USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek w Polsce / Destination Star Trek - Dortmund, kwiecień 2018

Autor Wiadomość
Dreamweb
Użytkownik
#1 - Wysłana: 18 Gru 2017 08:49:05 - Edytowany przez: Dreamweb
Odpowiedz 
Dobra, piłka jest krótka - kto się wybiera? Bo ja tak. Raz się żyje, a bliżej naszego kraju takiej imprezy, z udziałem tylu aktorów i innych postaci ze świata ST, już raczej nie będzie, a na pewno nieprędko.

Oficjalna strona wydarzenia:
https://www.destinationstartrekgermany.com/#englis h

Wstępnie plan mam taki, żeby do podróży wykorzystać swój wysłużony shuttlecraft Nissan o napędzie propanowo-butanowym. Startuję z Warszawy. To jest jakieś tysiąc km, z prędkością impulsową trasa do zrobienia w jeden dzień. Zdarzyło mi się już kiedyś dojechać w 1 dzień z Rygi do Warszawy, to co prawda było bliżej, ale za to drogi gorsze i jazda wolniejsza. Póki co jestem sam, więc 4 miejsca mam wolne. Chętne osoby mogą się ze mną zabrać, jedyne czego wymagam to solidarna zrzuta wszystkich na tankowanie i inne opłaty związane z jazdą. Jak ktoś mieszka po trasie, np. okolice Łodzi czy Poznania, to mogę i spod domu go zgarnąć. Jak nie, no to musiałby dojechać gdzieś w dogodnie miejsce.

Oczywiście są i inne opcje - pociąg, samolot, Polski Bus. Kwestia dogadania. Jacyś chętni? Oczekuję tylko na poważne oferty, bo ja jestem zdecydowany. Może niekoniecznie na całe 3 dni konwentu, ale np. 1 dzień jazda, 1 dzień na miejscu, 1 dzień powrót. Też do ustalenia.
The_D
Użytkownik
#2 - Wysłana: 18 Gru 2017 12:39:28 - Edytowany przez: The_D
Odpowiedz 
Kusisz, ale muszę sobie to jeszcze przekalkulować...
Przy okazji - na ile mniej więcej szacujesz zużycie propan-butanu przez gwiazdolot?
mozg_kl2
Użytkownik
#3 - Wysłana: 18 Gru 2017 12:45:22
Odpowiedz 
W sumie czemu nie.
fluor
Użytkownik
#4 - Wysłana: 18 Gru 2017 12:45:50
Odpowiedz 
The_D
Myślę, że po rozłożeniu kosztów będzie to niewiele w porównaniu z wejściówką na konwent ;)
Dreamweb
Użytkownik
#5 - Wysłana: 18 Gru 2017 13:03:20
Odpowiedz 
fluor:
Myślę, że po rozłożeniu kosztów będzie to niewiele w porównaniu z wejściówką na konwent ;)

Dokładnie, jedno tankowanie starcza mi na 300 km z hakiem, ale na autostradzie liczmy 300. Cena tankowania to dajmy średnio 60 zł, bo w Niemczech z tego co pobieżnie i wstępnie patrzyłem jest ciut drożej. Liczmy 7 tankowań w obie strony, to daje 420 zł za całą podróż. Jak będzie jedna osoba prócz mnie, to już wyjdzie po 210 itd.
Przykładowo, około 4 stów kosztuje przejazd 1 osoby pociągiem w jedną stronę (patrzyłem dziś na stronę ichniejszego PKP). Polski Bus kosztuje około 135 zł w jedną stronę, ale jedzie ponad 16 godzin z przesiadką - trochę za hardcorowe dla mnie.
KAEM
Użytkownik
#6 - Wysłana: 18 Gru 2017 13:46:55 - Edytowany przez: KAEM
Odpowiedz 
A samolot? Z Modlina do Kolonii (Ryanair) kosztuje 65 PLN a lot trwa 1h50min. Z Kolonii do Dortmundu jest tylko 95 km.
Dreamweb
Użytkownik
#7 - Wysłana: 18 Gru 2017 13:53:31
Odpowiedz 
1

