USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek w Polsce / Star Trek: Traveller

Autor Wiadomość
pirogronian
Użytkownik
#1 - Wysłana: 11 Lip 2014 20:18:51 - Edytowany przez: pirogronian
Odpowiedz 
Długo biłem się z myślami. W końcu, po latach marzeń, miesiącach myślenia, tygodniach przekonywania się, że jednak jest się coś wartym - postanowiłem zrealizować własny fan serial Od razu studzę zapał - to nie będzie reaktywacja Horizona, ani na prawdę nic na jego miarę. Moje możliwości, a więc i cele, są bardzo (tak myślę) skromne. Do dyspozycji mam bowiem raptem

1) Kamerę
2) Zielony ekran 2,5 x 2,5 m
3) 2 niezbyt już nowe, ale upgrade'owane komputery
4) Rosnące wolno, ale ustawicznie, doświadczenie w blenderowaniu ;)
5) Kolegę, który z racji młodego wieku, a co za tym idzie, braku obowiązków i posiadaniem naturalnych zasobów entuzjazmu, zapewne chętnie mi pomoże, bo już kiedyś mi to gorąco deklarował
6) Wspominałem o ambicjach / dobrych chęciach? no to wspominam.

O czym to będzie?
Myślę, że dość dobrze moje zamiary oddaje opowiadanie, które tu kiedyś machnąłem. Otóż dwójka przyjaciół podróżuje sobie przez światy i w ogóle całą galaktykę podrasowanym technologicznie stateczkiem. Są trochę handlarzami, trochę turystami, trochę poszukiwaczami przygód... nie twierdzę nawet, że nie będą ani razu zbawiać świata. W zasadzie przypomina to trochę krzyżówkę Przygód Hana Solo i Dr Who. Tyle, że w naszym kochanym uniwersum.
Cóż, jak widać, nie będzie to typowa trakowa produkcja (nawet, jak na fanowską). Może nawet powinna się nazywać Star Trek: Jaja Jak Berety, ale nie nie chciałbym płoszyć potencjalnej przyszłej widowni . Niestety, ja we krwi mam parodiowanie, poważne rzeczy mi raczej po prostu nie wychodzą. Mimo to mam szczerą nadzieję, że nie wyjdzie z tego jakaś niepoważna szmira - wolałbym tylko spuścić nieco z "nadętego" tonu większości trekowych produkcji

Jak to będzie technicznie:
Cele, jak wspominałem, mam skromne. Planuję się nie przemęczać, zwłaszcza na początek, i robić odcinki 5, góra 10-minutowe. Nie mam pojęcia, jaka wyjdzie częstotliwość. Pewnie wyjdzie to w praniu. Będę zadowolony, jeśli pierwszy uda mi się zmajstrować przed końcem wakacji.

Czego mi brakuje:
Szczerze? Pomysłów na dobry scenariusz . Moją mocną stroną są konkretne sytuacje, snucie jakichś bardziej rozległych i skomplikowanych historii (jeszcze żeby były ciekawe) mnie przerasta. Jeżeli ktoś ma pomysły, będę wdzięczny za podzielenie się nimi.

Czego nie pokażę:
Tłumu ludzi na mostkach statków gwiezdnej floty, ani w ogóle w żadnym miejscu. Bardzo rzadko pojawiać się będą wnętrza. Przyczyny chyba nie muszę podawać Z tego samego powodu nie będzie zapewne "przegadanych" odcinków. Po prostu nie będzie miał kto gadać

Co pokażę:
Poza twarzami ew korpusami i rękami głównych bohaterów - ujęcia statków, baz, być może całych flot, z zewnątrz. Można to spokojnie wygenerować na komputerze, więc chętnie będę z tego korzystać, bo i sam takie widoki lubię

Co już jest:
To, co mnie natchnęło, żeby ogłosić światu powstawanie nowej fan serii: niedokończona trekowa animacja, którą uznałem parę dni temu za świetny wstęp do pierwszego odcinka. Oto jej "główny bohater", USS Vanguard:
USS Vanguard

A oto jego efektownie wybuchająca gondola
Explosion
Alfred Hitchkock mawiał, że porządny film powinien zaczynać się trzęsieniem ziemi Nie pokażę wam filmiku z tym wybuchem, bo jest brzydki. wierzcie lub nie, zrobienie wybuchu, żeby wyglądał cool i epicko i w ogóle, na prawdę bywa trudne...

