USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek w Polsce / Fani ST potrzebuję waszej pomocy!:)

Autor Wiadomość
Nyotaorgana
Użytkownik
#1 - Wysłana: 11 Kwi 2016 19:54:41
Odpowiedz 
Witam wszystkich(:

Mam na imię Asia i piszę do zebranych tu fanów Star Treka z małą prośbą. W tym roku piszę pracę licencjacką na temat kilku fandomów w Polsce, w tym także o fadomie Star Treka. W związku z tym byłabym naprawdę wdzięczna jeśli ktoś z tu zebranych postanowi poświęcić trochę swojego cennego czasu i pomóc biednej studentce;) . Kwestionariusz ma 25, raczej prostych pytań, więc nie zajmie to dużo czasu.

Będe wdzięczna za każdą odpowiedź!

podaję link do ankiety:
https://www.survio.com/survey/d/N8U9C8S3E8G2V8J6Z

Pozdrawiam i z góry dziękuje!(:
Seybr
Użytkownik
#2 - Wysłana: 12 Kwi 2016 10:18:01
Odpowiedz 
Proszę bardzo ;].
Korrd
Użytkownik
#3 - Wysłana: 12 Kwi 2016 10:48:41
Odpowiedz 
Ile wspomnień odżyło podczas wypełniania tej ankiety ;)
Q__
Moderator
#4 - Wysłana: 12 Kwi 2016 17:06:13 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Korrd

Prawda . (Wypełniłem i ja.)

Nyotaorgana

Mam nadzieję, że pochwalisz się nam potem powstałą na podstawie ankiety pracą? (I zachęcam do częstszego wpadania na forum.)
The_D
Użytkownik
#5 - Wysłana: 12 Kwi 2016 19:54:03
Odpowiedz 
Też wypełniłem. Pytania proste, ale jak tu krótko opisać przyczyny małej popularności, albo sklasyfikować relacje z fanami GW

W sumie nie wiem do jakiej grupy chcesz dotrzeć, ale więcej młodszych stażem fanów znajdziesz niestety tylko na facebooku.
Seybr
Użytkownik
#6 - Wysłana: 13 Kwi 2016 11:45:08
Odpowiedz 
The_D:
W sumie nie wiem do jakiej grupy chcesz dotrzeć, ale więcej młodszych stażem fanów znajdziesz niestety tylko na facebooku.

Tutaj sami emeryci i renciści :P. Q to stary Mistrz Tajpej.
Q__
Moderator
#7 - Wysłana: 13 Kwi 2016 13:30:01 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
The_D

The_D:
Pytania proste, ale jak tu krótko opisać przyczyny małej popularności, albo sklasyfikować relacje z fanami GW

Mnie się udało. Niską popularność kiedyś zwaliłem na obiegowe przekonanie, że Lem nie lubił (choć, jak już wiemy, oglądał). Niską popularność teraz przypisałem brakowi dobrego marketingu.

Relacje z fanami SW - skupiłem się na tym, że u nas (w Polsce, znaczy) b. poprawne. A animozje - niekoniecznie traktowane serio - to domena fandomów z USA...

Pewnie poszedłem na skróty.
Nyotaorgana
Użytkownik
#8 - Wysłana: 13 Kwi 2016 21:58:14
Odpowiedz 
Q__

co prawda, nie wiem jeszcze kiedy ostatecznie uda mi się zakończyć pisanie pracy, ale jak już wszystko poskładam w całość to jak najbardziej postaram się umieścić w temacie linka do pracy, albo przynajmniej podsumowania wyników badań(:.

The_D
nie mam na myśli konkretnych grup, w tym też wiekowych, ale nie powiem, w tym przypadku większe zróżnicowanie pośród informatorów jest jak najbardziej mile widziane. Dlatego dzięki za wskazówkę, poszukam też chętnych na facebooku(:.

I dziękuję wszystkim za pomoc, nie sądziłam, że tak szybko odpowiecie na moją prośbę! Oczywiście zachęcam też kolejne osoby do wypełniania, im więcej tym lepiej;)
Korrd
Użytkownik
#9 - Wysłana: 14 Kwi 2016 10:48:57
Odpowiedz 
Q__:
Relacje z fanami SW - skupiłem się na tym, że u nas (w Polsce, znaczy) b. poprawne.

Ja zauważyłem, ze fani ST zwykle są też fanami SW. W drugą stronę już niekoniecznie, z tym że ST nigdy nie był w Polsce dobrze promowany, a w czasach "przedinternetowych" żadnej serii nie mogliśmy nawet obejrzeć w całości.
Evelin Siv
Użytkownik
#10 - Wysłana: 14 Kwi 2016 18:14:15
Odpowiedz 
Nyotaorgana
Też wypełniłam

Swoją drogą tam było ciekawe pytanie: Czy więcej jest fanów pośród mężczyzn/kobiet czy podobna ilość?
Czy znacie jakieś statystki? ;)
The_D
Użytkownik
#11 - Wysłana: 17 Kwi 2016 00:03:10
Odpowiedz 
W Treksondzie z 2014 wyszło chyba 29% ankietowanych, w 2010 tylko 16%. Takie naszybsze do znalezienia podałem. Można się pokusić o liczenie np. na zdjęciach grupowych z Treksfer, albo użytkowników forów, czy też osoby lajkujące na facebooku, ale mi się nie chce. Natomiast na nasze spotkania w Warszawie są w zasadzie wyrównane (aczkolwiek piszę na oko, bo statystyk nie prowadzę).
fluor
Użytkownik
#12 - Wysłana: 20 Kwi 2016 20:21:47
Odpowiedz 
Na profilu fb TrekSfery wśród osób (n=450), które polubiły układa się proporcja 55:44 na korzyść mężczyzn.

USS Phoenix forum / Star Trek w Polsce / Fani ST potrzebuję waszej pomocy!:)

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!