USS Phoenix
Logo
USS Phoenix forum / Star Trek w Polsce / Trekowe prezenty pod choinkę - propozycje
 Strona:  ««  1  2  3  »» 
Autor Wiadomość
KAEM
Użytkownik
#31 - Wysłana: 10 Paź 2017 15:47:53 - Edytowany przez: KAEM
Odpowiedz 
Mój młody zbiera (no może "zbiera" to za dużo powiedziane ale na pewno je lubi i sporo ich ma) popularne ostatnio Fidget Spinery. Kurde tak sobie pomyślałem po obejrzeniu ostatniego odcinka DSC że fajnie jakby można było kupić coś takiego nawiązującego do tych kręcących się pierścieni statku.
Patrząc na poniższy obrazek - przecież to prawie gotowy materiał na fajną zabawkę

https://scifanatic-wpengine.netdna-ssl.com/wp-content/uploads/2017/09/hallmarkdiscovery-640x290.jpg
Q__
Moderator
#32 - Wysłana: 10 Paź 2017 16:10:27 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
KAEM

KAEM:
Patrząc na poniższy obrazek - przecież to prawie gotowy materiał na fajną zabawkę

Byłaby jeszcze fajniejsza (jako zabawka), gdyby ruchome pierścienie - jak oryginał - miała.
KAEM
Użytkownik
#33 - Wysłana: 10 Paź 2017 16:19:27
Odpowiedz 
Q__:
Byłaby jeszcze fajniejsza (jako zabawka), gdyby ruchome pierścienie - jak oryginał - miała

No przecież o tym napisałem. Fidget spiner z założenia musi się kręcić - na tym ta zabawka polega.
Q__
Moderator
#34 - Wysłana: 10 Paź 2017 16:46:41
Odpowiedz 
KAEM

Ok, mea culpa. 3 godziny odpisywania (głównie w topicu o Discovery) musiało coś zrobić z moją percepcją (zmęczenie, czy cuś), że wychwyciłem z Twojej poprzedniej wypowiedzi sam początek i ostatnie zdanie.
KAEM
Użytkownik
#35 - Wysłana: 10 Paź 2017 16:52:32
Odpowiedz 
Q__:
Ok, mea culpa. 3 godziny odpisywania (głównie w topicu o Discovery) musiało coś zrobić z moją percepcją (zmęczenie, czy cuś), że wychwyciłem z Twojej poprzedniej wypowiedzi sam początek i ostatnie zdanie.

Luzik, ale może weź jakiś urlop czy cuś bo widzę że w innych watkach tez się myślisz
Q__
Moderator
#36 - Wysłana: 10 Paź 2017 16:58:30 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
KAEM

KAEM:
Luzik, ale może weź jakiś urlop czy cuś bo widzę że w innych watkach tez się myślisz

Który z nas się myli w innych wątkach to kwestia mocno dyskusyjna (że tak to dyplomatycznie ujmę).
KAEM
Użytkownik
#37 - Wysłana: 10 Paź 2017 23:15:58
Odpowiedz 
Q__:
Który z nas się myli w innych wątkach to kwestia mocno dyskusyjna (że tak to dyplomatycznie ujmę)

e tam wcale nie dyskusyjna, mam dowód - sam się przyznałeś:
Q__:
Dzięki, poprawiłem.

Q__
Moderator
#38 - Wysłana: 11 Paź 2017 01:54:48
Odpowiedz 
KAEM

Jeden wątek, to nie "wątki", to raz. Słowne przepychanki nudzą mnie niepomiernie - to dwa. Stanowczo wolę dyskusję o czymś od dyskusji dla dyskutowania.
Q__
Moderator
#39 - Wysłana: 17 Paź 2017 02:02:07 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#40 - Wysłana: 2 Lis 2017 23:28:31
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#41 - Wysłana: 6 Lis 2017 00:57:04 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#42 - Wysłana: 10 Lis 2017 20:21:24 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Nadciągają kolejne kalendarze ST:
http://trekcore.com/blog/2017/11/a-few-more-star-t rek-calendars-arrive-for-2018/