Gdy tylko będę miał trochę czasu, wystrugam i zaprezentuję samego SS Travellera. Tymczasem życzcie mi szczęścia i wytrwałości, bo z tą mam zawsze największy problem...
Q__
Moderator
#2 - Wysłana: 11 Lip 2014 21:03:15
Odpowiedz 
pirogronian

Narzekasz na brak scenariuszy. A już myślałem, że "Wiosna ludów", którą umieściłem w naszej bazie danych to materiał na jeden z odcinków.

Podobieństwa widać spore:
http://www.startrek.pl/article.php?sid=1303

(Zresztą - jak widać z topicu o ekranizacjach gier - scenarzystów ci u nas dostatek....)

Wspominasz o braku aktorów... W ST: Deception i ST: Survivor też grały po dwie osoby zasadniczo (nie licząc "trupów" itp. postaci epizodycznych), a były to całkiem udane historie.

Cóż. trzymam kciuki.
pirogronian
Użytkownik
#3 - Wysłana: 11 Lip 2014 21:08:29
Odpowiedz 
Q__:
Narzekasz na brak scenariuszy.

Nie na ich brak w ogólności, tylko że ja nie umiem ich wymyśleć. Z drugiej strony, szukanie też nie idzie mi tak dobrze, jak tobie. dlatego zapowiedziałem wdzięczność, jeśli ktoś mnie na coś nakieruje. Często nie widzę tego, co mam przed nosem

Q__:
A już myślałem, że "Wiosna ludów", którą umieściłem w naszej bazie danych to materiał na jeden z odcinków.

Cóż, jest to kuszące, ale do listy rzeczy, których raczej nie pokażę, należą obcy. Z prostego powodu - kosztowna i up**wa charakteryzacja. Ale może uda mi się to jakoś ominąć.

Q__:
W ST: Deception i ST: Survivor też grały po dwie osoby zasadniczo (nie licząc "trupów" itp. postaci epizodycznych), a były to całkiem udane historie.

Dziękuję, dziękuję, zajrzę do wyżej wymienionych.
pirogronian
Użytkownik
#4 - Wysłana: 11 Lip 2014 21:25:52
Odpowiedz 
Q

Obejrzałem ST: Deception. Już kiedyś to oglądałem, bardzo fajne. Ale i technicznie znacznie mnie przewyższa. Mają mundury, scenografię i charakteryzację, wszystko że mucha nie siada. Również CGI jest znacznie lepszej jakości, niż ja mogę wycisnąć z swojego sprzętu. Mimo to spróbuję się nie zniechęcać
A ST: Survivor nie mogę odnaleźć. Google wciąż mi proponuje jakieś odcinki z TNG lub z TAS.
Q__
Moderator
#5 - Wysłana: 11 Lip 2014 21:27:44 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
pirogronian

pirogronian:
A ST: Survivor nie mogę odnaleźć.

Poszukaj na naszym forum.

Powiem tyle: warto:

. (Obejrzysz - zrozumiesz.)
MarcinK
Użytkownik
#6 - Wysłana: 11 Lip 2014 21:46:32
Odpowiedz 
pirogronian:
Jeżeli ktoś ma pomysły, będę wdzięczny za podzielenie się nimi.

