie)
Anonim
Anonimowy
#92 - Wysłana: 8 Sty 2007 18:51:22
Odpowiedz 
najgroznijsza rasa są jest grupa debili z ul Wiejskiej w Warszawie...
nikt im niedorówna...nawet Borg i reszta wymięka...

sumik13
Q__
Moderator
#93 - Wysłana: 8 Sty 2007 19:53:59 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Darklighter

Nawet jakby pozwolili, to i tak wszystko zależy to od "widzi-mi-się" danego scenarzysty.

Twierdzę to samo.

theczarek

Dla tego nie lubię vesusów croosoverowych.

Versusy zwykłe są nie lepsze, niby można logicznie udowodnić co jest od czego silniejsze, a jak co do czego to i tak wygrywa faworyt scenarzystów.

sumik13

No comments.
theczarek
Użytkownik
#94 - Wysłana: 9 Sty 2007 19:01:48
Odpowiedz 

We are the koalicja rządząca, take up your pen
and prepare to sign up and be asimilated.
Your voting capabilities are no match to our own.
Hazral
Użytkownik
#95 - Wysłana: 9 Sty 2007 19:56:13
Odpowiedz 
We are the koalicja rządząca, take up your pen
and prepare to sign up and be asimilated.
Your voting capabilities are no match to our own.

Q__
Moderator
#96 - Wysłana: 9 Sty 2007 22:25:07 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
theczarek

Dobre (ale i smutne, bo życiowe)
Q__
Moderator
#97 - Wysłana: 31 Sty 2010 08:55:39
Odpowiedz 
4_z_Szesciopaka
Użytkownik
#98 - Wysłana: 31 Sty 2010 13:04:11
Odpowiedz 
Q__

Słówko o Cieniach. Nie wiem jak można wspominać o Cieniach pomijając Vorlonów (czy dlatego, że mają świetlisto-anielską morfę, podczas gdy Cienie przypominają pająki skrzyżowane z modliszkami?) - zwróćmy uwagę na fakt, że część ludzi, którzy wylądowali na macierzystej planecie "złych" Cieni została przy życiu podczas, ci którzy przekroczyli Vorlońskie Imperium Dobra i Zacności kojfnęli z powodu "wypadków". Every single one of them. Ponadto nic to dla tych dobrych skosić caluśką planetkę tylko dlatego, że ideolo mieszkańców jest różna od ich najprawdziwszej i jedynie słusznej ideologii. Złe Cienie nie majstrowały przy genomie inny gatunków, coby reagowały pozytywnie na ich widok- dobre Vorlony i owszem. O Kubie rozpruwaczu zmilczę bo szkoda gadać.

A wracając do wątku- najgroźniejsze w jakim sensie?
1. W kategorii osobiste spotkanie to chyba Obcy (no chyba że jesteś Helen Ripley).

2. W kategorii potencjalny badass chyba Q

3. W kategorii cywilizacji, czyli wszyscy jesteśmy sqrwielami zdaje się 8742

- Wellsowscy Marsjanie - nie bałdzo (apskik!)
- Obcy z ID4 to wg mnie raczej ludzie za kilkaset-kilka tysięcy lat- ludzie owszem są groźni, ale czy naj?
- Dominium (trochę bardzie skomplikowane) apsik jak przypuszczam
Q__
Moderator
#99 - Wysłana: 31 Sty 2010 16:06:19
Odpowiedz 
4_z_Szesciopaka

4_z_Szesciopaka:
Słówko o Cieniach.

No i tak to bywa jak się przyjrzeć niektorym fabułom za dokładnie. U Tolkiena (na którym Straczynski się wzorował) źli przerabiali po prostu "dobre" rasy na swoiste mutanty (np. Elfy na Orki). "Dobrzy" chcieli wybić wszystkich "złych" (łącznie z tymi Orkami).
Adek
Użytkownik
#100 - Wysłana: 31 Sty 2010 17:32:04
Odpowiedz 
Dla mnie najgroźniejsze rasy to:
1. Obcy
2. Borg
3. Rasa 8742
4. Q - na dalszej pozycji bo jednak ten gatunek mimo ogromnych możliwości nie morduje tak na masową skalę choćby jak Borg.
5. I wiele, wiele innych, jak np. czarna maź :speachlessz jednej z planet STTNG), jak np niematerialna rasa, która potrafiła w STTNG zawładnąć ciałami innych ras.
Znalazło by się jeszcze tego trochę.
Christof
Użytkownik
#101 - Wysłana: 31 Sty 2010 18:27:16 - Edytowany przez: Christof
Odpowiedz 
4_z_Szesciopaka

Przyjmując twoje kategorie:
1.Za najgrożniejsze w spotkaniu 1na 1 uważam Coś. Chociaż poważnie zastanowiłbym się jeszcze nad Arachnidem ze Starship Troopers.

