USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek w Polsce / 40 rocznica w Polsce
 Strona:  ««  1  2  3  4  »» 
Autor Wiadomość
Eric Keitel
Anonimowy
#31 - Wysłana: 25 Wrz 2005 20:41:38
Moze jakis większy LARP trekowy? Czyli wcześniej przytoczona wersja paintballu (fazerami :] ) ale z jakąś bardziej skompolikowaną fabułą, przemyślanymi wydarzeniami, etc? Gdyby te imprezy miały miejsce w okolicach warszawy, to jkaieś 30 KM dalej, jest Grodzisk Mazowiecki - a stamtąd, jakieś 5 km, bardzo fajne, i duże lasy. Jest tam też stara strzelnica, i teren idealny do painballa. Wypożyczalnia sprzętu też niedaleko...
Pah Wraith
Użytkownik
#32 - Wysłana: 25 Wrz 2005 21:57:37
OK, ale zapraszam także pomysły na imprezy i wydarzenia dla ludzi z zewnątrz fandomu - jako promocja treka.
Dreamweb
Użytkownik
#33 - Wysłana: 25 Wrz 2005 23:05:44
Jeśli chodzi o zlot to zrobić coś takiego nie byłoby problemem - wystarczy wynająć klub czy coś takiego... Ze swojej strony mogę załatwić bez problemu bardzo przyjemny ośrodek na Kielecczyźnie - salka do projekcji jest, są pokoje do mieszkania. Mogłoby to wyglądać tak - każdy płaci dajmy na to 40 zeta i ma za to udział w imprezie i zakwaterowanie i robimy zjazd trwający powiedzmy 2 czy 3 dni. Część z tej kasy idzie na koszt noclegów czyli do władz ośrodka, część zrzucamy do wspólnej puli i idzie na takie rzeczy jak zakup nagród do konkursów, beznyna do samochodu którym przywiezie się sprzęt itd. Wszystko zależy od tego jak dużą ustalimy tę pulę i po ile zrobimy wejściówki. Oczywiście wymaga to dopracowania wielu szczegółów, jak choćby skombinowanie skądś duzego monitora albo lepiej projektora do oglądania filmów itd. Mam wprawę bo robiłem tam już 4 mel... zloty Co prawda obiecałem sobie że nigdy więcej bo to jednak męczące pod względem organizacyjnym ale z tej okazji można zrobić wyjątek Okolica fajna bo Góry Świętokrzyskie więc wspomniane paintballe czy inne też do zrobienia. Aha wakacje i wrzesień odpadaja bo wtedy miejscówa zajęta.
elbereth
Moderator
#34 - Wysłana: 26 Wrz 2005 01:42:47
jak wakacje i wrzesien odpadaja to ja chyba tez odpadam ale nic nie mowie rok to kupa czasu moze uda sie wyrwac :]
Dreamweb
Użytkownik
#35 - Wysłana: 26 Wrz 2005 08:43:32
Naogół robiło się tam imprezy startując w piątek kończąc w niedzielę - wtedy najwiecej osób jest dostępnych. No albo jakieś ferie czy długi weekend.
Domko
Użytkownik
#36 - Wysłana: 26 Wrz 2005 11:20:46
Taki zlot byłby ciekawym pomysłem. Widzę tylko problem z ogłoszeniem tego. Rozumiem, że fani treka na to przyjdą, ale skoro ma to być propagowanie treka, to trzeba by zastanowić się nad wypromowaniem tego spotkania.
Zgadzam się z tym, żeby zorganizować to w terminie piątek-niedziela, bo wtedy jednak większość osób ma czas (wyjątek - studenci zaoczni - ale oni przez roboczą część tygodnia pracują, więc nie mają w ogóle czasu...).
Anonim
Anonimowy
#37 - Wysłana: 26 Wrz 2005 11:28:29
trzeba by zastanowić się nad wypromowaniem tego spotkania

