USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Pod którym dowódcą z seriali SF chciałbyś służyć...
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  »» 
Autor Wiadomość
Q__
Moderator
#181 - Wysłana: 5 Paź 2012 17:45:01
Odpowiedz 
mozg_kl2

mozg_kl2:
Boisz się konkurencji ;)?

O, zobacz jak mnie znasz...

mozg_kl2:
Nie zapominajcie Panowie i Panie, żę najlepszym kapitane był kapitan Archer.

Ty tak serio? To rozwiń myśl...
Kapitan James Tyberiusz Kirk
Użytkownik
#182 - Wysłana: 5 Paź 2012 17:56:21
Odpowiedz 
Q__:
O zobacz... Masz jednak ludzkie odruchy piewco bezwzględności... I nawet zrozumiałeś o co chodziło w tym odcinku...

Nie oglądam Star Treka po to by zobaczyć jak jakaś osoba wyparowuje od strzału z fazera..

mozg_kl2:
Nie zapominajcie Panowie i Panie, żę najlepszym kapitane był kapitan Archer.

Archer był najsłabszy z kapitanów... robił wrażenie pacyfisty.. to był bardziej.. przyrodnik, odkrywca a nie dyplomata czy wojownik... on od razu odpada

Eviva:
No i nie zna jeszcze za dobrze kolegi Picarda i nie wie, jak bardzo cierpiał przez Abramsa i jego ekipę

Chodzi ci o usera o tej nazwie czy postać kapitana Enterprise?

Eviva:
Widzisz, gdy ktoś tak jak wspomniany Kapitan wie, że czyni źle, ale "wykonuje rozkazy", nie tłumaczy go to, że nie jest zły. I zgoła nie ma to żadnego znaczenia.

Wolał uniknąć wojny.. przypominał on bardziej.. Wolkanina tyle że byłfajny a nie sztywny...
mozg_kl2
Użytkownik
#183 - Wysłana: 5 Paź 2012 18:02:10
Odpowiedz 
Q__:
O, zobacz jak mnie znasz...

Mój bracie z innej matki ;).

Q__:
Ty tak serio? To rozwiń myśl...

Moje zboczcenie proentkowskie jest powszechnie znane. Serio serio. Chętnie rozwinę. Picard jest jak dobry dziadek. Weźmie na kolana wysłucha porozmawia. To kapitan erudyta. Według niego, każdy problem jesteś w stanie rozwiazać płomienną przemową. Skłamałbym, gdybym napisał, że Picard mi nie imponował za młodu, bo imponował. Jednak nie oszukujmy się sytuacja w galaktyce w czasach Picard była dużo korzystniejasz niż ta za czasów Archera. Picard przylatywał na planetę X jako wielki kapitan Federacji. gdyby chciał mógłby wyciąć całą planetę w pień. Archer nie miał tego luksus. Był kapitaniem jakiegostam statku z jakiejs tam planety o której nikt nie słyszał. Musiał wszystko robić "na czuja".
Eviva
Użytkownik
#184 - Wysłana: 5 Paź 2012 18:37:30 - Edytowany przez: Eviva
Odpowiedz 
Kapitan James Tyberiusz Kirk:
Chodzi ci o usera o tej nazwie c

Jak najbardziej o usera. Kapitana Enterprise o tym nazwisku, mówiąc szczerze, nie lubię. W duszy tkwi mu snobizm, a w pupie pręt od firanek

Wolał uniknąć wojny..

Niszcząc federacyjne posterunki i doprowadzając do konfliktu? ciekawa metoda.

przypominał on bardziej.. Wolkanina

Jasne że tak. Sareka

Archer był najsłabszy z kapitanów... robił wrażenie pacyfisty.. to był bardziej.. przyrodnik, odkrywca a nie dyplomata czy wojownik.

Właśnie taki miał być! Przecież był pionierem, przecierał szlaki dla innych i nie było jego rolą wywoływanie galaktycznej wojny.
krzychu
Użytkownik
#185 - Wysłana: 5 Paź 2012 18:53:26
Odpowiedz 
ja nikomu nie sluze

czy w star trek jest taka opcja jak gladiator czy braveheart

wydaje mi sie ze nie przewidzieli
Kapitan James Tyberiusz Kirk
Użytkownik
#186 - Wysłana: 5 Paź 2012 19:21:08 - Edytowany przez: Kapitan James Tyberiusz Kirk
Odpowiedz 
Eviva:
Niszcząc federacyjne posterunki i doprowadzając do konfliktu? ciekawa metoda.

