USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek w Polsce / rozsądne ceny serialu

Autor Wiadomość
q3szczawson
Użytkownik
#1 - Wysłana: 8 Maj 2014 15:40:35
Odpowiedz 
Od lat oglądam treki. Wreszcie postanowiłem kupować po sezonie i robić kolekcje. Niestety patrze na allegro i sezon np. TNG po 100 pln.
Czy można gdzieś taniej?
Mav
Użytkownik
#2 - Wysłana: 8 Maj 2014 16:41:31
Odpowiedz 
Taniej niż na Allegro nigdzie raczej nie będzie. Natomiast co do kolekcjonowania, to mój kolega latami zbierał filmy na DVD. Jednak dziś standardem jest Blu-ray i po prostu jakość DVD jest tak marna, że tego się nie da oglądać Sprawe dodatkowo pogarsza fakt, że dziś 50-60 calowy TV, to nie jest już rozmiar z kosmosu z zaporową ceną, a na takiej powierzchni ta skromna rozdzielczość DVD to już totalna klapa.

Teraz rządzi Blu-ray, ale już nadciąga wielkmi krokami rozdzielczość 4K. Już w sklepach można znależć takie telewizory i nawet pierwsze próbne kanały TV sie pojawiają. Za kilka lat, gdy 80 calowy telewizor może nie być czymś niezwykłym, a 4K stanie sie sandardem, okaże sie, że kolekcja na Blu-ray będzie miła tak fatalną jakość, że lepiej będzie ogarnąć TNG na 4K

Warto dodać, że o 8K już też ptaszki ćwierkają
Q__
Moderator
#3 - Wysłana: 8 Maj 2014 20:15:53
Odpowiedz 
q3szczawson

Tak w ogóle to witamy na pokładzie .
Toudi
Użytkownik
#4 - Wysłana: 8 Maj 2014 20:25:27
Odpowiedz 
amazon.uk, na dvd wychodziło około 60-75 zł za sezon. no i była darmowa wysyłka na amazonie, obecnie już nie ma.

Teraz wychodzi na BD, ale ceny zdaje się wysokie jak na polskie warunki.
q3szczawson
Użytkownik
#5 - Wysłana: 9 Maj 2014 05:05:39 - Edytowany przez: q3szczawson
Odpowiedz 
Dzięki wielkie
Witam wszystkich. Jestem nowy i zapomniałem się przedstawić. Mam na 8 mię Paweł jestem z małopolski. Star trek a zacząłem oglądać jak mieszkałem w UK i tam trek owcy mają jak w raju. Wszędzie tanio komiksy, książki filmy w super cenach. Nawet w bibliotekach. Czyli trek ojcem jestem już 10 lat a zaczęło się od Voyager a. Myśl o zagubionym statku gdzieś w przestrzeni odbywała od rzeczywistości i działała na wyobraźnię. Później poleciały wszystkie seriale i filmy co najmniej po 3 razy.
Do kolegi:
Aby jakość BD była dostrzegalna sygnał tez musi być nagrany w tej jakości bo w przypadkach kiedy jeszcze nie było tego standardu to taki np. Star trek został sztucznie podbity to rozdzielczości HD lub fullHD.
Także czy różnica między dvd czyli 520p a HD/fullHD w tym przypadku będzie tak bardzo widoczna? Chyba nie.
Toudi
Użytkownik
#6 - Wysłana: 9 Maj 2014 06:21:35
Odpowiedz 
q3szczawson:
Star trek został sztucznie podbity to rozdzielczości HD lub fullHD.
Także czy różnica między dvd czyli 520p a HD/fullHD w tym przypadku będzie tak bardzo widoczna? Chyba nie.

Akurat nie należy mylić cyfrowych źródeł z analogowymi, a ST nagrywany był na analogowych. One mają znacznie większą rozdzielczość i różnica jest widoczna. Do tego odnowiono efekty specjalne, dodano im więcej szczegółów, wyczyszczono kolory itd.

Różnica jest widoczna.
q3szczawson
Użytkownik
#7 - Wysłana: 9 Maj 2014 06:29:14
Odpowiedz 
O to dobre wieści.
W zasadzie ceny sezonów na portalach różnią się od siebie ok 20pln pomiędzy dvd a bd.
Czyli jest sens dopłacać do bd jeśli ma się tv 720p czy lepiej inwestować w dvd?
Seybr
Użytkownik
#8 - Wysłana: 9 Maj 2014 08:29:25
Odpowiedz 
q3szczawson:
Czy można gdzieś taniej?