Na promocję niestety potrzebna jest kasa....
Można by np. zorganizować taki zlo w pobliżu jakiegoś miasta, najlepiej tak, żeby można było z niego wygodnie dojechać nie tylko samochodem, ale też autobusem i PKSem (wygodnie-czyli w moim mniemaniu max. do ok. 30-40 minut jazdy).
Wtedy można by zorganizować jakiś darmowy pokaz filmu lub filmów (mały maratonik ) i rozplakatować takie wydarzenie. Może paru ciekawskich by się skusiło i przyjechało na darmowy filmik...
waterhouse
Moderator
#38 - Wysłana: 26 Wrz 2005 11:35:23 - Edytowany przez: waterhouse
Może paru ciekawskich by się skusiło i przyjechało na darmowy filmik...

razem z ZAIKSem

Oprócz konwentu - i to porządnego (zaprosić aktorów), aby wywołał szum medialny - przychodzi mi do głowy flash-mob w klimatach ST (mundury GF i np klingońskie) - to ściągnęłoby zainteresowanie TV . Przydałyby się też artykuły np. w GW (Orliński) i opiniotwórczych czasopismach (np. newsweek) dot. tej tematyki.

Można też zrobić z np. TVP projekt medialny "Fizyka ze ST" coś jak telewizyjna wersja książki Kraussa.
Anonim
Anonimowy
#39 - Wysłana: 26 Wrz 2005 11:46:24
razem z ZAIKSem

fuck-t
Przeszło mi to przez głowę, ale nie pisałem o tym, bo nie wiem jakie byłyby koszty wykupienia z ZAIKS'u licencji na jednorazowy pokaz. Może byłyby to jakieś rozsądne pieniądze....

flash-mob w klimatach ST
to jest faktycznie świetny pomysł - tylko ilu ludzi ma mundury?

Przydałyby się też artykuły
a masz jakichś znajomych wśród dziennikarzy?

"Fizyka ze ST"
coś takiego było kiedyś na Discovery.. teraz jest o SW....
może faktyczeni TVP by kupiła w ramach swojej "misji"...
waterhouse
Moderator
#40 - Wysłana: 26 Wrz 2005 11:54:00 - Edytowany przez: waterhouse

mam

Może byłyby to jakieś rozsądne pieniądze....

wątpię, zwł że nie mamy (?) większości oryginalnych dvd z serialami. Ale problemy przyszłego konwentu nie są w tym momencie takie istotne.
Anonim
Anonimowy
#41 - Wysłana: 26 Wrz 2005 12:03:37

mam

no to czas wykorzystać znajomości...
januszek
Użytkownik
#42 - Wysłana: 26 Wrz 2005 12:33:21 - Edytowany przez: januszek
Może pogadajcie z ludźmi, którzy organizowali w Łodzi przepremierowy pokaz Nemesis...
Alek Roj
Użytkownik
#43 - Wysłana: 26 Wrz 2005 13:03:55
- razem z ZAIKSem
- fuck-t
Przeszło mi to przez głowę, ale nie pisałem o tym, bo nie wiem jakie byłyby koszty wykupienia z ZAIKS'u licencji na jednorazowy pokaz. Może byłyby to jakieś rozsądne pieniądze....

Nałatwiej byłoby "podpiąć się" pod jakąś placówkę kulturalną typu MDK, bo takie instytucje płacą zwykle ryczałt. Gdyby zaś w grę wchodził klub, pub lub tego typu miejsce, to zależałoby to od tego, czy byłaby to impreza biletowana, czy wstęp wolny. Myślę, że dział prawny ZAiKS-u byłby tu pomocny. Jeśli w najblizszym czasie będę dzwonił w jakiejś sprawie do ZAiKS-u, to postaram się nie zapomnieć o to spytać.
Anonim
Anonimowy
#44 - Wysłana: 26 Wrz 2005 13:39:34
Nałatwiej byłoby "podpiąć się"