W połowie odcinka powiedział "I co? Wrócimy do domu z prezentem w postaci kolejnej wojny?"..po ty stwierdziłem że mu sie to niezbyt podobało.. ogólnie to oni nie przypoinali Romulan.. byli bardziej podobni.. do ludzi... ale cóż... wiele ras na początku pokazywania w ST są nie do poznania.. Klingoni na poczatku wyglądali jak Rosjanie (charakter itp) nie przypominali wojowników tylko dzicz... w pierwszym odcinku z nimi ten klingon wyglądał jak mongoł... ogólnie Chingis Chan kojarzyłmi sie z tym.. Kahlesem czy jak mu tam..

Eviva:
Jasne że tak. Sareka

Logika nie wyklucza agresji...wielu wolkan okazywali pewną.. agresje...

Eviva:
Właśnie taki miał być! Przecież był pionierem, przecierał szlaki dla innych i nie było jego rolą wywoływanie galaktycznej wojny.

Ale ogólnie nie podoba mi sie jego postać...zbyt unikał kłopotów... Ja bym w planety Xindi pchnał ogromnymi asteroidami za pomoca jakiej,świązki czy.. no użyłym jakiejś energii czy fazerami wypchnął w planety Xindi... gdyby od tego zależało istnienie mojego gatunku, ojczyzny...

Ogólnie Xindi mają bardzo rozwinietą technologie.. ja na ich miejscu spróbowałbym pchnąć księżyc w strone Ziemi co byo by jej zagładą..
Kor
Użytkownik
#187 - Wysłana: 5 Paź 2012 21:45:36
Odpowiedz 
mozg_kl2

Do Archera doskonale pasuje komentarz jaki zdarzyło mi się przeczytać na jakimś zachodnim forum. Autor tego komentarza, krytyczny (i słusznie) wobec ENTka, stwierdził o Archerze, że obserwując go miało się nieustanne wrażenie, że widzi się dziecko, które dorwało się do pistoletu tatusia. Bardzo celne spostrzeżenie. Archer to ciapa z rozdziawioną buzią dziecka. Prędzej takiej osobie dałbym klocki lego, niż powierzył dowództwo okrętu.
Q__
Moderator
#188 - Wysłana: 6 Paź 2012 12:51:21 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Kor

Wiesz co jest w tym najśmieszniejsze? W teorii miało wyjść tak jak pisze mozg_kl2 i było to całkiem niegłupie, odświeżające podejście do tematu. W praktyce jednak wyglądało to nazbyt często tak jak to opisał przytoczony przez Ciebie Zachodni Forumowicz (choć nie da się ukryć, że Archer zasługuje na pewną taryfę ulgową, ze względu na okoliczności; czym innym jest jednak danie mu prawa do większej ilości błędów, a czym innym akceptowanie głupoty nieusprawiedliwialnej bynajmniej trudnymi, pionierskimi, okolicznościami).

Kor:
widzi się dziecko, które dorwało się do pistoletu tatusia

Wolkańskiego tatusia, dodajmy.
Q__
Moderator
#189 - Wysłana: 28 Paź 2012 18:03:16
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#190 - Wysłana: 13 Lis 2012 05:17:28 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
MarcinK
Użytkownik
#191 - Wysłana: 6 Wrz 2013 17:47:16
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#192 - Wysłana: 16 Wrz 2013 07:53:35 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#193 - Wysłana: 28 Lis 2013 10:03:06 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Uzupełnię listę o fan-kapitanów (i fan favorite kapitanów):

