USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek w Polsce / Horizon - Dziesiąty Dziobowy
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  ...  44  45  46  »» 
Autor Wiadomość
Q__
Moderator
#121 - Wysłana: 22 Lip 2006 20:44:37 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Picard

Jeśłi przeczytasz "IACTE" Jacka Dukaja, gdzie naukowcy schwytali wampira i, nie zrozumiawszy do konca jego pochodzenia (ba, on sam go nie rozumiał) zrobili z niego pilota statku kosmicznego (jako nieśmiertelny nie potrzebował hibernacji), lub "Wywiad z wampirem", w którym "czyniący spowiedż" Louis nie rozumie zasadniczo istoty wampiryzmu i nie zna jej źródła (w kolejnych tomach "Kronik wampirów" pojawia się eyjaśnienie tyleź "mistyczne" co... technobełkotliwe...) zobaczysz, że wampir i to wampir "klimatyczny" (innych też nie trawię) da się wpasować i do SF, bylew nie stracił swej dekadencji i krwiożerczości. Podobnie było w (nie wydanych u nas) powieściach Tanith Lee, w których wampiry są jako żywo "klimatyczne", choć są mutantami homo sap. To samo u Lumleya - wampiry są przybyszami z innego wymiaru (w stylu SF lub fantasy, lecz nie horroru), a są krwiożercze, aż miło (może brak w nich wampirzego romantyzmu ale jako stary Tzimisce czuł bym się miedzy nimi jak u siebie w domu)... Tak więc Kapitanie, to nie kwestia "metafizyki", a klimatu... A klimatyczna, wampirza postać "z innej bajki" mogła by wzbogacić fabułę Horizona o niepowtarzalne smaczki i przyciągnać do niego (co pod wzgledem marketingowuym istotne) także rozmiłowane w WoD panienki...

waterhouse

mam nadzieję, że nie uznasz tego za offtop...
Raptor 16
Użytkownik
#122 - Wysłana: 22 Lip 2006 20:47:10 - Edytowany przez: Raptor 16
Odpowiedz 
wlasnie, to by dobrze zrobilo horizonowi, zeby byl tam jakis "odmieniec" jak data, a nie tylko ludzie
Q__
Moderator
#123 - Wysłana: 22 Lip 2006 21:26:24
Odpowiedz 
Raptor 16

Dziękuję za poparcie... (oby Twórcy Horizona uznali to samo) Zresztą mocną stroną ST zawsze byli "odmieńcy": w TOS - Spock, w TNG - Data (ale trochę i Worf), w DS9 - duet Odo + Quark...
waterhouse
Moderator
#124 - Wysłana: 22 Lip 2006 21:32:22
Odpowiedz 
przecież w załodze (na mostku też) są przedstawiciele innych ras

dopiero teraz doczytałem że motyw wampirów to nie OT

samych wampirów ani innych niekanonicznych odmieńców nie przewidujemy
Q__
Moderator
#125 - Wysłana: 22 Lip 2006 21:39:05
Odpowiedz 
waterhouse

samych wampirów ani innych niekanonicznych odmieńców nie przewidujemy

Picard
Użytkownik
#126 - Wysłana: 22 Lip 2006 21:44:14
Odpowiedz 
Q__

Jeśłi przeczytasz "IACTE" Jacka Dukaja, gdzie naukowcy schwytali wampira i, nie zrozumiawszy do konca jego pochodzenia (ba, on sam go nie rozumiał)

Ksiażek Dukaja dotąd nie czytałem więc na ów temat sienie wypowiadam. Jesli zaś chodzi o rozterki Lousia Pointe du Lac- bo chyba o nim mowa w kontekście ,,Wywiadu z wampierem"- to zwaz, ze tak przemiana jak i egzystencja tej postacii była jak najbardziej metafizyczna, z czego wzmiankowany bohater doskonale zdawal sobie sprawe- nie zmienil tego fakt, ze ten kto przemienil Louisa, wampir Lestat nie chciał badź nie mógł mu zdradzić mu wszelkich aspektów egzystencji nosferatu. Pamietasz ta scene w katedrze, tuz przed tym jak Louis zamordowal ksieżdza, któremu chciał sie spowiadać? Wtedy w jego przemyśleniach pojawilo sie stwierdzenie, iz w tej katedrze jest on jedyna istota nadprzyrodzona... A jesli chodzi o wampiery w szeregach Federacji, wyobrazasz ja sobie na pokladzie Enterprise spiejszaca z pokojowa misj badanai wszechswiata?
Q__
Moderator
#127 - Wysłana: 22 Lip 2006 21:48:49
Odpowiedz 
Picard

A jesli chodzi o wampiery w szeregach Federacji, wyobrazasz ja sobie na pokladzie Enterprise spiejszaca z pokojowa misj badanai wszechswiata?