I nowa, potężniejsza, wersja znanego, Trekowo stylizowanego, komputera - Borg Cube VR:
http://www.startrek.com/article/resistance-to-borg -cube-vr-will-be-well-you-know

No i jeszcze ST.com w/w replikę fazera reklamuje:
http://www.startrek.com/article/anovos-unveils-dis covery-starfleet-phaser-replica
Q__
Moderator
#43 - Wysłana: 16 Lis 2017 20:29:26
Odpowiedz 
Q__
Moderator
#44 - Wysłana: 19 Lis 2017 18:23:48
Odpowiedz 
I znowu Merchandising Merchandising!
http://www.startrek.com/article/black-friday-cyber -monday-trek-deals

Te góry piżam marki Torrid* idealnie pasowałyby do roli nieoficjalnego stroju noszonego przez bohaterów HF zamiast niesławnych podkoszulków z tejże serii. Szkoda, że powstały tak późno.

* http://www.torrid.com/product/sleep-star-trek-ragl an-tee/11096720.html
Q__
Moderator
#45 - Wysłana: 23 Lis 2017 03:30:13
Odpowiedz 
Elaan
Użytkownik
#46 - Wysłana: 24 Lis 2017 19:24:41
Odpowiedz 
Q__

Q__:
TNGowskie krasnale ogrodowe:

Jaka szkoda, że nie mam ogródka.
Krasnal a`la Geordi jest zabawny, ale najlepiej wygląda krasnalowy Q - iście królewsko.
Q__
Moderator
#47 - Wysłana: 24 Lis 2017 19:29:02
Odpowiedz 
Elaan

Elaan:
ale najlepiej wygląda krasnalowy Q - iście królewsko.

Ot, co siwa broda robi.
Elaan
Użytkownik
#48 - Wysłana: 24 Lis 2017 19:35:42
Odpowiedz 
Q__:
Ot, co siwa broda robi.

To może by tę bródkę na avatar?
Nie byłbyś taki groźny na pierwszy rzut oka.
Q__
Moderator
#49 - Wysłana: 24 Lis 2017 23:25:31 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Elaan

Pomyślę bliżej świąt, bo od biedy z tą brodą pod Q-Mikołaja to podejdzie.

p. Tymczasem Merchandising Merchandising! cd. (m.in. spod znaku Disco):
https://trekmovie.com/2017/11/24/black-friday-and- cyber-monday-deals-on-star-trek-merchandise/
Elaan
Użytkownik
#50 - Wysłana: 25 Lis 2017 19:36:23
Odpowiedz 
Q__:
p. Tymczasem Merchandising Merchandising! cd.

Podobają mi się te torebki i TOS-owy dzwonek do drzwi.
Q__
Moderator
#51 - Wysłana: 26 Lis 2017 13:40:30 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Elaan

A propos podobania Ci się... Z naszego wcześniejszego dialogu w topicu o miss ST wynika, że The Orville nie oglądałaś... A jak wygląda sytuacja z Discovery i ostatnimi odcinkami Star Trek Continues? Czy widziałaś te produkcje, i czy przypadły Ci do gustu?
Elaan
Użytkownik
#52 - Wysłana: 26 Lis 2017 14:13:03
Odpowiedz 
Q__:
Czy widziałaś te produkcje, i czy przypadły Ci do gustu?

Cóż, przyznaję uczciwie i bez traktowania painstickiem, że nie oglądałam żadnej z nich.
Podejrzewam, zresztą, że są mało dostępne i bez polskich napisów. Mam rację?
Q__
Moderator
#53 - Wysłana: 26 Lis 2017 18:40:56 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Elaan

Elaan:
Podejrzewam, zresztą, że są mało dostępne i bez polskich napisów. Mam rację?