2.Chyba zgodzę, się, że Q; z drugiej strony jednak - Q jako badass ???? Hmm...

3.Zdecydowanie Borg. Z 8742 można było się jakoś porozumieć, Borg natomiast jest "jednokierunkowy". Nawet kapitan Kaśka ich nie przekonała do zmiany usposobienia
4_z_Szesciopaka
Użytkownik
#102 - Wysłana: 31 Sty 2010 19:01:32 - Edytowany przez: 4_z_Szesciopaka
Odpowiedz 
Q__

Takie skrzywienie ;) Jak spotykam coś/kogoś co ma się za "dobrego"- jako urodzony optymista- odbezpieczam giwerę, nie spuszczam z oczu i nie odwracam się plecami starając się jednocześnie zachować stosowną od tej "dobroci" odległość (by mieć czas na ewentualną reakcję).

Cokolwiek jednak by nie mówić myślę, że Vorloni są conajmniej równie niebezpieczni jak Cienie.

Christof
Christof:
Arachnidem ze Starship Troopers.

ożesz...ki ziemne- nie pomyśłałem o nim

Christof:
Z 8742 można było się jakoś porozumieć

Fakt, że można się z nimi porozumieć nie czyni ich mniej groźnymi IMHO- groźnego Borga trzaskali jak chcieli gdyby nie Kaśka (no ona to chyba też na jakieś wyróżnienie chyba zasłużyła)
Q__
Moderator
#103 - Wysłana: 31 Sty 2010 19:34:34
Odpowiedz 
4_z_Szesciopaka

4_z_Szesciopaka:
Takie skrzywienie ;) Jak spotykam coś/kogoś co ma się za "dobrego"- jako urodzony optymista- odbezpieczam giwerę, nie spuszczam z oczu i nie odwracam się plecami starając się jednocześnie zachować stosowną od tej "dobroci" odległość (by mieć czas na ewentualną reakcję).

Swoją drogą sytuacja z UFP i Borg też nie jest tak jednoznaczna. Borg Fedków asymiluje (ba, daje nawet swoistą nieśmiertelność jednostkowych wspomnień w pamięci Kolektywu) - przedstawiciele UFP drony Borg (zwykle) zabijają, nawet zasymilowanych kumpli...
Robotronik
Użytkownik
#104 - Wysłana: 5 Sier 2011 19:54:45
Odpowiedz 
Byla tez taka rasa w Star Trek Enterprise z cpt Archer, czujniki wykryly temp w srodku ich statku okolo 200 stopni, nazywali sie - Tholians -
Eviva
Użytkownik
#105 - Wysłana: 5 Sier 2011 20:16:38
Odpowiedz 
Robotronik:
nazywali sie - Tholians -

Tholianie występowali już w TOS, polecam odcinek "The Tholian Web"
Robotronik
Użytkownik
#106 - Wysłana: 5 Sier 2011 20:58:17
Odpowiedz 
ok, rzuce okiem na ten gatunek w datalach
Mariusz
Użytkownik
#107 - Wysłana: 8 Sier 2011 15:27:15
Odpowiedz 
Tak sobie myślę że aby odpowiedzieć na oryginalne pytanie trzeba by znaleźć jakieś SF w którym Homo Sapiens ulega całkowitej i bezapelacyjnej zagładzie.
Spotkał ktoś w ogóle coś wartego uwagi z takim scenariuszem? Bo mi tak na poczekaniu to przychodzą do głowy tylko rozmaite historie w których człowiek niszczy samego siebie, zazwyczaj w wyniku wojny nuklearnej.
Czy naprawdę w całym wszechświecie człowiek jest jedynym gatunkiem który potrafi dokonać totalnej eksterminacji człowieka?
Q__
Moderator
#108 - Wysłana: 8 Sier 2011 15:30:14 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Mariusz

Mariusz:
Tak sobie myślę że aby odpowiedzieć na oryginalne pytanie trzeba by znaleźć jakieś SF w którym Homo Sapiens ulega całkowitej i bezapelacyjnej zagładzie.

Był taki. Wielokroć wspominałem i tu i na lem.pl o "Without Warning" ("Bez ostrzeżenia" tłumacze tym razem nie popisywali się osławioną kreatywnością) z gościnna rolą A.C. Clarke'a.
Mariusz
Użytkownik
#109 - Wysłana: 8 Sier 2011 15:46:05
Odpowiedz 
Q__:
Był taki. Wielokroć wspominałem i tu i na lem.pl o "Without Warning" ("Bez ostrzeżenia" tłumacze tym razem nie popisywali się osławioną kreatywnością) z gościnna rolą A.C. Clarke'a.