Najtaniej może tak, ale najłatwiej niekoniecznie, bo nie wiadomo co myśleliby o sprawie ci, do których mielibyśmy się podpiąć.....
Dreamweb
Użytkownik
#45 - Wysłana: 26 Wrz 2005 15:22:18
Cóż, impreza o której ja mówiłem byłaby raczej typowo "dla wtajemniczonych", tzn. np. umieszczamy informację na najpoplularniejszych w Polsce stronach o Star Treku, zgłaszamy chęć przyjazdu mailowo czy coś takiego. Chodzi o to że ja mam dobry układ z władzami tego miejsca, ale nie nadaje sie ono na robienie imprez typu "wieszamy plakaty i przyjdzie kto chce" i napewno nie zgodziliby się na to. Natomiast impreza dla konkretnej grupy, w tym wypadku dla trekkerów którzy wcześniej się zgłosili jest do zorbienia bez żadnego problemu. Imprezy pokazujące Treka ludziom mozna zorganizować i tak, a kwestia zlotu o którym mówię wygląda tak że biorę telefon, dzwonię i za 5 minut miejscówa zarezerwowana, tylko muszą być chętni no i kila osób do organizacji, zebrania jakiegoś sprzętu, przywiezienia go itd.
Barusz
Użytkownik
#46 - Wysłana: 26 Wrz 2005 21:43:08
Może pogadajcie z ludźmi, którzy organizowali w Łodzi przepremierowy pokaz Nemesis...

Nie dawno pisałeś, że rezultaty owego pokazu, to "Śmiech na sali" ( http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthread&forum=2&topic=53 5&page=0#12 ). Ludzi którzy go organizowali powinno się więc chyba unikać.
Pah Wraith
Użytkownik
#47 - Wysłana: 26 Wrz 2005 22:06:40
Krytyka mówiła o niskej frekwencji, nie o ludziach którzy organizowali. Nie widzę powodu dla którego mielibyśmy nie skontaktować się z tymi ludźmi którzy onegdaj coś robili.

Polaryzacja Fandomu to największa wyobrażalna głupota.
Scimitar
Użytkownik
#48 - Wysłana: 27 Wrz 2005 10:36:16
Nie dawno pisałeś, że rezultaty owego pokazu, to "Śmiech na sali" ( http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthread&forum=2&topic=53 5&page=0#12 ). Ludzi którzy go organizowali powinno się więc chyba unikać.

No tak, ale oni przynajmniej próbowali coś zrobić poza siecią, a nie wiem, czy wielu z nas może się takim czymś pochwalić.
Anonim
Anonimowy
#49 - Wysłana: 27 Wrz 2005 10:42:29
Polaryzacja Fandomu to największa wyobrażalna głupota

To chyba dość ostre słowa.... Ja nie widzę nic głupiego w tym, że chcemy dzielić się z innymi tym, co nas interesuje...
Głupotą byłoby twierdzenie, że taka impreza nagle spopularyzuje Star Trek, ale w samych próbach nie widzę nic złego...
elbereth
Moderator
#50 - Wysłana: 27 Wrz 2005 10:58:17
hm nie wiem czy tu chodzilo o popularyzacje czy polaryzacje ;]
Anonim
Anonimowy
#51 - Wysłana: 27 Wrz 2005 11:08:34
czy tu chodzilo o popularyzacje czy polaryzacje ;]

