USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek w Polsce / O czym byście chcieli przeczytać? Uniwersum Star Treka

Autor Wiadomość
Empata Wolkanin
Użytkownik
#1 - Wysłana: 24 Gru 2014 16:40:07
Odpowiedz 
Mam dzisiaj taką propozycję - podsuńcie mi dobry pomysł na napisanie pamiętnika XXI młodego Polaka, który dostaje się do Uniwersum Star Treka.

Moje typy:

Czasy Kirka - Enterprise w czasie pięcioletniej misji badawczej
Czasy Picarda - po pokonaniu Shinzona.
Zmaterializowanie się podczas betazoidzkiego wesela Rikera i Troi (wiecie o co mi chodzi :D )
DS9 - po wojnie z Dominium, możliwy wątek miłosny.

Macie jakieś inne propozycje?
pirogronian
Użytkownik
#2 - Wysłana: 24 Gru 2014 17:24:09 - Edytowany przez: pirogronian
Odpowiedz 
Dwójka. Zawsze byłem ciekaw, co się potem działo z Łysym i Romulanami. No i jak poszło B-4 zastępowanie Daty. Chociaż trójka brzmi kusząco, ale sens byłby przy ekranizacji
Elaan
Użytkownik
#3 - Wysłana: 25 Gru 2014 14:15:20
Odpowiedz 
Empata Wolkanin

Pierwszą i drugą propozycję wykorzystała już Eviva w swoich pełnych humoru startrekowych fanfikach o przygodach Andrzeja Kreńskiego.
Myślę zatem że mógłbyś wybrać okres DS9, lub czasy Archera.
A może Mirror Universe od chwili Pierwszego Kontaktu?
Empata Wolkanin
Użytkownik
#4 - Wysłana: 27 Gru 2014 13:47:08
Odpowiedz 
Polak podrywający Wolkankę? :D
Q__
Moderator
#5 - Wysłana: 27 Gru 2014 14:25:21
Odpowiedz 
Empata Wolkanin

Wiele by się to od Tripa nie różniło (gdyby miało być na wesoło... ew. raz na ludowo )...

Co do meritum natomiast obstawiam warianty TNG (niekoniecznie post-TNG, między epizody też coś się wciśnie) lub DS9...

Elaan

Elaan:
A może Mirror Universe od chwili Pierwszego Kontaktu?

Jeśli miałby tam trafić rodak, to chyba przysłowiowy chłop, co żywemu nie przepuści, by zmaksymalizować jego szanse. Może - by zrobić z tego crossover - Wędrowycz?
Elaan
Użytkownik
#6 - Wysłana: 27 Gru 2014 18:10:18 - Edytowany przez: Elaan
Odpowiedz 
Empata Wolkanin:
Polak podrywający Wolkankę?

A czemuż by nie odwrotnie?
Zaryzykuj i opisz perypetie damskiej bohaterki, to byłoby trudniejsze wyzwanie dla Ciebie jako autora.
Poza tym w Treku jest tyle ras, tyle możliwości... Andorianie, Dektanie, Klingoni... itd. Po co ograniczać się do Wolkan?

Q__:
Jeśli miałby tam trafić rodak, to chyba przysłowiowy chłop, co żywemu nie przepuści, by zmaksymalizować jego szanse. Może - by zrobić z tego crossover - Wędrowycz?

Musiałam sprawdzić w Goglach co to za typ spod nieznanej gwiazdy.
Ale sądząc z opisu w Wiki, spokojnie nadawałby się, aby do spółki z Cochranem zalewać mózg i latać za spódniczkami.
W Mirror Universe i tak wszystko uszło by im na sucho.
Q__
Moderator
#7 - Wysłana: 28 Gru 2014 07:39:01 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Elaan

Elaan:
W Mirror Universe i tak wszystko uszło by im na sucho.

Ba, Zefram mógłby Jakubowi rzec: "Join me, and together we can rule the galaxy!" Zwł., że w wędrowyczowych przygodach nawiązanie na nawiązaniu...

USS Phoenix forum / Star Trek w Polsce / O czym byście chcieli przeczytać? Uniwersum Star Treka

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!