Pisałem w swoim topicu, jak sobie to wyobrażam...

A z innej beczki: czy w Horizonie mogą pojawić się rasy znane od dawna w ST, a przez scenarzystów jakby zaniedbywane: Andorianie, Tellaryci, czy chocby obywatele Oriona:
http://www.memory-alpha.org/en/wiki/Orion_%28speci es%29
W końcu w TOS było ich pełno, a potem....
waterhouse
Moderator
#128 - Wysłana: 22 Lip 2006 22:00:42
Odpowiedz 
pożyjemy,zobaczymy

wiele rzeczy zależy od trudności charakteryzacji
Q__
Moderator
#129 - Wysłana: 22 Lip 2006 23:59:40
Odpowiedz 
waterhouse

wiele rzeczy zależy od trudności charakteryzacji

Pomalowanie twarzy na niebiesko lub zielono to raczej nie problem... Zresztą w/w gatunki pochodzą z TOS, a przy jego produkcji używano raczej prostej charakteryzacji... Więc..
waterhouse
Moderator
#130 - Wysłana: 23 Lip 2006 00:05:05
Odpowiedz 
Więc..

przmyślimy sprawę. W Horizonie jest juz duzo obcych.
Q__
Moderator
#131 - Wysłana: 23 Lip 2006 00:07:33
Odpowiedz 
waterhouse

przmyślimy sprawę

Kiedy mówię coś takiego w kontaktach zwodowych, na 99% oznacza odmowę

W Horizonie jest juz duzo obcych.

Można znać listę gatunków, czy to tajemnica...
waterhouse
Moderator
#132 - Wysłana: 23 Lip 2006 00:10:12 - Edytowany przez: waterhouse
Odpowiedz 
Można znać listę gatunków, czy to tajemnica...

Hmm...są Romulanie i Wolkanie. Nie ma natomiast (póki co ) Ferengi i Klingonów.

Kiedy mówię coś takiego w kontaktach zwodowych, na 99% oznacza odmowę

Ale nie jesteśmy w kontaktach zawodowych teraz
Q__
Moderator
#133 - Wysłana: 23 Lip 2006 00:14:55
Odpowiedz 
waterhouse

Hmm...są Romulanie i Wolkanie.

Jasne, prosty make up...

Nie ma natomiast (póki co ) Ferengi i Klingonów.

Zrozumiałe z tych samych powodów...

nie jesteśmy w kontaktach zawodowych teraz

To pocieszające...
Raptor 16
Użytkownik
#134 - Wysłana: 23 Lip 2006 11:31:24
Odpowiedz 
"odmieńcy": w TOS - Spock, w TNG - Data (ale trochę i Worf), w DS9 - duet Odo + Quark...

i w Voy "awaryjny hologram medyczny"
Domko
Użytkownik
#135 - Wysłana: 23 Lip 2006 12:23:42
Odpowiedz 
Raptor_16: Który brunet z Horizona mógłby robić za wampira i dlaczego, bo zainteresowało mnie to Twoje spostrzeżenie?
Q__
Moderator
#136 - Wysłana: 23 Lip 2006 13:26:49
Odpowiedz 
Raptor 16

w Voy "awaryjny hologram medyczny

Racja...

Domko

Który brunet z Horizona mógłby robić za wampira i dlaczego

Któryś z Was, Twórców Horizona sam stwierdził w ty topicu, że postacie w trailerze wygądają cokolwiek "wampirycznie"
Domko
Użytkownik
#137 - Wysłana: 23 Lip 2006 13:30:12
Odpowiedz 
Możliwe. Natomiast Raport_16 ma na myśli kogoś konkretnego i jestem ciekaw kogo.
Raptor 16
Użytkownik
#138 - Wysłana: 23 Lip 2006 16:50:40
Odpowiedz 
Raptor_16: Który brunet z Horizona mógłby robić za wampira i dlaczego, bo zainteresowało mnie to Twoje spostrzeżenie?

no taki fajny gostek, jest w galerii horizona, wyobrazielm sobie go jak ma kly
Raptor 16
Użytkownik
#139 - Wysłana: 23 Lip 2006 16:57:46
Odpowiedz 
a jeszcze ciekawiej by bylo jakby przy koncu okazalo sie ze to kapitan nie jest tym za kogo do tej pory go uwazano- jest wampiremmmmm- fajny zwrot akcji by byl
Q__
Moderator
#140 - Wysłana: 23 Lip 2006 17:25:58
Odpowiedz 
Raptor 16

jakby przy koncu okazalo sie ze to kapitan nie jest tym za kogo do tej pory go uwazano- jest wampiremmmmm- fajny zwrot akcji by byl