Discovery legalnie jest dostępne na Netflixie, z napisami nie tylko polskimi, ale i klingońskimi. Jest też powszechnie dostępne na rozmaitych pirackich serwisach, ale raczej bez napisów. Continues też jest ogólnie (i tym razem legalnie) dostępną serią, której odcinki znajdziesz i na YouTube, i na Vimeo, bo to fan-produkcja (czy ma polskie napisy? - nie wiem, oglądam w oryginale).
(Do kompletu dodam, że The Orville masz legalnie co czwartek za kanale Fox Polska. A nielegalnie - również bez trudu znajdziesz, tyle, że prawdopodobnie beznapisowo wtedy.)
Elaan
Użytkownik
#54 - Wysłana: 26 Lis 2017 19:35:24
Odpowiedz 
Czyli niewiele się pomyliłam.
A Netflix i Fox Polska to raczej nie mój zasięg.
Chwilowo zainteresowały mnie starocie na cda.pl.
Pewnie znasz?

https://www.cda.pl/video/1666444c3

Jest tam fajna scena spaceru po kadłubie.
Q__
Moderator
#55 - Wysłana: 26 Lis 2017 20:07:54
Odpowiedz 
Elaan

Elaan:
A Netflix i Fox Polska to raczej nie mój zasięg.

Ale finał przygód kapitana Kirka na JuTubie obejrzeć byś mogła. Tym bardziej, że Rod Roddenberry twierdzi, że kanoniczny.

Elaan:
Pewnie znasz?

Ze słyszenia, więc dzięki za polecankę.
Q__
Moderator
#56 - Wysłana: 1 Gru 2017 09:41:13
Odpowiedz 
Gdyby człowiek za Wielką Wodą mieszkał, to by sobie prezenty pod choinkę mógł wygrać:
https://trekmovie.com/2017/11/30/win-a-star-trek-h oliday-gift-pack-from-trekmovie-and-thinkgeek/
Doctor_Who
Użytkownik
#57 - Wysłana: 1 Gru 2017 10:01:50
Odpowiedz 
Q__

Q__:
Jest też powszechnie dostępne na rozmaitych pirackich serwisach, ale raczej bez napisów.

Dementuję, z napisami też się znajdzie. A ORV na FOX niestety przegapiłem - ale czekam aż będą powtórki.
Q__
Moderator
#58 - Wysłana: 1 Gru 2017 10:06:14 - Edytowany przez: Q__
Odpowiedz 
Doctor_Who

Doctor_Who:
Dementuję, z napisami też się znajdzie.

Takie dementi tylko z radością powitam.

Doctor_Who:
A ORV na FOX niestety przegapiłem - ale czekam aż będą powtórki.

Nie tylko powtórki - dalsze epizody też. Fox Polska ma paroodcinkowe przesunięcie względem oryginalnej emisji w USA. (A The Orville nie ma znów tak ostrej serializacji, by nie móc zacząć oglądać od środka. Pod tym względem najbliżej mu chyba do VOY.)
Doctor_Who
Użytkownik
#59 - Wysłana: 1 Gru 2017 14:17:58 - Edytowany przez: Doctor_Who
Odpowiedz 
Q__

Q__:
Takie dementi tylko z radością powitam.

Ja nawet szczerze żałuję, że to nie może lecieć na stacjach CBS, które mam i legalnie opłacam...

Co do napisów, to zawsze jeżeli tylko mogę to omijam lektora szerokim łukiem. Choć tradycyjnie ponarzekam, że - zgodnie z tym, co można wyczytać w creditsach - to inne wersje językowe (nawet tak egzotyczne jak indonezyjska czy tajska) mogą się szarpnąć na dubbing, a na tym tle my z lektorem trochę wiochę robimy.

Q__:
Fox Polska ma paroodcinkowe przesunięcie względem oryginalnej emisji w USA. (A The Orville nie ma znów tak ostrej serializacji, by nie móc zacząć oglądać od środka

Ja chyba jednak poczekam, tym bardziej, że teraz w czwartki synowie wielkiego Ragnara mnie wzywają.

Elaan
Elaan:
Chwilowo zainteresowały mnie starocie na cda.pl.
Pewnie znasz?

https://www.cda.pl/video/1666444c3

Jest tam fajna scena spaceru po kadłubie.