A poważnie - właśnie po to ten temat założyłem, żeby różne opcje dojazdu rozważyć. Nie mam nic przeciw samolotowi do Kolonii, tylko trzeba potem zobaczyć, jak z tej Kolonii do tego Dortmundu najlepiej się dostać.
KAEM
Użytkownik
#8 - Wysłana: 18 Gru 2017 13:58:00 - Edytowany przez: KAEM
Odpowiedz 
Pociąg z Kolonii do Dortmundu jedzie niecałe 1h20min ;)

Przy zakupie biletu ze sporym wyprzedzeniem samolot po Europie wychodzi czasem kilkukrotnie taniej niż pociąg czy bus. Jedynym problemem bywa niedogodny czas wylotu/przylotu ale w przypadku tego eventu jak widzę jest chyba OK.
The_D
Użytkownik
#9 - Wysłana: 18 Gru 2017 14:00:48
Odpowiedz 
Tylko trzeba dobrze pododawać. Bo busik do Modlina 20 zł, z lotniska na dworzec kolejowy też pewnie jakiś busik albo kolejka itd.
KAEM
Użytkownik
#10 - Wysłana: 18 Gru 2017 14:07:43
Odpowiedz 
The_D:
Bo busik do Modlina 20 zł,

Lepiej (szybciej, taniej i wygodniej) chyba pojechać autem i zostawić na płatnym parkingu - przy 4-5 osobach wyjdzie mniej więcej po 10/12 PLN
Dreamweb
Użytkownik
#11 - Wysłana: 18 Gru 2017 14:10:41
Odpowiedz 
No właśnie, trzeba to wszystko wziąć pod uwagę. Np. z głównego dworca kolejowego w Dortmundzie jest 3 km na miejsce konwentu - czyli spokojnie spacerem można to przejść. Co jest przydatną informacją nawet w razie niekorzystania z pociągu, gdyż przy dworcu są niedrogie (jak na Niemcy) hotele, z tego co patrzyłem na Booking.com
KAEM
Użytkownik
#12 - Wysłana: 18 Gru 2017 14:35:53
Odpowiedz 
Dreamweb:
No właśnie, trzeba to wszystko wziąć pod uwagę.

to do opcji z autem dolicz ponad 160 PLN opłaty za A2 ;)
Doctor_Who
Użytkownik
#13 - Wysłana: 18 Gru 2017 14:50:45
Odpowiedz 
No to jak wrócicie, to pewnie na zamieszczenie relacji na forum można liczyć?
Dreamweb
Użytkownik
#14 - Wysłana: 18 Gru 2017 15:35:31
Odpowiedz 
KAEM:
to do opcji z autem dolicz ponad 160 PLN

Wystarczy jechać przez Zgorzelec, zero płatnych dróg, a czas dojazdu wg wujka Google niewiele dłuższy.
KAEM
Użytkownik
#15 - Wysłana: 18 Gru 2017 15:58:59
Odpowiedz 
Chyba jakieś 100 km dalej czyli godzinna dłużej.
Kilka miesięcy temu dałem się namówić na jazdę autem do Fuldy - właśnie przez Zgorzelec - tyle godzin w aucie to jednak masakra (dlatego m. in. odezwałem się w tym wątku)
BTW jeśli wybierzecie taką opcje to rozważcie nocleg w Zgorzelcu (tak my zrobiliśmy). Jeśli jednak zdecydowalibyście się tylko na przejazd to polecam zatankować auto przez przekroczenie granicy ale... NIE na trasie tylko zjechać właśnie do Zgorzelca (różnica w cenie naprawdę spora).

