USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek w Polsce / 40 rocznica w Polsce
 Strona:  ««  1  2  3  4 
Autor Wiadomość
Pah Wraith
Użytkownik
#91 - Wysłana: 20 Lis 2005 23:23:21
Hłe, hłe, komuś się naraziłem. Właśnie dostałem trzy maile o takiej oto treści:

>>>>>>>>>>>>
Witam serdecznie

Zwracam się do Pana z prośbą o pomoc przy realizacji raportu MediaLink.pl dotyczącego szacunku polskich stacji tv do swoich widzów. Badamy czy komercyjne i publiczne media szanują swoich odbiorców, odpowiadając na zadawane przez nich pytania. Podczas internetowej wędrówki natrafiłem na napisany przez Pana post na forum internetowym.

Zrobiłem jakiś czas temu, tak ze trzy lata temu, mały psikuta..., znaczy psikus i wysłałem maila do publicznych i prywatnych ogólnodostępnych stacji tv z zapytaniem o to, czy są jakieś szanse na Entka. Tak, to było zaraz jak tylko się pojawił. Z tych pięciu tylko jeden dział kontaktów z widzami, zdaje się że TVNu, odpowiedział mi, rzecz jasna przecząco, ale reszta mnie olała, choć asekuracyjnie zasymulowałem publikę podpisując się bodajże Krakowski Fanklub Star Trek

Czy zgadza się Pan na jego wykorzystanie, może chciałby Pan przesłać dodatkowe sugestie dotyczące tematu? Jeżeli nie stanowi to problemu to proszę o podanie swojego imienia i nazwiska, fragment może zostać wykorzystany również anonimowo, choć jego wiarygodność będzie mniejsza.

Niezwykle liczę na Pana pomoc,

Kamil Sokołowski
>>>>>>>>>>>>

Myślę, że się zgodzę. Może coś to da... Jakby co , to nas zareklamuję
Dreamweb
Użytkownik
#92 - Wysłana: 20 Lis 2005 23:29:14
Popieram, publikować to!
Barusz
Użytkownik
#93 - Wysłana: 20 Lis 2005 23:32:38
Ale stary post wygrzebali.
James T Kirk
Użytkownik
#94 - Wysłana: 20 Lis 2005 23:32:49
Popieram, publikować to!

Pewnie ze tak, trzeba kuć żelazo póki gorace!
Dreamweb
Użytkownik
#95 - Wysłana: 20 Lis 2005 23:47:06
Niech się dostanie szychom z TV szczerzącym sie z ekranu do widza, jak i tym zza kulis, udającym, że go szanują, a tak naprawdę nie dbającym o jego zdanie, nie kwapiącym się nawet odpisać na maila "tak", "nie" ani "pocałuj mnie w d...". Nie będzie to może wielki cios ale zawsze coś.
Pah Wraith
Użytkownik
#96 - Wysłana: 20 Lis 2005 23:49:50
Oto co napisałem. Zanim go wyślę, proszę, byście się wypowiedzieli czy dobrze czy mam coś zmieniać. Chciałbym ,by była to Nasza wypowiedź.

Oczywiście, zgadzam się na wykorzystanie tej wypowiedzi oraz podpisanie jej moim imieniem i nazwiskiem, bo chyba nieźle oddaje realia pracy komunikacji działów współpracy z widzami. Polecam lektury tych oto tematów na w/w forum, np. http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthread&forum=4&topic=19 4
http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthread&forum=2&topic=53 5
http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthread&forum=2&topic=16 6
gdzie znaleźć można jeszcze kilka podobnych przypadków.

Dobrym chyba przykładem jest właśnie fandom Star Trek - ciągu seriali telewizyjnych, którego historia liczy sobie już 40 lat. W Polskich mediach jedyny serial, spod znaku "Gwiezdnej Wędrówki" pokazany w całości, bez cięcia i urywania w połowie to oryginalny "Star Trek", emitowany na przełomie stuleci przez Wizję 1 (choć bez zachowania kolejności!).