To muszę obejrzeć. Chodzi o ten z 1994, Roberta Iscove? Wyszukiwarka podaje sporo różnych filmów pod tym tytułem...

A tak wracając jeszcze do tematu to można by powiedzieć że bardzo groźni dla człowieka byli starzy dobrzy Marsjanie z Wojny Światów.
Dlaczego? Ano dlatego że tam człowiek przetrwał w sumie przypadkiem, bez własnych zasług.
Ale z drugiej strony, gatunek który dokonuje inwazji na obcą planetę bez tak podstawowej rzeczy jak zabezpieczenie przed drobnoustrojami jednak nie bardzo kwalifikuje się jako "groźny".
Q__
Moderator
#110 - Wysłana: 8 Sier 2011 16:41:46
Odpowiedz 
Mariusz

Mariusz:
Chodzi o ten z 1994, Roberta Iscove?

Yes:
http://www.imdb.com/title/tt0111735/
Uprzedzam, że to kameralny paradokument, zupełne przeciwieństwo takiego ID4.
Darnok
Użytkownik
#111 - Wysłana: 11 Sier 2011 00:49:58
Odpowiedz 
Ja do puli dorzucam jeszcze gbaba- Kosmici od Webera. Tkwią w technologicznej stagnacji od dziesiątek tysięcy lat, jednak ich liczebność pozwoliła im wygrać wojnę.
Toudi
Użytkownik
#112 - Wysłana: 11 Sier 2011 01:01:02
Odpowiedz 
Darnok:
pozwoliła im wygrać wojnę.

Jeszcze jej nie wygrali, nasi jeszcze są na Schronieniu. ;)
Darnok
Użytkownik
#113 - Wysłana: 11 Sier 2011 01:03:03 - Edytowany przez: Darnok
Odpowiedz 
Toudi:
Jeszcze jej nie wygrali, nasi jeszcze są na Schronieniu. ;)

Ale w tym momencie nie mają żadnych szans ;p
No i do tego dochodzą Vorloni (Cienie Q uwzględnił, ale kolegów już nie).
Edit: OK, Vorloni też są ;]
Robotronik
Użytkownik
#114 - Wysłana: 12 Sier 2011 21:22:06
Odpowiedz 
Darnok:
Kosmici od Webera

Przeczytalem krotki watek o wzmiance - Rozmowy z kosmitami i Prawo Webera-Fehnera - musze powiedziec ze takie teksty jak, kontaktuja sie z nami przez mysli czy inne znaki, ze ludzkosc nie dorosla, jakby 10 latek to pisal, z calym szacunkiem do odkrywcow ale to beznadzieja.
Q__
Moderator
#115 - Wysłana: 12 Sier 2011 22:31:02 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Robotronik

Robotronik:
Przeczytalem krotki watek o wzmiance - Rozmowy z kosmitami i Prawo Webera-Fehnera

Darnokowi chodziło raczej o powieści Davida Webera zaliczne do podgatunku military SF...

(Acz cieszy, że uważasz bzdury za bzdury właśnie .)
Robotronik
Użytkownik
#116 - Wysłana: 13 Sier 2011 05:19:50
Odpowiedz 
a dziekowac za sprostowanie
MarcinK
Użytkownik
#117 - Wysłana: 13 Sier 2011 10:47:28
Odpowiedz 
Według mnie jedną z groźniejszych ras w SF jest Daggra, która wytrzebiła niemal całą ludzkość (inna sprawa że, wojna wybuchła z winy ludzi) a ostatni ludzie schronili się w tybecie.
Q__
Moderator
#118 - Wysłana: 13 Sier 2011 13:50:17
Odpowiedz 
MarcinK

Jak byś jeszcze (d)opisał w czym ten sympatyczny gatunek występuje... I coś więcej o nim dodał...
MarcinK
Użytkownik
#119 - Wysłana: 13 Sier 2011 14:18:21
Odpowiedz 
Q__:
w czym ten sympatyczny gatunek występuje

A no tak zapomniałem. Pojawia się w Amazonce Czasu.
Q__
Moderator
#120 - Wysłana: 3 Lip 2012 23:26:12
Odpowiedz 
Wywiad z Benfordem, tytuł i ostatni akapit b. a'propos:
ftp://asavage.dyndns.org/Literature/scifi.com/www. scifi.com/sfw/interviews/sfw5466.html
(Konkluzja przewidywalna.)
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  »» 
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Najgroźniejsza rasa w SF

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!