19. Hikaru Sulu (ST VI)
20. Mackenzie Calhoun (NF)
21. Richard Robau (ST XI)
22. John Q. Garrovick (SE)
23. John T. "Jack" Carter (SF)
24. Ian Quincy Knapp (HF)
25. Elizabeth Shelby (HF)
26. Daniel Hunter (INT)
27. Theresa Faisal (THC)
29. Ro Nevin (ODY)
30. Alexander Richardson (DA)
31. Lexxa Singh (ST:R)
32. Jenan Gage ("Mariner")
33. Bryce D. Avari (ST:P)
34. J. T. Esteban (ST III, GRI)
35. Rudolph Ransom (VOY "Equinox", ST:E)
36. Braxton (VOY "Relativity")
37. Nicolas Roberts (HF "Piracy of the Noble", SFR)
38. Janice Willcocks (ANG)
39. Jason Nesmith/Peter Quincy Taggart (GQ)

Przy czym przyznam, że - nadal doceniając kapitanów, którzy mieli szanse rozwinąć skrzydła na przestrzeni całej serii, coraz bardziej cenię tych bohaterów jednego filmu/odcinka, którzy zapadli w pamięć fanów, bo świadczy to o wybitności ich kreacji, czy jej podstawą była genialna w swej prostocie (a czasem i przypadkowości) idea (explorer operujący w erze TOSowych filmów - Sulu; świadomość tragicznego losu bohatera, wręcz wiszącego nad nim fatum - Esteban; tragiczny, acz wyjaśnialny okolicznościami, upadek bohatera - Ransom; statek GF operujący, dla odmiany, w czasie - Braxton; archetyp oszukującego śmierć szlachetnego pirata przeniesiony w XXIV wiek - Roberts; ciche bohaterstwo w najlepszej tradycji GF - Robau) czy znakomite aktorstwo + ciekawy mundur (ponownie Robau, "jedenastkowy" Pike).
Stworzyć taką postać to dopiero sztuka (czyli trzeba trochę przeprosić się z Bennettem, Meyerem, B&B, a zwłaszcza z Abramsem? ).
Q__
Moderator
#194 - Wysłana: 27 Gru 2013 19:01:28 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Takie głosowanko ze StarTrek.com:

Which Star Trek Captain would you like to meet?
Captain Archer - 7%
Captain Janeway - 22%
Captain Kirk - 20%
Captain Picard - 42%
Captain Sisko - 9%

http://www.startrek.com/polls

I wszystko jasne...
Mav
Użytkownik
#195 - Wysłana: 27 Gru 2013 19:15:33 - Edytowany przez: Mav
Odpowiedz 
Janeway wygrała z Kirkiem A Twój Sisco niebezpiecznie blisko Archera
ortkaj
Użytkownik
#196 - Wysłana: 27 Gru 2013 19:21:00
Odpowiedz 
Mav
Kirk dostał 20% za gołą klatę, ciekawe czy gdyby Janeway obnosiła się tak z goła klatą dostałaby więcej czy mniej?
Q__
Moderator
#197 - Wysłana: 27 Gru 2013 19:23:16 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Mav

Mav:
Janeway wygrała z Kirkiem

Bo nie dość, że kowboj-baba z niej, to feministyczna ikona, więc może liczyć na dwa elektoraty: ten sam co Kirk i specyficznie własny.

Mav:
A Twój Sisco niebezpiecznie blisko Archera

Bali się po prostu, bo on umie bić ludzi...
Mav
Użytkownik
#198 - Wysłana: 27 Gru 2013 19:32:23 - Edytowany przez: Mav
Odpowiedz 
Q__:
Bo nie dość, że kowboj-baba z niej, to feministyczna ikona, więc może liczyć na dwa elektoraty

4 męskich kapitanów i jedna kobieta, więc rzeczywiście ma łatwiej, bo jednak z urzędu zbierze dużo głosów sympatii swojej płci.

A z kim chcielibyście najbardziej pogadać, pomijając kapitanów? Ja z Datą
Q__
Moderator
#199 - Wysłana: 27 Gru 2013 19:45:23
Odpowiedz 
Mav

Mav:
bo jednak z urzędu zbierze dużo głosów sympatii swojej płci.

Wbrew pozorom to nie jest takie proste, że automatycznie baba na babę zagłosuje, albo chłop na chłopa...

Mav:
A z kim chcielibyście najbardziej pogadać, pomijając kapitanów? Ja z Datą

Ja też.
Mav
Użytkownik
#200 - Wysłana: 27 Gru 2013 19:55:09
Odpowiedz 
Q__:
Wbrew pozorom to nie jest takie proste, że automatycznie baba na babę zagłosuje, albo chłop na chłopa...