Mino wszystko IMHO samolot jest opcja lepszą - szybciej, mniej meczące a sumaryczna cena mniej więcej porównywalna.
The_D
Użytkownik
#16 - Wysłana: 18 Gru 2017 17:00:39
Odpowiedz 
Ja rozważam jeszcze opcję na wypasie, czyli z 2-3 dni i nocleg w Dortmundzie, ale to już się dostosuję. Najtaniej chyba zebrać więcej osób i wziąć apartament, ale to się pewnie zacznie kalkulować od 8 w górę. Na trekołajkach słyszałem, że chłopaki z Wrocławia się przymierzali, ale to takie luźne dyskusje były tylko.
Dreamweb
Użytkownik
#17 - Wysłana: 18 Gru 2017 17:32:13
Odpowiedz 
Ja póki co widziałbym tak: piątek przyjazd, nocleg w Dortmundzie, sobota konwent, nocleg, niedziela powrót. Czyli na miejscu 2 noclegi. I tak aktorzy dostępni do sesji foto będą w 95% ci sami w sobotę i w niedzielę, także 1 dzień powinien spokojnie wystarczyć.
Radzio
Użytkownik
#18 - Wysłana: 18 Gru 2017 23:08:59
Odpowiedz 
Byłbym chętny. Wybierałem się do Birmingham, ale jednak Dortmund chyba wyjdzie taniej. Tylko ja z Wrocławia jestem, więc fajnie by było jakbyście jechali przez to miasto albo gdzieś w okolicy, żebym nie musiał niepotrzebnie jechać na wschód (do Wawy) jak i tak jedziemy na zachód ;)
Dreamweb
Użytkownik
#19 - Wysłana: 19 Gru 2017 08:13:38
Odpowiedz 
No, to jest konkret, myślę że jak najbardziej możemy się dogadać, tym bardziej, że jak będę jechał przez Zgorzelec, to i przez Wrocław właśnie. Także bez problemu mogę Cię zabrać, co najwyżej umówilibyśmy się gdzieś, żebym nie wjeżdżał do Centrum.
Ja póki co nadal najbardziej jestem za samochodem, lubię mieć niezależność i nie patrzeć na zegarek o której pociąg czy samolot. A długa jazda mi osobiście aż tak nie przeszkadza, przynajmniej służy integracji pasażerów. Zawsze można jakiegoś tableta zainstalować i zrobić sobie seans ulubionych odcinków.
The_D
Użytkownik
#20 - Wysłana: 26 Gru 2017 23:15:39
Odpowiedz 
OK, a czy ktoś ogarnia do kiedy trzeba zaklepać wejściówki, hostele, itd. ogólnie się zadeklarować i wybrać wariant?
Dreamweb
Użytkownik
#21 - Wysłana: 27 Gru 2017 10:56:20
Odpowiedz 
No generalnie ja myślę że im szybciej, tym lepiej. A co do wariantu to rachunek jest prosty - jak będzie dajmy na to trójka chętnych (ze mną włącznie), to samochód się chyba najbardziej opłaca.
Radzio
Użytkownik
#22 - Wysłana: 31 Gru 2017 13:01:56
Odpowiedz 
Słuchajcie bo ja tak za bardzo na forum nie wchodzę (wszedłem tylko przez link od the_d), może jakaś konfa na facebooku?
The_D
Użytkownik
#23 - Wysłana: 2 Sty 2018 15:32:21
Odpowiedz 
Ja też, odwiedzam nieregularnie ;) Generalnie jakiś komunikator może być dobrym pomysłem. Mam już slacka, telegrama, hangouty, skype... Jak będzie trzeba mogę nawet discorda założyć, czy co tam się teraz używa. Messengera nie mam i nie planuję, ale to na desktopie przez przeglądarkę ogarnę.
Q__
Moderator
#24 - Wysłana: 23 Sty 2018 12:03:31 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Pozwoliłem sobie przykleić temat . W końcu sprawa ważna i na czasie.
Doctor_Who
Użytkownik
#25 - Wysłana: 15 Lip 2018 18:27:09
Odpowiedz 
Kwiecień dawno za nami, był ktoś, jakieś wrażenia?
Dreamweb
Użytkownik
#26 - Wysłana: 16 Lip 2018 14:04:22
Odpowiedz 
No ja już wspomniałem w jakimś innym temacie, że mimo szczerych chęci, nie dałem jednak rady... Może następnym razem...
The_D
Użytkownik
#27 - Wysłana: 17 Lip 2018 18:18:41
Odpowiedz 
Doctor_Who:
Kwiecień dawno za nami, był ktoś, jakieś wrażenia?

Na Trek Sferze w sobotę ekipa WOGF-u opowiadała o swoich wyjazdach na brytyjską edycję tego konwentu. Nie pamiętam, czy prelekcja była nagrywana.

USS Phoenix forum / Star Trek w Polsce / Destination Star Trek - Dortmund, kwiecień 2018

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!