Ja tam lubię takie starocie - z chęcią obejrzę. Jakiś czas temu widziałem debiutancki film Carpentera "Ciemna gwiazda" ("Dark Star"), ze scenariuszem Dana O'Bannona. Bardzo przyjemna produkcja z przymrużeniem oka. Mnie kojarzyła się nieco z niektórymi humoreskami Lema (te rozmowy z inteligentnymi bombami). Jakby Pirxa w stylu "Dzienników gwiazdowych" przepisać. Warto wspomnieć, że niektóre elementy (Komputer-Matka, szukanie Obcego po tunelach) zostały potem przez O'Bannona zrecyklingowane na serio do "Aliena".

Wracając zaś do klimatów gwiazdkowych:

Elaan:
To może by tę bródkę na avatar?

Q__:
Pomyślę bliżej świąt, bo od biedy z tą brodą pod Q-Mikołaja to podejdzie.

No to teraz poniższe słowa w kontekście wszechmocy Q nabierają całkiem nowego znaczenia:

You better watch out, you better not cry
Better not pout, I'm telling you why
Santa Claus is comin' to town
He's making a list and checking it twice
Gonna find out who's naughty and nice

Santa Claus is comin' to town
He sees you when you're sleepin'
He knows when you're a wake
He knows if you've been bad or good
So be good for goodness sake

Zwłaszcza, że zbiegają się groźnie w wymowie z kompetencjami naszego herr obermoderatora . Strach się bać (tylko nie mów, że właśnie tym Cię przekonałem).
Q__
Moderator
#60 - Wysłana: 1 Gru 2017 14:41:57
Odpowiedz 
Doctor_Who

Doctor_Who:
Ja nawet szczerze żałuję, że to nie może lecieć na stacjach CBS, które mam i legalnie opłacam...

Pewnie by mogło, gdyby CBS nie chciał Discovery platformy All Access wypromować (teraz pojawiają się głosy, że bez DSC może ta platforma paść, zwł. w konkurencji z Netflixem i Amazonem).

Doctor_Who:
Jakiś czas temu widziałem debiutancki film Carpentera "Ciemna gwiazda" ("Dark Star"), ze scenariuszem Dana O'Bannona. Bardzo przyjemna produkcja z przymrużeniem oka. Mnie kojarzyła się nieco z niektórymi humoreskami Lema (te rozmowy z inteligentnymi bombami). Jakby Pirxa w stylu "Dzienników gwiazdowych" przepisać. Warto wspomnieć, że niektóre elementy (Komputer-Matka, szukanie Obcego po tunelach) zostały potem przez O'Bannona zrecyklingowane na serio do "Aliena".

Oglądałem, chwaliłem, polecałem:
http://www.startrek.pl/forum/index.php?action=vthr ead&forum=5&topic=2615&page=3#msg266090
Cieszę się, że ktoś jeszcze docenił w końcu tę produkcję.

Doctor_Who:
o to teraz poniższe słowa w kontekście wszechmocy Q nabierają całkiem nowego znaczenia

Aż tak daleko się nie zapuszczałem w interpretacjach, inspirowałem się odcinkiem Hidden Frontier "Santa Q" po prostu.
 Strona:  ««  1  2  3  »» 
USS Phoenix forum / Star Trek w Polsce / Trekowe prezenty pod choinkę - propozycje

Twoja wypowiedź
Styl pogrubiony  Styl pochylony  Obraz Łącza  URL Łącza  :) ;) :-p :-( Więcej emotikon...  Wyłącz emotikony

» Login  » Hasło 
Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą tutaj pisać. Zaloguj się przed napisaniem wiadomości albo zarejstruj najpierw.

Wygenerowane przez miniBB®

© Copyright 2001-2009 by USS Phoenix Team.   Dołącz sidebar Mozilli.   Konfiguruj wygląd.
Część materiałów na tej stronie pochodzi z oryginalnego serwisu USS Solaris za wiedzą i zgodą autorów.
Star Trek, Star Trek The Next Generation, Deep Space Nine, Voyager oraz Enterprise to zastrzeżone znaki towarowe Paramount Pictures.

Pobierz Firefoksa!