Trzeba by było nasze drogie forumowiczki zapytać Aktualnie dwie się udzielają na forum - Evelin Siv i Elaan, trochę za mało na wiarygodną sonde, ale zawsze coś

Q__:
Ja też

Picard i Data to ogólnie dwie postacie, z którymi najbardziej bym chciał pogadać
Q__
Moderator
#201 - Wysłana: 24 Sty 2014 12:50:00
Odpowiedz 
Kolejny subiektywny ranking kapitanów (z uzasadnieniem):
http://voices.yahoo.com/top-ten-captains-star-trek -history-5327711.html

W życiu nie odgadniecie kolejności:

#10 Captain Jean-Luc Picard
#9 Captain Hikaru Sulu
#8 Captain Christopher Pike (portrayed by Bruce Greenwood)
#7 Captain William Riker
#6 Captain Benjamin Sisko
#5 Captain James T. Kirk (portrayed by Chris Pine)
#4 Acting-Captain Spock (portrayed by Zachary Quinto)
#3 Captain Spock (portrayed by Leonard Nimoy)
#2 Captain James T. Kirk (portrayed by William Shatner)
#1 Captain Kathryn Janeway

Przynajmniej brak Archera rozumiem...
Adek
Użytkownik
#202 - Wysłana: 24 Sty 2014 19:14:15
Odpowiedz 
Chciałbym służyć pod:
1. Captain Kathryn Janeway lub
2. Captain William Riker lub
3. Captain Jean-Luc Picard
Z kolei Kirk też jest świetnym kapitanem ale czasem wydaje mi się takim narwanym kowbojem.
Q__
Moderator
#203 - Wysłana: 25 Sty 2014 10:40:52
Odpowiedz 
Adek

Tak z ciekawości... Łysego rozumiem, Kaśkę - znając Twoją sympatię do VOY - takoż, ale zastanawia mnie wybór Rikera. I to nie to, że kwestionuję, a właśnie, że dosłownie mnie zastanawia...

Adek:
Z kolei Kirk też jest świetnym kapitanem ale czasem wydaje mi się takim narwanym kowbojem.

A Kaśka to kirkowata nie była?
Adek
Użytkownik
#204 - Wysłana: 25 Sty 2014 14:09:06
Odpowiedz 
Q__:
Tak z ciekawości... Łysego rozumiem, Kaśkę - znając Twoją sympatię do VOY - takoż, ale zastanawia mnie wybór Rikera. I to nie to, że kwestionuję, a właśnie, że dosłownie mnie zastanawia...

No bo ogólnie podoba mi się styl gościa, styl jego dowodzenia, zdecydowania i błyskotliwych decyzji. Powiem nawet więcej, że często Picard siedząc w fotelu spoglądał się w TNG na swoją załogę aby coś jemu doradzili, zwłaszcza na Rikera, który był jego prawą ręką. No a poza tym Riker nie chodził z regulaminem wydrukowanym na czole tak jak Picard. Wydaje mi się, że Riker czasem podejmował bardzo życiowe decyzje np ta sprawa z Hiu, Borgiem, w którego mieli wszczepić wirusa aby zarazić nim całą rasę Borg i o ile pamiętam to Riker tak jak ja popierał przeprowadzenie tego planu a nie wiedzieć czemu Picard miał jakieś opory co się potem Federacji odbiło czkawką już nawet podczas samej bitwy pod WOLF 359 i później też np ta brzemienna decyzja Picarda odbiła się na załodze Voya oraz wielu innych zniszczonych lub/i zasymilowanych ras kwadrantu Delta.
No a poza tym Riker to taki mój typ idealnego oficera dowódczego. Bardzo stanowczy a i sprawiedliwy zarazem. Potfiący trzeźwo ocenić sytuację. Rzadziej niż Picard ulegał emocjom.
Q__
Moderator
#205 - Wysłana: 25 Sty 2014 18:45:02 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Adek

Adek:
błyskotliwych decyzji.

Przykłady poproszę.

Adek:
i o ile pamiętam to Riker tak jak ja popierał przeprowadzenie tego planu a nie wiedzieć czemu Picard miał jakieś opory co się potem Federacji odbiło czkawką już nawet podczas samej bitwy pod WOLF 359

Zaraz... Bitwa pod Wolf 359 to epizody 74-75 TNG, a "I, Borg" - 123.