Dzienniki Gwiazdowe tylko odpowiednio stuningować,
Q__
Moderator
#7 - Wysłana: 11 Lip 2014 21:49:16
Odpowiedz 
MarcinK

MarcinK:

Proponuję zacząć od alternatywnej wersji "Wyprawy profesora Tarantogi" tedy. Mamy powstanie Warp, mamy Uniwersalnego Translatora... Jest i Orionka, tyle, że w latach posunięta...
No i bohaterów dwóch właśnie.
MarcinK
Użytkownik
#8 - Wysłana: 11 Lip 2014 21:51:09
Odpowiedz 
Q__:
Mamy powstanie Warp, mamy Uniwersalnego Translatora... Jest i Orionka, tyle, że w latach posunięta...

I są jaja jak berety (dosłownie i w przenośni) i wielka nad istota której coś nie wyszło w akcie tworzenia.
pirogronian
Użytkownik
#9 - Wysłana: 11 Lip 2014 22:18:17
Odpowiedz 
Q

Cóż, muszę przyznać, że ST: Survivor pozytywnie mnie zaskoczył. Zwłaszcza tym, że jest zero budżetowy, a mimo to jest, jak o nim gdzieś napisałeś, "ceniony". To takie... mhm krzepiące

MarcinK:

Q__:
Proponuję zacząć od alternatywnej wersji "Wyprawy profesora Tarantogi" tedy.

Dzienniki czytałem, ale nie jestem pewien, czy wszystkie. Z Lema zacząłem niedawno Wizję Lokalną, ale nie starczyło zapału. Może czas wrócić
Q__
Moderator
#10 - Wysłana: 12 Lip 2014 13:19:14
Odpowiedz 
pirogronian

pirogronian:
Cóż, muszę przyznać, że ST: Survivor pozytywnie mnie zaskoczył.

Cieszę się. Nawiasem mówiąc... Teraz już byś nie musiał go szukać:
http://www.startrek.pl/article.php?sid=1328

pirogronian:
Może czas wrócić

Serio zacznij od "Wyprawy..". Będziesz mocno zaskoczony. ("Dzienniki..." też zresztą mocno przypominają Treka, tylko nie mając tego zadęcia na powagę co on, potrafią - paradoksalnie - mówić o pewnych problemach głębiej (i bardziej serio).
pirogronian
Użytkownik
#11 - Wysłana: 12 Lip 2014 21:59:15
Odpowiedz 
Przeczytałem "Wyprawę...". Zabawa przednia . Podobnie z resztą, jak Dzienniki Gwiazdowe. Ale poruszana tematyka niemal zbyt ambitna, jak na moje zamiary Tym niemniej niewątpliwie Lem jest na prawdę kopalnią tematów.
Q__
Moderator
#12 - Wysłana: 12 Lip 2014 22:03:54
Odpowiedz 
pirogronian

pirogronian:
Zabawa przednia

Zauważyłeś, że gdyby "Wyprawa..." powstała po Treku uchodziłaby za jego genialny pastisz?

pirogronian:
niemal zbyt ambitna

Jak niemal, to dasz radę.
pirogronian
Użytkownik
#13 - Wysłana: 12 Lip 2014 22:09:15 - Edytowany przez: pirogronian
Odpowiedz 
Q__:
Zauważyłeś, że gdyby "Wyprawa..." powstała po Treku uchodziłaby za jego genialny pastisz?

Oczywiście, to aż wali po oczach

Q__:
pirogronian:
niemal zbyt ambitna

Jak niemal, to dasz radę.

Się okaże... Na razie mam wymyśloną fabułę na początek pierwszego odcinka :-P
pirogronian
Użytkownik
#14 - Wysłana: 27 Lip 2014 16:08:15
Odpowiedz 
Zgodnie z zapowiedziami - poddaję pod okla... zdrową krytykę pierwszego kandydata na SS Travellera. Model nie ukończony, ale dodawać zamierzam już tylko szczegóły, dlatego sądzę, że czas, aby towarzystwo wypowiedziało się o jego ogólnym kształcie. Z tym, że samo powiedzenie, że jest brzydki, za wiele mi nie da (w sensie, nic nie zmieni), choć dobre i to :p
SS Traveller
SS Traveller
SS Traveller

USS Phoenix forum / Star Trek w Polsce / Star Trek: Traveller

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!