W polskim fandomie prowadzono liczne akcje komunikacji pomiędzy emitującymi Star Trek telewizjami a nami, fanami. Najlepiej bez wątpienia układała się współpraca właśnie z TVN-em, który przyjmował krytykę i starał się poprawiać merytoryczne błędy popełnione w żmudnym procesie tłumaczenia dla lektora. Więcej szczegółów, tutaj:

http://www.startrek.pl/article.php?sid=272

oraz bezpośrednia odpowiedź pana M. Waltera:

http://www.ussbrowarek.org/cargo/tvn.rar

Generalnie poczucie wśród fanów ST w Polsce jest takie, że oglądalność jest teraz jedynym kryterium wartości widowiska telewizyjnego w zarządach stacji, dzięki czemu wszelkiej maści telenowele są kupowane i produkowane w ogromnych ilościach, zaś na nic innego nie ma już pieniędzy. Oczywistym dla nas jest też to, że niska oglądalność ST (tu niestety brakuje nam danych) jest konsekwencją złej promocji, a nawet jej braku, w polskich stacjach TV. To zamknięte koło, "dzięki któremu" niezaprzeczalny sukces ST w latach 60, 70, 80, 90 i na początku nowego millenium, jaki miał miejsce m.in. w USA, Wielkiej Brytanii, Niemczech nie powtórzył się w Polsce.

Wydaje się, że polskie telewizje nie są zainteresowane kontaktami z fanami ST, czemu dają wyraz właśnie przy podejmowanych próbach komunikacji.

Z poważaniem,

Ryszard Rodzynkiewicz
Pah Wraith
Użytkownik
#97 - Wysłana: 21 Lis 2005 10:16:44
Panowie, no i co???
Anonim
Anonimowy
#98 - Wysłana: 21 Lis 2005 10:20:41
Pięknie. Naprawdę pięknie.
Krótko, na temat. Nic bym nie zmieniał.....
Garak
Użytkownik
#99 - Wysłana: 21 Lis 2005 10:22:03
Super
WarLock II
Użytkownik
#100 - Wysłana: 21 Lis 2005 10:52:16
Zgadzam się z przedmówcami - nie mam żadnych krytycznych uwag do twojego textu Pah Wraith.
cezary
Użytkownik
#101 - Wysłana: 21 Lis 2005 14:40:56
bo chyba nieźle oddaje realia pracy komunikacji działów współpracy z widzami

tak kolokwialnie to brzmi
lepiej byloby "gdyz pokazuje prawde na temat kominikacji dzialow wspolpracy z widzami..."
januszek
Użytkownik
#102 - Wysłana: 21 Lis 2005 16:35:46
"Wydaje się, że polskie telewizje nie są zainteresowane kontaktami z fanami ST, czemu dają wyraz właśnie przy podejmowanych próbach komunikacji" zmienił bym na: 'Wydaje się, że polskie stacje telewizyjne zupełnie nie są zainteresowane wspieraniem działań mających na celu komunikację z fanami, nie tylko dotyczy to fanów ST, tylko w zasadzie wszelkich produkcji, nawet tak popularnych w naszym kraju jak polski serial "M jak Milość". Praktycznie wszystkie liczące się na rynku serialowym stacje amerykańskie wspierają swój fandom, poczynająć od takich rzeczy jak tworzenie stron internetowych dla fanów, na finansowaniu konwentów kończąc. W Polsce takich działań ze strony stacji telewizyjnych w zasadzie nie ma'.
John Belushi
Użytkownik
#103 - Wysłana: 21 Lis 2005 17:24:09
to aż dziw że w Polsce TV tak lekceważy StarTreka...
jestem za tym by próbować, kto wie... może 40 rocznica jest dobrą okazją??
Pah Wraith
Użytkownik
#104 - Wysłana: 21 Lis 2005 18:48:49
OK, w takim razie wprowadzam te zmiany i wysyłam.
Barusz
Użytkownik
#105 - Wysłana: 21 Lis 2005 19:54:27
(choć bez zachowania kolejności!).

