USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek w Polsce / opis
 Strona:  ««  1  2 
Autor Wiadomość
Doctor_Who
Użytkownik
#31 - Wysłana: 19 Wrz 2018 19:34:48 - Edytowany przez: Doctor_Who
Odpowiedz 
Q__

Skoro polecasz - może sięgnę?

Trylogia oryginalna mimo uproszczonej grafiki (oryginał powstał w Japonii jeszcze na GBA) wciąż daje radę. Pierwsza sprawa to samouczek prosta jak drut ale potem rzecz się rozkręca. Warto się nie zrazić i wyjść poza ten tutorial. Nie nastawiaj się na stuprocentowy realizm, postacie pociągnięte grubą, animową kreską.

Te dwie nowe części 3D to już nie to samo. Niepotrzebnie Yamazakiego dali do prowadzenia głównej serii. Takie moje zdanie. On się sprawdzał w spin-offie o Edgeworthie. Wiadomo słynny prokurator, naturalnie, że w grę pójdą wysokie stawki: interpol, ambasadorowie, międzynarodowe szajki przemytnicze, itp.

Ale z Wrightem to nie działa. Jego sprawy miały zawsze bardziej osobisty wymiar. Trochę twórcy przesadzili ze skalą. Jakiś super-szpieg, przyszłość całego kraju na szali (piszę najoględniej jak się da, bo głębsze wejście w temat oznaczałoby spoilery). Nie wiem jak teraz będą chcieli to przebić. I postacie złoczyńców (sprawców) oraz świadków i ofiar stały się często bardziej komiksowe, jednowymiarowe, a ich designy - coraz bardziej przekomplikowane (jeśli chodzi o postaci jak Yanni Yogi czy Turney Grey, mogłeś sobie wyobrazić, że spotykasz ich w życiu, a takiego Aristotle Means'a - nie za bardzo). Nie wiem jak teraz będą w stanie to pobić. Yamazaki teraz odchodzi. Chyba serii przydałby się reeboocik.
Dreamweb
Użytkownik
#32 - Wysłana: 19 Wrz 2018 22:13:49
Odpowiedz 
Doctor_Who:
można znaleźć tutaj:

Że tak zacytuję:
A paper treated the two-hour pilot of Star Trek: Deep Space Nine as the ninth Star Trek movie. Therefore, it was described like that: "Star Trek 9: Deep Space". There's also a matter of many papers thinking that "Star Trek" is the name of the "titular" ship(s)...

Co do Star Trek 9 -
Co do tego, że statek nazywa się "Star Trek" - o tak w latach '90 to był popularny pogląd wśród wielu moich znajomych, co oglądali "po łebkach".

Swoją drogą przypomina mi się czytanie polskiego tłumaczenia "The Physics of Star Trek" Kraussa, gdzie nasz tłumacz nazwisko Deanny stale odmienia jakby była facetem - Troia, z Troiem itd. Ewidentnie serialu nie znał, a nie chciało mu się sprawdzić, jaką płeć mają poszczególne postacie.
Q__
Moderator
#33 - Wysłana: 19 Wrz 2018 23:29:34 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Doctor_Who

Doctor_Who:
Trylogia oryginalna mimo uproszczonej grafiki (oryginał powstał w Japonii jeszcze na GBA) wciąż daje radę.
/.../
Te dwie nowe części 3D to już nie to samo.

Spokojnie, klasyczne gry (głównie z lat '90) lubię, i do dziś w nie czasem tłukę, zaś po nowości sięgam rzadko i od niechcenia, więc możliwe, że się na nich nie sparzę, bo zadowolę się oryginałem.

Dreamweb

Dreamweb:
Swoją drogą przypomina mi się czytanie polskiego tłumaczenia "The Physics of Star Trek" Kraussa, gdzie nasz tłumacz nazwisko Deanny stale odmienia jakby była facetem - Troia, z Troiem itd. Ewidentnie serialu nie znał, a nie chciało mu się sprawdzić, jaką płeć mają poszczególne postacie.

Zdaje się, że Daxa też pisał w rodzaju męskim, ale to w sumie znacznie bardziej uprawnione było.
 Strona:  ««  1  2 
USS Phoenix forum / Star Trek w Polsce / opis

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!