Adek:
Bardzo stanowczy a i sprawiedliwy zarazem. Potfiący trzeźwo ocenić sytuację. Rzadziej niż Picard ulegał emocjom.

Znów: przykłady poproszę.
Adek
Użytkownik
#206 - Wysłana: 25 Sty 2014 21:31:44 - Edytowany przez: Adek
Odpowiedz 
Q__:
Przykłady poproszę.

Nie będzie przykładów. Po prostu ich lubię i już. Nie chce mi się teraz wysilać i udowadniać jakiś tam serialowych sympatii. To tylko seriale i każdy ma tam jakieś swoje sympatie bohaterów. I ja teraz nie będę udowadniał tego czy owego czy tam wyższości tego nad owym. Szkoda mi czasu na takie z deko jałowe dyskusje. Tak samo jakby zapytał dlaczego lubisz jabłecznik albo blondynki a nie brunetki. No bo lubisz i już.
Poza tym wydaje mi się, że udzieliłem powyżej odpowiedzi na to pytanie. Jeśli wydaje ci się ona niezadowalająca no to trudno. Nie będę się teraz po nocy produkował w tak prozaicznej sprawie. Film będę oglądał a nie tam.
Q__:
Zaraz... Bitwa pod Wolf 359 to epizody 74-75 TNG, a "I, Borg" - 123.

No i co z tego, przecież wiem o tym. Może podałem faktycznie niefortunny przykład bo mi się kolejność pomyliła ale generalnie oszczędzenie Hiu całej Federacji potem odbiło się czkawką. Jeśli by to ode mnie zależało to odesłałbym Hiu z wirusem do Kolektywu i jakoś potrafiłbym z tym żyć mając na uwadze los dziesiątek ras i miliardów istnień! KONIEC TEMATU -FINE-THE END-Okońcienje. Riker również był podobnego zdania co ja.
krzychu
Użytkownik
#207 - Wysłana: 26 Sty 2014 00:59:43
Odpowiedz 
ciekawe jakby dowodca byla seven of nine co by bylo
Mav
Użytkownik
#208 - Wysłana: 26 Sty 2014 01:43:50
Odpowiedz 
krzychu:

Byłby nowy okręt we flocie - USS Erotic.
Q__
Moderator
#209 - Wysłana: 26 Sty 2014 01:53:27
Odpowiedz 
Adek

Adek:
I ja teraz nie będę udowadniał tego czy owego czy tam wyższości tego nad owym. Szkoda mi czasu na takie z deko jałowe dyskusje. Tak samo jakby zapytał dlaczego lubisz jabłecznik albo blondynki a nie brunetki. No bo lubisz i już.

No dobra, czyli tłumacząc z polskiego na nasze (lub vice versja ): lubisz - po prostu - Rikera i masz subiektywne, ale bardzo mocne wrażenie, że byłby świetnym dowódcą. Trzeba było tak od razu.

W każdym razie mam dla Ciebie dobrą wiadomość: między najnowszymi fanprodukcjami jest pilot ST: Titan, kręcony w nadziei rozwinięcia go w oficjalny serial (kolejna już taka próba). W rolach głównych Riker i Troi, a raczej Riker i Riker-Troi (jeśli dobrze rozumiem grani nawet przez Frakesa i Sirtis), Scenariusz ma bazować na znanych powieściach:
http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=2&topic=2911&page=1#msg273768

krzychu

krzychu:

Ciekawe czy Seven ma adekwatne kwalifikacje... Chociaż, jeśli przyswoiła przynajmniej istotną część wspomnień Łysego, gdy był Locutusem, who knows, who knows...
krzychu
Użytkownik
#210 - Wysłana: 26 Sty 2014 02:03:40 - Edytowany przez: krzychu
Odpowiedz 
no mysle o tym jakby borg dowodzil ludzmi niezasymilowanymi

perfekcja w stosunku do ludzkiej ulomnosci

troche by to przypominalo nasz opiekunczy kraj rad z czasow homosovieticus
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  »» 
USS Phoenix forum / Science-Fiction / Pod którym dowódcą z seriali SF chciałbyś służyć...

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!