Chwyt w stylu "twist"? Tyle, że jeśli takie rozwiązanie pojawi się niespodziewanie na końcu serialu to będzie mało wiarygodne, a jeśli sugestie wampiryzmu kapitana będą pojawiały się wcześniej, to będzie to klimatniesamowity zamiast trekowego. Uważam, że jeśli już to wampir od początku "jawny" - to bardziej zgodne z duchem Treka...
Raptor 16
Użytkownik
#141 - Wysłana: 24 Lip 2006 13:58:19
Odpowiedz 
Chwyt w stylu "twist"? Tyle, że jeśli takie rozwiązanie pojawi się niespodziewanie na końcu serialu to będzie mało wiarygodne, a jeśli sugestie wampiryzmu kapitana będą pojawiały się wcześniej, to będzie to klimatniesamowity zamiast trekowego. Uważam, że jeśli już to wampir od początku "jawny" - to bardziej zgodne z duchem Treka...

zartowalem
Q__
Moderator
#142 - Wysłana: 24 Lip 2006 16:44:41
Odpowiedz 
Raptor 16

zartowalem

Aha
Picard
Użytkownik
#143 - Wysłana: 5 Sier 2006 13:38:22
Odpowiedz 
Anonim
Anonimowy
#144 - Wysłana: 5 Sier 2006 14:30:38
Odpowiedz 
jeszcze nie wyszedl horizon a juz burak- sternik ma pod mundurem żółty zamiast czerwony "znacznik" funkcji
Anonim
Anonimowy
#145 - Wysłana: 5 Sier 2006 14:32:02
Odpowiedz 
a i gdzie jest Pierwszy Oficer?
Q__
Moderator
#146 - Wysłana: 5 Sier 2006 14:34:01
Odpowiedz 
Picard

Skąd wiesz, że sami tego tam nie umieścili (Choć marketingowo to by było świetne zagranie)

Anonim

Nie czepiaj się. (Cokolwiek ktoś zrobi jest źle, a potem się dziwwą, że inicjatywy nikt nie przejawia)
Anonim
Anonimowy
#147 - Wysłana: 5 Sier 2006 14:42:07
Odpowiedz 
Nie czepiaj się. (Cokolwiek ktoś zrobi jest źle, a potem się dziwwą, że inicjatywy nikt nie przejawia)

swietne zagranie: "reklamowac sie- przez co wystawiac sie Paramountowi, ktory moze oskarzyc ich za wykorzystywanie znaku towarowego"
Domko
Użytkownik
#148 - Wysłana: 5 Sier 2006 14:44:11
Odpowiedz 
a i gdzie jest Pierwszy Oficer?

Na swoim miejscu. Proponuję wziąć lupę jak go nie widzisz.

A tak w ogóle to kolejny przykład bardzo polskiego podejścia - nic nie robić i krytykować tych, którzy coś próbują zrobić. Czemu nie jestem zdziwiony...
Raptor 16
Użytkownik
#149 - Wysłana: 5 Sier 2006 14:45:30 - Edytowany przez: Raptor 16
Odpowiedz 
No wlasnie - jak mieli tng w tvn to musieli sie wsciekac na stacje ze zle tlumaczyla zeby calkiem sie uprzedzila do treka
lepszy horizon z buraczkiem niz buraczek bez horizona
Domko
Użytkownik
#150 - Wysłana: 5 Sier 2006 14:47:14 - Edytowany przez: Domko
Odpowiedz 
Widzę, że zaczyna się powtórka z komentarzy do newsa o Horizonie na startrek.pl.

A poza tym jaki przycisk? Ja nic nie naciskam - pomyliłeś mnie z kimś innym.

Dla mnie EOT.

EDIT:
Raptor_16: odpowiadam Ci na posta, a Ty go usuwasz. I jak to teraz wygląda to co napisałem? Nie ma posta, nie ma problemu?
Edycja służy do poprawiania błędów i dopisywania drobiazgów - usuwanie posta jest nie fair wobec współrozmówców.

EDIT 2:
Jak nie masz nic do powiedzenia to się po prostu nie odzywaj. O burakach to pewnie sam najwięcej wiesz...
 Strona:  ««  1  2  3  4  5  6  7  ...  44  45  46  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek w Polsce / Horizon - Dziesiąty Dziobowy

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!