Np. w Holandii. Ja dobrych kilka lat temu kupiłem DS 9, wszystkie sezony za 35 euro. Na ich zarobki to śmieszna cena. Nawet na moje, była nie wielka. Pracowałem jako robol w szklarni z kwiatami. Znajomy ostatnio przywoził swojemu ojcu Treka. Minus nie uświadczysz wersji PL. Choć napisy z netu pasują.

q3szczawson:
Aby jakość BD była dostrzegalna sygnał tez musi być nagrany w tej jakości bo w przypadkach kiedy jeszcze nie było tego standardu to taki np. Star trek został sztucznie podbity to rozdzielczości HD lub fullHD.

Ostatnio miałem materiał zgrany z profesjonalnej taśmy filmowej, wysoka jakość. Obrabiałem to do Full HD. Obraz żyleta i ta plastyka obrazu ;]. Tutaj raczej chodzi o jakość materiału i sprzętu na jakim film był nagrany.
Podobnie jest z lustrzankami. Stare dobre szkło + dobre lustro i dobra klisza. Możesz drukować plakaty, dość ogromne i nie będzie ziarna. Mam znajomego co ma porządne stare lustro. Trzyma je specjalnie na pojedyncze zlecenia. Np. Facet chciał mieć fototapetę z hali pracowniczej, cała duża ściana. Wszystko wyszło ze szczegółami. Jego Canon 7D nie sprostał by temu zadaniu.

q3szczawson:
Czyli jest sens dopłacać do bd jeśli ma się tv 720p czy lepiej inwestować w dvd?

Zakładam że masz TV 32 cale. Wiesz będzie widać różnicę. Obraz będzie czysty. Kiedyś zrobiłem test. Mój materiał zgrany do DVD. Odtwarzacz BL z kablem HDMI. Wkładam film DVD, szok jakość jak na DVD petarda. Wkładam ten sam materiał do zwykłego DVD, podpięty od tz. euro złącze (analog). Powiem tak, nie da się tego oglądać. Ten sam materiał w Full HD, tylny plan widać. Jest różnica ;].

Będziesz widział różnicę. Kwestia odtwarzacza jaki posiadasz. BL to HDMI, inaczej jest lipa.

4K miałem sprzęcik do testów. Pomijam że materiał waży bardzo dużo. Wyświetlałem jego wyłącznie na monitorze FH. Ile dodatkowych szczegółów widać. Za kilka lat stanie się to standardem. Sprzęt do nagrywania jest, TV są drogie. Ale szybko to się zmieni.
q3szczawson
Użytkownik
#9 - Wysłana: 9 Maj 2014 09:18:29
Odpowiedz 
No oby szybko.
Mam 42 całe plazma 720p. Taki wybrałem ze względu odległości w jakiej preferuje oglądać tv (przy 1080p trzeba jednak siedzieć bliżej by docenić te wszystkie szczegóły). Nieważne Bo temat jest inny.
Szukałem tu na tym świetnym forum rubryki Kupię - sprzedam ale nie mogę znaleźć. Jeśli nie ma to by się nadała.

Czy w Holandii cudny świecie jest coś takiego jak allegro?
Seybr
Użytkownik
#10 - Wysłana: 9 Maj 2014 11:54:14
Odpowiedz 
q3szczawson:
Mam 42 całe plazma 720p

Tym bardziej zobaczysz różnicę pomiędzy DVD a BL.

q3szczawson:
Czy w Holandii cudny świecie jest coś takiego jak allegro

Wiem że allegro działa w kliku krajach, min. np. w Rosji. Czy w Holandii, nie wiem. Nie wiem czy mają wersję w ich języku.
Od czego jest Ebay ?

Jak masz kogoś ze znajomych w Holandii. Niech przejdzie się do sklepu z tego typu produktami.
The_D
Użytkownik
#11 - Wysłana: 9 Maj 2014 12:09:29
Odpowiedz 
Zachodnia Europa jest opanowana głównie przez e-bay

Ale generalnie, żeby trafić tanio trzeba czatować na wyprzedaże, czy to uk, de czy nl. I ew. dobry kurs złotówki. Tu akurat jest pewna zaleta DVD, bo wraz z nowymi wydaniami BR sklepy będą wypychać zapasy magazynowe na DVD po kuszących cenach.

USS Phoenix forum / Star Trek w Polsce / rozsądne ceny serialu

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!