Z zachowaniem, jestem pewien.
Pah Wraith
Użytkownik
#106 - Wysłana: 21 Lis 2005 19:59:58
OK, najwyżej napisze się sprostowanie. Zdawało mi się, że coś tam pokręcili...
Barusz
Użytkownik
#107 - Wysłana: 21 Lis 2005 20:08:55
Tak jest w dziale TOSa na Phoenix'ie, ale to błąd. Być może wynika on, że faktu, że serial był powtarzany i powtarzany i powtarzany, i z faktu, że z "The Menagerie" był nadany jako jeden film - reklamowany jako 'kinowy (!) -, ale tylko za pierwszym razem.
Pah Wraith
Użytkownik
#108 - Wysłana: 27 Lis 2005 16:01:27
Dziś obchodzimy 41 rocznicę rozpoczęcia zdjęć do "the Cage" !!!
Lt Antkov
Anonimowy
#109 - Wysłana: 6 Gru 2005 22:14:35
Witam brać star trekowa
Lt Antkov
Anonimowy
#110 - Wysłana: 6 Gru 2005 22:57:45
Jestem tu nowy na forum. Od ponad 2 tygodni przeglądam forum na tej stronie. Nie wiem czy moge się nazwać fanem Star treka, jak to się mówi "trekkie" Nie znam wszystkich ras, jakie występują w serii, nie mam pojęcia jaka jest różnica między wolkańską wielkanocą, a klińgońskim bożym narodzeiem (tema z innego forum,prosze o wybaczenie jeżeli coś pomyliłem). Nie wymienie wszystkich klas okrętów. ST pamiętam z dzieciństwa (nie jestem aż tak stary, mam 21 wiosen ) kiedy miałem 13-14 lat obejrzałem ST montion pictiure i byłem pod dużym wrażeniem efektów jak na tamte czasy były całkiem całkiem. Dzisiaj to moża ukratkiem się uśmiechać z oprawy wizualnej, ale efekty to nie wszystko. Lubie "ducha" ST. W tych filmach jest pokazana przyszłość, przyszłość ludzkosci która może stać sie faktem. Może nie bedzie napędó warp, ale jakieś inne napędy umożliwiające podróże miedzygwiezdne, ale na pewno powstaną. Już ponoć w USA sa pojazdy z napędem antygrawitacyjnym drugiej generacji hehe Zbudowali juz fazer-no podobną "broń" do fazera ale mimo wszystko jest Drugim argumentem jaki skłonił mnie do ST była nie chęć do gwiezdnych wojen (specjalnie małymi literami ) Nie wiem dlaczego ale nie trawie całej tej sagi G Lucasa.... Nie chce nikogo obrażać, to co teraz napiszę to tylko moja opinia wiec z góry wielkie sorry jeżeli kogoś uraże;(. Star Wars to jeden wielki kicz stworzony tylko i wyłącznie dla zysku... To bajka a'la królewna śnieżka osadzona w dalekiej przyszłości. Nie ma nic łatwiejszego jak uwidocznieniu walki dobra ze złem - to uniwersalny motyw. W 99% wszystkich filmów jest dobry i zły bohater. W SW jest to aż nad wyraz pokolorowane Luke jest dobry, jego ojciec jest zly - nalezy zabic ojca i gra gitara - galaktyka jest moja Do bani. Gwiezdne wojny odniosły sukces, bo zostały tak stworzone że potencjalny burak z teksasu będzie pamiętał wątek sprzed 2 min kiedy będzie spluwał przeżuwający tytoń. Dla lepszego zobrazowania może zacytuje Brietney Spears kiedyś powiedziała cyt: "Lubie filmy, przy których nie muszę myśleć" Jankesi tacy już są. Kręcąłatwe i przyjemne filmy...przy których mózg może sobie odpocząć. Star trek jest inny. Ma jakąś głębie, jakiś motyw, który wciąga na maksa i pozwala zapomnieć o wszystkim. Też jest dobro i zło, ale tak się pojawia że wszystko jest "naturalne". Nie umiem tego wytłumaczyć, miłośnicy treka napewno wiedzą o czym mówie Trek w odróznieniu od SW jest pożadek. Są jednolite mundury, jest schemat kapitan-statek, Ziemia posiada prezydenta itp. w G wojnach - jest niby imperium ale to już nie to, tam jest chyba z milion planet i sojuszników a nie potrafią sie dogadać no i nie mają mundurów w komunikatorem z tym dzwiękiem "priii" Wiem że przynudzam, ale na koniec wspomne o spadającej popularności ST. Zgodzam się z osobami, które winę zwalają na TV. Gwiezdne wojny zyskały tylko i wyłącznie dzięki TV, reklamie i gadzetom. Hmmm.... Gdyby w tv były puszczane seriale, ST na pewno zyskali byśmy fanów. Gdyby za miast GW powiedzmy ST Nemesis wypusił by full gadzetów, reklama wisiała by na każdym rogu ulicy, w Macku były by dostępne zestawy happymeal z postaciami z Nemesis na pewno sukces byłby o wiele wiekszy - na bank ci z iti puscili by nemesis'a w polskich kinach W latach 93-2000 powstała próżnia s-f (jeżeli mogę się tak wyrazic), W tym czasie Ci nie było bumu na fimy s-f. Jak Gwiezdne wojny (odnowione) weszły do kin młode człowieki przeszli na "ich strone" - zła strone mocy Już nikt nie zainteresował by sie przygodami Enterprisa..... Po prostu Gregorzosz Lukaszosz wykorzystał moment i zgarnął całą pule Podsumowując moja krótka wypowiedz Chciałem tylko powiedzieć że to wszystko przez el terroristo z klewek Pozdrawiał i sorrki za przynudzanie.
Pah Wraith
Użytkownik
#111 - Wysłana: 6 Gru 2005 23:27:16
Czy mogę wiedzieć, co Twoja wypowiedź ma wspólnego z tematem?
Domko
Użytkownik
#112 - Wysłana: 7 Gru 2005 10:51:01
W sumie ma rację. Tylko rzeczywiście, nie ten temat...
Dreamweb
Użytkownik
#113 - Wysłana: 7 Gru 2005 10:57:36
To bajka a'la królewna śnieżka osadzona w dalekiej przyszłości.