shit, drugie niedoczytanie jednego dnia... chyba się na dziś zamknę....
tylko ża jak chodziło faktycznie o polaryzację, to chyba nie rozumiem kontekstu....
Alek Roj
Użytkownik
#52 - Wysłana: 27 Wrz 2005 12:23:02
tylko ża jak chodziło faktycznie o polaryzację, to chyba nie rozumiem kontekstu....
O ile dobrze rozumiem, nie chodzi o dosłowną polaryzację w rozumieniu elektrotechnicznym, tylko o polaryzację w sensie przenośnym - jako tworzenie skrajnych, nieprzekraczalnych podziałów.
Anonim
Anonimowy
#53 - Wysłana: 27 Wrz 2005 12:27:36
polaryzację w sensie przenośnym
to się domyślam, tylko że w tym temacie nie zauważyłem tworzenia takich podziałów... owszem, były krytyczne zdania na temat pokazu w Łodzi, ale żeby od razu "polaryzacja"....
Pah Wraith
Użytkownik
#54 - Wysłana: 27 Wrz 2005 13:35:43
Tak, to jest jeden z przejawów. Wypowiedzi takie jak:
są w prostej linii drogą do podburzania jednych fanów przeciw innym, na zasadzie: "wy się nie sprawdziliście, czy też coś się wam nie udało zrobić, więc jesteście be i z wami sie nie będziemy bawić"

Podobnież "wojny" toczone pomiędzy miłośnikami i wrogami Enterprise'a, czy też konflikty na innym tle (które w fandomie polskim się już zdarzały, czego efekty są widoczne do dziś w internecie).

Unifikacja jest jedyną szansą Treka na przetrwanie, jeśli nie rozwój. I nie zmieni tego to, że jesteśmy na Trekowym zadupiu, bo właśnie podziały, frakcje tylko ten stan pogarszają.
Anonim
Anonimowy
#55 - Wysłana: 27 Wrz 2005 13:44:55
są w prostej linii drogą do podburzania jednych fanów przeciw innym

no fakt, ale musisz przyznać, że w stosunku do innych tekstów jakie czasami widać nawet na tym forum, to wskazany przez Ciebie cytat był baaaaardzo delikatny...
Pah Wraith
Użytkownik
#56 - Wysłana: 27 Wrz 2005 16:05:32
Co innego ataki personalne i wojny pomiędzy różnymi "ludzisekami", a co innego nawoływanie (bądź propozycja) do oddzielania pewnych grup fanów od działań na rzecz Treka.

A przykład wybrany został z tego powodu, że był akurat pod ręką.
Barusz
Użytkownik
#57 - Wysłana: 14 Lis 2005 00:15:47
Ktoś ma jakieś pomysły jeszcze. Może najpierw - co z tymi artykułami w "Newsweeku" itd.. Ja nie mam znajomości, więc - jak widzę - nie pomogę.
januszek
Użytkownik
#58 - Wysłana: 14 Lis 2005 07:18:53
Barusz - pisząć "śmiech na sali" miałem na myśli frekwencję a nie sprawność organizatorów pokazu Nemesis... Jak zwykle, nie zgrzeszyłeś czytaniem ze zrozumieniem... Pytaj jak czegoś nie rozumiesz to będę wyjaśniał jak dziecku.
Barusz
Użytkownik
#59 - Wysłana: 14 Lis 2005 11:30:04
A Twoim zdaniem istnieje czy też nie związek między frakwencją a sprawnością organizatorów?
januszek
Użytkownik
#60 - Wysłana: 14 Lis 2005 11:55:27 - Edytowany przez: januszek
W tym przypadku nie istnieje. Argumentu ilosciowego uzylem aby zobrazowac jakie jest zainteresowanie tematem Star Trek w Polsce na przykladzie frekwencji na najwiekszej imprezie trekowej jaka kiedykolwiek sie u nas w kraju odbyla.

Od strony organizacyjnej pokaz Nemesis byl bardzo dobrze przygotowany. Nigdy wczesniej ani nigdy pozniej nikomu nie udalo sie zgromadzic na zadnej imprezie okolo trekowej tylu fanow ST. Krotko mowiac, o ile ktos rzeczywiscie planuje organizowac jakies imprezy zwiazane z 40-to leciem Star Trek, to doswiadczenie organizatorow pra-premiery Nemesis jest bezcenne.
 Strona:  ««  1  2  3  4  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek w Polsce / 40 rocznica w Polsce

Temat został zamknięty. Nie możesz tutaj odpowiadać.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!