Chyba przeszłości

na bank ci z iti puscili by nemesis'a w polskich kinach

Przecież był, tylko promocja minimalna...
cezary
Użytkownik
#114 - Wysłana: 7 Gru 2005 21:00:35
Przecież był
Byl, byl, ja tez bylem.

w Macku były by dostępne zestawy happymeal
A to dobre -Happy Meala pronciem bardzo
- Z Jean-Luc Picardem czy Jean-Clone Picardem?
- A komandora Daty nie ma?
- Mamy tylko B4

no hardkor po prostu

do tematu sie ma tak, jak ponizsza zlota mysl:

Nasrudin walked into a teahouse and declaimed, "The moon is more useful
than the sun." "Why?", he was asked. "Because at night we need the
light more."
Dreamweb
Użytkownik
#115 - Wysłana: 8 Gru 2005 20:37:53
-Happy Meala pronciem bardzo
- Z Jean-Luc Picardem czy Jean-Clone Picardem?
- A komandora Daty nie ma?
- Mamy tylko B4

Ja tam bym się z tego cieszył...
Lt. Antkov
Anonimowy
#116 - Wysłana: 12 Gru 2005 22:40:10
Hehe witam. Szczerze to była wypowiedz nie sprecyzowana, chciałem zrzucić to co miałem na wątrobie. ps nie b4 tylko Troi mogła by byc w haapy meal hehehe naturalnych wymiarów
Domko, ja mam rację, czy Pah Wraith ma rację bo nie wiem

Pozdrawiam
Dreamweb
Użytkownik
#117 - Wysłana: 13 Gru 2005 00:13:29
Ja tam mam swoją Troi, niestety nie oryginalnych rozmiarów , o czym pisałem TU.
Domko
Użytkownik
#118 - Wysłana: 14 Gru 2005 12:59:03
Obja mieliście rację: Ty w swoich przemyśleniach, Pah Wraith - że nie na temat.
Lt. Antkov
Anonimowy
#119 - Wysłana: 15 Gru 2005 01:22:16
Dzieki Domko Zawsze pisze nie na temat
Mam prosbe, jak ktos bedzie wiedzial cos o zjazdach fanow ST w Poznaniu lub okolicy to bede wdzieczny na info

Pozdrawiam
Pah Wraith
Użytkownik
#120 - Wysłana: 8 Wrz 2006 06:23:35
No i jednak jesteśmy w Polsce. Żadnej inicjatywy nie ma i nie było.

Wszystkiego najlepszego w 40 rocznicę Star Trek!
 Strona:  ««  1  2  3  4 
USS Phoenix forum / Star Trek w Polsce / 40 rocznica w Polsce

Temat został zamknięty. Nie możesz tutaj odpowiadać.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!